Давате ли данонино?

  • 15 814
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
Здравейте!Вчера племенника ми хапваше данонино,а Иво така го гледаше в устата и преглъщаше че му дадох 2 лъжички и много му хареса.Та питам  мога ли давам и вие давате ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
На етикета пише,че е за деца над 1 г.За мен трябва да се дава дори и на доста по-късна възраст.Много е сладко,съдържа изкуствени аромати и оцветители.Ако искаш да даваш нещо подобно,по-добре пробвай с обикновено кисело мляко смесено с плодово пюре за вкус и аромат.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Това е стотната тема за тези млека, има търсачка!

   Виж тук!

# 3
  • Мнения: 27 524
Давам. Тези, които купувам не съдържат нито оцветители, нито консерванти.  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 457
Не давам - на почти 3 години е  Simple Smile

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Давам,но започнах след година и половина.

# 6
  • Мнения: 6 029
Давам на 7 годишната си дъщеря. На 11 месечния си син не давам, има време  Grinning

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Давам на 7 годишната си дъщеря. На 11 месечния си син не давам, има време  Grinning

И аз така с тази разлика, че голямата е на 6.6г, а малката на 9м  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 983
И аз давам, откакто навърши годинка. Много го харесва и не смятам да го лишавам Blush

# 9
  • Мнения: 756
Блонди , майката пита дали е удачно да даваш Данонино , купено в България -останалите майки четат етикета и казват , че има консерванти и оцветители .Това , което купуваш ти в Белгия сигурно няма нищо общо с това , което купуват те -именно защото ти четеш и не даваш оцветители , е-та и консерванти на Криско .Та във връзка с горното мога ли да те попитам дали даваш Данонино на тази възраст , купено в България и какво ще препоръчаш да се дава като алтернатива - питам съвсем сериозно.

# 10
  • Мнения: 983
Аз не съм видяла на опаковката на Данонино да пише, че съдържа Е-та  Thinking

# 11
  • Мнения: 756
аз не знам какво има в това мляко Данонино , не съм го виждала тук , затова и не смея да давам каквито и да е мнения - всяка майка като го купува си чете и преценява . В Англия не се продава , не е в асортимента на продуктите на Данон , който се предлага тук, не знам какво продават в Белгия и какъв му е състав .

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Кара ме да й купувам, но много не ги обича и хапва рядко и по малко. Аз ги ям основно  Mr. Green

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Като цяло не съм фенка на оцветените и подсладени храни, но давам понякога. Започнах обаче на година и няколко месеца.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Никак не вярвам, че млеката на Данон в Белгия са със златен прашец, а в БГ тъпкани с консерванти.Хайде стига превземаници Stop

   axel_chiara , по принцип майките не ги дават, защото са адски сладки.В Англия хелтвизитортката каза да започна да купувам от малките бебешки плодови млека, които са 1:1 като Данонино.Аз бях скептична заради ароматите, цветовете и сладостта, които знаех, че съдържат.Отворих едното млекце и го пробвах преди да дам на детето.Видя ми се адски сладко.Дадах на мъжа ми, който е фен на сладкото, той се смръщи и каза всичко да отиде във кофата.За това се отказах да ги давам на детето, най-вече заради сладостта.Не намирам за полезно детето да привиква със сладкото от толкова ранна възръст.До преценка на родителите си, не е наложено със закон все пак.

 Но това, че в страните извън БГ всичко е екологично чисто и няма примеси, а се среща само с БГ......писна ми вече!

# 15
  • Мнения: 1 165
Ох, почти всеки ден. Малката много ги обича. Но, смятам да ги разредя, защото  най-вероятно са натъпкани с консерванти. Tired

# 16
  • Мнения: 1 062
Не давам на бебето, а на каката много рядко. Обикновено яде чисто кисело мляко.

# 17
  • Мнения: 756
абе и аз си мисля , че вече се прекалява с това колко хубаво е на запад , а в България всичко е гадно - еми не е така и тук чета като идиот какво има и като купувам зеленчуци било те organic  не съм 100 % сигурна , че е най -доброто , но пък и да държа детето в някаква стерилна среда няма да стане .Гледах вчера разни неща на Данон , ами те пълни с един куп неща -не знам какво има в Белгия , но това което го има тук няма да го купя .
Извинявайте зя спама , но се дават мнения ,които не са в помощ на авторката на темата .

# 18
  • Мнения: 5 940
Не бих дала, но не искам и категорично да се заричам. Казвах си, че бисквити и солети няма да дам, но като излизаме на разходка, синът ми иска всичко, което хапват другите бебета. Добре, че поне със зрънчото удържам положението..

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз на малката не давам,а на баткото да-много го обича  Peace

# 20
  • Мнения: 4 111
Не. Давам от време на време кисели млекца на Делта за деца над 6 месеца. Опитвала съм ги, не са много сладки и нямат оцветители. Мислех да взема за проба данонино, но във всичките видове имаше ягоди и не купих. Знам, че вече може да му давам ягоди, но не бързам.

# 21
  • Мнения: 27 524
Отговарям комплексно - честно казано не чета какво точно пише на етикетите. По две причини - вяра препдолагам стопроцентова не може да им се има. И втората - по-основната - разбирам всичко останало в магазина да е супер идеално и перфектно, да се хванем за Данониното. Кое е екологично и чисто съвсем? Месото? Зеленчуците? Плодовете? Хлябът? Прясното мялко с трайност по 4-5 месеца ли? Почти няма такъв продукт. По тази логика не бива да давам почти нищо. Възможност за двор с кокошки, градина и овощни дръвчета, за жалост, нямам. И въздухът, който дишаме, ни гаден, но нямаме избор. Не смятам, че Данониното е толкова вредно, ужасно и гадно. Та, то и истинско кисело мляко отдавна няма у нас. Е, да, има захар в Данонито, голяма работа. Все едно се прехранва и живее само и еиднствено с Данонино едно дете. Това е моето мнение.  Simple Smile Пита авторката дали давам. Казвам, че давам. Тя има глава на раменете си и ще си прецени, Аксел, кое е правилно за нейното дете. Не мисля, че й давам погрешни съвети, най-малкото защото не съм я съветвала нищо в случая  Wink

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   
Давам. Тези, които купувам не съдържат нито оцветители, нито консерванти.  Simple Smile

 
честно казано не чета какво точно пише на етикетите.


  Срвани си двата постинга newsm78Защо отговори тогава така с първия?Знаеш, че много малко му трябва на някой за да скочи как в чужбина всичко е иделано, а в БГ боклук.Все пак дори и етикета не си прочела, а казваш, че Данониното там е перфектно Simple SmileТова за мен си е подвеждаща информация, съжалявам. Confused
Е, да, има захар в Данонито, голяма работа. Все едно се прехранва и живее само и еиднствено с Данонино едно дете. Това е моето мнение. 


 Не знам кой е най-компетентният по захранване на децата тук и постоянно хули бг педиатри Simple Smile.Кисело мляко може, но след годинка, а захар може от 6 месеца - мерси за съветите ви Simple Smile Crossing Arms Stop

   

# 23
  • Мнения: 27 524
Мила ми Биляна, не чета етикетите на всичко по принцип. Никъде не пиша, че не съм прочела на Даноните. И не, не съдържат оцветители и консерванти, поне го афишират на картонените си опаковки. Дали е вярно наистина - не зная. Давам му Данони и в България.
Ако някой скача кое къде и идеално и боклук, моята вина каква е? Аз не казвам, че нещата в БГ са боклук, а тук идеални. Специално за етикетите и съдържанието, в предишната тема ти преписа един такъв, ако не се лъжа. Не видях оцветители и консерванти да има  Wink
Не виждам къде съм писала, че Данонито е перфектно. Ти къде го видя това?
И аз не знам кой е най-компетентният по захаранване. Ти знаеш ли?  Rolling Eyes Не хулим бг педиатрите като цяло, а тези, които препоръчват сок на 40-тия ден и жълтък от 4-ти месец. И са си за хулене.
На теб какъв ти е проблемът конкретно с това, че просто отговорих, че давам Данонино на детето си?  Wink Laughing

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
жълтък от 4-ти месец. И са си за хулене.

 Доскоро твърдеше, че педиатрите  препоръчват жълтък от втория месец, поне вдигна границата Joy Joy

     
Не се учудвай, Лиляна Трифонова за съжаление не е голям показател за правилност, и аз бях купила книгата, започнах да я чета и като стигнах до жълтъка през втория месец, я изхвърлих  Grinning
В моята книга от същата авторка не пише такива неща Wink

  Спирам и няма да отговоря на горния ти постинг за да не правим сеира на останалите.Всеки си има глава на раменете Hug

# 25
  • Мнения: 6 029
Айде де, аз таман направих пуканки  Laughing

Извода е, че не трябва да хулим никого, да не ни го нахулят после  Laughing

# 26
  • Мнения: 745
Онзи ден купих въпросното Данонино за себе си.Никак не съм очарована от вкуса му.Не смятам да давам  на детето си от млякото.

# 27
  • Мнения: 6 029
Аз искам да допълня, че не виждам нищо лошо да се дава на 2-3 годишни деца. Дори и на деца над годинка. Но някак преди годинка са си бебета и ядат бебешки неща. Моя син също иска да яде от всичко (пощелив е като бременна жена Mr. Green) но отбиваме номера с хляб и подобни неща.

# 28
  • Мнения: 27 524
жълтък от 4-ти месец. И са си за хулене.

 Доскоро твърдеше, че педиатрите  препоръчват жълтък от втория месец, поне вдигна границата Joy Joy

     
Не се учудвай, Лиляна Трифонова за съжаление не е голям показател за правилност, и аз бях купила книгата, започнах да я чета и като стигнах до жълтъка през втория месец, я изхвърлих  Grinning
В моята книга от същата авторка не пише такива неща Wink

  Спирам и няма да отговоря на горния ти постинг за да не правим сеира на останалите.Всеки си има глава на раменете Hug

Аз обаче ще ти отговоря.  Crossing Arms С това, че с това, с което ме цитираш има продължение в същата тема:

П.П. Блонди, къде го видя този жълтък през втория месец?

Сгрешила съм, за соковете ставаше въпрос. И 5-ти месец е рано за жълтък, но не е казвала през втори, да.  Peace
Мерси за поправката  Simple Smile


Доста долно е да цитираш това, което ти изнася, а не признанията за грешка след това. И сеирът не е от мен явно  Wink Дано поне ти доставя радост.  Rolling Eyes Спирам да пиша по темата. Иначе мога да те запитам в прав текст какво намираш за полезно в шоколадово яйце или в  киндер шоколадчето, които даваш все пак на Алекс понякога. Същото е. И да поспорим дали то е по-малко вредно или полезно от Данонитото. Но няма смисъл, когато е с предубежднеие.  Blush 

П.С. Така и не видях къде препоръчвам и съветвам за Данонино през 6-ти месец  Laughing

# 29
# 30
  • Мнения: 2 208
Не, не съм му давала на детето.
Купих един ден две стекчета млекца заради магнитчетата.
Имаха много наситен вкус на "химия" според моите вкусови рецептори.  Mr. Green И с това се изчерпа покупката на "Данонино" в нашето семейство!

# 31
  • Мнения: 756
ами темата е озаглавена давате ли данонино и в подзаглавието авторката обяснява какъв й е въпроса точно /под заглавие наричам първия пост на авторката, филолозите да ме поправят , ако греша/ и веднага след нейните колебания относно това да дава или не се появява пост от теб , в който категорично казваш да...да , ама нейното дете няма годинка, а твоето е на 2 г. 8 месеца - и ще послуша теб като майка с по- голям опит най- вероятно, защото търси съвет именно от хора с опит .Поне постави някакъв разграничителен критерий за възрастта ...давам, но детето ми достатъчно голямо , а твоето е още малко ...нещо от сорта ще й свърши повече работа , отколкото безцеремонно да се отсича давам и точка.
След това твърдиш , че не четеш етикетите и това че има захар не е кой знае колко важно ....да обаче в първия пост казваш , че е без оцветители и консерванти и затова го даваш -това е объркваща и подвеждаща информация . Ти лично какъв извод можеш да си направиш , ако търсиш съвет и те се поднесе такава информация -аз бих се объркала съвсем.
Майката имала глава на раменете да си мисли -ами тя явно мисли , но от такива постове , които не са и съвети от ветерани във форума тя съвсем ще се обърка  - е това ми е проблема , че като се дава информация във форум за взаимопомощ трябва да носиш и отговорност , още повече във форум за бебета.
а и да допълня , аз също се чудех за тези млека и си мислех да ги погледна като се прибера и познай колко полезна инфо получих ..... добре че пишат и хора , които носят отговорност за думште си тук, за което благодаря  bouquet

# 32
  • Мнения: 887
Да и не се притеснявам от това, че са "много сладки" или имат консерванти. Все пак синът ми не яде само това, нито прекалява с тях. След 1г. може да се дават, по твоя преценка, разбира се.

# 33
  • Мнения: 756
ето го и сайта http://www.danonino.com/ - за България нямат информация , освен ,че има данон в България, я и другото което ми направи впечатление е че е с различни наименования , така че май остава да четем етикетите само

# 34
  • Мнения: 2 587
Давам отскоро,но щерката не е особен фен.Предпочита Данет или натурално.

# 35
  • Мнения: 814
Аз се старая, когато е възможно да подбирам екологични продукти (най-вече за сина ми), обаче не се вманиачавам дотолкова...
Когато синът ми стана около годинка, му предложих Данонино и той страшно го хареса - започнах да му купувам редовно. От около 2 седмици отказва и съответно не му взимам вече (поне засега)  Peace.

# 36
  • Мнения: 2 897
Давам,но започнах след година и половина.

И аз така.

# 37
  • Мнения: 953
Давала съм Данонино, няколко пъти, но не й хареса.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 249
Без оцветители и консерванти, но с натурално идентичен аромат. Stop

Купувала съм на дъщеря ми, СЛЕД като навърши годинка.То и на опаковката си пише, че е за деца над 1 година. Не разбирам защо след като И производителят уточнява това, трябва да бързаме да го даваме на по-малки деца. Naughty

Ние сме взимали, за да го пробваме и когато сме били навън по задачи и ми е било най-лесно и под ръка. Но не го давам като правило и го избягвам. Защото ми се струва твърде сладко. Освен това ми е под въпрос минималното количество плод, което съдържа. Предпочитам да давам кисело мляко и плод в чист вид. Докато дъщеря ми ги яде така, Данониното и плодовите кисели млека ще са изключение, а не правило за нас. Stop

Колежки на мъжа ми са се зарибили и ядат Данонино на поразия и ни снабдяват с магнитчета. Така че и този "проблем" ни е решен. Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 344
Давам от около година. Вредно- безвредно...не мога да я опазя от всичко. Харесва ги.
Не яде шоколади, вафли и разни хрупкащи занимавки... все нещо "вредно" трябва да започне да приема ?!? Wink

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не давам.

# 41
  • Мнения: 7 201
Давала съм 1-2 пъти...
Предпочитам да му давам плодовата Активиа. Peace

# 42
  • Мнения: 1 477
Давам от скоро.

# 43
  • Мнения: 4 784
Не давам.

# 44
  • София
  • Мнения: 663
давала съм и на двамата, не го харесаха. предпочитат плодовата активия Peace

# 45
Доста пътувам в чужбина, имам син на 5г. и му давам Данонино. Продуктът го има в много страни / почти навсякъде където съм била, само, че имената са съобразени с местния език - Данонино, Данонито, Данонки, Растишка, Пети Данон и т.н. Понеже майка ми е специалист в хранителната индустрия, съм се интересувала и това, което за мен е изключително важно е че, тези продукти разполагат с одобрено научно здравно досие, което не може да се каже за много други т. нар, натурални продукти. Майка ми е виждала това досие и категорично твърди, че тези продукти, са преминали през толкова анализи и одобрения в Европа, че свят да ти се завие и не съдържат никакви консерванти, оцветители и т.н. Относно продукта, който купувам в България,  той не се произвежда тук, а се внася. Освен това писах и на доц. Генев, председателя на Българската педиатрична асоциация, който го препоръчва официално и той ме увери, че е напълно запознат с продукта и неговото здравно досие, както и с технологията и затова съвсем отговорно и публично го препоръчва.

# 46
  • Мнения: 857
Не и не мисля да дам докато сама не почне да иска.

# 47
  • Мнения: 270
Давам и поне от 7 месеца,много ги обича.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 592
Не, не ги давам. Не виждам причина да купувам толкова скъпо нещо. Няма и да давам, докато почне да разбира рекламите и да мрънка. Тогава пък няма да му отказвам...

# 49
  • Мнения: 27 524

Добра информация   Peace

Не, не ги давам. Не виждам причина да купувам толкова скъпо нещо.

Не е изобщо скъпо! Принципно  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 9 481
Взимала съм 1 или 2 пъти...то е безобразно малко количество! Mr. Green

Предпочитам и купувам плодове и кисело мляко Wink

# 51
  • Мнения: 15 379
Не, предпочитам дуетите на Хипп, струва ми се по-удачен вариант.

# 52
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не Peace

# 53
  • Мнения: 259
Плодови млека давам след годинка. Данонино давам по помалко, защото е по-маслено. Предпочитам Данон Баланс. Не съм чела да имат консерванти.

# 54
  • Мнения: 27 524
Данонино давам по помалко, защото е по-маслено.

Даноните за деца, били те течни, йогурт или кремче, са винаги с обезмаслено мляко правени. Не са маслени  Peace

# 55
  • Мнения: 3 157
Когато сме в къщи не давам-приготвям кис.мляко с плод.Навън обаче трябва да предложа някаква междинна закуска,защото детето ми яде максимум 100гр и огладнява след 2часа и затова давам плодови млека.Конкретно Данонино-не,защото не харесва продуктите на Данон,иначе съм давала Хумана(много малки и скъпи) и Маркели(има захар,но го преживявам)

# 56
  • Мнения: 39
Давам Данонино от близо месец за десерт след обяда, а понякога го смесвам с пасирана праскова или пъпеш, вкусно става за следобедна закуска. Дундичка го харесва много и пее песен даже като го види  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 7 033
Давам, малкият много ги обича.

# 58
  • Мнения: 492
Предлагала съм й, но не го харесва.

# 59
  • Мнения: 2 231
Давам понякога. Харесват й и са добро "десертче" Grinning.

# 60
давам след като навърши годинка

# 61
  • Мнения: 4 433
Давала съм 3,4 пъти

# 62
  • Мнения: 741
Синът ми много ги харесва и всеки ден хапва по едно,откакто стана на годинка

# 63
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Някой взимал ли е от новия вариант вече? Този, който рекламират, че е по-голяма разфасовка. Колко е по-голяма и на каква цена?

# 64
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
давала съм няколко пъти, но не винаги го харесва

# 65
# 66
  • Мнения: X
Дадох след 2г.6м.

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Давах веднъж....не го одобри.

# 68
  • Мнения: 235
Не! То е отврат! По-горе четох, че било без консерванти и оцветители. Това, което продават тук е все едно ядеш боя  Sick. Как да го давам на детето си??? #Crazy

# 69
  • София
  • Мнения: 15 219
Някой взимал ли е от новия вариант вече? Този, който рекламират, че е по-голяма разфасовка. Колко е по-голяма и на каква цена?

Маликте са по 50 гр.-4 в опаковка, а големите-по 80гр. и са 2 в опаковка.
Цената не я знам.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Кристиян не го харесва особено.И по-хубаво де.
Веднъж в месеца яде.

# 71
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На опаковката пише, че е за деца над 1г.
Аз давам.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цитат
Вмъкни Цитат
Цитат на: Гита Ог в петък, 26 септември 2008, 13:49
Някой взимал ли е от новия вариант вече? Този, който рекламират, че е по-голяма разфасовка. Колко е по-голяма и на каква цена?



Днес ги гледах Билата.Цената им е една и съща.

# 73
  • Мнения: 262
Не давам  Stop малки сме все още. Но и по-нататък ако все пак поиска някога, да му давам рядко. Не вярвам на етикета "натурално идентични аромати" - каквото и да значи това.
Кисело мляко + конфитюрче /домашно/ е идеалният вариант за мен.

# 74
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Някой взимал ли е от новия вариант вече? Този, който рекламират, че е по-голяма разфасовка. Колко е по-голяма и на каква цена?

Маликте са по 50 гр.-4 в опаковка, а големите-по 80гр. и са 2 в опаковка.
Цената не я знам.


Хе, хе, ще ме цакат те с топла бира..... Crossing Arms

М/у другото много странно ми стана, че веднъж купих на Танти от Макдоналдс 1/2 Данонино, което беше френско за 60-70ст., при положение, че цялото БГ вариант е 2лв. А както знаем в Макдоналдс е в пъти по-скъпо  newsm78.

# 75
  • Мнения: 9
davam,no rqdko zapo4nah kato navar6i 1-godina,pi6e 4e ne sadarjat ocvetiteli i sa za deca nad edna godina,no dali naistina e taka?! Rolling Eyes

давам, но рядко започнах като навърши 1-година, пише че не съдържат оцветители и са за деца над една година, но дали наистина е така ?! Rolling Eyes

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 09:38 от Vivi

# 76
  • Мнения: 594
На каката давах като стана на годинка... обаче на малкия мисля да не давам. Пробвала съм ги и на вкус докарват всичко друго, само не и плодово мляко - абсолютна химия са според мен независимо какво пише на етикета или казват по ТВ-то...

# 77
  • Мнения: 173
Давам домашно Данонино-сладко от горски ягоди,домашно приготвено и кисело мляко smile3521

# 78
  • Мнения: 961
Не! Изобщо продуктите на Данон ми се струват бъкани с боклуци, които не искам отсега да давам на детето!
Плодово кисело мляко е добре да се направи с пресен или замразен плод, така поне наистина ще е плодово!

# 79
  • Мнения: 564
Давам Данонино, от както навърши 1 годинка!  Peace

Някой взимал ли е от новия вариант вече? Този, който рекламират, че е по-голяма разфасовка. Колко е по-голяма и на каква цена?

Взимала съм от по-голямата разфасовка, но по- на оферта е по-малката  Peace

# 80
  • Мнения: 107
Не! Изобщо продуктите на Данон ми се струват бъкани с боклуци, които не искам отсега да давам на детето!
Плодово кисело мляко е добре да се направи с пресен или замразен плод, така поне наистина ще е плодово!

 Peace
Също не смятам да давам. Понякога давам БИО кисело мляко с плод

# 81
  • Мнения: 224
Не давам, а и изобщо продукти на Данон не купувам.

# 82
  • Мнения: 498
Големия е почти на три и ги яде постоянно,малката гледа  и тя ,и иска-от 10 месеца съм започнала да й давам Peace

# 83
  • Мнения: 2 728
Да от скоро започнах да давам,ние сме на 1г.6м.
Комбинирам го с нещо полезно плодове,така приема ябълки иначе не ги иска

# 84
  • София
  • Мнения: 3 271
Давала съм 1-2 пъти, харесва и на малката, а баткото от време на време се сеща и ми иска.

# 85
  • Мнения: 2 960
от няколко месеца малкия вече конкурира каката за Данонино-млекцата.И на двамата много им харесва.

# 86
моят син е на 10 месеца и от 2 месеца му давам данонино много го харесва яде почти всеки ден и нищо му няма не живеем в българия а по въпроса за екологично чистите храни в българия съм със особено мнение защото правя сравнение каква храна ядем сега и с какво качество и каква беше тя в българия

# 87
  • Мнения: 3 634
В нашият магазин има подобни, но са на Хумана. Давам му от тях, но понякога и Данонино. Също така когато се разхождаме пеша му давам "Зайо Байо". Предпочитам да го възпитавам, че някои храни се консумират умерено и рядко, вместо да го ограничавам.  baby_neutral

# 88
  • Мнения: 6 029
моят син е на 10 месеца и от 2 месеца му давам данонино много го харесва яде почти всеки ден и нищо му няма не живеем в българия а по въпроса за екологично чистите храни в българия съм със особено мнение защото правя сравнение каква храна ядем сега и с какво качество и каква беше тя в българия
България с пише с главна буква.
На самото Данонино пише, че се дава след 1 година? Защо го даваш на осем месечно бебе? Какво значи "Нищо му няма"? След като самите Данон са написали след 1 година, значи наистина е след 1 година. Ако можеше след 8мия месец - вярвай ми със сигурност щяха да го напишат.

# 89
  • София
  • Мнения: 23 084
моят син е на 10 месеца и от 2 месеца му давам данонино много го харесва яде почти всеки ден и нищо му няма не живеем в българия а по въпроса за екологично чистите храни в българия съм със особено мнение защото правя сравнение каква храна ядем сега и с какво качество и каква беше тя в българия
България с пише с главна буква.
На самото Данонино пише, че се дава след 1 година? Защо го даваш на осем месечно бебе? Какво значи "Нищо му няма"? След като самите Данон са написали след 1 година, значи наистина е след 1 година. Ако можеше след 8мия месец - вярвай ми със сигурност щяха да го напишат.
Ти пък Джули, за какво се хващаш!
Момичето го дава от 8 мес., защото е закъсняла да го предложи на бебчето на 6 мес. и нищо да му няма  Peace  Mr. Green
(Ох, като прочета "нищо му няма" и се изприщвам и отпред и отзад - нали не говорим за опитни мишки?)...

# 90
  • BG
  • Мнения: 1 900
ДА давам голямата си го харесва,даже онази вечер и дребното и то си куса.Чак толкова да не се пристефасваме.

# 91
  • Мнения: 1 217
И аз давам,и на баткото,и на дреблата(1.8м.).

# 92
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
моят син е на 10 месеца и от 2 месеца му давам данонино много го харесва яде почти всеки ден и нищо му няма не живеем в българия а по въпроса за екологично чистите храни в българия съм със особено мнение защото правя сравнение каква храна ядем сега и с какво качество и каква беше тя в българия
България с пише с главна буква.
На самото Данонино пише, че се дава след 1 година? Защо го даваш на осем месечно бебе? Какво значи "Нищо му няма"? След като самите Данон са написали след 1 година, значи наистина е след 1 година. Ако можеше след 8мия месец - вярвай ми със сигурност щяха да го напишат.
Ти пък Джули, за какво се хващаш!
Момичето го дава от 8 мес., защото е закъсняла да го предложи на бебчето на 6 мес. и нищо да му няма  Peace  Mr. Green
(Ох, като прочета "нищо му няма" и се изприщвам и отпред и отзад - нали не говорим за опитни мишки?)...

Давам Данонино от 6м възраст. Има такова Данонино,на него си пише ,че от 6м. PeaceАлекс много го харесва.Децата не са опитни мишки,но всяко въвеждане на нова храна си е един вид опит,нали.Ако забележиш,че на детето не му понася,просто спираш да му предлагаш дадена храна.

