Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 8 май 2008, 22:07 ч.
  • Преглеждания  1 153  Мнения  20  Онлайн  1
Отговори
Здравейте мами. Искам да попитам какво количество храна е подходящо да поема едно дете на 6-7 години т.е. колко храна може да поеме и преработи стомахчето на детето на денонощие. Благодаря за отговорите ви предварително.

Реклама
# 1
  • София
Вероятно както при всеки човек количеството е индивидуално според нуждите...
Притеснява те, че много яде ли???

# 2
Не знам какво точно те притеснява, но аз нямам търпение моята госпожица да може да си казва сама - гладна съм, искам да ям това това и това. При дете на тази възраст бих се съобразявала с неговата необходимост и личен избор, но разбира се ако се тъпче през 30 мин. няма да се разберем. Ти определяш ли си грамажа или ядеш докато се наситиш и така докато огладнееш пак Simple Smile

# 3
  • Stara Zagora
Мисля,че при всяко дете е индивидуално.Моята дъщеря е много злояда нищо не яде по цял ден.

# 4
  • София
Изменение обема на стомаха с възрастта:

Раждане -30 ml.
7-ми ден - 60 ml.
30-ти ден -120 ml.
1-на годинка - 250 ml.
възрастен - 1300ml.

# 5
  • Стара Загора
Моят син  миналата есен за 3 месеца качи 6 кг-започна толкова много да яде и на често,че малко се бях стреснала  ooooh! Сега с настъпване на лятото апетита му започна да намалява,а той започна да се движи повече и нещата се нормализираха  Hug

# 6
  • София
На тази възраст децата вече са твърде различни, за да има еднакви норми за хранене. Различават се по ръст, подвижност, честота на хранене, предпочитания към храни...
В групата на Габриела има две деца, които макар и на една възраст, изглеждат сякаш имат две години разлика, при това без едното да е твърде дебело или другото - твърде слабо.

А и не знам как е при другите, но Габриела почти няма две последователни денонощия с еднакъв апетит. Снощи например след тренировка изяде само малко салата и половин ябълка, а друг път се чувствам сякаш изхранвам триглава ламя.

# 7
Тук количеството е според желанието на детето изцяло, като при по- малката възраст, но ние можем да се намесим съществено по отношение вида и качеството на поеманата храна, което е по- важното.

# 8
Колкото на детето му се иска полеzна храна. Снаксове и бонбони ограничавам максимално.

# 9
Колкото му се яде, ако виждаш, че няма наднормено тегло за възрастта си. Чак да му меря храната, не съм седнала, моя е капризен от към вида на храната, но си яде доста, ама като бяга много и е слаб.Така, че аз съм за ограничение, само ако се вижда, че детето качва излишни килограми. Ако е злоядо си е направо трудно да го караш да яде насила.

# 10
  • Sofia
Ще следя темата, че моето дете е с наднормено тегло.

# 11
  • София
За наднормено тегло има специалисти,по въпроса моите деца изяждат толкова колкото им се яде.Не меря грамаж ,нито аз нито съпругата ми.

# 12
Ще следя темата, че моето дете е с наднормено тегло.

Хич не е добре това. Спортува ли?

# 13
  • София
Не е само до спорта ,а и до начина и стила на хранене.
Да оставим това на специалистите.

# 14
Не е само до спорта ,а и до начина и стила на хранене.
Да оставим това на специалистите.

Ясно, че не всички се хранят правилно, но пък поне да имат въzможност zа повече движение няма да навреди.

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт