Семейният бюджет

  • 1 719
  • 23
  •   1
Отговори
Как организирате семейния бюджет? Имате ли правила? Следите и планирате ли приходите/разходите на домакинството? Ей такива неща ме вълнуват..

# 1
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
по принцип да.Първо се плащат сметки,ток,вода ,GSM,заеми и остатъка се разпределя за храна,дрехи на малкия и други подобни.Без сметки нещо не се получават нещата,поне при нас. Naughty

# 2
  • Мнения: 1 844
може да се каже,че си следим разходите,но да "следиш"при нас не означава да се "органичаваш".обикновено,когато имаме много пари се простираме нашироко,а когато леко се изпразни портмонето просто не си позволяваме толкова/за щастие рядко се налага Praynig/
иначе от двама ни аз си имам фонд"и аз съм човек",който обикновено пръскам за дрехи,че са ми голяма слабост.
иначе и двамата решаваме какво и колко,като аз клоня повече да ходим по почивки,да харчим много за качествена храна и удоволствия,а мъжа ми предпочита да се купуват практични вещи за вкъщи и колата.. Blush

# 3
  • Мнения: 2 005
И ние първо си плащаме заема , ток , вода и др. и това , което остане даваме предимно за храна , за друго не стигат поне за сега  Peace
А , ако ни паднат от някъде повече парички си ги харчим , без да се ограничаваме и така ... Joy

# 4
  • Мнения: 4 965
Слава Богу, от известно време изобщо не ни се налага да се замисляме за бюджета. Дай Боже, всекиму! Praynig

# 5
  • Мнения: 1 897
Приходите следя и планирам, а разходите засега само отчитам.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 735
Правим списък за разходите /сметки,беба,за храна,джобни/през месеца,но винаги излизат и непланирани Mr. Green и за добро и лошо.

# 7
  • Мнения: 229
по принцип да.Първо се плащат сметки,ток,вода ,GSM,заеми и остатъка се разпределя за храна,дрехи на малкия и други подобни.Без сметки нещо не се получават нещата,поне при нас. Naughty

ами планираме няма начин.
мъжа ми основно работи вече на пълно работно време, а аз вече излизам във ваканция .. този месец работя на 50% и няма да докарам много пари вкъщи ..
първо се плащат сметките за наем, интернет, ток, здравни застраховки, телефони ..а остатъка разпределяме за храна, и евентуално ако има малко излишък за нещо по-лично .. не излизаме много навън по ресторанти. абе и да живееш в чужбина не е много лесно .. случва ни се вече два месеца подред да сме на минус и последните 2 седмици преди заплата да кретаме някак .. ама се надявам този период да отмине .. тука просто застраховките и наема ти гълтат много от бюджета ..


 newsm78 #2gunfire Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 16:08 от ssieber

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Списък на разходите  е задължителен, за съжаление разходите са регламентирани...
Приходите - както и колкото дойдат ...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 390
Много пъти сме я коментирали тази тема...
При нас бюджетът е общ и се води много точна отчетност кое къде отива.

# 10
  • Мнения: 4 753
И ние първо си плащаме заема, ток, вода и др. и това, което остане даваме предимно за храна

Ако нещо остане складираме за ремонта....  Peace

# 11
  • Мнения: 54
При нас бюджетът е общ и се води много точна отчетност кое къде отива.

И аз ги следя разходите, обаче като се окаже, че в края на месеца аз съм похарчила цялата си заплата /основно аз пазарувам за семейството/ и е много кофти да кажа "Аз съм без пари". А мъжът ми си получава заплатата на дебитна карта и не се сеща да остави кеш в къщи. Какво правите ако получавате заплати по карта и всъщност никой не разполага с кеш пари?

# 12
  • Мнения: 139
При нас бюджетът е общ и се води много точна отчетност кое къде отива.

И аз ги следя разходите, обаче като се окаже, че в края на месеца аз съм похарчила цялата си заплата /основно аз пазарувам за семейството/ и е много кофти да кажа "Аз съм без пари". А мъжът ми си получава заплатата на дебитна карта и не се сеща да остави кеш в къщи. Какво правите ако получавате заплати по карта и всъщност никой не разполага с кеш пари?
Ами ей тук ти е грешката. Когато 2-ма души живеят заедно, имат общ бит, общо дете...имат и двамата имат ангажименти да се грижат за това. Ти си допуснала да "осиновиш" съпруга си сметкаджия и той е понатрупал дивиденти на твоя наивен гръб, но за сметка на това ти си понатрупала горчив опит, който, ако уползотвориш мъдро, спокойно можеш да вярваш, че по-хубавата част от животът ти предстои.
Абе, имам чувството, че половината мъже са станали гейове, а другата - жигола, като чета ми настръхват косите.

# 13
  • Мнения: 1 897
[А мъжът ми си получава заплатата на дебитна карта и не се сеща да остави кеш в къщи.
Ами подсети го. Ако чакаш за всичко да се сети сам, много недуразумения ще има тепърва по между ви.

# 14
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036

А мъжът ми си получава заплатата на дебитна карта и не се сеща да остави кеш в къщи.


И на моя мъж му превеждат заплатата по банков път,но той ми извади дебитна карта от неговата сметка,за да не оставам без пари.Все пак само аз ходя на пазар.Защо не го направите и вие? Peace

Общи условия

Активация на акаунт