Кога започнахте да учите децата си да се хранят сами?

  • 1 598
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Здравейте мами искам да ви попитам кога започнахте  да учите децата си да хващат лъжичката сами и да се хранят самички? Дъщеря ми е на 1,2 г. още я храня аз. Вече има желание да взима сама лъжичката, но като й я дам само бърка в купата и не се сеща да си гребне ядене. Та интересно ми е вашите дечица кога започнаха да се хранят самички?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Лъжица й дадох да държи, когато сама поиска около 11 месечна. Тя бърка с лъжицата аз я храня Simple Smile.  Започна да се храни сама на година и половина.

# 2
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Записвам се и аз да следя темата,че синът ми не проявява никакъв интерес към лъжицата.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Около вашата възраст.Започнахме със следобедното хранене/каша или кисело мляко/.Оставях я сама да се оправя,а когато и омръзнеше я дохранвах ако и се ядеше още.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Това е строго индивидуално .Знам, че когато прояви интерес трябва да му се даде лъжица и да се остави да бърка и маже.
Моят син още не е проявил такъв интерес, чака с отворена уста, но не посяга към нищо. Той по принцип не си слага нищо в устата /както повечето дечица правят постоянно/. Засега, щом е гладен ми сочи МВ, носи лигавника и се опитва да се покатери на столчето за хранене.

# 5
  • Мнения: 3 219
Моя почти на две, но все още го храня Confused Иначе проявява интерес, но обича основно с пръсти да се храни

# 6
  • Мнения: 2 197
Зависи си от детето. Дъщеря ми от 8-месечна започна да иска да се храни сама. В началото не се справяше кой знае колко добре, постепенно се научи. Никога не съм я учила на каквото и да било, просто помагах да загребва храната до момента, в който си започна сама. Е, не може да се каже, че никога не се цапа, но поне не прекалено. Но тя принципно си е самостоятелна и иска всичко да прави сама.

# 7
  • Мнения: 1 896
От както навърши година и 7-8 месеца започна да се храни успешно самостоятелно.
Не съм го учила. Усвоил е това умение в яслата.

# 8
  • Мнения: 1 170
Когато той самичък прояви желание да го прави Peace . Аз (или баба му) като го храня му давам една лъжичка и на него. Така хем мама е доволна, че вълка е сит, хем вълка е доволен, че е поровил в чинията. Вече изцяло сам си яде следобедното кремче Grinning , а за другото още помагаме Sunglasses

# 9
  • Мнения: 8 999
Не съм ги учила - в някакъв момент това беше тяхно спонтанно желание. Доусъвършенстваха се в детската градина.

# 10
  • Мнения: 8 769
Не съм ги учила - в някакъв момент това беше тяхно спонтанно желание. Доусъвършенстваха се в детската градина.
Почти ще повторя-когато сами изявиха желание.
С тръгването на ясла.дг нещата станаха още по-лесни. Децата имат желание да покажат, че са порастнали и сикат да се обслужват сами. Е, не винаги. Wink

# 11
  • Мнения: 71
когато сама пожела. сама посягаше към лъжицата и аз я оставих, независимо че мацаше всичко наоколо Simple Smile. беше преди годинката.

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Когато сам пожела - беше на около година и два-три месеца.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
И сина ми има желание, но на мен направо ми настръхва косата като започне да маже и да изсипва от лъжицата.

# 14
  • Мнения: 46 434
Не уча на подобни неща, сама ги открива. На 2 и нещо беше, когато започна да се храни сама.

Общи условия

Активация на акаунт