Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Oslo / Varna

Намерих сходна тема, но не си отговорих на питането. Така че сега ще питам тук:

Предстои ми да пътувам  детето в чужбина, където е баща му.
Имам позписана и заверена от нотариус декларация от бащата, че разрешава детето да напусне страната.

Трябва ли ми тази декларация да бъде преведена и легализирана или не е нужно, предвид, че и 3-мата сме бг граждани?
Цитирай

Тази декларация ти трябва само на българската граница. Мисля, че е добре да си направиш копие, което остава там.
Цитирай

на път

А каква е давността на декларацията момичета?
Имам предвид дали може да бъде използвана многократно (посредством оригинал придружен от копия). Налага ни се да пътуваме честичко и ми се иска да направим "дългосрочен вариант".

Цитирай

За най-сигурно питайте в полицията.
Цитирай

По-скоро нотариусите трябва да знаят. Мен също ме интересува, ама не съм стигнала дотам ...
Най-логично е да се подписва за някакъв срок, например до края на годината  newsm78 обаче ако не е упоменато... не знам  newsm78
Цитирай

Осло

mishelle, ще ти пусна телефона на преводач признат от посолството тук. Той може да помогне на мъжа ти да свършите тази работа.
Цитирай

загубено

По-скоро нотариусите трябва да знаят.

Прави се при нотариус.Преди 1 год правих,давността беше 6 месеца.
Цитирай

След като не е регламентирано в полицията, не виждам какъв е проблема при писането на декларацията да се напише, че е валидна 1 година и нотариуса да го завери  newsm78.
Цитирай

във варела

Не съм специалист, но както казват парен каша духа.
Оказа се че единственният начин да си решиш нещата дългосрочно е бащата да подпише пълномощно на твое име, с което те упълномощава да подписваш въпросната декларация, която действително ако е по-стара от 6 мес, дори да е упоменато може да ти създаде проблеми.
Така е чиста работа .
Аз преди всяко пътуване си правя нова, заверявам си я (дори при същия нотариус, при когото съм направила и пълномощното) и досега няма никакви проблеми.
И да направи си копие на декларацията, защото я задържат на митницата.
Лек път.
Цитирай

на път

..... на моята пише, че е дългосрочна (каквото и да означава това) ....
Странна проява и решение на нотариуса. Сигурно има законово положение в какъв срок важат такъв вид документи  newsm78.
Цитирай

в средата на мъглата

щом бащата е в 4ужбина-зна4и декларацията трябва да се завери в БГ посолство там и да се изпрати или по пощата или с автобус-например-по факс или мейл няма да я признаят,извади си копие за границите,за срока моята е безсро4на
Цитирай

Oslo / Varna

Ама ние подготвихме декларацията докато той още си беше в .бг.
Заверена и подпечатана от нотариус...

Нима няма да върши работа?  newsm78
Цитирай

в средата на мъглата

Ама ние подготвихме декларацията докато той още си беше в .бг.
Заверена и подпечатана от нотариус...

Нима няма да върши работа?  newsm78
ще ти върши-само 4е направи копие,и остави копието на границата-нищо пове4е не ти е нужно
Цитирай

Нашият тати също е в чужбина и направихме декларация докато беше тука. Няма нужда да се легализира така ни отговориха от българското летище само да се ксерокопира. По принцп нотариусите издават декларацията за 6 месеца, на нас ни  за една година, а може и безсрочна, всичко е много относително и зависи от нотариуса. На нас ни правиха два пъти първият път бяха забравили ЕГН на детето и тогава беше безсрочна при второто вадене решиха да е за една година.
Цитирай

Bergisch Gladbach DE

Нашият тати също е в чужбина и направихме декларация докато беше тука. Няма нужда да се легализира така ни отговориха от българското летище само да се ксерокопира. По принцп нотариусите издават декларацията за 6 месеца, на нас ни  за една година, а може и безсрочна, всичко е много относително и зависи от нотариуса. На нас ни правиха два пъти първият път бяха забравили ЕГН на детето и тогава беше безсрочна при второто вадене решиха да е за една година.

newsm10
И добавям , 4е трябва само zа българската граница и да симате zадължително копие в себе си.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора