Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 377
Пиша и в тази тема:

Комплекс Вионас, близо до Пазарджик - http://www.hotel-vionas.com/. Много хубаво си изглежда на снимките и в действителност е почти така, но...имам чувството, че лятото почти всички сватби на Пазарджик и околностите се правят там. Няма лошо, но поне беше добре да ни предупредят преди да отидем, че точно тази събота има сватба, а изрично казахме, че сме с дете на 2 год. Резултатът - цяла нощ не мигнах - сватбата си продължи до 5-6 сутринта, напълно нормално естествено, хората за това са отишли все пак. Добре, че малката спа като порче, иначе си бяха отнесли скандала, а и имаха наглостта да ни кажат, че някои хора идвали специално, когато има сватба, за да гледат.... да бе.....ама аз повече няма да отида!

# 61
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Явно тази тема, по необясними за мен причини няма да бъде закована  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 4 447
Явно тази тема, по необясними за мен причини няма да бъде закована  Rolling Eyes

Може би заради името.
А вече не мога да го сменя.

# 63
  • Мнения: 331
Явно тази тема, по необясними за мен причини няма да бъде закована  Rolling Eyes

Може би заради името.
А вече не мога да го сменя.

Мисля, че модераторите могат - пиши им на лични. Пиши им и да заковат темата, а пък те ще преценят дали да го направят...

# 64
  • Мнения: 4 447
Те не са слепи - четат тук.
Ако преценят ще го направят.
 Peace

# 65
  • France
  • Мнения: 726
Гранд-хотел "Европа"- Хасково. Обслужването в лоби-бара, на басейна и в нощния бар е под всякаква критика. На всичкото отгоре се опитват да ти пробутат по- скъпи питиета.

# 66
  • Мнения: 4 965
Гранд-хотел "Европа"- Хасково. Обслужването в лоби-бара, на басейна и в нощния бар е под всякаква критика. На всичкото отгоре се опитват да ти пробутат по- скъпи питиета.

Категорично подкрепям. А организирането на срещи при тях е кошмарно - повече не бих повторила да заведа там хора...

# 67
  • Мнения: 177
Искам да ви се оплача от хотел Елица - Албена там отношението към българи и чужденци е съвсем различно въпреки, че плащаме не по-малко пари от тях ни приемат като втора ръка хора. Тази година отидохме там на море с малкия който е на 2 год. на олинклузив. Предплатихме още края на април и резервирахми кошарка на малкия по 6лв на ден. Отиваме там и се оказва, че не очаквали толко деца (което не разбирам какво трябва да означава след като месеци преди това си платил, но явно се е явил някой чужденец в последния момент и естествено кошарката ни е отишла при него) и сина ми една седмица спа на разтегателен фотйоил. В екстрите им пише, че в стаите има хладилник, а във фойето безжичен интернет, когато отидохме там се оказа, че ако искаме хладилник трябва да платим 30 лв, а безжичния интернет е по 7 лв на час.Реших да налея за молкия вода за плажа в шишенце от 250 мл барманката се разкрещя все е дно й крада уискито,  нямала съм право да го правя въпреки че чужденците точеха дори и литрови бутилки (неразбрах точно колко мл вода ми се полагат на ден в този олинклузив). Чистачките сменяхя чаршафите първо на чуждите гости и ако останеха тогава на нас, естествено не оставаха и се наложи съпруга ми на висок глас да ги убеди да го направят.  Има още много неща които не ми харесаха и повече крачето ми няма да стъпи там.

# 68
  • Мнения: 245
Мунеса, това с пиянските изпълнения по хотелските ресторанти и крясъците до зори го има САМО в България (може и по Средиземноморието, те там са от нашата боя и сой).
Дори и да съм БЕЗ ДЕТЕ-ако съм отишла за ОТДИХ в даден курорт/хотел, то ще очаквам там да ми спокойно, да си почина, да си отспя, а не да слушам поредните пиянски изпълнения и свади по стълбите или басовете да ми отекват в матрака на леглото.
Колкото до забавленията-на всяко курортно място си ИМА ДИСКОТЕКИ, БАРОВЕ, ЧАЛГА-КЛУБОВЕ, и всякакъв друг род забавления извън хотелите.
Напълно подкрепям Hug

