ОК такси

  • 6 217
  • 46
  •   1
Отговори
Шофьорите на ОК такси са ужасно груби и невъзпитани. Днес ползвах услугите им. Вътре беше усилен мазен кючек. И след като казах автогара моля, ми беше зададен въпроса: "Надалеч ли ще пътуваш", при което отвърнах, че не е негова работа и бях свалена от колата му. Бременна съм и много се уплаших.
Стойте настрана от тази сган.

# 1
  • Мнения: 2 614
Сигурно е дъвкана темата, но и аз съм много недоволна от услугите им. Да не говорим, че има 2 таксита, които чакам вече повече от година да дойдат, нито се обади някой да се извини още тогава, нито колите идват  Mr. Green
И вече не ги ползвам, налагало ми се е 1-2 пъти да хвана такова на улицата. Но не поръчвам въобще!  Peace

# 2
  • Мнения: 649
Знам, за съжаление са такива гнусни, гадни, мръсни, смърдящи, нелюбезни! Никой от обществото не е засегнал тази тема и не им се обръща никакво внимание! Като искат такива тарифи поне душ да си вземат, от водата да не пестят! А, че те свалил от колата не се учудвам, те всичка са неграмотни, невъзпитани и мърляви /пак да си кажа/! 99% от тях са цигани и бият жените си за закуска, обяд и вечеря и какво искаш от такъв човек! Бакшиши тъпи, аз пеш ще лазя, но до такива отрепки за услуги повече няма прибягвам!
  

# 3
  • Мнения: 1 941
vrabi, оплачи се във фирмата! Наистина имат много неприятни шофьори в ОК...

# 4
  • Мнения: 824
Шофьорите на ОК такси са ужасно груби и невъзпитани. Днес ползвах услугите им. Вътре беше усилен мазен кючек. И след като казах автогара моля, ми беше зададен въпроса: "Надалеч ли ще пътуваш", при което отвърнах, че не е негова работа и бях свалена от колата му. Бременна съм и много се уплаших.
Стойте настрана от тази сган.

9 години използвах  таксита на различни фирми.Влизала съм в спорове с шофьорите предимно за нереална сметка.И никой никога не ме свали от колата.Или си попаднала на дрогиран шофьор,или си се регистрилал във форума,за да им направиш "лоша"реклама.

# 5
  • Мнения: 824
Знам, за съжаление са такива гнусни, гадни, мръсни, смърдящи, нелюбезни! Никой от обществото не е засегнал тази тема и не им се обръща никакво внимание! Като искат такива тарифи поне душ да си вземат, от водата да не пестят! А, че те свалил от колата не се учудвам, те всичка са неграмотни, невъзпитани и мърляви /пак да си кажа/! 99% от тях са цигани и бият жените си за закуска, обяд и вечеря и какво искаш от такъв човек! Бакшиши тъпи, аз пеш ще лазя, но до такива отрепки за услуги повече няма прибягвам!
  

Как успя да изстреляш толкова епитети за минимално време? ooooh!

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 18:01 от Esscape

# 6
  • Мнения: 4 916
Звъниш на телефона за поръчка на фирмата, казваш, че искаш да се оплачеш. Свързваш се с дежурен някакъв по надзора и му обясняваш какво е станало. Те правят вътрешна проверка - целта им е да глобят шофьора, т.е. самите те са заинтересовани да доведат работата до финал.
Аз съм го минала този път, работи  Peace

# 7
Добра или лоша реклама или не факт е че услугите на таксиметровите шофьори са под вскякаква критика.

# 8
  • Мнения: 6 991
Може да съм късметлийка, но с ОК проблеми не съм имала.
Те са единствените, които не ми отказват кола до Симеоново и се държат сравнително добре.

