Кърмене, фолиева киселина и плануване на бременност

  • 1 964
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 779
Пускам тази тема, защото е ясна ролята на фолиевата киселина преди забременяване. Но какво се прави, когато вече има едно кърмаче, а има и желание за следващо бебе - как би се отразил приема на фолиевата киселина върху кърменето?

# 1
  • Мнения: 3 478
Аз фолиевата не съм я спирала от преди да забременея първият път. Тук ми казаха да си я взимам ( комбинирана ми е  с обикновените вит.) докато не реша че съм приключила с децата. Съответно отражението и не би трябвало да е негативно. Кърми си и си пий фолиевата без проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз не мисля, че ще има проблем. Извода си правя от факта, че адаптираните млека съдържат фолиева киселина /моето дете беше само на АМ, а аз чета мнооого внимателно всякакви надписи по опаковките/.

# 3
  • Мнения: 3 069
Здай въпроса си в подфорума д-р Нивеа бейби на д-р Слънчева.
Специалист само може да ти каже как да процедираш.

# 4
  • Мнения: 657
Нямам личен опит, но съм чела, че фолиевата киселина е от голямо значение при формирането на нови клетки и на нервната система на бебето, което ме води на мисълта, че не е вредна за кърмачето, а напротив.. Моите витамини също са комбинирани, съдържат ФК и на тях пише, че са за бременни и кърмещи мами  Peace

# 5
  • Мнения: 2 779
Благодаря на всички за отговорите ви   bouquet - мисля смело да започвам с фолиевата, пък дано се случи още едно малко чудо.

# 6
  • Мнения: 961
Доколкото знам и аз фолиевата киселина не е вредна и се препоръчва и за кърмачки. Така че давай смело, нека в България се раждат повече българчета!  Peace

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Консултирай се с лекар не за друго - фолиевата киселина може да ти е само от полза и при кърмене! - а дали дозировката в твоя случай трябва да е по-висока от обичайно препоръчваното при планиране на бременност, тъй като и кърменето си взима своето. Фолиевата киселина е един от витамините, количеството на които в кърмата пряко зависи от приема на майката.

# 8
  • Мнения: 4 753
До колкото си спомням фолиевата се препоръчваше от преди забременяването до спирането на кърменето...  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 155
Започнах фолиевата киселина няколко месеца преди да забременея и я пих до края на бременността си.

Общи условия

Активация на акаунт