Чакаме бебета

  • 2 387
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Привет на всички мами,
искам да попитам мамите, които са раждали , искали ли са на близки хора разни предмети от техните бебета да ползвате?!
Аз имам племенница от която останаха доста неща, и то доста запазени, които могат да се ползват, но ме е срам да ги искам, защото в рода ще има още едно бебенце по същото време и те могат да искат на тях да ги дадат. Те, пък ми се струва, че се притесняват да ни предложат за да не ни обидят, че ни предлагат втора ръка неща и така си стоят на село легла, колела, колички и т.н. Веднъж питах мама, а тя ми отговори, че предметите са си техни и тя не смее да ми ги даде, въпреки че ги складира в моята стая, а снаха ми веднъж казала нещата да си стоят там като ходим да ги ползваме, а ние да си купим нови. И аз не смея да поискам нищо, въпреки че са от 7 години и са запазени и са ги купували родителите ни за племенницата?!

# 1
  • Мнения: 4 668
Ако искат да ти ги дадат , те щяха да предложат  Confused
Не се унижавай да ги искаш .

Аз дадох много неща от сина ми - и дрехи , и шкаф корито и столче за кола и т.н. на моята приятелка , но аз и бях казала още преди да забременее даже , че прибирам всичко от Мартин за нейното детенце  Simple Smile
Така да се каже , аз настоях да и ги дам , а на нея и дойдоха много добре ...

Ако много ги искаш , но ти е неудобно нека майката ти ги попита по - елегантно дали не мислят да ти ги дадат .

Аз лично много държах всичко да си купим сами и да е ново !

# 2
  • Мнения: 111
Ако имате възможност си купете нови неща.
А иначе защо не питаш директно дали ще ти дадат нещо? Може пък да си ги пазят за следващо дете.

# 3
  • София
  • Мнения: 814
Защо не попиташ снаха ти? Няма нищо лошо в това... В крайна сметка всички знаем колко са скъпи някои бебешки неща.  А и едва ли примерно бебешка кошница за кола на нея и трябва да 5 годишно дете... няма нищо срамно - питаш ако ти дадат - чудесно, ако ли не - еми търсиш начини и сикупуваш нещата, правейки си съответни изводи.
За протокола - аз нито една бебешка вещ не съм дала все още на никого, защото винаги съм знаела, че един ден ще си имам още едно детенце - е вече нащата около мен за нарждат полека лека и се надявам скоро да забременя. Но ако междувременно сестра ми ми беше поискала количка или столче за кола - щех да й ги дам с удоволствие, но само за нейното дете  Simple Smile Успех ти желая.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз пък не бих предложила свои неща. Чувствам го като натрисане. На мен ми е много неприятно, случвало ми се е няколко пъти, съседки, приятелки и т.н. просто идват и ти тръсват една торба с ползвани дрехи. Няма искаш ли - не искаш ли ....
Просто си освобождават място в гардероба. И аз какво да правя - прибирам ги в моя, а като мине достатъчно време ги изпирам и ги връщам   Rolling Eyes

Ако наистина имаш желание да използваш нещо, просто попитай дали ще им трябва и дали биха ти го дали, но това
.... а снаха ми веднъж казала нещата да си стоят там като ходим да ги ползваме, а ние да си купим нови. ...
ме кара да считам, че при вас темата е изчерпана.

# 5
Незнам, на мен ми е унизително да искам, мъжа ми се чувства длъжник после като вземе, и той не иска да иска, снаха ми пък да не ме обиди не предлага, но иначе веднъж ми донесоха един чувал с дрехи и го оставиха в стаята ми без да ме питат искам ли ги или не, и ми стана много неприятно - казали на мама, че щели да потрябват един ден, но не казал за мен ли за кой ли, почувствах че си пречиства гардероба. Не че дрехите не са красиви , но ми се струва редно да ме попита искам ли ги , а не да ми ги оставя в стаята на склад, още повече че тогава още не бях бременна, а само се бях омъжила.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 037
Аз на твое място бих им намекнала, че ми се иска да дадат бебешки нещица - например, ако сте затруднени материално и не можете да купите всичко ново, бих споменала за това в разговор и че се надявам някоя приятелка да помогне с неща, останали от нейното бебе. Ако и така не стане дума за въпроса, който те вълнува... не знам, явно не искат да дават, ще трябва да потърсите други варианти. Успех ти желая!  Peace

# 7
Аз на твое място бих им намекнала, че ми се иска да дадат бебешки нещица - например, ако сте затруднени материално и не можете да купите всичко ново, бих споменала за това в разговор и че се надявам някоя приятелка да помогне с неща, останали от нейното бебе. Ако и така не стане дума за въпроса, който те вълнува... не знам, явно не искат да дават, ще трябва да потърсите други варианти. Успех ти желая!  Peace

Да, но подозирам, че ако намекна, пак ще ми тръснат някой чувал със стари дрехи, а те не ми трябват. Има креватчета, колички и др. полезни неща, но те май на другото бебе искат да ги дадат а на мен старите дрехи, и то щото другото бебе е от друг пол и не става.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
например, ако сте затруднени материално и не можете да купите всичко ново,
А пък на мене това ми е непонятно - масово хората си мислят, че ползването на разни бебешки неща втора употреба е следствие на затруднено материално положение Laughing Това е смешно. Бебешките неща почти не се износват. Синът ми има дрехи, които са обличани по 2 пъти - ама буквално по два пъти, столът му за хранене е като от магазина, ваната, стойката за нея и т.н. Ако аз самата не чаках бебе, щях всичко да дам на кумата и то не защото тя си няма пари за нови неща, просто защото няма смисъл да се чудя къде да завра всичкия този багаж, а тя да обикаля и да пазарува...Така мисля аз. И пак по тази причина си взех количка от Продавалника, въпреки, че слава Богу, не страдам от финасови притеснения.
Конкретно по темата - ако не са ми предложили, не бих си поискала. Може жената да иска да си пази нещата за второ бебе или просто да не те харесва и да не иска  да ти прави услуги, неин си проблем.

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
при нас вси4ко те4е от едно бебе към друго, децата са доста! давали са ми в кризата, давам което става, мом4ета, моми4ета, бебетата носят вси4ко! което не става се хвърля, което става минава нататък, хубавото, 4е не се заси4ат и така е лесно! сега аз давам след мойта вси4ко на местните бедни семейства, да не го връщам пак!

# 10
  • Мнения: 3 479
Това с даването и предлагането на разни неща е много деликатна работа. Аз например трудно предлагам неща, защото ме е страх да не обидя другата страна като предложа нещо употребявано, което няма да се хареса. Затова предлагам, ако ми откажат не се обиждам. Където срещна желание за приемане, продължавам да давам с радост. Обаче преди това правя селекция и всичко изхабено и скъсано хвърлям, а предлагам неща, които и аз бих ползвала за моите деца. Такъв ми е критерият. Ето сега давам на една самотна майка с две деца дрехите от големият ми син, а някои от тях са много малко носени, защото съм ги купувала без него и той не ги харесва (а пък някои от тях са скъпички Embarassed) и на нея съм й в помощ. Давам и дрехите и обувките от Криси на друга мама, която също ги харесва и са й в помощ. Така съм оформила два канала, по които вървят годните за употреба неща, а другото отива в кофата.
Според мен даващият трябва да предложи, а пък ако му откажат да не се засяга, ами да приеме, че другите нямат същият вкус или пък искат да си купят сами.

# 11
  • Мнения: 4 841
Така като чета, май хич не ти е толкова до "нещата", колкото до отношението - непрекъснато правиш някакви сравнения с другото бебе... Ако имате неизяснени роднински отношения, ако се чувстваш пренебрегната или недооценена, просто поговорете и си изяснете отношенията - това със срам и намеци няма как да стане.
Но недей да пренасяш вашите отношения върху бебетата - те още не са се родили, а ти вече си ги подредила кое ще е предпочитано, и кое - ощетено... Нелепо е да се проектират такъв вид взаимоотношения върху децата, те са си работа на възрастните. Така че ако имаш да казваш нещо на роднините си, кажи им го, да ти олекне, и се наслаждавай на състоянието си  Peace

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм искала, каквото ми е трябвало съм си го купувала. Но на мен са ми искали- количка, проходилка, кошара, дрешки.
Но във вашият случай снаха ти е казала да си купите нови, което означава, че не иска да ти даде нищо, нали?!

# 13
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз не съм искала и взимала от никой нищо всичко си купих.Но на моята сестра като роди второто си детенце дадох всичко;колички, дрешки,корито, проходилка и продължавам да и давам.Аз си предложих сама тя нищо не е искала.Мисля че в твоя случай много не им се дава.

# 14
  • Мнения: 1 172
Като те чета, има много сходства между мен и снаха ти. И аз ясно съм заявила, че вещите, оставени там, са "на склад" и съм против да се раздават на роднини и познати само щото са останали от моето дете и само щото някой си чакал бебе. Свекърва ми е наясно с това и досега не сме имали каквито и да е недоразумения по повода. Много лошо впечатление ми прави обяснението ти кой и какво на кого бил купувал. Извинявай, но на мястото на снаха ти, няма да се чувствам длъжна да подаря еди-какво си, защото еди-кой си е дал парите за него. Абсурдно е на подарък да се гледа по този начин. Това, което не разбирам, е как снаха ти оставя вещи в чужда къща, без да е ясно какви са, защо са там и т.н. Нещо не са се доразбрали със майка ти.

На другия ти въпрос - не съм искала нищо от никого и по принцип не предлагам нищо на никого само защото чака бебе.

# 15
Като те чета, има много сходства между мен и снаха ти. И аз ясно съм заявила, че вещите, оставени там, са "на склад" и съм против да се раздават на роднини и познати само щото са останали от моето дете и само щото някой си чакал бебе. Свекърва ми е наясно с това и досега не сме имали каквито и да е недоразумения по повода. Много лошо впечатление ми прави обяснението ти кой и какво на кого бил купувал. Извинявай, но на мястото на снаха ти, няма да се чувствам длъжна да подаря еди-какво си, защото еди-кой си е дал парите за него. Абсурдно е на подарък да се гледа по този начин. Това, което не разбирам, е как снаха ти оставя вещи в чужда къща, без да е ясно какви са, защо са там и т.н. Нещо не са се доразбрали със майка ти.

На другия ти въпрос - не съм искала нищо от никого и по принцип не предлагам нищо на никого само защото чака бебе.


Абе, как така ще оставят дрехи и вещи на склад в моята стая (в родителския дом), а не в тяхната, и то без да ме питат, а после да не ги ползвам?! Какво излиза, аз като си ходя там, ще спя в склад на техните непотребни вещи, вместо да си занеса моите такива, да не говоря колко мразя да съм в  претрупано и неорганизирано и неестетично подредено място и то защото друг така ми го е направил?!
И, ок, като не иска да ми прави услуги по каквато и да е причина, нека тогава и да не иска от мен?! Тя щом разбере за някоя моя възможност , не пропуска да ме пита и да иска?!

# 16
  • Мнения: 4 668
Абе, как така ще оставят дрехи и вещи на склад в моята стая (в родителския дом), а не в тяхната, и то без да ме питат, а после да не ги ползвам?!
Диди , не си права в случая ... Тя ги оставила с разрешението на майкаа ти предполагам или  Rolling Eyes
Те при вашите ли живеят ?

А и снаха ти съвсем директно ти е казала да си купиш нови неща , което значи , че не иска да ти ги даде  Confused

Аз също съм складирала на тавана на свеки много неща/ имам предвид по - едрите - количка , сгъваема кошара , стол за хранене , стол за кола ... / .
Ако взема предвид , че девер ми и бъдещата му жена живеят при свеки и ще имат бебе , значи ли , че понеже моите вещи са под техния покрив , могат да ми вземат количката за 1800 лв. или стола за почти 300 лв. ?

Не съм разрешила на никой да ги ползва , а с разрешението на свекъра и свекървата сме ги занесли там .

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Добре де, ти език ли нямаш?!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 037

А пък на мене това ми е непонятно - масово хората си мислят, че ползването на разни бебешки неща втора употреба е следствие на затруднено материално положение Laughing Това е смешно. Бебешките неща почти не се износват.
Аз не мога да говоря от личен опит за цените и използваемостта на бебешките принадлежности, но, доколкото се познавам, бих искала да си купя всичко ново. Не обичам неща "втора употреба", а също така се и привързвам към вещите си. Щом теб те устройва този вариант - ОК, аз давам съвет спрямо моята гледна точка  Peace

# 19
  • Мнения: 1 172

Абе, как така ще оставят дрехи и вещи на склад в моята стая (в родителския дом), а не в тяхната, и то без да ме питат, а после да не ги ползвам?! Какво излиза, аз като си ходя там, ще спя в склад на техните непотребни вещи, вместо да си занеса моите такива, да не говоря колко мразя да съм в  претрупано и неорганизирано и неестетично подредено място и то защото друг така ми го е направил?!

Ха,  който ти е дал права върху тази стая, е следвало да ти ги защити. Както и по-нагоре ти писах, странно  е как някой си оставя вещите в чужд дом, без собственика да знае какви са, защо са там и т.н. Разбери се с родителите си за това кой и къде може да оставя вещи и дали наистина това е твоя  стая. Не виждам с какво снаха ти е виновна в този случай. Между другото,  и част от нашите багажи са в стаята на зълва ми. Но нали се сещаш, че те няма да са там, ако това не е изрично уговорено със свекърите.

И честно да ти кажа, най-малкия ви проблем са дрехите и вещите, останали от племенницата ти. Моята зълва не ми държи сметка, каквато ти на снаха си, и не се интересува от това кой на кого какво бил купил с какви пари. И не се сърди, че има наши вещи в нейната стая, даже сама предлага да са там... Въпрос на лични отношения, всичко останало е следствие от тях...

# 20
  • Мнения: 389
Сестрата на мъжа ми в момента чака бебе, но честно казано нямам намерение да й предлагам дрехи, колички или легло. След някоя и друга година да е живот и здраве и ние може би ще имаме пак бебе, така че предпочитам да си ги запазя!
Според мен щом като не ти предлагат, значи са си преценили, че няма да ги дават, така че по-добре си купете всичко, а и няма смисъл да се унижаваш да ги питаш!

# 21
Да, прави сте. Нищо няма да искам, и без това не ми е приятно да искам и да се моля за каквото и да е. Нека си стоят вещите при нашите, и те да си колекционират и от двете внучета. Само, че на мен тъгата ще си ми остане, защото когато племенницата беше бебе, аз не съм давала вещи щото нямах дете, но бях много отзивчива и помагах с труд и услуги, показах че съм на разположение ако им потрябвам и те искаха ли искаха, даже по едно време им стана навик аз да стоя вечер при бебето (неангажираната мома), а те да си ходят по купони, да водя малката на забави , а те да си гледат кино... Но, аз го правех, защото обожавах малката и ми бе приятно, а като гледам как те не показват никакво отношение и не се интересуват, да логично е да не ми предлагат техните предмети за детенце.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не се разстройвай така, не е станало кой знае какво! Peace
Не разбрах, те дали имат друго дететнце? Май, не. Така че замисли се, може да са им свидни тези неща или да си ги пазят за евентуално друго детенце, да му е наследство от каката.
Говоря така, защото аз съм от този тип, привързвам се към предметите, които са свързани с децата ми. От каката не съм дала на никого нищо. Някак ми е криво и мъчно да видя нейна дрешка на друго дете. Факт!  Simple Smile А и винаги съм знаела, че ще имам и друго бебе и това още повече ме е спирало. Връщам се, например, 10 години назад, когато видя беба издокарана с някоя рокличка от кака и става ми милно и сладко.....  Може и снаха ти да има подобни мисли.

# 23
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
..... защото когато племенницата беше бебе, аз не съм давала вещи щото нямах дете, но бях много отзивчива и помагах с труд и услуги, показах че съм на разположение ако им потрябвам и те искаха ли искаха, даже по едно време им стана навик аз да стоя вечер при бебето (неангажираната мома), а те да си ходят по купони, да водя малката на забави , а те да си гледат кино... ....
Защо ли имам чувството ,че проблема на авторката изобщо не е в това че някой не и предлага вещите от своето бебе.Ти когато си оставала да гледаш племенницата си предполагам не си си мислела ,че като ти гледаш тяхното , те ще са ми длъжници за твоето след време. Rolling Eyes
Ами и аз съм помагала за каквото мога за децата на брат ми ,а след като роди зълва ми съм давала всичко от сина ми за нейното детенце ,защото и те имат момче.Но не живея с идеята ,че като имам друго дете някой ще е длъжен да дава свойте неща на мен само защото аз съм им давала нашите преди време.Който има желание да дава,който реши да си ги пази - ами негови са си. Peace

# 24
Абе, как така ще оставят дрехи и вещи на склад в моята стая (в родителския дом), а не в тяхната, и то без да ме питат, а после да не ги ползвам?!
Диди , не си права в случая ... Тя ги оставила с разрешението на майкаа ти предполагам или  Rolling Eyes
Те при вашите ли живеят ?

А и снаха ти съвсем директно ти е казала да си купиш нови неща , което значи , че не иска да ти ги даде  Confused

Аз също съм складирала на тавана на свеки много неща/ имам предвид по - едрите - количка , сгъваема кошара , стол за хранене , стол за кола ... / .
Ако взема предвид , че девер ми и бъдещата му жена живеят при свеки и ще имат бебе , значи ли , че понеже моите вещи са под техния покрив , могат да ми вземат количката за 1800 лв. или стола за почти 300 лв. ?

Не съм разрешиа на никой да ги ползва , а с разрешението на свекъра и свекървата сме ги занесли там .


А, би ли им отказала да ги ползват, ако поискат - те, или свекърва ти, като знае, че има на тавана?  Щото в семейството на мъжа ми значи, че щом единя има и не го ползва, се подразбира, че малкия брат ще го ползва, дори без да ни питат? В моето, е така само в полза на единия, а другия се пита задължително?!

# 25
  • Мнения: 1 172
Но, аз го правех, защото обожавах малката и ми бе приятно
А вероятно и малката те обожава независимо от отношенията ви с родителите й, погледни и от тази страна. А вероятно и брат ти и снаха ти ще обожават детето ти независимо от вашите отношения... Не си прави генерални изводи от отношението им към собствените им вещи и нежеланието им да ги раздават.

# 26
  • Мнения: 3 016
Аз дадох всичко което бях запазила от сина ми на сестра ми .Тя също има момченце .Някои дрехи са обличани по 1 -2 пъти. Но ако снаха ти имаше желание щеше да ти предложи . Пък избора си е твой .Нали така ?

# 27
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Според мен си засегната от много други причини и търсиш повод да се подразниш от тях. Още с първия си постинг, ти спомена, че тя ти е казала, че не би ти дала нещата. Така, че не виждам смисъл да я питаш за тях - ясно е, че не искат да ги споделят.
За проблемите в отношенията ви е най-добре да седнете и де си поговорите открито, иначе ще става все по-зле и по-зле, ако само си вървите подире и търсите кусури една на друга.
Ако ти е било приятно да оставаш с тяхното дете и да го гледаш, тогава не го прави на проблем - няма да им стане приятно, че намесваш тяхното дете в спора.
Дано ме разбереш, в никакъв случай не се заяждам или натяквам.
Успех!

# 28
  • Мнения: 4 668

 Щото в семейството на мъжа ми значи, че щом единя има и не го ползва, се подразбира, че малкия брат ще го ползва, дори без да ни питат? В моето, е така само в полза на единия, а другия се пита задължително?!

Да де , ама при мен не значи така  Confused
Това е нещо , което не мога да допусна - да ползват вещите ми без да ме попитат  Naughty
И в семейството на моя мъж се опитват да прокарват подобни теории , което не крия - много ме дразни  Confused Но не вярвам , че биха си позволили ...

Според мен ти не искаш толкова вещите , колкото си обидена от отношението им . И те разбирам !

# 29
  • Мнения: 384
didi09
Не мога да го разбера твоето семейство или моето е криво. Като се роди синът ми, вуйчо му / т.е. моя брат/ му купи почти всичко, и мойте родители и на съпругът ми също, ние май само дрешки му купихме newsm78. При нас положението е няма не искам, няма да ти дам, всеки се натиска да дава
Живот и здраве, след време брат ми ако има дете, единственото което ще купя е една гифт карта от $500 долара  / той това ми подари а аз купих каквото ми трябва/ много цветя за жена му
Диди не се ядосвай /знам че е много скъпо в БГ/ но ще намерите начин да купите за вашито бебче всичко, че дори и по- хубаво ще е  bouquet Hug

