Детето ми намали храненето драстично

  • 2 668
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 334
Аз изцеждам и давам кърма с шише. До преди 4-5 дена сина ми ядеше по 180мл, че и по 200мл. кърма на хранене. Сега обаче спря. Най-много по 80-100, в най-добрия случай 150мл успявам да втъкна със зор в устата му. Бута биберона с език и не иска. Давам гърда - не иска, шише не иска, сърди се. Видимо не е гладен. Не спада на тегло за сега, но и драстично намалио количеството на храна. Иначе е здрав, няма температура, ака по 1-2 пъти на ден. Смуче си палеца като не видял, чак червен му става. Дайте идеи има ли някаква обяснима причина, стачка ли е , какво е...? Вече почвам да си мисля страшни болести... ooooh!

# 1
  • Мнения: 6 029
Зъби? (аман)

# 2
  • София
  • Мнения: 1 334
Защо аман? Какви зъби на 3 месеца?Макар че това беше 1-то , което заподозрях и аз.
Няма никакви подутини, няма беличко . На баткото зъбите си личеше , че излизат. Прозираше. На този дребосък - няма. Пипам -не боцка, зяпам вътре -няма признаци.

# 3
  • Мнения: 6 029
А има, има зъби на 3 месеца. Моето дете отказва мляко точно преди да му излезе зъб. 
Аман, защото за всичко се обвиняват зъбите  Mr. Green

Ами може би е период, не се шашкай, сигурно точно тия дни не му се яде толкова. Може би се разсейва от околната среда:)

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
"Кърмаческа" стачка?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 334
Опитвам се да ходя в другата стая, разхождам се с него и храня, на челна стойка само на съм се опитвала да го храня - бута с езика и ми се хили като зелка. Като настоя още няколко пъти се ядосва и почва да реве, докато не ме откаже. А от зъби знам,че отказват твърда храна, а пък той е само на кърма. Уф , аман наистина...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 334
Ама той може да се каже, че не кърмаче. Той си яде от шише и пак се сърди. Знам, че ако е стачка ядат по-често , но по-малко. А той не иска и на често. Бута с езика и това е.

# 7
  • Мнения: 6 029
И аз знам, че отказват при зъби твърда храна, ама моето дете винаги е на обратно на всичко  Mr. Green И отказва мляко. Сега му избиват 5 (!!!!) зъба едновременно и едва му набутвам млякото, хич не го ще, пие го по 40 минути. Хили ми се, играе си с шишето, реве, ако настоявам, но не иска да пие.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 334
И аз знам, че отказват при зъби твърда храна, ама моето дете винаги е на обратно на всичко  Mr. Green И отказва мляко. Сега му избиват 5 (!!!!) зъба едновременно и едва му набутвам млякото, хич не го ще, пие го по 40 минути. Хили ми се, играе си с шишето, реве, ако настоявам, но не иска да пие.
За твоето или за моето говориш Simple Smile същата маймуна...

# 9
  • Мнения: 422
и ние си хапваме по малко , но аз не изцеждам да видя колко яде, а просто суче по -малко , в сравнение с миналата седмица , но си е добре детето ,, пълни пампите , жизнена е , играеме си смеем се,,, няма причина да се притесняваш според мен , ако бебето е добре , това е моето мнение Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 58
може да е нещо от възрастта.но какво точно и аз незнам.моето сладурче като стана на 3 месеца и той ми отказа по същия начин.само че аз го кърмя.вече повече от месец ми яде по не повече от 3 мин от всяка гърда и край.но поне наддава за сега добре.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 334
Оказа се, че е изкарал нещо "на крак". От днес прояде момчето.

Общи условия

Активация на акаунт