Слагахте, слагате и ще слагате ли децата си в проходилка???

  • 10 806
  • 236
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Предполагам, че има мнго такива теми, но ме интересува мнението ви по въпроса, какъв е вашия избор??? Аз лично не съм и няма да ползвам проходилка, защото смятам, че Дядо Боже си знае работата и както синът ми сам се научи да се обръща, изправя и пълзи, така пак сам ще се научи да ходи. Много ми писна майките който ме срещат и с който говоря да ме питат слагам ли го в проходилка и като кажа "Не" ми се чудят и ми казват"Ама как така, няма скоро да проходи, щом не го слагаш"   #Crazy и да ми обясняват как техните още от 5-6 месеца хвърчали из апартаментите.  Според мен проходилката не учи детето да пази равновесие, защото се чувства сигурно, че няма да падне и после му е по трудно. А и като че ли много от децата ходят на пръсти.

# 1
  • Мнения: 363
Въпреки ,4е ми подарух апроходилка няма да я ползвам.тя не помага ,а вреди-така ми каза ортопеда,а както и всякакви приспособления за прохождане-колани и тн...детето ,когато е готово само 6те тругне-знам 4е от голямо зна4ение е пълзенето Peace

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да ще използвам.

# 3
  • Мнения: 575
Права си за проходилките.
Те не ги учат да ходят, а само да си возят гъзовете, така каза нашият ортопед.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И с голямата ползвах, сега и с малката ползвам. Не съм видяла вреда, така че си я ползвам на воля. И двете ми дъщери не са пълзяли, голямата проходи на 10м, малката ще я видим кога.

# 5
  • Мнения: 363
Забравих-не еза препоръ4ване децата да се насилват да проходят преди година-до 1,4 е нормално.така 4е спокойно .Аз поне не смятам за ни6то да го насилвам само за6тото другите деца ве4е правят не6та ,които той о6те  не умее-всяко дете е с разли4ен характер-някои са просто по-спокойни и не бързат за никъде Simple Smile

# 6
  • Мнения: 363
Това за проходилката всеки сам си преценява,но в никакъв слу4ай не е задължително за да проди едно дете

# 7
  • Мнения: 2 956
Ползвах.Не вярвам в митовете за вредата от проходилките.

# 8
  • Мнения: 31
да моето дете е в проходилка и стапва на пръсти когато я държа за ръчичките за да ходи но в повечето случай отказва да ходи ако не е в проходилката newsm78 чудя се дали това наистина е проблема да не иска да ходи без нея Cry

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Ползвах.Не вярвам в митовете за вредата от проходилките.
Аз също.

# 10
  • Мнения: 3 804
имам 3 -и 3те бяха с проходилка- вреда не съм видяла ,големите са ве4е 7 и 6 клас,не са пълзяли приходиха на годинка,а дребната проходи на 10 месеца с колан

# 11
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Ползвах.Не вярвам в митовете за вредата от проходилките.
Аз също.

И аз така Peace

# 12
  • Мнения: 875
аз бях твърдо против проходилката. случайно ни попадна една и сложих детето в нея. да, радваше се, но ми се струваше в някаква неестествена поза и решихме да не я използваме. мисля, че единственото предимство на проходилката е това да можеш да оставиш детето някъде на сигурно място докато свършиш някаква работа. иначе голяма връзка с прохождането не виждам.  Peace

# 13
  • Мнения: 2 614
Не съм я слагала, дори и колкото да пробваме. Проходи на 10 месеца. Но пък ползвахме уолкър, от него съ много доволна!  Peace

# 14
  • Мнения: 2 307
Сложих дъщеря си в проходилка на 6м,първо само за няколко минути,постепено увеличавах времето.
Харесваше й,пък и аз можех да свърша нещо.Инциденти не съм имала!
Проходи на 11м.
Ако имам второ пак ще ползвам проходилка.

Общи условия

Активация на акаунт