За новите ви книги ( открадната тема)

  • 2 463
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
А да, другото нещо, което понякога съм правила, макар и да не ми е било редовен номер - в забавачките на супермаркетите.  Simple Smile Ако са се заплеснали да играят там или да гледат някакво филмче, те сами се сърдят, че отивам да ги взема много бързо. А в супермаркетите нали има кафе, сядам там и си чета книжка, след като напазарувам. Понякога даже съм ги водила да играят в забавачката на супермаркета само заради кафето и книжката, особено ако навън е студено или много горещо.  Simple Smile

Блажке,много добра идея е това със забава4ката в супер маркета  Party Голямата бих могла да я паркирам там ама с малкото какво да гоправя  newsm78
Абе няма как,мяй просто Ще трябва да 4акам по порастнат малко и това е Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 5 710
Захванала съм Ловецът на хвър4ила от сума време ама май Ще 4акам лятната ваканция да я довърШа  Embarassed
Я в тази връзка да ви запитам,понеже ми стана интересно: вие кога 4етете,в смисъл по кое време на деноноЩието? По колко време успявате да отделите за това приятно занимание ? Thinking

Опитах се да я намеря тази книга на български, но не успях. Уж я имало, пък я няма и тн. Гледах филма, мн. хубав
Другата книга е "Името", също не успях да я намеря. Славейков, Ориндж, Хеликон - тц.
А мразя да чета на друг език, не ми спорят книгите.

Вечер аз не чета, чета през деня в някоя свободна минута. В момента смилам Истанбул, обаче много протяжна и обстоятелствена книга. Орхан Памук може да е взел Нобелова награда, обаче не ме грабва нещо.

Опитах да чета на Ваня Щерева " 33 неизвинени", но не е като "Образцов дом" - или аз не съм достатъчно интелектуална да схвана за какво ми говори, или тя просто прекалява с оригиналниченето. За разлика от Образцов дом, която беше хубава, тази е направо шантава. Дадох я на приятелка да си я чете във влака.  Whistling

# 17
  • Мнения: 1 147
Чета всяка вечер, когато си легна, за около час. Навик от дете, дори 2-3 страници да са само, без тях не мога да заспя.
Често през уикенда, следобяд, зависи от свободното време.
Чета и в книжарниците, но вече се случва рядко и през уикенда, като имам време.  Grinning

В момента всичко, което чета е на английски, запасите ми от литература на български привършват.
Няколко книжки на нощното ми шкафче, чета в зависимост от настроението.
The kite runner, хубава е доста, почти я приключвам.
Eat, love, pray -големи хвалби, голямо чудо, не ме впечатлява засега изобщо.
Jack - автобиографията на Джак Уелч, много интересна.


The ROI of Human Capital: Measuring the Economic Value of Employee Performance, това по работа.
International Human Resource Management - също.
 

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и аз вечер преди сън по някой и друг ред, книгата ми седи на нощното шкафче.

# 19
  • USA
  • Мнения: 559
Чета "Паула" на Исабел Алиенде. Много ми харесва, както и повечето нейни книги. Любимата ми имигрантска книга е също нейна - "My invented country".

# 20
  • Мнения: 2 093
и аз като другите чета вечер, през седмицата, след като детето си легне. Ако книгата ме гребне мога да чета за часове, добре че слагаме малкия да спи около 8-8.30.

Интересно ми е дали Unaccustomed Earth си струва. Книгата е от Опра бук кльб и аз по някаква причина сьм скептична кьм тях. Така че който я прочета да казва мнение.
All the Names, която беше препорьчена от Didi3 ми изглежда интересна. Торонтонската библиотека има сьщо голям избор на книга, но за популярна книга се чака доста, обикновено аз сьм 1132 чакаща за книгата, всеки има право да дьржи книга до 3 седмици, така че аз се отказах от библиотеката и започнах да си порьчвам книги от Интернет. Може би звучи малко снобско, но за мен е много по голямо усещан да дьржа нова книга, отколкот да разлиства някоя която е минала през 300 рьце.

Сетих се за още две книги. Едната искам да я прочета, но все се чудя дали е добра
A Life Of Picasso: the Triumphant Years, 1917-1932. Все я гледам, но не сьм сигорна дали ще ми хареса. Книгата е част от трилогия, но доколкото разбирам може да се чете, без да си чел предишните.
Другата книга е Balkan Ghosts: A Journey Through History   от Robert D Kaplan. Автора е кореспондент, който пьтува из Балканските страни и всяка глава е за отделна дьржава. Много ми хареса как беше описал Бьлгария. Напрово докато четях се настроих много носталгично, направо си се представих как ходя по жьлтите павета на Руски. Книгата е писана преди сьбитията в Сьрбия и има  доста интересни заключения и наблюдения в честа за Югославия.