# 69
  • Мнения: 245
Искам да ви се оплача от хотел Елица - Албена там отношението към българи и чужденци е съвсем различно въпреки, че плащаме не по-малко пари от тях ни приемат като втора ръка хора. Тази година отидохме там на море с малкия който е на 2 год. на олинклузив. Предплатихме още края на април и резервирахми кошарка на малкия по 6лв на ден. Отиваме там и се оказва, че не очаквали толко деца (което не разбирам какво трябва да означава след като месеци преди това си платил, но явно се е явил някой чужденец в последния момент и естествено кошарката ни е отишла при него) и сина ми една седмица спа на разтегателен фотйоил. В екстрите им пише, че в стаите има хладилник, а във фойето безжичен интернет, когато отидохме там се оказа, че ако искаме хладилник трябва да платим 30 лв, а безжичния интернет е по 7 лв на час.Реших да налея за молкия вода за плажа в шишенце от 250 мл барманката се разкрещя все е дно й крада уискито,  нямала съм право да го правя въпреки че чужденците точеха дори и литрови бутилки (неразбрах точно колко мл вода ми се полагат на ден в този олинклузив). Чистачките сменяхя чаршафите първо на чуждите гости и ако останеха тогава на нас, естествено не оставаха и се наложи съпруга ми на висок глас да ги убеди да го направят.  Има още много неща които не ми харесаха и повече крачето ми няма да стъпи там.
Как може такова нещо, ей, няма да се научат тея хора да уважават българските туристи и това си е.
Аз сега да се оплача от МАГНОЛИИТЕ - Приморско.
Хотел с 4 звезди, хубав на вид, но персонала -  #Cussing out #2gunfire Sick, начело с управителката.
Отиваме там бодро платили 100 %!!! от сумата за почивката ни там, имаме ваучер с номер на резервация и прочие.
Отивайки там ни се съобщава, че няма стаи за нас, само вилички на около .... километър от хотела, с 3, а не с 4 звезди какъвто се води хотела и повече няма.
Или отиваме там, или на улицата.
При което управителката най-спокойно каза, че са се обадили на сутринта (тази, в която сме тръгнали в 5 часа от София) на агенцията ни, как не се били свързали с нас???
Оказа се, че изобщо не са им звъняли.
Подробно темата съм я описала отделно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=312956.0
Никога повече там #Cussing out #2gunfire

# 70
  • Мнения: 450
Хотел `Бяла Бийч Ресорт`. Бяхме за 5 нощувки на база `ол инклузив`. Оказахмесе с още две семейства българите в хотела,а то всъщност май не е точно хотел,защото апартаментите са купени и продължават да се продават на англо и немско говорящи туристи.Всичко би било о`к,ако не ни третираха и нас като малцинство,то наистина си бяхме,но все пак като за хотел 4 звезди смятам,че поне веднъж трябваше да ни бъде почистена стаята и сменено бельото... Sick Няма да повторя,догодина живи и здрави - в Гърция.
Иначе хотелът е нов и е точно като в рекламите им,като изключим обслужването Rolling Eyes

# 71
я да предпазим уважаемите дами да не допускат сторената от мен грешка - в никакъв случай хотел "Панорамата" - Копривщица: вода, която трябва да се точи 10 мин., докато се превърне в топла; отвратителна кухня с абсурдно високи цени; 40 лв нощувка в единична стая + 5 лв за закуска, състояща се от 3 мекици с бучка сирене  Rolling Eyes

 #2gunfire http://www.panoramata.com/

# 72
  • Мнения: 4 784
Виждам, че повечето от вас пишат за хотели за почивка, но имам огромното желание да ви споделя горчивия си опит от хотел Плиска в София. Не само, че не отговаря на трите звезди, които са му дали, ами и в нашия малък задръстен град няма такова ужасно място за нощуване. Всичко в хотела е от преди "бала на Хитлер" и не толкова, че е старо е проблема, а това, че е ужасно неподдържано и мръсно, мухъл, отлепени и олющени тапети, адска миризма и страхотен шум от към Цариградско шосе - пълна трагедия, не мога да го опиша.
Спахме там една нощ. На сутринта бяхме помолили да ни извикат такси от хотела. Те повикали едно момче, с което явно редовно си работят и ние, влизайки в таксито, въздъхвайки с облекчение, че напускаме този ад, който според мен категорично трябва да бъде спрян от експлоатация, шофьорът ни сподели, че няма човек, качил от хотела в таксито, който да не е споделил същото мнение.

