Бебешко легло от DIBO.BG

  • 5 686
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Харесала съм легълце на фирмата ДИБО. Ето този модел:
Има ли някой подобно легълце? Дани е от масивно дърво? Доволни ли сте? Дайте ми съвет?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
ние купихме подобно на това, но с решетки и от двете страни и без чекмеджетта отдолу. Не е масив, той е на съвсем друга цена. Според мен, недостатъка на този модел е че няма 2 нива на матрака. Като е малко, трябва да се навеждаш, а като порастне. не си сигурна дали няма да се преметне през решетките. Нашето е с 2 нива и съм много доволна, а сега сме махнали и трите подвижни решетки отпред и малката сама си влиза и излиза.

# 2
  • Мнения: 2 231
Не е вярно Naughty и този модел има 2 нива на матрака. Дори и шкафовете отгоре имат допълнителна лайсна, така че ако е на второто ниво, да не се вижда какво има в шкафовете и да събират прах. Леглото не е от масичвно дърво, а нещо от рода на ПДЧ (не съм сигурна) но е добре изработено. Ние купихме модел Съни 140/70 без люлка и с един шкаф. Люлката е предимство само до 6м. Имай впредвид че после доста трудно може да се застопори и не е много стабилно за изправящо се вече бебе. А и бързо им става на бебетата тесничко, като почне да се върти вътре, защото е по-малко 60/120. Според мен ако можеш виж моделите наживо и тогава прецени. Но леглата на Дибо по отношение цена/пари са добри.

# 3
  • Мнения: 56
Нашето легло е подобно. Модела май беше Танита. много съм доволна.

# 4
  • варна
  • Мнения: 256
Ние също бяхме избрали този модел - само че цвят бреза! Нямах търпение да пристигне майка ми и да отидем да я купим. Бях виждала кошарата на живо, но в цвят бяло с розово /едни познати скоро си я бяха купили и аз се влюбих в нея/. И така дойде деня в който се запътихме към Дибо но останах разочарована....има огромна разлика от цветовете на живо и цветовете на картинка Whistling. Не  че това беше причината да не я вземем, но просто наистина кошарката е подходяща за до 5 годинки. А майка ми много държеше да вземем нещо в перспектива Joy и така просто купихме друг модел на друга марка. Иначе не мисля че кошарката е тясна, но наистина люлката малко трудно се застопорява...или поне често трява да се затягат болтовете й Tired. За височината на решетката...незнам...според е въпроса....не мисля че на най-ниското ниво детето може да прескочи и да падне...просто всичко си е до възможностите на детето hahaha

# 5
  • Мнения: 1 272
Този модел креватче като гледам е с по-ниска решетка, което ще стане проблем, когато детето ти стане на 1 година и започне да опитва да прескача преградата. Моята дъщеря я гледаме с креватче с едно чекмедже, съответно с по-висока преграда и досега (2 години) успя да изскочи само веднъж ( а хич не е от кротките). Също така ти препоръчвам 140/70, освен ако не планирате не след дълго да сменяте това легло с голямо Peace Имам и шкафа за повиване. Доволна съм и от него.
Като качество съм доволна, но не е масивно дърво.

# 6
  • Мнения: 2 231
Този модел креватче като гледам е с по-ниска решетка, което ще стане проблем, когато детето ти стане на 1 година и започне да опитва да прескача преградата. Моята дъщеря я гледаме с креватче с едно чекмедже, съответно с по-висока преграда и досега (2 години) успя да изскочи само веднъж ( а хич не е от кротките). Също така ти препоръчвам 140/70, освен ако не планирате не след дълго да сменяте това легло с голямо Peace Имам и шкафа за повиване. Доволна съм и от него.
Като качество съм доволна, но не е масивно дърво.

Това ли имаш в предвид. Нашето е точно такова в същият цвят и шкафът също. Както писах вече и аз за предимства и недостатъци, за мен това е по-добрият вариант.

# 7
  • варна
  • Мнения: 256
То май колкото мами толкова мнения Whistling
Според мен е добре да се помисли и за друго освен височината на решетката - когато стане легълце или се спи на най-ниското ниво леглото става изключотелно ниско...дефакто детето спи на земята Thinking....СЪщото се отнася за моделите им Съни, Джордж, а и всички кошарки с едно чекмедже отдолу newsm78... Незнам..май всичко е до индивидуална преценка и ивждане. И както казах и преди до атлетичните виждания на самото дете Joy
Но този модел ТАнита ми се вижда мн хубав , както и идеален за стая с малки размери, и с тези два реда чекмеджета събира изключително много багаж на детето. Ние сме с модел Аделина на дизайнбейби, но определено шкафчетата и на скрина и на кошарата са по-тесни ooooh!..което не предвидих когато имах делемата коя от двете кошарки да си взема newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 8 275
Ние имаме Танита (нашето е без допълнителния шкаф).
Чекмеджетата отдолу са шкаф (затворено от всякъде), на който отстрани се захваща люлеещия механизъм.
с момента съм опряла "шкафчето" до стената (дръжките идват на линията на решетката), не съм го застопорила с болта и няма мърдане - не се люлее.
Преди беше отделено от стената и най-малкото помръдване на беба го разлюляваше много ми беше полено това: приспивах я с люлеене, а като се размърда ме будеше (леглото е перпендикулярно на нашето и моята глава бебе до нейната) 

За баткото иам подобно на другото показано легло, но Танитата повече ми харесва.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 275
maichencetoNaughty Не, не се спи на земята при едно чекмедже.
Височината е колкото на нашето легло, а то е отдолу ракла с повдиганщи се матраци(дървена рамка с пружини) - 40 см от земята. Тесвам редовно леглото на баткото (140*70), много ми е удобно Embarassed... е малко ми е късо, ама за гледанане на ТВ е ок

Общи условия

Активация на акаунт