# 21
  • Мнения: 1 147
Winx, Паула е много хубава.. Simple Smile Не съм чела My invented country, но ще я погледна. Дълбоко се олицетворявам с имигрантите..

# 22
  • Мнения: 160
Страхотни идеи!

за тези, на които им а харесала The Kite Runner горещо препоръчвам и A Thousand Splendid Suns от същия автор.

Ето други книги, които много ми харесаха: A Fine Balance от Rohinton Mistry, Three Junes от Julia Glass (втората й, The Whole World Over, не е толкова хубава), Brick Lane от Monica Ali.

Иначе чета вечер преди лягане, поне по един час всеки ден. През останалото време чета списания.

# 23
  • Мнения: 3 491
Любимата ми имигрантска книга е също нейна - "My invented country".
Аз също харесвам "My invented country"!
Chrisimommy, чела съм предните две книги на Дж.Лахири и съм очарована. От разказите, включени в "Unaccustomed Earth", два са излизали със сигурност в "New Yorker":
"Once in a Lifetime"
http://www.newyorker.com/archive/2006/05/08/060508fi_fiction
Hell-Heaven
http://www.newyorker.com/archive/2004/05/24/040524fi_fiction
В пълен текст са , и за мене са прекрасни, надявам се и другите да са такива.

# 24
  • Мнения: 11 304
Аз преоткрих тази година четенето покрай Литературния клуб в подфорум Хоби. Мацките дават страхотни препоръки за разни книжки, излезли на български.
Там пише от време на време и Людмила Филипова. От нея прочетох "Анатомия на илюзиите" и сега съм мераклийка да си купя и "Стъклени съдби".
Опитах се да чета на У. Еко - "Островът на предишния ден", но не ми спори, много ми е описателна.
Прочетох и "Паула" на Алиенде, разтърсваща книга. Беше ми много терсене. Много приятен разказвач, а и събеседник. Гледах линка от Литературния клуб с едно нейно интервю на английски.
Моля ви да пишете и авторите на книгите, че така ми е по-лесно да ги търся.
Макдирок, аз чета обикновено сутрин в 00 и тук-таме вечер, ако не заспя на втория ред.

# 25
  • usa
  • Мнения: 2 113
вчера си купих "where in the world is osama bin laden?", на morgan spurlock, режисьор на supersize me малко ме е срам, че уж съм с претенции за интелектуалност, а се заглеждам по такива популярности  Embarassed, ама какво пък???. стигнах до 19 страница докато се учеше да плува синковеца тази вечер, не лошо начало - без претенции, лек хумор, приятен цинизъм и популизъм, с една дума - одобрявам...
паралелно чета a confederacy of dunces, john kennedy toole. това вече е друга категория. препоръчвам горещо.

# 26
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
мъ4а се от два месеца да намеря времето за 4етене, което в последните две години тотално изфиряса нейде Rolling Eyes
4ета, докато останалото фемили е пред телевизора... и без това рядко има неЩо нормално за гледане.

в момента съм на вълна Памук, приклЮ4их "Името ми е 4ервен" и по4вам "4ерната книга" (превеждам заглавията от италиански, така 4е може да не са то4ни, италианците превеждат както си искат Confused). препоръ4вам го, пиШе много увлекателно, атмосферата е много близка до наШето светоусеЩане (имам приятели италианци, които не успяха да го "издържат"  Rolling Eyes).

другото ми "откритие" (признах си ве4е, 4е съм назад Embarassed), е Michel Houellebecq: романите му са съвременни, написани на говорим език, малко тъжни, доста ирони4ни, лиШени от илЮзии (или може би не), цини4ни (или може би не). дори не прили4ат на романи, толкова са вътре в действителността (понякога прекалено  Mr. Green)

от време на време приятелката ми от България ми праЩа някоя друга модерна там книга, от рода на Анатомия на илЮзиите и преди нея, ужасната боза на Ваня Щерева  Laughing, е нема лоШо, 4ета и еднодневки, особено лятно време под 4адъра Laughing

# 27
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 667
Давайте идеи от къде мога да закупя детски книги на български език. Наближава 24 май а съм решила това да е изненадата за децата в училището. Ако имат доставка до Канада, ще е прекрасно.

# 28
  • Мнения: 11 304
Титина, някои от  българските сайтове за книги имат доставка за чужбина. Аз все още не съм ги пробвала. Дано се включи някоя с получени поръчки.
За препоръка за детски книжки кажи за каква възраст?

# 29
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 667
Децата в българското училище  са от първо до четвърти клас. Ама и аз се сещам в последната минута. Май ще накарам брат ми да купи и да ми ги прати.

Общи условия

Активация на акаунт