За новите ви книги ( открадната тема)

  • 2 465
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 093
Откраднах темата от клюкарника.Чета я редовно, но някак си не се чуствам на място да пиша в нея, тьй като не знам какви книги има в Бьлгария, а ако започна да препорьчвам, хората може изобщо да не са чували заглавията. Споделете за книгите които четете в мемента или сте прочели напоседьк или планирате да четете. Отдавна не се е пускала тази тема и за това си позволявам да го направя.

Ето и книгите които искам да ви препорьчам:
1. The Time Traveler's Wife от Audrey Niffenegger или Питешественика вьв времето и неговата жена ( мисля че така се казваше преведената на бьлгарски книга).http://www.amazon.com/Time-Travelers-Wife-Audrey-Niffenegger/dp/ … 126055&sr=8-1
 Историята е за любовта на Хенри и Клара. Хенри има рядьк генетичен дефект, който го прави да пьтува вьв времето. Проблема е че той не може да го контролира и се случва сьвсем пройзволно. Всеки пьт когато той се транспортира вьв времето( бьдеще или минало), дрехите му остават в настоящетето и той се озовава гол на новото място. Хенри среща Клара, когато тя е на 6 години, а той е на 28 или 32 ( не си спомням), при едно от поредните му пьтешествия.Клара го намира в настоящетето, когато той е 28 и се оженват. Книгата е за тяхния живот заедно и е невероятно красива история. Края ме развьлнува толкова много, защото завьршва по ничин, по който всеки загубил близьл човек би искал да има сьщия шанс, който те двамата имат. Препорьчвам горещо тази книга  на всеки, който обича да чете и няма да остане расочерован.

2. The Thirteenth Tale от Diane Setterfield или Тринаистата приказка, сьщо превена в Бьлгария
http://www.amazon.com/Thirteenth-Tale-Novel-Diane-Setterfield/dp … 126781&sr=1-1
Главната геройня е Маргарет, която помага на бащи си в антикварен магазин и книгите  са най-голямата и страст. Известна английска писателка и изпраща писмо, с което я кани да нейната биография. Тази писателка е много известна и много потайна. Книгите и имат невеероятен успех, но самата тя винаги остава в сянка. Години на ред, журналисти се опитват да напишат биографията и, но до този момент, тя не разкрива живота си пред никого. Писателката, нейното име е Вида, е на смьртно легло и моли Маргарет, която е  е поканена в дома и,да напише житейската и история. История е за близначки и тайна заровена е един пожар.  Постепенно Маргарет разбира защо Вида се обрьща именно кьм нея да напише биографията и.  В началото книгата ми вьрвеше малко тромаво, но щом стигнах до честа, кьдето Вида започва да разказва, не можех да оставя книгата настрана.

3.Gods Behaving Badly от Marie Phillips . Нямам представа дали я има на бьлгарски
http://www.amazon.com/Gods-Behaving-Badly-Marie-Phillips/dp/0316 … 127615&sr=1-1
Тази книга е чудесна, ако тьрсите леко четиво. Очаквах да е по смешна, но и не сьм скучала с нея. Разказва се за грьцките богове, които живеят в Лондон, в наше време. Тьй като хората представат да вярват в боговете, те губят магическите си способности и трябва да си изкарват хляба с почетенна работа. Артемида разхожда кучета, Афродита е секс телефонен оператор, Аполон работи в телевизията кьдето има шоу, Деметра мисля че беше градинарка.и т.н. Афродита се ядосва на Аполон и прави така че той да се влюби в едно момиче, което в последствие започва да работи като домашна прислужничка в дома на боговете.

Може би защото от много време не ми оставаше време да прочета и ред, напоследьк ме е подгонил литературен глад и непрекьснато се интересувам от нови заглавия и автори и за това ще ми е интересно да прочета предложения от вас. Сьщо така искам да попитам дали някой е чел Вещицата от Портабело( май така се казваше) на Куелйо и дали би я препорьчал.     


 

# 1
  • Мнения: 3 491
Unaccustomed Earth на Джумпа Лахири е най-новата ми книга, тъкмо е до мене, подарък, ще започвам скоро да я чета.  Simple Smile
В "американската" тема не успях да се сдържа да приказвам за един българин, Николай Грозни, чиято книга "Turtle Feet" този месец излиза на пазара в САЩ (той е издавал и на български като Николай Гроздински) . Хвалеха я уважавани източници тази книга, последно и "Ню Йорк Таймс" излезе с добро ревю:
http://www.nytimes.com/2008/05/04/books/review/Finnerty-t.html?s … grozni&st=nyt
Не знам дали ще я купя, но ще си я взема непременно от библиотеката.

# 2
  • Мнения: 994
The Thirteenth Tale не ми хареса. Някак си недоизпипан и недовършен ми дойде сюжета. Другите споменати не съм ги чела.

Нещо напоследък съм се захванала с други неща и не ми остава много време да чета. Освен това аз книги рядко си купувам. Обикновено взимам от библиотеката и само, ако съм сигурна, че е добро заглавие за колекцията ми купувам.

Най-наскоро четох Remember me? на Sophie Kinsella. Съвсем в неин стил, абсолютно незаангажиращо книжле.

Прочетох и Atonement   на Ian Mcewan  - озорих се, стилът на книгата е над нивото на моя английски, имаше дори и думи, които не ме мързеше да проверя  в речника - любопитно ми беше. Книгата не е лоша. Филмът не съм го гледала още.

и още едно заглавие - много ми хареса стилът на писане на автора, както и историята.
Blindness  на Jose Saramago. Това е първата книга, която чета от него, със сигурност ще потърся още заглавия.

# 3
  • Мнения: 160
в момента чета Water's Lovely на  Ruth Rendell - психологическо криминале. Наскоро четох The Grass is Singing - aвторката Дорис Лесинг получи нобеловата награда за литература - просто класика.

Тhe Thirteenth Tale много ми хареса, както и на дъщеря ми.

Jose Saramago - All the Names е страхотна.

Вещицата от Портабело не можа да ме грабне, нито пък Атонмент. Започнах да чета Тhree Cups of Tea, но не стигнах далеч, напоследък не ме ли грабне дадена книга от началото, не се насилвам да я довършвам.

Записала съм се в библиотеката за Unaccustomed Earth на Джумпа Лахири и с нетърпение я чакам - The Namesake i Interpreter of Maladies много ми харесаха, но и аз си падам по имигрантски истории, особено индийски.

# 4
  • Мнения: 3 367
Хубава тема
В момента чета Преп
http://www.amazon.com/Prep-Novel-Curtis-Sittenfeld/dp/1400062314
преговарям  Микротредновете защото пиша нещо по темата
http://www.amazon.com/Microtrends-Forces-Behind-Tomorrows-Change … 161064&sr=1-1
и свършвам поредната Дж.Пикулт
http://www.amazon.com/Tenth-Circle-Jodi-Picoult/dp/0743496701
И 3те ми харесват
Вещицата на Куельо четох отдавана,още когато излезе,не е сред книгите които бих препрочела
Посленото друго което ми хареса много са 2та романа на Кхалид Хоисеини
http://www.khaledhosseini.com/
Не купувам книги от години за нас,само за децата

# 5
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
току-що затворих последната страница на 'историкът', хареса ми.

и си поръчах някое и друго книжле на мама да ми купи, и аз от клюто се навих за книжки на людмила филипова.
не съм я чела тая жена, но много се впечатлих.

# 6
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Захванала съм Ловецът на хвър4ила от сума време ама май Ще 4акам лятната ваканция да я довърШа  Embarassed
Я в тази връзка да ви запитам,понеже ми стана интересно: вие кога 4етете,в смисъл по кое време на деноноЩието? По колко време успявате да отделите за това приятно занимание ? Thinking

# 7
  • Мнения: 994
Аз през деня не мога. Чета вечер след като всички са изпозаспали. Освен ако не съм попаднала на някоя много интересна и заплетена книга (разбирай някое криминале Simple Smile), която не мога да оставя и тогава чета във всяка свободна минута, която съм изкопчила. Но ако книгата е такава, на която  искам да й се наслаждавам, оставям за когато съм свободна.

# 8
  • Мнения: 3 491
Записала съм се в библиотеката за Unaccustomed Earth на Джумпа Лахири и с нетърпение я чакам - The Namesake i Interpreter of Maladies много ми харесаха, но и аз си падам по имигрантски истории, особено индийски.
И аз, по всякакви! Разбира се, трябва да ми отговаря на претенциите за непредубедена, красиво написана, добра литература.
Последното, което четох на тази тема, и ми взе дъха, направо имах чувството, че някой ми гледа безпогрешно на ръка, беше "A Free Life" на Ha Jin.

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз през деня не мога. Чета вечер след като всички са изпозаспали. Освен ако не съм попаднала на някоя много интересна и заплетена книга (разбирай някое криминале Simple Smile), която не мога да оставя и тогава чета във всяка свободна минута, която съм изкопчила. Но ако книгата е такава, на която  искам да й се наслаждавам, оставям за когато съм свободна.

Ти си герой Щом успяваШ ве4ер. Аз едвам из4аквам племето да се изпонатръШка и ми падат и на мен кепенците. Tired Свободно време на теория и на практика нямам,не ходя с влак на работа та да мога да 4ета по време на пътуване,абе много тъпо.... Sad

# 10
  • Мнения: 3 367
Чета м-у 9.30  и 10.30 всяка вечер през седмицата,следобедите пред уикенда докато децата спят , и докато вървя на тредмила  (2-3/седмица по 30ина мин). ТВ не гледам.

# 11
  • Мнения: 994
Моят ден е винаги много дълъг. Ставам в 6 и никога не си лягам преди 12. Не мога да си легна, ако не съм чела поне 15 минути преди това. Може и да е нещо вече четено, но ми е като хапче за сън Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 491
При мене четенето се осъществява най-лесно, когато съм извън дома, а децата са на някакво извънучебно мероприятие. Тогава така или иначе трябва да ги чакам да свършат. Особено ако мероприятието е при затворени за родителите врати, защото тогава не се изкушавам да гледам как се представят. В квартала, докато играят с други деца, също се получава на моменти. Понякога по време на обедната почивка в работата. Гледам да не излизам от дома без книга в чантата, защото в редките случаи, когато съм забравяла, съм имала възможност да чета, и ме е било яд.

# 13
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Зна4и рецептата е да се 4ете ве4ер.Е,да ама на мен по дяволите ми се доспива зверски и гледам с 4етири о4и да се добера до леглото.Надявам се поне с порастването на децата ми да се увели4и правопропорционално и времето,което мога да открадвам за да про4ета някой ред. А навремето колко 4етях,лелееее.В момента се 4увствам адски затъпяла  Tired

# 14
  • Мнения: 3 491
А да, другото нещо, което понякога съм правила, макар и да не ми е било редовен номер - в забавачките на супермаркетите.  Simple Smile Ако са се заплеснали да играят там или да гледат някакво филмче, те сами се сърдят, че отивам да ги взема много бързо. А в супермаркетите нали има кафе, сядам там и си чета книжка, след като напазарувам. Понякога даже съм ги водила да играят в забавачката на супермаркета само заради кафето и книжката, особено ако навън е студено или много горещо.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт