Моля, помогнете - нуждая се от донор

  • 2 042
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Най - голямото ни желание с моя съпруг е да си имаме наше дете. Правим опити от няколко години, но се оказа, че при мен нещата никак не са наред. За да ни се случи и на нас това щастие се нуждаем от подкрепа - имала раждане жена до 35 години да дари собствена яйцеклетка. Даряването по закон е безвъзмездно, но чрез клиниката, където могат да бъдат дарени яйцеклетки, ще бъде заплатена немалка сума на донора за отделеното време и извършените манипулации.
Ако някой може да помогне, нека ми пише във форума или на е-mail:vicktoaria@gmail.com - това ми е последната надежда.

# 1
  • Мнения: 6 441
Миличка,дано всичко да се подреди.
А в тези клиники нямат ли дарени яйцеклетки? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 531
Аз определено не ставам за донор , но принципно- има ли някакви изисквония за съвместимост и т.н.? И интересно ми е дали се подбират по някакъв начин донорите- в смисъл наследствения материал / със сигурност не искаш донор циганка/!

# 3
  • Мнения: 6 441
Е,най-вероятно се правят някакви изследвания.  Peace А в кои клиники се извършва подобно нещо?Аз за даряване на яйцеклетки не бях чувала.За сперма-да,но за яйцеклетки..

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
vicktaria, ето тука има много жени, които искат, но за съжаление трудно отделят пари за инвитро и може да си помогнете взаимно http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&board=8.0

# 5
  • Мнения: 622
Искрено се надявам мечтата ти да се сбъдне Praynig Praynig Praynig  Hug

# 6
  • Мнения: 7 723
Не разбирам... Thinking
Тази яйцеклетка няма ли да иде пак в клиниката, където ще я оплодят?
В такъв случай какво от цената спестяваш?
...и още...как ще вземеш яйцеклетка от непозната за теб жена?
Само на доверие ли?
...уфффф, дано намериш помискренно се надявам  Praynig

# 7
  • Мнения: 4 335
Искрено се надявам мечтата ти да се сбъдне Praynig Praynig Praynig  Hug
Peace

# 8
  • Мнения: 2 523
Не разбирам... Thinking
Тази яйцеклетка няма ли да иде пак в клиниката, където ще я оплодят?
В такъв случай какво от цената спестяваш?
...и още...как ще вземеш яйцеклетка от непозната за теб жена?
Само на доверие ли?
...уфффф, дано намериш помискренно се надявам  Praynig

Ех, Руске , хич не си наясно с тези неща, но пък си много компетентна в други като те чета Laughing
Донорство на репродуктивни клетки - яйцеклетки и сперматозоиди може да се извърши само чрез АРТ клиника /инвитро клиника/. Там хората си знаят работата.

Само дето не разбрах, защо се търси жена , която да е раждала. Раждането на здраво дете в предишен момент не е гаранция за качеството на яйцеклетката в настоящия.

Както те е посъветвала Пуканка - виж в www.zachatie.com

# 9
  • Мнения: 9 973
успех ти желая и аз

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз ти желая успех  Praynig

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Успех, дано след време се похвалиш с едно здраво и хубаво бебенце  Praynig

# 12
  • Мнения: 1 428
Успех, дано след време се похвалиш с едно здраво и хубаво бебенце  Praynig
Peace

# 13
Не разбирам... Thinking
Тази яйцеклетка няма ли да иде пак в клиниката, където ще я оплодят?
В такъв случай какво от цената спестяваш?
...и още...как ще вземеш яйцеклетка от непозната за теб жена?
Само на доверие ли?
...уфффф, дано намериш помискренно се надявам  Praynig

Не става дума за спестяване на някаква цена, а за единствен възможен вариант.
А подбор на донора се извършва в клиниката - за здравословно състояние, кръвна група, етническа принадлежност също. Сами не можем директно да осъществяваме контакт с донора, защото анонимността между донор и получател е абсолютно задължителна.

Миличка,дано всичко да се подреди.
А в тези клиники нямат ли дарени яйцеклетки? newsm78

Няма и това е големия проблем, затова ни посъветваха да се опитаме ние да си намерим.

# 14
  • Мнения: 4 965
А темата има ли нещо общо с онази, в която се търсеше сурогатна майка? Много е сходен стилът ти на писане...