# 73
  • Мнения: 5
На 1ви август отидохме в мини комплекс Романс в с. Черноморец. Намира се на ул. Тракия 10. http://www.romance-bg.com/ Настаниха ни в малка къща, точно пред бара на сина на хазаите. Цяла нощ имаше музика и хора, като купона продължи до 4 сутринта. Хазаите не поеха отговорност за това, а сина се държеше нагло. Една нощ нещата излязоха от контрол след като се прибрахме всички от дискотека в 4 сутринта и в бара още имаше музика и хора. При направената забележка барманът видимо пиян започна да крещи и да ни обижда. Накрая ме хвана за раменете и ме натика в стаята, където затвори вратата. Разтресе ме и ми крещеше в лицето -  "чува ли се нещо бе, чува ли се?" Аз се оплаших не на шега и започнах да викам за помощ.  Моите приятели дойдоха и го изкараха оттам насила. За съжаление, точно тази нощ съпругът ми се върна в София, за да уреди много спешни едни документи и аз бях останала сама в стаята. Пуснах жалба в полицията. Също и в комисията за защита на потребителите.   Недопустимо е да си плащаш за почивка и после да ти се нахвърлят на бой, само защото искаш тишина. Най лошото е че няма къде да отидеш, защото в този момент всичко е пълно и за три дена никой не приема резервации, особено за група от 7 човека. Незнам дали мога да го осъдя за насилие след всичко това. Нямам медицинско свидетелство, тъй като нямам физически наранявания, но уплахата и стреса са огромни. Също така всяка поредна нощ звънях на 166 за нарушаване на обществения ред, тъй като купонът под прозореца ми продължаваше до ранни зори, но ефект нямаше, тъй като полицията не идваше. Ужасно е да се чувстваш толкова безпомощен.

# 74
  • Мнения: 2 700
Ето малко мат'рял и от мен за абсурдите в българския туризъм Wink

Традиционно всяка година си организираме по няколко дни из страната, хем да я опознаем, хем да посъберем някой и друг печат от 100-те обекта. Та тази година маршрутът ни включваше Ловеч, Плевен и Свищов.
Пристигаме в Ловеч в хотел "Оазис" , където сме резервирали стая със закуска. Да, ама не. Реших да попитам до колко часа е закуската и се разрази следния разговор:
- Утре е неделя и няма закуска Shocked
- Защо? В неделя не е ли прието да се закусва?
- Ами то и персоналът трябва да почива...
- ОК, но тогава цената трябва да е по-ниска. Все пак аз плащам за нощувка със закуска?
- А не, цената е същата. Тя закуската е бонус от собственика #Crazy
Иначе към стаята нямам забележки.

На следващия ден се отправяме към Плевен. Не познавах града и откровено казано вината беше моя, че бях резервирала в Туристически дом "Кайлъка", който се оказа неподправен соц. реализъм от 70-те години на миналия век. Тук вината си е моя. Какво беше учудването ми, обаче, когато на мъжът ми му хрумна да резервира маса на терасата за вечерта (хотелът е леко извън града) и се оказа, че в неделя вечер ресторантът не работи  newsm78

Явно неделята е свещен ден Thinking

Пристигаме в понеделник в Свищов в 13 часа, но стаята ни в "Старата къща" се оказва, че още не е освободена... След половин час чакане най-после успяваме да проникнем в нея, но си носим за беда и морско свинче в клетка. Следва коментар: "Чакайте да постелим вестници, за да не се изцапа" newsm78 Е, не им дадохме да постелят...
На сутринта, от девет часа започнаха да ни питат кога точно ще освобождаваме стаята, за да я оправели за следващите.

Такава е милата ни родна картинка.
Сега чакам с нетърпение почивката ни в Турция, където поне през последните три години не съм била разочарована.

Общи условия

Активация на акаунт