# 30
  • софия
  • Мнения: 636
Диди, поговори със снаха ти и й кажи да си сложи багажа в тяхната стая. Относно нещата за бебе, тя явно няма желание да ти ги даде. Голяма работа - минавай нататък и не се впрягай. Наите кумуве имат момченци 2г. по-голямо от мойта дъщеря. Братът на кумата има момченце 4 месеца по-голямо от щерка ми. Не съм се сърдила, че някои неща кумувете дадоха на тях и на нас не са предложили. Други неща пък дадоха на нас - все пак даването на неща е личен избор, а и освен това другото детенце се роди преди моето така че е нормално да ползва разни работи преди моето. Аз принципно обичам откритите неща, кумата ме пита искам ли кошница за кола, столче за хранене, колело и 2 кашона с дрехи. Аз й казах-да, благодаря, прегледах дрешките-каквото стана взех, другото раздадохме и така. Останалото си купихме сами. Драми не сме правили. Съветвам те от сега да не си разваляте отношенията - ще имате още много поводи за това.

# 31
  • на майната си
  • Мнения: 425
Както повечето мисля, че проблема не е в това което описваш. Та явно снаха ти си има причини да не иска да ги даде - права или не е ничия работа.
Но можеш да помолиш да си изнесат багажа от стаята ти, ако я ползваш, разбира се - иначе е дребнавост. А относно кой ги е купувал - моите родители например каквото са взели на едното внуче - такова са взели и за другото, за да няма дрязги. Та не си слагай на сърце такива неща, всеки сам избира как да постъпи, но и да мислиш, че нещо оставено на склад е за ползване не е правилно. На мен така ми съсипаха 2 нови матрака, при положение, че бях казала ИЗРИЧНО че са на склад, могат да ги ползват, но и през ум не ми мина, че ще се пробват да ги режат - та така, сега ясно казвам какво може и не може да се ползва.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Щом е казала да седят там явно няма желание да ти ги дава... Де да знам, може би си мисли за второ, може да се чуди как да даде на едното бебе, а на другото - не и да е решила компромисно просто да ги остави там...
Може пък наистина да е имала предвид, че ако ходите там с бебока - и вие, и другото бебе - няма да се налага да пренасяте цялата къща...

От друга страна, ако се затруднявате да купите всичко - това си е сериозно финансово натоварване... Питай племенничката си! Нали са нейни вещи, в крайна сметка!  Sunglasses

# 33
  • Мнения: 1 447
Явно не и се дават,ако имаш възможност си купи.Няма смисъл да и се молиш.Аз чакам с нетърпение да стана леля/имам двама братя/и всичко по голямо като столче за хранене,количка,кошарка,столче за кола,и други такива да им ги дам да ги ползват.Не виждам смисъл да стоят някъде като могат да се ползват.
Но явно това си е до хората.Аз съм от тези където много се раздават и то не само на роднини,а за всички съм така.

# 34
  • Мнения: 1 539
Аз така и не разбрах защо ще говориш със снаха си, а не с брат си?  newsm78  newsm78 Ако харесваш много някое от техните неща, можеш него да попиташ дали е удобно да ти услужат.. Аз така бих направила, с брат ми сме много близки  Heart Eyes
Не мисля, че става въпрос "да се молиш", все пак са едно семейство. Макар че хора разни, идеали разни... 

# 35
  • Мнения: 1 172
Ние сме накупили много от нещата х 2, едното от които стои при свекърите ни, другото у нас. Направили сме така, за да ни е удобно и да не носим половината къща при всяко гостуване. Съответно не бих била съгласна вещите, които са у свекърите ми, да се раздават или ползват извън дома им, защото така ще се наруши моя комфорт. Но не бих имала нищо против други бебета и деца да ги ползват, докато са там, за да не разнасят техните си. Вярно е, че тези неща в момента не са ми нужни, но за следващите ми деца биха свършили чудесна работа. Това е моето обяснение за оставането на вещите някъде си, по същото време, когато някой има нужда от тях. От друга страна даването за временно ползване въобще не ми се нрави. Досега са повече случаите, в които дадена на заем вещ се е повредила или загубила, отколкото да е върната в приличен вид и използваемо състояние.  Предполагам, че може и снахата на авторката да има подобни на моите намерения и опасения. Щом е оставила вещите там на склад, значи и трябват. Иначе би ги хвърлила вместо да ги опакова и пренася. И е меко казано нетактично да й се държи сметка за какво са й нужни или да се определя чии нужди са по-приоритетни.

Общи условия

Активация на акаунт