СПЕШНА НУЖДА ОТ ПОМОЩ - към кого да се обърна???

  • 8 567
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Моля ви помогнете, посъветвайте ме!!!!  Rolling Eyes

Мама е в болница, има проблем със сърцето, ще и правят коронарография с поставяне на стент.
Проблема е там, че  самата процедура се поема от касата, а стента се плаща - цената  му върви от 4000-9000 лева за брой.
Вчера теглих заем от банката, като всички си мислехме че се поставя един стент, днес на мама са и казали че на операция се слагат от 1 до 5 броя, имаме парите за един, а за останалите се оказва че тепърва трябва да ги търсим???

Моля дайте съвет как да ги намеря до опнеделник, казали са и че може и чрез спонсорство, а втори заем мога ли да тегля като имам един вече???

Моля ви кажете ми, спешно е  Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 444
МОЛЯ ВИ, ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ????  Praynig Praynig Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 1 456
От близки, познати,приятели, роднини....! newsm78
Сумата не е малка, но ...
Относно заема, можеш и втори да теглиш, стига след приспадане на всичките ти задължения по кредити,лизинги и т.н  да отговаряш
на изискванията на съответната банка. Процедурата отнема време.
Има и експресни заеми, без доказване на дохода при някой банки, но трябва да провериш лихвите и другите условия по кредита. Което също отнеме повече време.

Но все пак уточни за какви пари става въпрос и най-вече за колко броя. 4000 -9000 лв е доста голям диапазон и ако са повече от един сумата нараства драстично.
Не ти ги препоръчвам, но са вариант и Кредитните и заложни къщи също дават заеми, но при много по-високи лихви и обезпечения.

Успех!  bouquet

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 14:56 от muzka

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Моя съвет е, ако не можете да намерите от роднини и приятели да вземеш от някоя кредитна къща, макар и с висока лихва, а след това да търсиш начин за по човешки заем от банка, с които да покриеш сумата към кредитната фирма.
Успех и дано всичко бъде наред с майка ти!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Единственото за което се сещам е ипотека  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 1 634
Преди месец правиха на вуйчо ми коронарография -  напълно безплатно.
Миналата година на свекърва ми - пак безплатно.
Какъв е този стент?

# 6
# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Преди месец правиха на вуйчо ми коронарография -  напълно безплатно.
Миналата година на свекърва ми - пак безплатно.
Какъв е този стент?
на дядо ми лека му пръст му сложиха стент и наистина струва 5хил. лв

# 8
  • Мнения: 444
Благодаря ви момичета!!!

Относно заема - вчера докато не знаех че ще е повече от 5000лв, теглих заем само с лична карта, без доказване на доход за 3100 лв, лихвата ми е почти 20 %, ама все мие едно каква е , важното е да намеря парите /това беше в Райфайзен банк/

П.П. а стента е нещо като мрежеста тръбичка, която се поставя в артерията, при коронарография, за да може да я разшири /когато тя по някакви причини се е свила, за да може да преминава кръвта през нея/, този стент периодично изпуска определено количестви лекарство и за това е толкова скъп,  Tired

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 14:31 от Snuki

# 9
  • София
  • Мнения: 7 173
Не знам дали е от полза, но ето тук
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=384711
пише, че има и обикновени стентове до 1200 лв. Нямам представа какво значи това.

# 10
  • Мнения: 444
знам за тях Ред, но тя има диабет и за това и трябва такъв от 4000-5000лв  Confused

# 11
  • Мнения: 444
то нали лошото не идва само....  Rolling Eyes ooooh!

# 12
  • Мнения: 654
в много трудно положение си,нямаш много време.ако сложат 5,това означава  близо 25000лв.
всички пари веднага ли трябва да се дадат.

# 13
  • Мнения: 16
в коя болница е операцията, на моя свекър му слагаха такъв стенд  в Токуда и казват , че там заместник -шефа на болницата или шефа (не помня вече  Embarassed) е най-добрия в България при поставянето на такива стендове.До колкото знам има няколко вида -едните са по- евтини в порядъка на 2000 лв , обаче при тях има следоперативен прием на лекарство , което е много скъпо и трябва да се пие 1 година, а от касата се поема само за 6 месеца.При по скъпите това лекарство не се приема-то е в самия стенд и се влива в кръвта само.

Ако нещо те интересува конкректно ми пиши -ще му се обадя да питам.Иначе на него са му слагали до момента три, но не в една операция, а той има много стеснения на вените.

# 14
  • Мнения: 444
в Боенна болница ще го шравят, даже може би вече ГО правят, ще знам колко са бройките след това....
5000 вече ги иимам, каза ли са и че трябва да я изпишат само след представена фактура... живот и здраве...

А и поставиха 2 байпаса в Токуда - края на декември 2007

Общи условия

Активация на акаунт