# 9
  • Мнения: 824
Добра или лоша реклама или не факт е че услугите на таксиметровите шофьори са под вскякаква критика.
Нито искам да нападам,нито да защитавам някой.
От една година не ползвам услугите на таксиметровите фирми,но когато го правех се доверявах на авторитетни такива.Една от тях за мен е ОК супертранс.Познавах т.н."копърки"от 100 км.,случвало ми се е като спирам такси на улицата,когато видя тарифата/винаги го правех/,или ако шофьора не ми изглежда надежден да се откажа от услугите му.

# 10
Винаги има две мнения както винаги човек е свободен да избира дали да ползва определена услуга или не и от кого.Аз не съм се возил много на таксита но не са един или два случаите в които са ми отказвали да ме качат, шофьора е бил пиян, страхувал съм се за живота си докато се возя, лъгали са ме в сметката, не са идвали на повикване и не са се обаждали най малкото да кажат че никой няма да дойде и какво ли още не.Не слагам общ знаменател само споделям моя опит по темата.

# 11
  • Мнения: 6 029
Аз пък съм доволна от тях, никога не съм попадала на мърльовци. Само те ни взимат на супер дългия курс Дружба 1- Младост 1 за колосалната сума от 2,50:)

# 12
  • Мнения: 233
Викам такси на адрес.Идва и шофьора като видя че съм с количка такъв скандал ми вдигна че без мако да се откажа от услугите на тяхната компания.За първи път разбирам че ако съм с количка трябва да съобщя на диспечърката.БЕЗОБРАЗИЕ!!!

# 13
  • Мнения: 1 668
Наистина са голяма сган... И мен ме е свалял таксиметров шофьор на тази фирма за подобно изречение, а от жалби ми казаха, че ще го глобят 10 лева. Направих луд скандал и им казах, че ще се оплача в полицията - отговориха ми със смях, че в полицията и шофьора ще бият, ама и мен ще ме бият  Sick. Стана такава олелия, че сигурно още се разправят с комисия зда защита на потребителите за този случай. От тогава не ги ползвам. 91263 са същите лайнари.
Знам, за съжаление са такива гнусни, гадни, мръсни, смърдящи, нелюбезни! Никой от обществото не е засегнал тази тема и не им се обръща никакво внимание! Като искат такива тарифи поне душ да си вземат, от водата да не пестят! А, че те свалил от колата не се учудвам, те всичка са неграмотни, невъзпитани и мърляви /пак да си кажа/! 99% от тях са цигани и бият жените си за закуска, обяд и вечеря и какво искаш от такъв човек! Бакшиши тъпи, аз пеш ще лазя, но до такива отрепки за услуги повече няма прибягвам!
  
Peace Подкрепям на 100%. За мен това е най-голямата сган. за съжаление мразя да шофирам в центъра през деня и по тази причина често ми се налага да ползвам такси, съответно и често звъня на жалби - попадала съм на друсани, пияни и кви лри не, та простите и мръсните направо са си лукс  Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Може да съм късметлийка, но с ОК проблеми не съм имала.
Те са единствените, които не ми отказват кола до Симеоново и се държат сравнително добре.
Станахме две късметлийки. Grinning
Аз откакто родих само тях ги ползвам за превоз с бебето насам - натам и нямам никакви оплаквания.  newsm78

# 15
  • Мнения: 46 435
Във всяка професия има и груби, и приятни хора. Ако ще се оплакваш от някой, кажи име, номер или там, каквото имат ...

Но като гледам и ти не си била много на кеф  Laughing човекът просто е опитал да завърже разговор с "Надалеч ли ще пътуваш".

# 16
  • София
  • Мнения: 708
На ОК поне новите коли са им нормални (за шофьорите им нищо не мога да кажа), за разлика от други фирми. Аз лично ползвам Такси за 1 евро, най-коректни ми се струват. Иначе и аз съм попадала на какви ли не простаци, ама...

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
На такъв си попаднала,аз ползвам само техните услуги и за сега да чукам на дърво нямам проблем.

# 18
  • Мнения: 1 763
И аз съм много недоволна от ОК и Едно евро. И на двете фирми трябва те да кажат докъде им се пътува и ти да прецениш дали искаш да се качиш, а не ти да решаваш. Като бях бременна в осмия месец ме свалиха от кола на Едно евро в ужасно проливен дъжд, защото на шофьора не му харесваше посоката, в която бях тръгнала, а не беше близо. ОК отказаха да дойдат, когато тръгвах да раждам, а разстоянието от нас до болницата е доста голямо, а беше и в неделя през нощта, когато нямат толкова много работа. Отказвали са и поръчки до поликлиниката, въпреки че обяснявам, че съм с бебе и няма друг начин да се придвижа. Дано не прозвучи като реклама, но с Радио Сиви такси не съм имала никакъв проблем. Вече само тях ползвам.

# 19
  • Мнения: 3 794
Аз също съм имала адски много неприятни срещи с таксиметровите шофьори на ОК Супертранс. Последният случай е от преди 2 седмици. Бяхме на кино с моя приятел и изпуснахме последния автобус. До Бизнес парка в Младост 4 имаше спряло ОК такси и светеше зелено. Шофьора пушеше спокойно и моя приятел го попита дали ще ни закара до Младост1-Окръжна болница (там живеем). Той отказа, съответно на мен вече ми дойде до гуша от подобни изпълнения и му записах номера на колата. Обадих се след това на ОК и подадох жалба. Искаха ми телефон за обратна връзка, но и до сега не са се обадили...не знам дали изобщо е имало ефект от обаждането ми,но факта е,че вече не ползвам ОК такси  Peace Моето малко отмъщение  Laughing

# 20
  • Мнения: 14
Това са любимите ми таксита.
Нямала съм такива случаи с тях.Много съм доволна от услугите им и винаги си поръчвам окей такси. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 662
Ами според мен ще се държат с теб както му позволиш,ако е неизкъпан и с мърлява кола,ми няма да се кача.Взимайте си касовите бележки,помнете им номерата,оплаквайте се.Но не може да ме убедите,че при сигурно повече от 10 000 таксита в София всичките са еднакви,пък какво да говорим за шофьорите,които са сигурно два пъти повече newsm78

# 22
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Звъниш на телефона за поръчка на фирмата, казваш, че искаш да се оплачеш. Свързваш се с дежурен някакъв по надзора и му обясняваш какво е станало. Те правят вътрешна проверка - целта им е да глобят шофьора, т.е. самите те са заинтересовани да доведат работата до финал.
Аз съм го минала този път, работи  Peace
Ние точно така направихме, когато някакъв ни се одръвчи, когато аз, бременна го помолих да не пали цигара в колата докато пътуваме. Обаче директно се обадихме на телефона за оплакване и си бяхме записали номера на колата. Мъжът ми просто беше побеснял как шофьора му заяви, че като сме искали да не се пуши, трябвало да сме заявели това още в поръчката  newsm78.
До момента рядко съм имала проблеми с шофьори на ОК. Единствения ми проблем с компанията е, че не искат да ме закарат с дребния от нас до Ивонска, щото било много близо.

# 23
  • Мнения: 1 712
Това са любимите ми таксита.
Нямала съм такива случаи с тях.Много съм доволна от услугите им и винаги си поръчвам окей такси. Simple Smile
Peace

# 24
  • Мнения: 1 813
Ако щете ми вярвайте,но ако съм на спирка и трябва да хвана такси различно от "Стил",просто ще се кача на градския транспорт. Много мразя бакшиши,от дъното на душата си,едно време само дето не се убихме в катастрофа заради бакшиш.

# 25
  • Мнения: 5 026
Сигурно 90% от таксиметровите шофьори са такива, защото нямат качествата за нищо друго   Close
И повечето им автомобили не отговарят на изискванията за сигурност( и хигиена дори...) .Да не говорим, че и газовите им уредби са монтирани от тях или техни приятели и не отговарят на никакви сертификати за безопасност...
Тук не става дума за някоя конкретна фирма... за да не намесваме фирмена реклама или антиреклама

# 26
  • Мнения: 5 370
Според мене, темата си е отявлена антиреклама и веднага ще се обоснова.
Случките, които сте разказали,  се случват с всяка една от компаниите-превозвачи. По същата логика на автора/рката аз пък избягвам посмъртно 91280.
А ОК държат аерогарата и автогарата. Е, какво повече от това? Сяда някой от конкурентна фирма, прави се на бременна и хоп-такива онакива.
Апропо, нашата компания работи с тях. Веднъж ни чака поръчано такси цели 15 мин. поради лоша организация от наша страна. НЯмам оплаквания.

# 27
  • Мнения: 2 401
Мен ме кефят 1280, щото не са досадни и искрено се радват на оставен бакшиш. А ОК пък са ме изумявали всеки път, винаги ми пращат  миризливи коли с димящи шофьори при изрична молба да ми пратят непушач.  Отмъщението на диспечерката ли, що ли?
Само да отбележа, че не съм редовен ползувател на тахи-та.

# 28
  • Germany
  • Мнения: 7 879
От няколко месеца не ги ползвам изобщо / преди се движех само с тях/. Повечето им служители са арогантни, мръсни и крайно невъзпитани. След безумна случка, в която намесих дори полицията и абсолютно неадекватно отношение от страна на ръководството на тази фирма, успях да убедя доста хора да не ги ползват никога повече. Смятам, че ако не започнат да си подбират по стриктно персонала, много скоро ще са загубили почти всичките си клиенти.

# 29
  • Мнения: 6 029
Аз явно съм късметлийка, никога не съм попадала на мръсни или невъзпитани шофьори, а ползвам само ОК.

# 30
  • Мнения: 3 423
1280 ли са въпросните СВ Такси?

Може и да те кефят, но на мен ми се е
случвало шофьорът на кола 1580 на СВ Такси
да ми отказва курс до "Лозенец", щото, видиш
ли, не му се ходело дотам. Как, бе, сульо, не ти
се ходи дотам, нали си на работа, нали, пусто,
си в сферата на обслужването, как не ти се ходи!!!
Поне да беше измислил нещо по-драматично.

Случвало ми се е да поръчам такси до летището,
ОК Такси, качвам се и мяцащият тюфлек вътре ми
надува главата с люти псувни, че имал работа до
Люлин, пък го запратили до летището, мамаимдеба.

Това се чудя на тия празноглавци. Хем са на работа,
хем в сферата на услугите, хем, ако може, да лежат
или да си вършат личната работа за сметка на клиента.

# 31
  • Мнения: 4 841
Според мене, темата си е отявлена антиреклама и веднага ще се обоснова.
Случките, които сте разказали,  се случват с всяка една от компаниите-превозвачи. По същата логика на автора/рката аз пък избягвам посмъртно 91280.
А ОК държат аерогарата и автогарата. Е, какво повече от това? Сяда някой от конкурентна фирма, прави се на бременна и хоп-такива онакива.
Апропо, нашата компания работи с тях. Веднъж ни чака поръчано такси цели 15 мин. поради лоша организация от наша страна. НЯмам оплаквания.

 Peace Подкрепям. Служебно ползваме услугите им, нямаме никакви забележки.
За лични нужди ползвам друга компания, просто защото ми изпращат коли в рамките на 15 мин. и за разстояния от 1,50 лв, но като цяло ползвам доста таксита и все ми се струва, че нещата са доста променени - това с пушенето и "мазните кючеци" ми се вижда малко попресилено... Аз поне в последните една-две години не съм попадала на шофьор, който да пуши, повечето слушат някакво стандартно поп-радио (Радио едно, Витоша и т.н.), а дори са ме питали "Каква музика предпочитате?". Да не говорим, че заради детето винаги се консултират - дали да е отворен прозореца, да засилят ли климатика през зимата и т.н.

А и като цяло мразя обобщенията, така че преди да изливаме помия по което и да е съсловие, не може ли поне да се замислим, че при над 70000 потребители, все има момичета, чиито мъже, бащи, братя и т.н. са таксиметрови шофьори... Поставянето на всички под един знаменател, и то със силни обиди и квалификации е признак на всичко друго, но не и на обективност... Особено пък, когато някой се е регистрирал специално, за да плюе...

# 32
  • Мнения: 3 423
Хахаха, не, сори, СВ Такси били други!
На страницата им пише следното:

Цитат
Представяме на Вашето внимание фирмата за таксиметров превоз
Радио СВ такси - най-коректните и сигурни таксита в София.

Фирамта е създадена преди 11 години и успя да запази коректното си отношение, бързото обслужване и поносими цени за клиентите си. Неслучайно Радио СВ такси е търсена като партньор за работа по договор от редица фирми и организации.

За Радио СВ такси изразите “Клиентът винаги има право” и “Всичко за клиента” са реални правила и норми на поведение.

Значи, че шофьорът на кола 1580 е срам за фирмата!
Пардон, за фирамта или за фирамата, както сами се наричат.

# 33
  • Мнения: 301
Аз лично от ОК не мога да се оплача  - може късмет да съм имала  hahaha Ако не съм с нашите коли съм с такси - градски транспорт не ползвам откакто бях бременна #Cussing out. На посочените "странни" индивиди не съм попадала, може би защото преди да се кача освен тарифата поглеждам и шофьора и ако не го одобря - ми не се качвам Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 15 434
vrabi, оплачи се във фирмата! Наистина имат много неприятни шофьори в ОК...
Е, аз като се оплаквах, писмо им писах и нищо.Нито ми отговориха, нито се обадиха!Наистина вече не са това, което бяха.

# 35
  • Мнения: 240
Аз ползвам 12 63- не мога да се сетя как се казва фирмата, защото съм си записала този номер на телефона и направо го набирам...мисля, че майка ми ми ги препоръча! Идват много бързо, не съм имала кой знае какви проблеми като изключим, че последните два поредни пъти ми се падат някакви дъртаци-свалячи. Последният даже ми слушаше много внимателно разговора по телефона и после каза: "Мислех те за по-голяма, не приличаш на абитуриентка"  Shocked А аз дори не си спонях къде в разговора съм споменала нещо за бала ми....абе пълно с такива нахалници Twisted Evil Затова не обичам такситата- винаги има елемент на изненада- не знаеш при какъв ненормалник ще се паднеш!  #Cussing out

# 36
  • Мнения: 52
И аз съм много разочарована от О КЕЙ такси. Ползвах ги редовно, преглъщах
мръсните опушени коли, но последния път преди месец шофьора беше пиян.
Не мога да Ви опиша какъв ужас изживях.Направих оплакване, след няколко дни
се свърза служителка от компанията с мен за подробности, щели да го накажат,
глобят и уволнят и допълнително ще се свържат за да ме уведомят за развитието.
Нямаше развитие, нямаше обаждане едва ли е имало и наказание.   

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Знаете ли, че има вече нелегални таксита, които возят на  смешни цени. Вчера се качих на такова, обикновена кола, не е жълта, без апарат и за разстояние за което плащах, 12-13лв ми взе 7  Shocked

# 38
  • София
  • Мнения: 708
a как разбра че е такси???

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
a как разбра че е такси???
ПОпита ме дали чакам такси, попитах го от коя ф-ма е и след кратко обяснение разбрах, че е на пазарлък и е нелегален. Останах очарована и от обслужването.

