Фигурно пързаляне за първокласничка- къде в София?

  • 1 705
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 716
Знам, че идва лято, но все някъде трябва да има закрита пързалка. Дъщеря ми внезапно се увлече по фигурното пързаляне- май че от филма " Кънки с остър връх", който гледахме наскоро заедно и тъй като "ледените принцеси" са ми детска мечта, искам да се възползвам, преди да е отминал ентусиазма на малката Wink.
Така че, мами, ще съм благодарна за помощта ви! Hug
  bouquet

# 1
  • Мнения: 644
Пробвай на Зимния,ина4е на Славия няма-има само сухи тренировки.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
На Зимния също няма лед. Размразиха пързалките още през април. Очаква се тази година да има лед от август, но ще бъде само за тренировки, поне засега не планират да пускат свободни пързалки толкова рано.
Дъщеря ми (малката) тренира фигурно пързаляне и в момента имат само сухи тренировки. Ако твоята дъщеря е съгласна да започне "на сухо", мога да ти дам координати на треньори, да питаш дали ще я вземат сега.

Иначе във Варна обещаха да поддържат леда целогодишно...

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
На Зимния също няма лед. Размразиха пързалките още през април...

а какъв всъщност е проблема да поддържат леда целогодишно? няма ли фигуристи и хокеисти, които да са на ниво над сухите тренировки и да се нуждаят да поддържат форма и през лятот? няма ли работещи на тези пързалки, които се нуждаят от целогодишни заплати? не че нещо, просто се чудя...

# 4
  • Мнения: 644
Няма пари за поддръжка!Няма спонсори!
А нивото няма зна4ение,просто като няма лед...тренират сухи...
Ина4е като има лед ,комбинират тренировките...сухи-лед-сухи-лед ... Flutter

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
няма ли работещи на тези пързалки, които се нуждаят от целогодишни заплати? не че нещо, просто се чудя...
Когато се запознахме мъжът ми работеше там. Заплатата си я получаваше целогодишно Wink
Аз ходех от 8-годишна на свободна пързалка (до преди няколко години) и не е имало лято, в което да работи (и на мен това ми беше мъката).

# 6
  • Мнения: 3 716
Янита, ще я "съглася"! Laughing Дай повече инфо,  Hug. Че то до август може да реши и футбол да тренира... Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 4 866
Наемът, който клубовете плащат за час лед, е между 150 и 200 лв на час. Не знам колко струва поддръжката на леда, но със сигурност през лятото е по-скъпо, а желаещите да карат са по-малко.
През зимните месеци клубовете ползват и свободните пързалки за тренировки, на които плащат вход, а не наем на леда. Иначе при 6 тренировки седмично им се връзват над 1000 лв разход  на седмица само за лед, отделно имат и други разходи, а приходите им са единствено от таксите на трениращите. Бюджетът не се връзва.
Та май не може да се осигури целогодишна издръжка на клубовете за редовни тренировки на лед, нито рентабилност на пързалките през лятото.

Габриела тренира в един сравнително нов клуб - Айс блейд, в Зимния дворец. Шеф на клуба е Цветелина Янкова, майстор на спорта по фигурно пързаляне. В момента имат 5 тренировки седмично - всеки делничен ден от 18:30 в и около зимния дворец.

# 8
  • Мнения: 2 197
Защо не потърсиш информация за клуба на Албена и Максим? Доколкото знам те имат група малки дечица, все някъде трябва да тренират. Иначе от репортажите на Евроспорт по време на Европейското и Световното знам, че е голям проблем базата в България. Те и затова не тренират тук (не че имаме кой знае какви състезатели в момента).

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
Клубът на Албена и Максим тренира ту на Славия, ту на Зимния като наемат кънки от гардероба на пързалката или от други клубове. В момента ДОРИ И ЗА ТЯХ няма лед.
Всъщност, възлагах по-големи надежди на Албена като председател на Федерацията.

# 10
  • Мнения: 52
Клуба на Албена и Максим е на Славия. Сега има само
сухи тренировки, август ще пуснат пързалката.

# 11
  • Мнения: 644
...а освен тях ,на Славия има и една руска треньорка...Оксана...
Тренировките им обикновенно съвпадаха с тези на сина ми и ми направи впе4атление,4е при нея тренират доста от децата на  руснаци ,които живеят в София.
Може и да греша,но мисля ,4е и тя е към клуба на Албена и Максим.

# 12
  • Мнения: 3 716
Мерси   bouquet ,момичета! Ще се пробваме на Зимния, че Славия ми е доста далече.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт