Нощем изпада в истерия или бълнува и се тръшка ... Помогнете !

  • 18 025
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Чудех се дали да пускам тази тема  Thinking Все си мислех , че са временни емоции , провокирани от нещо конкретно ... но нещата се задълбочават , като че ли  Rolling Eyes
Синът ми по принцип е голям палавник . Много е сладък и с баща му изключително много се занимаваме с него , но трябва да призная , че е много емоционален , голям инат и абсолютен калпазанин .
Казвам това за да добиете представа , че говоря за буйно и много емоционално дете .

От около две седмици почти всяка нощ се събужда , като плаче истерично и се тръшка ужасно силно в леглото  Confused Ако не е това бълнува или се кара с някой или нещо много енергично ...
При всеки опит да го гушнем или да гоуспокоим започва още по - силно да реве и да се тръшка , да рита или да посяга да ни бие  Confused
Успокоява се като пие вода или когато просто премине кризата ...

Какво му става ?
Защо така преживява емоциите от деня / ако е това / ?

Ходи на детска градина . Там не сме имали никакви проблеми - нито е имал пререкания или да се е бил с някое детенце ...
Той много говори и всичко си казва - кои са му приятелите , какво са яли , колко добрички са "какичките " , които ги гледат ...

Освен това сега са празници и си е при нас , така че наистина отпада градината .

Забелязала съм , че го прави , когато много се възбуди навън - много тичат и играят или му се съберат много емоции .

Трябва ли да посетим специалист ? Какъв ?

Ще съм благодарна на всякакви коментари и съвети   bouquet

п.п. Баба ми смята , че го урочасват или , че е защото не е кръстен , но аз отказвам въобще да вярвам в подобни неща  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 737
Това е много неприятно!Големият ми син имаше такива кризи,но на значително по-малка възраст между 8мес и 1год 3-4мес.Ходихме на всякакви лекари ,направихме много изследвания и нищо-беше си здрав от всякъде.Но кризите си продължаваха всяка нощ.Чухме и такива съвети и то от сестрите от болницата,където ни правиха изследванията,да намерим някоя баба-знахарка,която да ни помогне.Изведнъж всичко спря така внезапно,както беше започнало и до сега нямаме повече такива проблеми.
Не смятам,че проблема е в кръщенето.По скоро в емоционален план.Говори с личната, може би тя ще те насочи към специалист ако това е необходимо.На нас ни правиха някакви кръвни тестове/за съжаление вече не помня какви/ и изследвания за глисти.
Мисля,че и при вас това ще отшуми така внезапно,както е започнало.Просто малките деца са много емоционални и лесно възбудими.Всяко дете по различен начин възприема околния свят.
Ти обаче не уточняваш колко пъти на нощ го прави.Ако е веднъж-мисля,че няма за какво да се притесняваш-ще отшуми,но ако е повече от един път непременно го заведи на педиатър.

# 2
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
При нас е абсолютно същото,когато няма никакви нови и интересни неща,който да са му направили впечатление през деня нямаме проблем нощно време.
Не мисля,че е защото не е кръстен(ние сме кръстени и пак го прави),но е възможно наистина да е урочасан.Цецко например много ми урочасва и тогава пък настава още по голям АД.
Няма да му навреди,ако го заведеш да му пребаят,да видиш тогава дали ще спре.

# 3
  • Мнения: 4 668
Ти обаче не уточняваш колко пъти на нощ го прави.Ако е веднъж-мисля,че няма за какво да се притесняваш-ще отшуми,но ако е повече от един път непременно го заведи на педиатър.

По един път на нощ е и не всяка нощ  Confused
Снощи примерно след кризата обаче , няколко пъти си говореше с мен на сън  Sick т.е бълнуваше ...

Нашият педиатър смята , че е абсолютно здрав !

# 4
  • Мнения: 737
Едно чуствително и емоционално детенце-да ви е живо и здраво!
Въоръжете се с много търпение и здрави нерви-всичко ще отмине както е дошло-изведнъж.
А за бълнуването не се притеснявайте.И моите говорят понякога на сън.

# 5
  • Мнения: 3 034
все едно говориш за голямата ми дъщеря на тази възраст.
ако това ще те успокои, явлението е временно и най-късно към три годишна възраст отшумява от само себе си.
по-емоционалните деца по-трудно смилат инфото натрупано през деня. и тогава се появяват тези кошмари. при нас се е стигало до там, че сме слизали по пижами пред блока, наметнати с одеала, защото се успокояваше само като види луната.

аз лично говорих с психоложката в детската градина и тя ми каза, че е напълно нормално. притеснително би било, ако продължи дълго след третата годинка. посъветва ме да й говорим съвсем тихо, ако се успокоява като я гушнем - да я гушкаме, ако ли не - да не я закачаме. при всички случаи, обаче е хубаво детето да се събуди. защото то е в едно полусънно състояние, когато още преживява кошмара и не е сигурно, че това не е действително.

# 6
  • Мнения: 3 423
Pipinka Hug,когато и моето момче беше в такъв период,нашето педи ми обясни,че това го правели дечицата в етап на израстване ,на голяма крачка в развитието си.
Не се притеснявай,ще отмине.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Период е-ще отмине  Peace Въоражи се с търпение  Hug

# 8
  • Мнения: 15 140
С дъщеря ми имах този проблем. Само, че като дойдеше този период, тя се "будеше" всяка нощ. Всъщност не е будна, но буйства, говори, крещи, възпроизвежда събития от деня и не само. Не можеш нищо да направиш. Последната криза беше миналата година като тръгна на училище. В един форум /не помня къде и как се казва, специалисти дават съвети/ прочетох съвета на психолог, да засека времето в което се събужда. Тя се будеше в диапазон от половин час по едно и също време. Съвета беше да събуждам детето 10-15 минути преди това. Да му давам вода. Това го направих около седмица. Изградих й обаче навика да става среде нощ. Истериите престанаха, година по късно и навика за ставане отпадна.
Другото, което четох по въпроса, беше преди лягане да се създаде нещо като ритуал - гушкане, разговор /музика и приказки при някой деца действа възбуждащо/ изобщо нещо, което ги успокоява.
Диагнозата на личната беше повишена емоционалност и чувствителност. Израства се.

# 9
  • Мнения: 737
Да!Това с гушкането и говоренето преди лягане е много добър съвет!Може и приказки да почетете или каквото се сетите още,за да заспива детето спокойно.

# 10
  • Мнения: 4 668
Много благодаря на всички  Hug
Успокоих се малко ... вече бях започнала да си мисля какво ли не  Rolling Eyes
Тази нощ си спа спокойно / той всъщност от както е роден спи непробудно по цяла нощ и за това сега е много странно това му поведение /
Може би трябва да кажа , че и през деня си истерясва ... примерно , ако нещо не стане на неговата започва да крещи , да рита , да се хвърля по земята ...
Последният случай беше преди 15 мин.  Confused
Затова сега е наказан - щеше да ходи в Патиланци , но ще си стои в къщи ...
Дали правилно постъпваме и с наказанията ?

# 11
  • Мнения: 737
Абсолютно правилно!Иначе ще стане страшно.
Има едно дете при нас,то е 8-9годишно.То е типичния пример за "изтървано "дете.Нарича майка си  и баща си с какви ли не имена/тъпак,идиот е най-безобидното/.Прави каквото си иска,вика,крещи и обижда,когато не става на неговото.Изключително брутално е в отношенията си с другите деца и възрастни.Не знам какво ще стане с това дете като порастне още малко и влезе в пуберитета,родителите му тепърва ще патят.
Така че наказания трябва да има,когато е необходимо.
И моите синове са глезанковци,но в общи линии вече знаят къде да спират с глезенето.

# 12
  • Мнения: 730
На същата възраст и при моето дете имаше такъв период. Не плачеше, но цяла нощ се въртеше в леглото, удряше се, говореше си нещо и чак сутринта по някое време заспиваше спокойно.А през деня беше невероятно енергичен, емоционален, абе с две думи- палав. Правихме основни изследвания и се оказа, че детето е абсолютно здраво. Препоръчаха ни да се ограничава телевизията вечер, както и буйните игри преди заспиване. Пробвах да го гушкам повече, да го галя, да му разказвам нещо и постепенно всичко отшумя.

# 13
  • Мнения: 1 447
Явно детето е доста чувствително и каквото преживява през деня вечер му се отразява на съня.
Въоръжи се с търпение всичко ще мине.Моята дъщеря не пропуска вечер в която да
не бълнува,доста често и плаче на сън

# 14
  • Мнения: 4 668
Ние винаги го гушкаме вечер , говорим си , играем си ...
Той и много не обича да го гушим и да го целуваме .
Иначе навън не е агресивен , много добре си играе с децата , никога не е посягал на друго дете ... Само на нас ни посяга понякога , когато го хване истерията  Confused

Общи условия

Активация на акаунт