Срещи

  • 1 735
  • 29
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Два дена вече се опитвам да убедя много близки познати да ми дойдат на гости ( обикалят из Европа с кола и са на 5 часа път от мен). Голямо чудене от тяхна страна, голямо нещо ( шофьорът е малко странен и каквото му хрумне в момента, това прави) , а аз убеждавам ли убеждавам ( ще се радвам да ги видя след толкова години, да им покажа малко от Холандия).
Днес, обаче, започнах да се чудя: тази черта в характера ( типична за повечето българи)- посрещането на гости дали е причина сама да си правя трудности ( в интерес на истината имам да върша 1001 неща през тези свободни дни, които имам, но съм готова да зарежа всичко, за да ги посрещна) или да съм щастлива, че я имам и не съм станала след тези години тук : всичко според бележника с дати и срещи.

Това последното много ме натъжи преди няколко дни, когато за 5 път, в продължение на 2 години се опитах да се видя с една позната тук ( българка), която живее далеч от мен и има 7 месечна дъщеря. В къщи си е и като минавахме покрай провинцията им, така ми се прииска да видя детето за 15 минути. Отказа ми, защото не ме била запланувала в бележника. Стана ми страшно гадно.....

Такива ми ти размисли ме гонят днес.....

# 1
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
отказа ти директно!? наистина гадно!аз не ставам за такива приятелства, нито познанства!май си имам бг синдром и ми е приятно да се видя с познати и приятели, дори за 15мин! по-лошо е да ти вържат тенекия- да се подготвиш и 30 мин след редовното закъснение да ти се обадят, 4е няма да дойдат!

# 2
  • Мнения: 1 505
Много е лошо,когато си близко до някого и той ти откаже среща,а още по-лошо е оправданието с бележника.А за тези,които ти убеждаваш да ти дойдат на гости,май не са ти достатъчно добри приятели,защото ако бяха щяха да се втурнат към вас без дори да се замислят(но това си е мое мнение).На мен също ми се е случвало,да пътувам от далече за някъде,но минаваме през селището на познати и се обаждаме да наминем,но отказват(е,не с бележника и посещенията,но все пак отказват по една или друга причина),и се чувствам като парцал,ненужен.Аз не мога да направя такова нещо,винаги сам приемала в къщата си хора от където и да е и никого не съм връщала.Незнам,може да са добили манталитета на европейците,всичко да е с предварителна среща.Но ти не се притеснявай-всичко се връща.

# 3
  • Мнения: 4 138
такива приятели с бележници-нямам. в краен случай са ми добри познати, но дистанцията в отношенията е осезаема.
зависи от настроението ми на момента, а и от детето, но принципно се срещам спонтанно с някого. но мразя да ми се изтърси на вратата без да ме предупреди. виж тогава полудявам. може да е половин час преди това, само че да звънне. не ми е причтно да имам нечакани и неканени гости.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 14:02 от matakosmata

# 4
  • Мнения: 5 710
Калинка, прави ми впечатление, че обичаш да генерализираш. Според мен си вредиш така.
Някой се е събудил с г...за нагоре и ти вече сложи 'ние българите' отпред. ( не само в тази тема).
Било ти е важно да видиш близки лица, не са искали да дойдат - махни с ръка и си гледай живота.
А ценя спокойствието си и за гости не се изнасям в градината на походно легло - каня, когато ми е удобно и по веднъж.
Два дни да навивам някой да дойде и той да ми се назландисва - плииийз. Един човек ако иска да прекара време с мен няма да има нужда от напоителни убеждения.

# 5
  • Мнения: 1 271
И ние сме с отворени врати към всеки, но първо да се обадят-поне 15 мин преди идване-може и да съм в банята и да не ме сварват по хавлия все пак.  LaughingОбаче да тръгна да се моля на някого да дойде у дома на гости....не!Който иска да заповяда.Близките ми приятели, а те са изключително малко, знаят, че могат и в един посред нощ да дойдат, няма да ги върна.Щом са на вратата , особенно по това време, значи имат нужда от мен.
А това с бележника-ми просто има хора, който им понася това и си го вкарват в действие.Вярно гадно е, ама той си е в къщата.

# 6
  • Мнения: 11 306
Калинка, що се навираш сама между шамарите?
Я си гледай рахата и хич не ги мисли. Като не те щат, то си остава за тяхна сметка.
Аз може да имам тефтер, но за едно кафе с форумско или друго българско другарче ще намеря винаги 1 час. Пък дори и на челна стойка да трябва да застана.
Но там дето не съм желана, не се бутам насила.

# 7
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Би ми станало гадно,признавам си.
Но гледам да съм далеч от такива приятели.
След като няма време,ок.
Не бих си тровила нервите,махам с ръка и продължавам.
Вратата ми е винаги широко отворена за истинските приятели,дори
дошли без предупреждение.

# 8
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз съм се поевропей4ила. хи4 не оби4ам импровизации и ценя, 4е италианци рядко биха ми се сервирали в къЩи, Щото минавали наблизо. както и аз не си позволявам такива "изненади".
все пак има телефони, мога да предупредя седмица по_рано, 4е еди кога си, Ще съм еди си къде си.
всеки си има ангажименти и организация и не е длъжен да си я променя заради моята несъобразителност.

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Калинка, прави ми впечатление, че обичаш да генерализираш. Според мен си вредиш така.
Някой се е събудил с г...за нагоре и ти вече сложи 'ние българите' отпред. ( не само в тази тема).

Генерализация? Написала съм, че повечето българи имат хубавата черта за спонтанното виждане, което тук е мисия невъзможна. Имаш нещо против това ли? Или не си съгласна?

И аз мразя на вратата някой да ми дойде ( всъщност в началото ми е тъпо, но след това се радвам, тъй като така сме се видяли). Ако знам, че някой идва отдалеч и невъзможното ще направя да се видим..Че не се знае кога ще е следващият път.

Тук е трудно да намериш някого без бележник ( учат ги от началното училище).

За познатата с бебето ми е по-гадно, защото живее далеч. Щях да я разбера, но не и като знам нейната : в къщи си е и има българска детегледачка.

# 10
  • Мнения: 3 804
Калинка и аз се 4удя защо ги молиш-щом не искат ,зна4и не са ти достатъ4но добри приятели
тук имат лошия навик да ти идват на гости по всяко време и без предупреждение,което наистина нервира
но пък от нашите тук никога не съм полу4авала отказ или пък съм отказвала на някого

# 11
  • Мнения: 1 909
Калинка, а може ли аз да ти дойда на гости вместо твоите познати Wink  Mr. Green

Сериозно, не ми се е случвала такава случка, но бих си имала след това много едно наум за тези хора - явно не са ти толкова близки, колкото си си представяла.

И тук няма такова нещо като спонтанни гости - най-малкото ще се обадят поне 10 минути по-рано за да кажат че са наблизо и да попитат дали могат да минат, но не се случва често. Аз пък такива повече обичам, че няма нужда от специални приготовления. Много ми е криво тук, че за да се видиш с някой трябва или да го поканиш най-официално на гости, или той да те покани, или пък да отидете пак най-официално на ресторант. Но пък и да ти се явяват по всяко време в къщи, както в България става, също не съм съгласна.

# 12
  • Мнения: 2 093
Kalinka така както го описваш, тези хора са си тьрсели предтекст да ти откажат да се видите. На мен като ми се случи подобно нещо, оставям хората те да ме тьрсят следващия пьт и не се занимавам да ги каня повече. Хората се променят с времето и поняка може да установиш че близьк човек ти е сьвсем чужд.   

# 13
  • Мнения: 707
Калинка,
май им се свидят пари за бензина  Mr. Green. Абе майната им, не са ти никакви приятели!

А иначе за познатата ти с бебето е кофти. Ама какво да се прави, хората сме различни и всеки си има приоритети. Сигурно още е дебела и за това не е искала да видите  Mr. Green  Wink.

# 14
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Калинка, може ли на мен да покажеш тази част на Холандия, от която си Mr. Green
Майтапя се Laughing
За мен няма нужда да им се молиш повече - ако искат да се видят с теб и една покана е достатъчна. Хуквала съм на доста километри, за да се видя с някой, който ми е приятен, имам нужда да го видя и желание и не съжалявам. Също така обичам гости и дори 2 минути преди да влязат в къщи да ми кажат или да звъннат директно на вратата, няма да откажа да ги приема. Пак ще ми е приятно. Обичам гостите, а тук сме толкова самотни, че всяка една среща с приятели и хора, които харесвам е добре дошла.

Общи условия

Активация на акаунт