# 40
  • Мнения: 335
1280 викаха едно време на една таксиметрова фирма, понеже това беше номерът, на който приемаха повикване.
После една друга фирма се сети да регистрира този телефонен номер за име и го изписа с огромни цифри по колите си - като име, не като номер.
То беше война после. То бяха жертви...

ОК бяха най-добрите отначало - най-точни и евтини. После леко загрубяха, сега не знам как са.
Но има много фалшиви коли и баталии с измислените таксита на Централна гара и летището.
Това са си препикани територии.
Както и компенсации и репарации от дълги и жестоки войни.

# 41
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Когато се налага да взимам такси, гледам да е точно ОК такси.
Винаги, когато съм помолила по тел. диспечърката за кола с голям багажник, е идвала точно такава.
Нямам оплаквания!

# 42
  • Мнения: 5 370
[ПОпита ме дали чакам такси, попитах го от коя ф-ма е и след кратко обяснение разбрах, че е на пазарлък и е нелегален. Останах очарована и от обслужването.
А ако те беше закарал някъде другаде??? Shocked
Никога не бих взела "нелегален", може и аз да съм прекалено голяма параноичка, знам ли.

# 43
  • Мнения: 2 401
[ПОпита ме дали чакам такси, попитах го от коя ф-ма е и след кратко обяснение разбрах, че е на пазарлък и е нелегален. Останах очарована и от обслужването.
А ако те беше закарал някъде другаде??? Shocked
Никога не бих взела "нелегален", може и аз да съм прекалено голяма параноичка, знам ли.

Да бе, и аз изтръпнах като го прочетох..

# 44
  • София
  • Мнения: 708
[ПОпита ме дали чакам такси, попитах го от коя ф-ма е и след кратко обяснение разбрах, че е на пазарлък и е нелегален. Останах очарована и от обслужването.
А ако те беше закарал някъде другаде??? Shocked
Никога не бих взела "нелегален", може и аз да съм прекалено голяма параноичка, знам ли.

и аз май не бих рискувала....

# 45
  • Мнения: 3 929

Мъжът ми просто беше побеснял как шофьора му заяви, че като сме искали да не се пуши, трябвало да сме заявели това още в поръчката  newsm78.
До момента рядко съм имала проблеми с шофьори на ОК. Единствения ми проблем с компанията е, че не искат да ме закарат с дребния от нас до Ивонска, щото било много близо.
[/quote]
Да, точно така е. Мъжът ми е шофьор на такси във въпросната фирма и ми е казвал. Аз също останах учудена, тъй като съм непушач и смятах, че шофьорът не е редно да пуши, докато е с клиент. Тогава мъжът ми ми обясни, как стоят нещата. Друг е въпросът, че шофьорът ако е достатъчно културен, няма да пуши в присъствието на бременна жена или ако го помолят.
И сега конкретно по темата. Мисля, че авторката просто е попаднала на такъв шофьор, на какъвто може да попадне във всяка друга фирма. Не вярвам мъжът ми да е изключение от колегите се, защото е много културен - поне така са ми разказвали познати, които са се возили при него, често се къпе - всяка вечер, мирише на скъп парфюм и не пуска дива чалга в колата. Мие колата отвътре и отвън, когато прецени, че има нужда. И има много редовни клиенти, което говори само по себе си.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
[ПОпита ме дали чакам такси, попитах го от коя ф-ма е и след кратко обяснение разбрах, че е на пазарлък и е нелегален. Останах очарована и от обслужването.
А ако те беше закарал някъде другаде??? Shocked
Никога не бих взела "нелегален", може и аз да съм прекалено голяма параноичка, знам ли.

и аз май не бих рискувала....
Къде  Rolling Eyes Рискът е еднакъв дали ще е жълто или розово такси. От доста време знам за нелегалните от моя позната, която ползва услугите им нон стоп , да не говорим,че има места на които седят нон стоп, разбира се с/у солиден подкуп

Общи условия

Активация на акаунт