Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Му Кинд Оф Плаце
Сигурно съм Плюшкин, ама съм се закучила-как ще хвърлям такива хубави кутии ooooh! ooooh!-то от скръндзотия-една взе мъжа ми, за да си държи вътре гайки и болтове. Баба направи заявка за пикиране на домати, ама то си е догодина...
Не ми се хвърлят тия кутии, ама какво да ги правя?
Вие какво правите с тези "ценни" кутии?

# 1
  • София
Сигурно съм Плюшкин, ама съм се закучила-как ще хвърлям такива хубави кутии ooooh! ooooh!-то от скръндзотия-една взе мъжа ми, за да си държи вътре гайки и болтове. Баба направи заявка за пикиране на домати, ама то си е догодина...
Не ми се хвърлят тия кутии, ама какво да ги правя?
Вие какво правите с тези "ценни" кутии?
И аз ги давам на бабите и дядовците,я за гайки и пирони ...и т.н.Аз лично ги ползвам да си слагам в тях брашно,сол,захар,ориз,фиде и т.н....разни сухи чайове и подправки.
Та така...еми хубави са си кутийте,вместо да купувам тези ми вършат идеална работа Wink

# 2
Оставила съм си 5-6 и слагам в тях кашите на дре-нали са в картонени кутии-за да не овлажняват.Останалите хвърлям.

# 3
Бях си оставила 5-6 за кашите на Оги, сега ползвам само три - в тях има прах за пране.

# 4
  • UK/София
От Нан и Фризолак ръждасаха всички.Тъкмо бабите се радваха,че ще имат кутии.Сега в една държа прах за пране,но като гледам и тя е в ръжда.

# 5
  • София
Какво мляко ползвате, че Фризовомовите ръждясват....

# 6
  • Русе
Нашите кутии от НАН не са ръждясали....  Thinking
И аз пазя всички, слагам си ориз, леща, сол...Не са много удобни, но и аз ги пазя-всички, и от чая на Хип, и бурканчетата от пюретата.
Като склад е в къщи, не скръндза, не Плюшкин...и аз незнам как да го нарека вече... Flutter

# 7
  • Пловдив
Как ще изхвърляте такива ценности Grinning

# 8
И аз съм голям плюшкин Simple Smile
Кутиите използвам за хранителни продукти, но сухи: леща и грах за беба от белените; ориз; булгур; царевична панировка;кус-кус; грис; качамак; елдата....и др. под. Прах за пране също - даже го меря с лъжичките за млякото Wink
Имам от различни млека.

Кутиите ръждясват, ако в тях се съхраняват мокри неща. Бях сложила морска сол в една, буквално за 2-3 дни стана цялата в ръжда.
Важно е след измиване да се подсуши много хубаво - например върху пчеката, докато печете нещо във фурната Simple Smile

# 9
  • София
хм,аз понеже нямам много място къде да ги складирам,а и кутии имам много разни други,та тези специално ги ползвам като трябва да изхвърлям олио или разни други гадости,а не искам да си цапам мивката Embarassed

# 10
  • в мъжки прегръдки
Цялата рода вече си слага ориз, сол и пирончета в такива кутии. Само че след като измих първите и забелязах че ръждясват взех само да ги бърша с една суха кърпа и нямам проблеми.

# 11
И аз ги ползвам за брашно, захар, сол, фиде, леща, ориз, боб и т.н., но съм си ги облепила със самозалепващо се фолио, за да са ми в тон с интериора на кухнята Wink След като направих една синя серия за себе си, сега правя подобен "сервиз" и на майка ми - нейните ще са "светло дърво", за да подхождат на скрина и. А после ще дойде ред и на сестра ми. Дори им лепя и етикети разпечатани на принтер.

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
Това с фолиото вече ме успокои-с чисто сърце ща ги ползвам за продукти, че иначе не ми бяха в тон. Благодаря.
Пък и съм спокойна, че не съм единствения ПЛюшкин.. Laughing

# 13
Aууу и аз съм родена на 6-ти Май и мислехме ако имаме момченце да си го кръстим Филип Blush

# 14
  • Русе
И аз харесвам много името Филип, смятам че е мъжествено и достоино. Обаче, ние сме с фамилия Македонски  rotfImao
Щеше да стане много интересно, а където се представя след години детето да избухва смях...  hahaha
Идеята отпадна.

П.П. Маи сменихме темата, но исках да споделя.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт