Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Искам да ви попитам давате ли вече сок от череши на бебетата си? Моето бебче е на 3 месеца и се чудя дали е удачно да му давам и сокче от череши? Питам, защото малко или много тези ранни череши ме съмняват  Rolling Eyes
Цитирай

Longueuil, Canada

Вече давам сок от череши - 6-7 череши смесвам с половин ябълка или круша.Няма оплаквания.Можеш да сложиш 1-2 череши + друг плод (ябълка сигурно вече сте пили) и така с течение на времето да увеличиш черешите.Според мен така ще установиш сама дали на бебето му понася.Избираи по-узрели .
Цитирай

До хладилника, който обичам

Не разбрах на какво хранене е бебето ти?
Аз не бих давала сокове преди 4 месец (ако е на изкуствено хранене), но ти решаваш сама. Отчети, че черешите действат разхлабващо, така че не прекалявай с количеството на сока, да не стане разстройство.
Цитирай

София

На естествено хранене сме, т.е. само на кърма. За сега сме пили само сок от ябълки и от време на време с малко морков. Просто исках да му разнообразя менюто, че ябълката сигурно вече му е писнала  Laughing . Днес пробвах с една лъжичка сок от череша,но се понамръщи и ,както казва мама Кенга, по-добре ще е ако го смеся с ябълката Exclamation
Цитирай

А бихте ли ми казали как точно правите сок от череши? Че с кухненския робот нещо не ми се получи като хората Embarassed
Цитирай

София

Аз, лично изтисках 2-3 череши през марля и му дадох една лъжичка само за проба. Честно казано не знам как ще се изцеди сок от череши с кухненския робот  Confused
Цитирай

София

Здравейте!
Имайте предвид, че от черешите може да се появят повече газове. Аз бих изчакала малко с тях. Пък и лятото тепърва предстои , има време за разнообразие.
Цитирай

Longueuil, Canada

Със сокоизтисквачка става за 10 секунди.
Цитирай

BE, 2260

А пюре може ли да се прави от черешите?
И като как става тази работа? Трябва ли да се вари? А люспите да се махат ли? И защо в готовите пюрета не съм срещала череши?
Ама че съм питанка... a11  Laughing  Laughing
Цитирай

при ОП

Цитат на: lilita
А пюре може ли да се прави от черешите?
И като как става тази работа? Трябва ли да се вари? А люспите да се махат ли? И защо в готовите пюрета не съм срещала череши?
Ама че съм питанка... a11  Laughing  Laughing

Аз правих вече Wink
За варене не мога да ти кажа, защото тука всички мами варят, аз - не Wink  Exclamation Тъй, че сами си направи избора Exclamation Не махам люспи, защото сме големи вече на 9 1/2, но дори и да сте по-малки с пасатора не се усещат въобще. Смесвам го с ябълка и банан Exclamation Супер става Wink  Exclamation Истинско плодово пюре.
Щях да забравя, в готовите няма сигурно защото е по-трудоемко да се обезкостяват череши Exclamation
Цитирай

BE, 2260

Благодаря, Афродита, страхотна си!
Аз също не варя домашните плодови пюрета, а само пасирам плодовете.  Laughing
Цитирай

при ОП

Благодаря, Афродита, страхотна си!
Аз също не варя домашните плодови пюрета, а само пасирам плодовете.  Laughing

Еееееееееее, най-после Wink  Wink  Wink  Wink  Wink
Бях започнала да си мисля, че нещо не съм в ред Wink  Wink  Wink
Макар, че в предната тема пишеш, че даваш пюре на Хаме Rolling Eyes
Цитирай

Sofia

И защо в готовите пюрета не съм срещала череши?

на Ам.ам има и само череши, и асорти с череши
Цитирай

BE, 2260

Давам Хаме, за да има разнообразие в плодовете, а пък и защото с тях мога заместя хранене. Иначе пасирам само банан и ябълка, то друго просто няма какво още.
Детето го набананих и наябълчих цяла зима, вече ми е съвестно Wink Дори моркови не смея да използвам в моите пюрета, защото нямаме собствено производство.
Цитирай

при ОП

Давам Хаме, за да има разнообразие в плодовете, а пък и защото с тях мога заместя хранене. Иначе пасирам само банан и ябълка, то друго просто няма какво още.
Детето го набананих и наябълчих цяла зима, вече ми е съвестно Wink Дори моркови не смея да използвам в моите пюрета, защото нямаме собствено производство.

Laughing  Laughing  Laughing Ха, и ние се набананчихме и наябълчихме Very Happy  Exclamation Само, че аз имам замразени от лятото праскови и кайсии, до някое време имахме и зимни круши, че така се оправихме с разнообразието. А, аз замествам едно хранене с банан и авокадо. Прекрасно кремче става.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора