Отново за детските градини

  • 11 444
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Liorena
нищо де, не ме разбра съвсем...аз се рег. точно на 16.януари 04г, ти - година по-късно - на 17.01.2006г живот и здраве - пак ще си пишем Wink  Simple Smile
няма да имаш и грам желание за отговор, ако си изчела подобни хиляди безумици - няма надежда просто. Confused

Напротив, ра3брах те много добре, ама а3 малко като дон Кихот се опитвам да се боря с вятърни мелници.
Сигурно Ще ми списне в един момент, ама като се 3нам каква съм дърдорана и гледам все да си начеШа клавиатурата, та ... 3нам ли?
То времето Ще покаже и честта майко юнаШка

# 46
  • Мнения: 306
Цитат на: Anonymous
Детска градина "Ерих Кестнер" се намира в Люлин. Не зная да има такава и на Плиска.


Детската градина на Плиска е държавната 165. Там работят съвместно с "Ерих Кестнер" - преподавателката е тяхна, учебните програми също. За немските празници ги водят в детската градина в Люлин и там празнуват заедно.
Дъщеря ми учи там от 2 години. Избрахме тази комбинирана форма, за да не пътува от 3-годишна през цяла София. Заниманията по немски са всеки ден преди обяд - фрауто е страхотна, децата са влюбени в нея и наистина успява да ги научи на много неща.
Плаща се таксата за държавната градина и такса на "Ерих Кестнер" със съответен договор.

# 47
Аз съм за  ранното изучаване на чужд език. Дъщеря ми е 4,5год. и посещава държавна детска градина  - 7-мо ОДЗ в кв. Гоце Делчев. От началото на годината изучава немски език в детската градина, като заниманията са два пъти седмично  по 30мин. за символичната такса от десет  лева. Преподавателката е към "Ерих Кестнер". Много съм доволна. Не съм очаквала моето слънчице да посещава заниманията с такова желание. От следващата учебна година  мисля да я запиша в интезивния курс. Там заниманията са всеки ден ден по два астрономически часа. Год.такса около 780лв. Групите по немски са макс. 15 деца.

# 48
  • Мнения: 73
За съжаление във Варна няма такива специализирани ДГ, но от друга страна мислите ли, че на 3,5 - 4г. едно дете съзнателно учи чужд език??? Моята дъщеря е като попивателна хартия  Laughing - ако и кажа стихче или песничка на английси или немски, тя ги е запомнила на второ трето повтаряне......, но не мисля да я записвам да учи напр. английски в първа група  Shocked - струва ми се безмислено Confused . Аз самата съм започнала с изучаването на напр. на руски и немски, но в първи клас - мисля, че не е късно, тък и тогава изучаването на чужд език е доста по-осъзнато от детето.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Dessi
За съжаление във Варна няма такива специализирани ДГ, но от друга страна мислите ли, че на 3,5 - 4г. едно дете съзнателно учи чужд език??? Моята дъщеря е като попивателна хартия  Laughing - ако и кажа стихче или песничка на английси или немски, тя ги е запомнила на второ трето повтаряне......, но не мисля да я записвам да учи напр. английски в първа група  Shocked - струва ми се безмислено Confused . Аз самата съм започнала с изучаването на напр. на руски и немски, но в първи клас - мисля, че не е късно, тък и тогава изучаването на чужд език е доста по-осъзнато от детето.

А като учи български език, дали детето е много осъзнато? Колкото по-рано се започне с чуждия език, толкова по-добре. Въпросът е в това, да не се прекъсва изучаването му.

# 50
  • Мнения: 73
Laughing Все пак има разлика между ежедневно говорене на език (и изучаването му по този начин) и два пъти седмино по 30 мин ( в обикновена ДГ)...., нали?

# 51
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Dessi
Laughing Все пак има разлика между ежедневно говорене на език (и изучаването му по този начин) и два пъти седмино по 30 мин ( в обикновена ДГ)...., нали?

Определено...точно затова пуснах темата...исках да събера информация за начина на преподаване на чужд език в детските градини с чуждоезиково обучение и доколко то е резултатно.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 242
На тази възраст е безмислено да се учи език, освен ако и в къщи и по време на ваканцията няма допълнителни интензивни занимания. Дечковците го забравят много бързо.
Самата аз съм ходила от ранна възраст на алианс и частна учителка по английски. Бях го понаучила на доста добро ниво, но след 7-ми клас влязох в езикова гимназия с друг език и напълно го занемарих. След 15-тина год. го бях забравила почти напълно и трябваше да почвам отначало.
Та мисълта ми е, почне ли се с изучаването на език не трябва да има спиране - това предполага излишно натоварване за децата и излишни разходи за родителя. Спокойно може да се поотложи във времето.

