Юхууууу, види му се края... на 4-ти клас накрая!!!

  • 16 239
  • 305
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нова тема, мили дами!

Чакам Лети всичко да си каже, че горя от любопитство  Blush

# 1
  • Мнения: 2 567
Шани, тъкмо писах на Лени с отказ на предложението и. Значи трябва вече да си наясно с решението ни  Simple Smile

Оставаме в Търново за сега. Не бих казала, че съм сто процента доволна, но не съм и чак разочарована. Просто ми стана по-спокойно като вече съм наясно с нещата. Мъжът ми отказа на този етап офертата от София, въпреки че запазва правото си за промяна на решението. Тук явно е неговото място. Все върти и суче, заради мен търси работа по други градове и държави, но дойде ли момента да приеме работата и се отказва. Май ще спра да настоявам за местене за сега.
Търново последно време става доста модерен град и мисля, че София няма да ми липсва чак много. От другия месец тук се преселват и едни приятели с трите си деца и тази новина ме накара също по-лесно да приема оставането ни. Дори Бети е щастлива, защото по-голямото момченце е на нейните години и с него си имат от край време някаква романтична закачка  Wink През годините рядко са се виждали, но има нещо много хубаво между тях. Сега мислим и в един клас да ги запишем. Тъкмо ще има кой да защитава и пази моята щерка и ще ми е по-леко на сърцето. А двамата са страхотна комбина. Приказливи и отракани. Не знам как ще ги търпят другарчетата им  Simple Smile
Тук всичко ми е на една ръка разстояние. И плуването и керамиката и която школа реша да ползвам. Мъжът ми е на пет минути с колата от работата си. Това не е никак зле, като се има предвид какво е в София. И не на последно място може би ще се уредя с работа на половин ден, както ми трябва, защото няма кой да прибира Бети по обед от училище.

Ох, май за сега това е нашето място. Пък ще видим за по натам.

# 2
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Лети, така хубаво си го описала, чак на мен ми се прииска да живея в малък град. А Търново е разкошен град, все си го представям ярко осветен вечерно време. Миналата година минахме от там и за първи път влязох в български МОЛ, приятно впечатлена останах - чисто и пълно със стоки.
Шани, все се каня да питам и все не смея, но все пак... Потдържаш ли връзка с родителите на Цеци? Така и не намерих сили да им се обадя...
Момичета, смайвате ме с тези суми за подаръци на учителките. Донякъде ми липсват емоциите от първия учебен ден - тук си е обикновен ден и не е прието да се носи нищо на учителите. На последния учебен е прието да се носи по нещо малко за спомен - чаша за кафе, картичка, голяма естетично направена и пакетирана бисквита (специално ги продават по магазините). Организират им нещо като партита по класовете и ако децата желаят, носят нещо за почерпка - чипс, кекс, бонбони. Дребен подарък се носи за Коледа, но само ако учителката е католичка и само от деца-християни. Носят се луксозни кутии бонбони, бисквити, козметика. За свети Валенти дават картички на учителката  тя съответно на всяко дете.
Кога приключва учебната година при вас? При нас свършва в края на юни.
Тази седмица в училището на щерката празнуват седмица на индийската култура (около половината от децата в училището й са индийци). Вчера са гледали индийски танци (много е впечатлена) и са ги учили да правят хвърчила.
Вчера са имали и контролно по математика - основно върху %-и и вероятности. Казва, че само една задача я била затруднила, ще видим след седмица.

# 3
  • Мнения: 2 567
Снежи, наистина малките градове си имат своите плюсове. Важното е да успееш след живота в големия град да се научиш да живееш в тях. За мен се оказа малко трудно, но мисля, че е защото самата аз някак си не направих достатъчно и все нещо си ме теглеше към София.
А Търново си е хубав град, но последно време много се пренасели и се напълни с чужденци и тълпи от туристи. Вече не ходя по центъра, че не мога да се размина от хора. Ужасно много се строи. Около нас беше толкова тихо, а сега строеж до строеж. Вече няма нищо зеленко  Twisted Evil
Иначе освен МОЛ си имаме от няколко дена и голямо Метро и още доста големи магазини се появиха или пък строят, от както сме се преместили  Simple Smile От гледна точка на магазини нищо кой знае колко не ми липса от София. Само дето от към хубави училища Търново не е много добре. Няма голям избор, а и частно има само едно и то след 7 клас. Дори прием за математическа гимназия нямат преди 7 клас.

Иначе учебната година тук свършва в края на май месец.

Много хубаво при вас са тези дни посветени на дадена култура. Децата могат много неща да научат и то не от сухите уроци, а на живо  Simple Smile

Ние на нашата госпожа в края на всяка година и подаряваме цветя и някакви хубави бонбони. Тази обаче се замислям за по- голям подарък. Но още нищо не съм решила. Бети иска да и подари нещо керамично изработено от нея.
Ще съм благодарна да дадете и вие някакви идеи.

# 4
  • Мнения: 1 655
Привет и от мен Hug
Направо ме изумихте с тази сума за подарък на госпожата. Ние още не сме събирали парички, но не мисля че ще е такава сумата. Ние и без друго ще пропуснем връчването на дипломите и тържеството. Ще отсъстваме от България и ще се върнем след тържеството. Жалко наистина, че Марти ще пропусне събитието но не се разстрои предвид това че му предстои вълнуваща почивка.
Определено не съм доволна от представянето му на Олимпиадата по математика, но това е действителността. Ще видим и на последното на Прегледа на матем. знания в неделя какво ще направи. Сега вече сериозно трябва да реша къде ще го записвам да учи, просто съм в голяма чуденка newsm78.
Ние през почивните дни си бяхме във Варна. Марти по направи малко тестове за предстоящите матури и поигра.

# 5
  • Мнения: 667
Здравейте и в новата тема!
Марта не е решавала тестове, не съм и настоявала, исках да си почине. Тя дори се беше объркала, че има един ден повече ваканция, който си беше нарочила за учене, но й се размина ученето. Надявам се да се справи с матурите - миналата година ги гледахме - не я затрудниха.

През празниците ние мръднахме до Априлци - чудна природа, много красиво, но и ужасно далече за нас, особено с малкия, а на мен ми става лошо по завоите. Минахме и през Троянския манастир - много ми хареса. Разнообразихме се, но и доста се уморихме. На малкия нещо му се обърка режима- като се прибрахме един ден си отспивахме.

За подарък за госпожата още не сме говорили с другите майки, но предполагам, че ще вземем нещо за  неголяма сума. За празнуване по случай края на уч.година също не е коментирано, друга година го организират от училище, за тази - не зная.

Шани, много хубаво е заглавието на темата Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 11 692
Момичета не съм Ви изчела,но отговарям на Шани за подаръка.
Има доста интересни енциклопедии от порядъка на 20-25-30 лева.Трусно ми е да ти цитирам конкретно заглавие,защото ги имаме в изобилие /дано и Мели да чете колкото брат си,ама защо ли не ми се вярва  newsm78/.
На последния РД подариха на Алекс игра енциклопедия,семейна игра на думи и други,едана част все още стоят неразпечатани.Цени за тях не мога да кажа.
Друг подарък,който получи беше електрическа четка за зъби /ако обича да си мие зъбите  Mr. Green/.
Алекс е канен на РД на своя съученичка в неделя.Давайте идеи за подарък,че станах банална с аксесоарите на Winx,Witch и т.н.
А за Гърция ще разказвам в друг постинг,не ми се връщаше...

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
За подаръците мога да кажа какво купих за Коледа на Деси й и хареса:
- 2 комплекта магнити - прави всякакви фигури с тях


- DVD с уроци по танци, в комплект с килим за стъпките
- комплект за рисуване и апликиране върху плат (дънков)
Всъщност, малката ми дъщеря повече хареса подаръците на кака си, отколкото своите.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Привет в новата темичка  bouquet
Нашата родителска среща мина. Говорихме за матурите. Заместник директора ни предложи да оставим децата си в това училище и за напред. Ще запазят целия клас. Всяко дете ще си избере какво да изучава допълнително, български или математика и ще се делят само в тези часове. Моето дете иска и двете Shocked
За подарък на госпожата и за празненство нищо не решихме. Аз подех въпроса, но веднага ме секнаха че било рано. Казах в такъв случай по нататък който иска да се занимава. Според мен си беше точно на време.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лети, много се радва за това ваше решение. В. Търново според мен е един доста европейски град и не виждам за какво ви е да идвате в лудницата на Софето. Аз все повече започвам да не искам да съм тук Sad.
Та, поздравления и адмирации за трезвото ви решение. Радвам се за вас  Heart Eyes Hug
По ЧО са взели всичко до края на учебника, а по ЧП имат още 1-2 урока.

Снежи, чуваме се, да. Даже снощи им звънях, но нямаше никого... Трудно и тежко е...
Евалла, че детето ти опознава други култури. Това е похвално, но не знам защо и тук не се приеме?! Иначе уч. година за 4-ти клас в Бг свършва на 31.05, но понеже е неделя, то още в петък ще се раздават дипломите.
Следващата седмица са ни матурите. Аз лично не се шашкам, поне за сега. Само нач. им час е доста смущаващ (съня ни)... 7:30ч.
И вашите деца ли ги викат в толкоз?

mili.m - не е рано. Поне в София е лудница за места по заведенията и Ди Джей-ски партита.

lina d - мерси. Чудих се как да го римувам  Blush И аз много харесвам Троянския манастир. Много хубаво и чисто. А на Орешака бяхте ли?

dolores, издай на къде поемате?

Ме4тателка - Снежи ти е дала хубави предложения. И за момичета подаръци бол:
- хубаво боди;
- хубаво бельо;
- блузка;
- Игра Туистер;
- Денс учителя;
- Всякакви чантички, тефтерчета, бележничета и т.н от ДЖЪМБО;
- компелктите за изливане и оцветяване;
- пъзели и 3Д пъзели;
- и т.н.

И ти благодаря за предложенията   bouquet. Аз купих една хубава и маркова фут. топка + много готина черна тениска с череп. Остава и р-ра да съм улучила... Сега това било модата, моля ви се  ooooh!

# 10
  • Мнения: 7 263
Привет, привет  Hug Hug Hug
Затъжих се за вас мили ми 4-токласнички  Wink Wink Wink
Честита ни нова темичка - заглавието ми харесва много Flutter Flutter Flutter откога го чакам.
Ние добре си починахме / единствено Боби малко стадаше, защото пак се обади слънчевата му алергия и вече съм сериозно притеснена как ще ходим на море /и насъбрахме много нови впечтления от южните ни съседи Heart Eyes
Ето и малко повечко подробности.
Бяхме отседнали в курорта Сани - хотел Сани бийч - място, което мога горещо да препоръчам за почивка с деца. Всякакви удобства. Дори имаше предвидена опция за наемане на детска количка newsm78 newsm78 newsm78.
Хората са страхотно любезни, голяма част от персонала по заведенията и хотелите са македонци, сърби, руснаци и комуникацията е безпроблемна.
Кухнята е убийствено вкусна, направо се чудя как има гърци под 100 килограма. Нямаше нито едно място, на което да не беше вкусно и прясно всичко, което поръчвахме. Порциите са оргомни.
Пътищата на гърците са на космически години от нашите - абсолютно е безпроблемно да се кара - навсякъде има указателни табели, маркировки, всички спазват пътните знаци и движението като цяло е в пъти по-комфортно и спокойно при все, че в посока Солун и Халкидики магистралата е все още в процес на изграждане.
Невероятна чистота е навсякъде или поне там където бяхме ние.
Изобщо не съм настроена учебно  Embarassed Embarassed Embarassed и кандидатски / за децата мога само да предположа/ и трябва да се стягам, защото вече не остана  Crazy

Ето и малко фотоси от прекрасните местенца
Като ви понаваксам с четенето пак ще драсна  Hug

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ех, че не обади по-рано за Сани.   Crossing Arms
И аз съм мералкийка за там. По системата ОИ ли бяхте, Лени?
И последно - през тур-агенция ли резервира?

Почвам да сматрям снимките ви  Grinning

# 12
  • Мнения: 7 263
Шани, бяхме със закуска и вечеря, но лично аз съжалявам че не избрахме опция само със закуска. Има и такава възможност.
Резервацията я правиха нашите приятели, които ходят там вече 4-5 години и е през някаква агенция, но не знам много подробности.
Там обаче се засекохме с други наши познати, които си бяха направили съвсем сами резервации по телефона и чрез мейл.
Така че явно е въпрос на преценка дали да се занимаваш или да си ползваш агенцията, освен ако няма някоя пакетна оферта през тях на по-ниска цена. Но определено е местенце, на което няма да съжалиш ако отидеш  Laughing

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
след като видях Рая на Земята, ме е още по-яд, че не се обади по-рано.

невероятна красота и чистота...  Peace

А можех да съм мацката от "водната" двойка:
http://image66.webshots.com/666/6/82/19/2598682190079307817XfMRPt_fs.jpg

# 14
  • Мнения: 7 263
Даааа точно това писах и в една друга тема сега. Всичко друго е поправимо според мен, но това престъпление което извършиха с нашето Черноморие .....
Неизбежно се сещах за прекрасните ни бивши плажове, на каквито гърците не се радват. Но малкото, което имат са го облагородили и го поддържат. А ние посадихме там бетонни сгради на по 15 етажа, едно до друго като панелки в столичен комплекс....
Мръсотия, чалга....
Музичката във всяко заведение там се чува само в него, но не и в съседното и не ти пречи да се чуваш с хората около теб.
За чистотата просто думи нямам, невероятно е.

Общи условия

Активация на акаунт