Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте! Преди около 2 седмици трябваше да изпия едно противозачтъчно хапче от посочената марка.След няколко дни имах менструациа (за втори път същия месец...). Все още не е спряла и е тъмно червена... Не е много, но ме притеснява факта, че по едно време ме болеше много корема. Имах мн силни болки, а нямам идея от какво. Как действа това хапче? Има ли шанс да съм направила спонтанен аборт от него? Имам усещането, че кръвотечението намалява, но не знам  Crying or Very sad. Някой имал ли е същият проблем?
Цитирай

Някъде там...

Здравей.
Въпросното хапче действа на хормонално ниво за да попречи на евентуално оплодена яйцеклетка да се имплантира и развие, но за съжаление по този начин обърква нивата на хормоните в организма ти и е нужно известно време, за да се възстановят те. Аборт не е възможно да си направила щом цикълът ти е дошъл няколко дни след половия акт - ембриончето се имплантира в матката от 7 до 10 дни след оплождането на яйцеклетката.
Иначе доколкото знам е нормално да имаш по-продължително кървене, но те съветвам да идеш на лекар ако продължава повече от 2 седмици. Надявам се всичко да е наред и да няма повод за още притеснения.

Тези хапчета са по-опасни отколкото изглеждат, честно казано не бих пила подобно нещо като знам колко е лесно да се разбалансират хормоните и колко е трудно понякога да се възстановят отново. Иначе по рекламите всичко изглежда толкова безопасно и лесно...
Цитирай

Варна

Здравей.
Въпросното хапче действа на хормонално ниво за да попречи на евентуално оплодена яйцеклетка да се имплантира и развие, но за съжаление по този начин обърква нивата на хормоните в организма ти и е нужно известно време, за да се възстановят те. Аборт не е възможно да си направила щом цикълът ти е дошъл няколко дни след половия акт - ембриончето се имплантира в матката от 7 до 10 дни след оплождането на яйцеклетката.
Иначе доколкото знам е нормално да имаш по-продължително кървене, но те съветвам да идеш на лекар ако продължава повече от 2 седмици. Надявам се всичко да е наред и да няма повод за още притеснения.

Тези хапчета са по-опасни отколкото изглеждат, честно казано не бих пила подобно нещо като знам колко е лесно да се разбалансират хормоните и колко е трудно понякога да се възстановят отново. Иначе по рекламите всичко изглежда толкова безопасно и лесно...
Напълно съм съгласна с теб  Peace Най-добре е да идеш на лекар, за да си сигурна, че всичко е ок. По принцип е нормално да имаш по-продължително кървене.
Тези хапчета са доста опасни, наистина.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.