# 15
  • Мнения: 121
и аз желая успех Praynig Praynig Praynig

# 16
  • Мнения: 6 441
А темата има ли нещо общо с онази, в която се търсеше сурогатна майка? Много е сходен стилът ти на писане...
Да,и аз като се замислих,май има нещо сходно! Thinking

# 17
  • Мнения: 7 723
Стормич, мерси   bouquet
Наистина ми е интересно да ги знам тия неща  Hug

Извинявай, че пак ще се намешам некомпетентно,
но в тия клиники, тогава няма вече дарени и проверени яйцеклетки?
...и защо търсиш донори, след като анонимността е задължителна?

...п.п...желая на теб и съпругът ти в най- скоро време да осъществите надеждите си Hug

# 18
  • Мнения: 2 311
Хем вие сами да си намерите донор,хем анонимността абсолютно задължителна newsm78

# 19
  • Мнения: 3 634
Такава манипулация боли ли, да дариш яйцеклетка?
Много съм невежа, но не даваш ли и ДНК така?

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Очевидно даваш ДНК, нали твоята яйцеклетка ще оплождат.

Аз съм твърде близо до 35 годишната граница.

# 21
А темата има ли нещо общо с онази, в която се търсеше сурогатна майка? Много е сходен стилът ти на писане...
Не знам за коя тема питаш, но за пръв път пиша във форума. Все пак пусни линк към темата, за която говориш, за да я видя и прочета - ако в нея има нещо полезно и за мен.

Извинявай, че пак ще се намешам некомпетентно,
но в тия клиники, тогава няма вече дарени и проверени яйцеклетки?
...и защо търсиш донори, след като анонимността е задължителна?
Ако имаше яйцеклетки, щях ли да пиша тука и да търся донор на яйцеклетка?! Положението е толкова абсурдно, че човек ако губи лесно дух, може направо да изпадне в депресия, ето накратко как стоят нещата в случаи като моя:
- единствения шанс за бременност е с донорска яйцеклетка, тъй като аз не мога да отделя яйцеклетка, годна за оплождане;
- няма банка с дарени яйцеклетки (говоря за две клиники инвитро, които съм посещавала), както и няма донори, осигурени от самата клиника;
- тъй като нормативната уредба била променена съвсем скоро, специалистите, занимаващи се с инвитро, обясняват, че е много трудно (почти незаконно) клиниките да набират донори сега;
- съветват такива като мен да си потърсят донори, защото те самите не могат да обещаят нищо в тая насока;
- по закон анонимността между донор и реципиент е задължителна и смятам, че това е напълно разбираемо, защото истории като тези от латиносапунките се случват не само на екрана;
- интернет е някаква възможност да осъществиш контакт с някого, като същевременно запазиш скрита истинската си самоличност - това правя и аз сега в опита си да намеря това, от което се нуждая и за което дори инвитро клиниките засега (скоро ще стане година) не могат да ми помогнат.

Надявам се да не съм прозвучала рязко, просто съм на ръба на отчаянието Praynig

Благодаря на всички, които ме подкрепиха със своите пожелания!

# 22
  • Мнения: 3 634
Да ти кажа, мила, съчувствам ти много, но не бих станала донор! Цялата ситуация е абсурдна за хората в твоята ситуация, но и за тези от другата страна. Незнам какво да ти кажа... Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Има хора които биха дарили яйцеклетки, но не съм запозната точно с процедурата. Моя случай не е такъв, защото си замразих за мене, но повечето не си замразяват и яйцеклетките им отиват в канала вместо да помогнат на някой. Никой не ме е питал в клиниката в която бях дали искам да стана донор, а уж клиниката работи по такава програма. Уж имах над 25 яйцеклетки,  а изведнъж изчезнаха без обяснение и ми казаха че имам само 13 извадени.  newsm78 Така че нищо чудно да съм донор и да не знам, и купищата документи които подписвах докато още излизах от упойка да са разковничето към липсващите ми яйцеклетки.
vicktaria като се пита директно в клиниките казват че нямат яйцеклетки ли?

# 24
  • Мнения: 1 336
Не знам, така като се замисля може би бих дарила яйцеклетка, защо не?
Не знам как точно става и дали за мен може да има някакви неприятни последици.
Не съм много информирана по въпроса, но ако няма никаква опасност за донора бих дарила яйцеклетка. За съжаление в момента съм бременна и няма как да стане  Grinning
Иначе не виждам нищо лошо в това.
На твое място бих искала да знам дали донора има някакви наследствени заболявания, как изглежда, ниво на интелигентност, все пак генния материал си е важен. Аз бих искала да бъда подготвена ако има вероятност моето дете да развие наследствени заболявания. Всеки човек носи такива - аз примерно наскоро разбрах че имам наследствена анемия. В клиниката информират ли ви подробно за донора?

# 25
  • Мнения: 1 674
Желая ти успех и късмет мила. Hug

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
yani_cat , те донори стават такива като мене, дето ще правят инвитро,реагират добре на стимулация и вместо да хвърлят останалите яйцеклетки предпочитат да помогнат на някой. Но клиниките не помагат в това отношение. Примерно аз имах позната,която нямаше пари за лекарствата си и искаше да стане донор за да й помогне някой и да й плати лекарствата, но понеже няма как да пусне обява "Искам да стана донор" ,изтегли кредит и досега си го изплаща.

# 27
  • Мнения: 3 634
изтегли кредит и досега си го изплаща.

А резултат =  baby_neutral има ли?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 576
изтегли кредит и досега си го изплаща.

А резултат =  baby_neutral има ли?

Ами не, няма резултат за съжаление и си остава само изплащането на кредита и чак след това ще мисли за нови опити. Сега мъжа й се лекува и май има резултат, та надявам се за тях да не се стига до нов опит, а да стане по естествен начин.
Но определено щеше да е по-леко за нея ако тогава беше се свързала с човек като vicktaria, вместо сега едва да преживяват за да си изплащат кредита. За прословутата анонимност между двете страни има много начини да се спази и въпреки това двете страни да си съдействат. Клиниката няма да откаже ако донора иска да ги дари на точно определен човек и да съдейства за това.

# 29
  • Мнения: 3 634
Жалко! Тази тема много ме сдухва.  Cry
Стана ми много гадно за хората в положението на vicktaria.

# 30
Има хора които биха дарили яйцеклетки, но не съм запозната точно с процедурата. Моя случай не е такъв, защото си замразих за мене, но повечето не си замразяват и яйцеклетките им отиват в канала вместо да помогнат на някой. Никой не ме е питал в клиниката в която бях дали искам да стана донор, а уж клиниката работи по такава програма. Уж имах над 25 яйцеклетки,  а изведнъж изчезнаха без обяснение и ми казаха че имам само 13 извадени.  newsm78 Така че нищо чудно да съм донор и да не знам, и купищата документи които подписвах докато още излизах от упойка да са разковничето към липсващите ми яйцеклетки.
vicktaria като се пита директно в клиниките казват че нямат яйцеклетки ли?

Ами по принцип точно такива случаи като твоя са най-подходящи за донорство - така ми обясниха докторите. Друг е въпроса как се прави това, не мога да си представя, че без твое знание и съгласие ще ти вземат яйцеклетки за някой друг Shocked
А на въпроса ти - в клиниките точно това казват - че няма и трябва да се намери донор Cry

Но определено щеше да е по-леко за нея ако тогава беше се свързала с човек като vicktaria, вместо сега едва да преживяват за да си изплащат кредита. За прословутата анонимност между двете страни има много начини да се спази и въпреки това двете страни да си съдействат. Клиниката няма да откаже ако донора иска да ги дари на точно определен човек и да съдейства за това.

Така е, аз най-много на нещо такова се надявам - готови сме с мъжа ми да съдействаме финансово на някой двойка, която ще прави инвитро, за да ни стане жената донор на яйцеклетки Praynig

# 31
  • Мнения: 1 447
Успех, дано след време се похвалиш с едно здраво и хубаво бебенце  Praynig
Успех и от мен

# 32
  • София
  • Мнения: 3 789
Мила Вики, за съжаление не мога да помогна, но стискам палци и се моля от все сърце да се сбъдне мечтата ти и скоро да гушкаш свое детенце! Praynig
Кураж, миличка! Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 6 302
Вики, поздравявам те за силния дух и борбата да постигнеш най-голямата си мечта! Ще се моля за теб, дано намериш решение!  Praynig Лично аз не мога да помогна, най-малкото съм минала възрастовата граница. Но силно се надявам във форума да намериш подходящата жена и взаимно да си помогнете. Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт