Отново за детските градини

  • 11 435
  • 68
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 300
Здравейте девойчета! Wink
Искам да ви попитам какво мислите за детските градини с изучаване на чужд език и бихти ли записали детето си в такава? От колко години според вас е добре да се започне изучаването на чужд език? Знаете ли нещо за ДГ "Ерих Кестнер" в ж.к.Люлин? Има ли други ДГ с изучаване на немски език и какво сте чували за тях?

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Само в такава градина разбира се с чужд език, ако може и да е съчетано с  курс по забравяне на български ще е още по-чудесно.
А за изучаванто на чужд език - още от самото раждане по възможност.
Няма по-голямо богатсво, от това, едно дете да проговори на 2 езика (както е било в моя случай, както е и с дъщеря ми в момента). Получава се би-лингвизам, само в полза на детето. Детето без никакви усилия научава още един език.

Ужасно е интересно да наблюдавам дъщеря ми как проговаря едновременно на 2 езика. Страхотно е просто.

Когато му дойде времето ще запиша дъщеря ми в Уве Кинд - детска градина с немски език, най-добрата за момента в София с немски, това ще и бъде 3 -тия език.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Liorena

Когато му дойде времето ще запиша дъщеря ми в Уве Кинд - детска градина с немски език, най-добрата за момента в София с немски, това ще и бъде 3 -тия език.


Къде се намира тази детска градина? Можеш ли да ми дадеш координати и телефон?

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Elfi
Цитат на: Liorena

Когато му дойде времето ще запиша дъщеря ми в Уве Кинд - детска градина с немски език, най-добрата за момента в София с немски, това ще и бъде 3 -тия език.


Къде се намира тази детска градина? Можеш ли да ми дадеш координати и телефон?


мога , да

www. uwekind.com
Частно немско у-ще и детска градина
Sofia
ул. Симеон 34 на ъгъла с бул. "Раковски"
тел: 983 17 16
GSM 0888 959 606

и

ул. Гогол 4  до Борисовата градина
тел: 843 80 51
GSM: 0888 959 574

e-mail: uwekind@abv.bg

# 4
  • София
  • Мнения: 2 300
10x  Sign Exclamation
Ние сме решили нашия да го записваме с немски, та затова събирам мнения! Rolling Eyes

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Elfi
10x  Sign Exclamation
Ние сме решили нашия да го записваме с немски, та затова събирам мнения! Rolling Eyes



няма за какво да ми благодариш. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Elfi
Здравейте девойчета! Wink
Искам да ви попитам какво мислите за детските градини с изучаване на чужд език и бихти ли записали детето си в такава? От колко години според вас е добре да се започне изучаването на чужд език? Знаете ли нещо за ДГ "Ерих Кестнер" в ж.к.Люлин? Има ли други ДГ с изучаване на немски език и какво сте чували за тях?


Аз лично не бих записала детето си в градина с изучаване на чужд език. Мое убеждение е, че децата първо трябва да научат добре родния си език и тогава да учат чужд. Изключвам случаите на смесените бракове. Дори ми се струва, че сега както се учи във 2 клас е още рано... Смятам, че децата и без това са с доста слаба грамотност по отношение на българския, че и в детската градина да учат чужд език.

За "Ерих Кестнер" в Люлин чух прекалена сума за такса - 2000 лв  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

# 7
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Vache
Аз лично не бих записала детето си в градина с изучаване на чужд език. Мое убеждение е, че децата първо трябва да научат добре родния си език и тогава да учат чужд. Изключвам случаите на смесените бракове. Дори ми се струва, че сега както се учи във 2 клас е още рано... Смятам, че децата и без това са с доста слаба грамотност по отношение на българския, че и в детската градина да учат чужд език.


Те да бяха само децата, Вачееееееее...
За тях пак има шанс /освен ако неграмотността продължава да се толерира/, но по-страшно е, когато собствените им родители не могат да им помогнат...

# 8
  • Мнения: 76
LIORENA, a kakvo se govori sa u4ilisteto?I to li e taka dobro?
Ste ti bada blagodarna,ako moje6 da mi raskaje6 nesto po-podrobno.

4etoh sa tasi detska gradina i u4iliste,no ne sam 4ula nikakvo mnenie.A me interesuva.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: bobolenta
Те да бяха само децата, Вачееееееее...
За тях пак има шанс /освен ако неграмотността продължава да се толерира/, но по-страшно е, когато собствените им родители не могат да им помогнат...


Абе да ти кажа с неграмотни родители какви грамотни деца да очакваме  Grinning  Grinning  Grinning . Имам един колега дето като му кажеш, че има правописна грешка, той отговаря "Аз съм учил за инженер, а не за филолог...".  Grinning  Grinning  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Vache

За "Ерих Кестнер" в Люлин чух прекалена сума за такса - 2000 лв  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked


Интересува ме какво е отношението към децата, как ги занимават, добре ли ги обучават и т.н. За парите съм запозната - мсечната такса е 220лв без транспорт /той е по желание и се плаща отделно, както между впрочем и в другите ЧДГ/ и според мен не са много, ако наистина е оправдано! Това всъщност се опитвам да разбера - ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ!

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Elfi
Цитат на: Vache

За "Ерих Кестнер" в Люлин чух прекалена сума за такса - 2000 лв  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked


Интересува ме какво е отношението към децата, как ги занимават, добре ли ги обучават и т.н. За парите съм запозната - мсечната такса е 220лв без транспорт /той е по желание и се плаща отделно, както между впрочем и в другите ЧДГ/ и според мен не са много, ако наистина е оправдано! Това всъщност се опитвам да разбера - ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ!


Ами виж сега, не мога да ти кажа, защото това инфо го имам от моя позната, с която много не се чуваме и виждаме. Затова не знам за отношението какво е... Sad , дори доколкото си спомням детето още не е тръгнало, а само са платили...

А за сумата... на мен наистина ми се вижда прекалена, но това си е мое мнение... Още повече доколкото разбрах таксата се плаща наведнъж и не ми е ясно какво става ако не си доволен и  искащ да отпишеш детето или ако боледува и отсъства. както и да е... това са си само мои разсъждения.
Всеки има правото на избор  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Vache

Ами виж сега, не мога да ти кажа, защото това инфо го имам от моя позната, с която много не се чуваме и виждаме. Затова не знам за отношението какво е... Sad , дори доколкото си спомням детето още не е тръгнало, а само са платили...


Не можеш ли да се свържеш с нея и да я поразпиташ /ако разбира се е удобно/? Тя може би е събрала информация преди да запишат детенцето?

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Elfi
Цитат на: Vache

Ами виж сега, не мога да ти кажа, защото това инфо го имам от моя позната, с която много не се чуваме и виждаме. Затова не знам за отношението какво е... Sad , дори доколкото си спомням детето още не е тръгнало, а само са платили...


Не можеш ли да се свържеш с нея и да я поразпиташ /ако разбира се е удобно/? Тя може би е събрала информация преди да запишат детенцето?


Ами ще се опитам, колко е спешно?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 300
Не е спешно. Само да не забравиш Wink

Общи условия

Активация на акаунт