# 53
  • Мнения: 73
Може би в специализираните ДГ с изучаване на чужд език да има някаква по-добре измислена програма...... Wink (нямам впечатления от такава), но за моето дете съм решила да не започваме още от първа група с тези изяви Stuck Out Tongue -ще си учим за сега в къщи! Учи с голямо желание на какъвто и език да и се заговори, дори сама си измисля, че говори на чужд език ( не зная, защо е решила да е на португалски най- често Laughing  Laughing  Laughing - никога не е чувала някой да говори на ппортугалски ).
За мен лично първи клас не е късно..., ако разликата е, 4е децата учили в градината ще знаят няколко стихчета и песники Confused ........
За родители, които знаят език, мисля че има доста приятни учебничета за малки деца - поне дъщеря ми с голямо желание се занимава по тях.
Успех в избора на добра градина!

# 54
  • Мнения: 5 877
Наистина децата учат добре език, когато са малки и когато е под формата на игра, движения, музика и т.н.
Не бих си дала детето в такава детска градина, по-скоро предпочитам да играя такива игрички с нея, да пеем песнички, да си говорим с куклите и т.н. Но по малко, само докато й е интересно.
Не бих говорила нон-стоп на дъщеря си на чужд език, защото за мен връзката майка-дете трябва да бъде възможно най-неопосредствана. Това внася елемент на изкуственост. Лично мое мнение.

# 55
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Anda
Не бих говорила нон-стоп на дъщеря си на чужд език, защото за мен връзката майка-дете трябва да бъде възможно най-неопосредствана. Това внася елемент на изкуственост. Лично мое мнение.

Добре а тогава според теб двуезичните деца как растат? Кое му е изкуствеоното?

# 56
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: debelanata
Цитат на: Anda
Не бих говорила нон-стоп на дъщеря си на чужд език, защото за мен връзката майка-дете трябва да бъде възможно най-неопосредствана. Това внася елемент на изкуственост. Лично мое мнение.

Добре а тогава според теб двуезичните деца как растат? Кое му е изкуствеоното?


за мен анда е права - майката трябва да разговаря с детето единствено на език, на който се чуства естествено да изразява чуствата си. аз нямам проблем да кажа на децата си "миличка", "шушулка" или "слънчице", но "sweetie", "pumpkin" или "sugarpie" ми звучи изключително идиотски и ако ги употребя, децата ми си мислят, че се бъзикам... но мога да те уверя, че въпреки, че в къщи говорим изключително на български, децата нямат проблеми с двуезичието, дори умеят за бъзик да говорят английски с български акцент, както и обратното. та мисълта ми е, не е правилно майката да се насилва да говори на детето на език, на който не и е комфортно да изразява чуствата си, колкото и добре да го знае. в двуезично семейство положението е различно.
също така не смятам, че е вярно това, което беше писал някой, че е излишно детето да учи език, който няма да употребява активно - дори да забрави този език, създадени са връзките в мозъка му, направени са няколко допълнителни гънки, съответният център за изучаване на езици е задействан  Wink ...

# 57
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Kора
Год.такса около 780лв. Групите по немски са макс. 15 деца.

Височка ми се вижда тази такса - една трета е от годишната такса на повечето частни детски градини. Дано учителките са добри.

# 58
  • Мнения: 5 877
Цитат на: debelanata
Добре а тогава според теб двуезичните деца как растат? Кое му е изкуствеоното?


Не говоря за двуезични деца, при които един от членовете на семейството говори на различен роден език. Говоря за ситуация, при която майката или бащата, или бабата нарочно говори на чужд за самата нея/самия него език с цел да научи детето си, тоест изобщо отказва да му говори на български. Сигурно е ефективно. И не е толкова изкуствено за детето, но е изкуствено за майката, защото опосредства общуването й с детето.

# 59
  • Мнения: 306
Цитат на: bib.bib
Цитат на: Kора
Год.такса около 780лв. Групите по немски са макс. 15 деца.

Височка ми се вижда тази такса - една трета е от годишната такса на повечето частни детски градини. Дано учителките са добри.

Учителките са от частната "Ерих Кестнер" и са повече от добри.
Това е вариант когато родителите не искат детето да пътува до съответната частна градина и същевременно да получи добро обучение по немски език.
Ние преценихме, че си струва.

Общи условия

Активация на акаунт