# 93
  • Мнения: 6 029
Аз в България Данонино за след 6 м. не съм виждала. В Испания може и да има, тук няма.

# 94
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Да,за Испания говоря Peace

# 95
Здравейте. Големият ми син е на 6г., малкият е на почти 2г. И двамата почти всяка вечер (след вечеря) си хапват по едно Данонино. Това им е като награда за послушание и ядене през деня и разбира се изядената вечеря. На някой може да им прозвучи глупаво, но ....... Вкусът е хував. По-редовно ги хапват когато са със магнитчетата, понеже големият много обича буквичките, но нещо неможе да събере цялата азбука, понеже в нашите магазини се повтарят постоянно 10-ина букви и предишният път и сега. Ако зная от къде да му намеря такива качествени бих му взела, независимо от цената.  newsm78 Embarassed

# 96
  • Мнения: 391
Започнах да давам на дъщеря си след като навърши 2 годинки.
Тя изяжда по четири наведнъж.Харесва й.
Обича го и във вариант -1 голяма лъжица обикновено кисело мляко и 2 малки кофички "Данонино".

# 97
  • Сливен
  • Мнения: 894
и аз давам Данонино Peace
може би от около годинка

# 98
първо не съм момичето а съм на 35 години
второ на нито една опаковка на данонино тук не съм видяла да е указано за каква възраст е
имало било подсладители и оцветители а в адаптираното мляко да не би да няма подсладители случайно или в кашите а пюретата какво са ако не чиста химия но всеки ги ползва
трето екологично чисти храни в наше време няма и ако някой си въобразява че си храни детето с екологично чиста храна и то особено ако тя е Българско кисело мляко което е нишесте в чиста форма трябва да е голям наивник
и следващо не третирам детето си като опитна мишка защото ако беше така досега щеше да е вечно болен но не се е разболявал нито веднъж и вече може да ходи
всяка майка сама може да прецени какви храни да даде на детето си и на каква възраст а не някой филосовски да разсъждава кой си бил ползвал детото като опитно животинче

# 99
второ на нито една опаковка на данонино тук не съм видяла да е указано за каква възраст е

ТОВА НЕ Е ВЯРНО.  presian08, на всяка опаковка (ако ги копуваш както са по 4 бр. или по 2 бр. големите) си пише на картончето, че не се препоръчва на деца под 1 год.
За това, че екологично чисти храни НЯМЯ в БГ, също не е съвсем сигурно - има ги но във специализирани магазини.
За това, че всеки родител си храни детето с каквито храни и когато реши сам съм съгласна. И двете си деца гледам както аз си реша, не е нито по "бабешки", нито по книга, както някой мои познати си гледат децата ............., просто аз си решавам кое е добре и кое - не.

# 100
  • Мнения: 31 167
Давам, ако има кой да го яде, ако не аз дояждям. Повече магнита е притегателен. Whistling

# 101
  • Мнения: 502
аз давам, но не много често- може би 1 път седмично.

# 102
  • Мнения: 439
Да,давам на баткото-много ама много ги харесва

# 103
  • Мнения: 1 372
Не не давам. Давам само натурално кисело мляко на Делта за деца над шест месеца и то не повече от два - три пъти седмично.

# 104
  • Мнения: 528
Аз давам Данонино от около месец, но много рядко. На опаковката си пише, че е за деца над 1 година, както и , че е без консерванти  Peace

# 105
  • Мнения: 1 006
Моят син много обича Данонино и си хапва почти всеки ден.

# 106
  • Мнения: 161
Дадох му за първи път на 10/11 месеца. Бях си го купила за мен. Crazy  Много му хареса и откакто навърши годинката му купувам, когато се сетя.

# 107
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Всеки ден по 1 минимум. С него му давам лекарството, което пие и той само така го приема.

# 108
  • Мнения: 999
Каката до скоро не го обичаше, но сега яде по често , веднъж седмично, когато се сети да си поиска. По принцип аз не купувам ако тя не поиска. Вече давам два пъти и на Никол / малката/.
Ако поискат давам, ако не, не давам.

# 109
  • Мнения: 681
Да давам  Peace

# 110
  • Мнения: 519

    Давам им,малките го обожават.А хладилника няма свободно място от магнитчетата.

Общи условия

Активация на акаунт