Проблем с трансфер м/у цифр. фотоапарат и PC !!!

  • 1 438
  • 8
  •   1
Отговори
Хора, яко съм сдухан !!
Купих си цифров фотоапарат Canon PowerShot A590 IS и е супер, снимки, клипове, ала бала..ОК, обаче не мога да си ги качвам на компютъра, не става.... sad.gif Инсталирах диска, тръгна, включвам кабела в USB на PC-то, включвам го към апарата и дисплеят на апарата се изключва.. В опътването пише, че като се включат нещата трябва да излезе някакъв прозорец, но не излиза. Казват да отида на Programs --> Canon Utilities --> CameraWindow --> CameraWindow ..Да, Обаче там ми излиза прозорче с удивителна и пише: Cannot detect camera. Check connection to camera, then retry.
Направо, много ми е мъка !!! Моля помогнете, ако знаете за какво става дума...нещо не е както трявба, но нз кое и как..
ПЛС !

# 1
  • Мнения: 3 770
В "Хоби" има тема за фотографията.Мисля ,че там ще получиш адекватен отговор.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Няма ли отделено памет, на която са записани снимките? newsm78
Трябва да има - сигурна съм!  Peace
Моят фотоапарат е същия и не съм инсталирала нищо от дисковете, които го придружават, на компютъра - свалям и записвам всичко директно на компютъра от паметта с картрийдър.

# 3
  • София
  • Мнения: 175
Трябва да включиш апарата, за да ти го намери рс-то. Вклчваш usb кабела в компютъра, после в апарата. Пускаш апарата, който трябва да е в режим play /стрелка сочеща надясно/.

# 4
  • Мнения: 4 111
Имах същият проблем. Не стана нищо с инсталирането на софтуера, техлих софтуер от страницата на Канон и пак даваше грешки. Заради уиндоуса е, има някаква несъвместимост. Моят е лиценциран, но е слаба версия.
Реших проблема с Card Reader - това устройство се включва чрез USB в компютъра и в него се слага картата-памет на фотоапарата. Показва ти папка, в която са ти всички снимки и клипове и си ги прехвърляш.
Card Reader закупих от Германос, сигурно продават и на други места. Нещо такова е: http://www.crunchgear.com/wp-content/uploads/elecom-memory-card- … -storage-case.jpg
Успех!

# 5
  • Мнения: 2 631
Трябва да включиш апарата, за да ти го намери рс-то. Вклчваш usb кабела в компютъра, после в апарата. Пускаш апарата, който трябва да е в режим play /стрелка сочеща надясно/.

Именно! Тогава компютъра разпознава апарата и ти предлага да използваш инсталирания софтуер за снимките. Ако не искаш пък да го ползваш си влизаш в My computer и там виждаш детектнатия фотоапарат. Съответно кликаш 2 пъти и разглеждаш снимките!  Hug

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Най-простото решение е четец за карта. Така не ти иска никакви софтуери.
Иначе е по-бавно и по-досадно, а и ако заминеш някъде и ти се наложи да свалиш снимки на чужд РС???
Съвет - по компютърните магазини има изобилие от четци за карти и доста по-евтини, от колкото по фотомагазините. Същото се отнася и за картите памет.

# 7
  • Мнения: 2 631
По - новата техника (след 2004г., примерно) не се нудае от софтуер! Разпознава се от всички РС-та.
Софтуера на мен ми е инсталиран само за да се гъбаркам със снимките, когато имам време...

# 8
  • Мнения: 113
Най-простото решение е четец за карта. Така не ти иска никакви софтуери.
Иначе е по-бавно и по-досадно, а и ако заминеш някъде и ти се наложи да свалиш снимки на чужд РС???
Съвет - по компютърните магазини има изобилие от четци за карти и доста по-евтини, от колкото по фотомагазините. Същото се отнася и за картите памет.

именно! и аз имах проблем с моя Канон по отношение на трансфера - в един момент спря да ми го разпознава.. май вече софтуера ми бил стар, обаче не ми се занимава.. с картрийдъра хем ми е по-лесно, хем по-бързо!  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт