Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора
Пускам тази тема, защото е ясна ролята на фолиевата киселина преди забременяване. Но какво се прави, когато вече има едно кърмаче, а има и желание за следващо бебе - как би се отразил приема на фолиевата киселина върху кърменето?
Цитирай

Аз фолиевата не съм я спирала от преди да забременея първият път. Тук ми казаха да си я взимам ( комбинирана ми е  с обикновените вит.) докато не реша че съм приключила с децата. Съответно отражението и не би трябвало да е негативно. Кърми си и си пий фолиевата без проблем.
Цитирай

И аз не мисля, че ще има проблем. Извода си правя от факта, че адаптираните млека съдържат фолиева киселина /моето дете беше само на АМ, а аз чета мнооого внимателно всякакви надписи по опаковките/.
Цитирай

Здай въпроса си в подфорума д-р Нивеа бейби на д-р Слънчева.
Специалист само може да ти каже как да процедираш.
Цитирай

Нямам личен опит, но съм чела, че фолиевата киселина е от голямо значение при формирането на нови клетки и на нервната система на бебето, което ме води на мисълта, че не е вредна за кърмачето, а напротив.. Моите витамини също са комбинирани, съдържат ФК и на тях пише, че са за бременни и кърмещи мами  Peace
Цитирай

Благодаря на всички за отговорите ви  bouquet - мисля смело да започвам с фолиевата, пък дано се случи още едно малко чудо.
Цитирай

Доколкото знам и аз фолиевата киселина не е вредна и се препоръчва и за кърмачки. Така че давай смело, нека в България се раждат повече българчета!  Peace
Цитирай

Консултирай се с лекар не за друго - фолиевата киселина може да ти е само от полза и при кърмене! - а дали дозировката в твоя случай трябва да е по-висока от обичайно препоръчваното при планиране на бременност, тъй като и кърменето си взима своето. Фолиевата киселина е един от витамините, количеството на които в кърмата пряко зависи от приема на майката.
Цитирай

До колкото си спомням фолиевата се препоръчваше от преди забременяването до спирането на кърменето...  Rolling Eyes
Цитирай

Започнах фолиевата киселина няколко месеца преди да забременея и я пих до края на бременността си.
Цитирай

1-9 от 9 отговора