Поредната тема за пасирането

  • 1 518
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте, мами! Пускала съм подобна тема и преди, но пак ще си позволя да го направя. Направо вече косите ми побеляха от моята щерка. На 1.4 г. е, но иска всичко само пасирано- манджа, кисело мляко с бисквити и т.н. По принцип не е от най- ящните, на килца е доста фина, но пък й правихме ПКК, стерилна урина и оглед на вътрешни коремни органи- всичко си е ок. Но защо така не ще това дете да яде нормално? Бисквитка ще сдъвче, хляб също може, но по някой път нещо й се сгажда ли незнам, напълня си прекалено много устата ли и хоп всичко на фонтан повърне. И на ясла не мога да я дам така. Да не говорим че ни предстои по- дълъг път, ми какво ще я правя, как ще я храня, ще си влача пасатора в багажа. Замислям се пък да не би да има някакъв проблем ли, при някой от вас случвало ли се е на такава възраст и още да пасирате? Всички ме упрекват- мъж, баби, приятелки, сякаш аз не съм правила милин опити да я храня с непасирана храна. Намачквала съм с вилица и не и не- опит да повърне веднага. Мами, реве ми се вече, има ли й нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 194
Нищо й няма, спокойно.  Simple Smile
Не е единственото дете, което по-дълго яде пасирана храна.
Пробвай постепенно да пасираш не дотам фино-аз така направих навремето. Пасирах до гладко докато Иво беше на около 1г. и 2м. После постепенно намалявах броя на завъртанията на пасатора, докато стигнахме до 1-2 "врътвания" и така постепенно-за около месец-два минахме на непасирана храна.
Не я "атакувай" директно с непасирано или с намачкано.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 231
Като Ви чета се успокоих. И аз се бях зачудила вече само дъщеря ми ли яде пасирана храната (включително попарата сутрин, абе всичко). Ама явно на дечицата така им е по-лесно или по-приятно. Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 15 194
Ееее, на 9 месеца и малко е нормално да яде само пасирано, спокойно.  Grinning

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 18:05 от Vivi

# 4
  • Мнения: 2 231
То толкова мнения, а пък и педиатрите са различни че да не знае вече човек. Правин ми впечатление, че пюретата за над 8м. са с парченца вътре, но явно и на нея и прави впечатление, защото категорично отказва. Виж тези за над 4м ги клъопа. Thinking

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Спокойно моята дъщеря до 2 години ядеше само пасирана храна. Беше злояда и не ядеше много и пасираното даже. Ходих си навсякъде с пасатора. Постепенно се научи. И аз се притеснявах като теб, но има и такива деца какво да се прави..

# 6
  • Мнения: 2 231
Спокойно моята дъщеря до 2 години ядеше само пасирана храна. Беше злояда и не ядеше много и пасираното даже. Ходих си навсякъде с пасатора. Постепенно се научи. И аз се притеснявах като теб, но има и такива деца какво да се прави..
Честно да кажа, до преди да срещна тази точно тема не се бях замисляла толкова. Ама сега, като прочетох това, май ще трябва и аз на село и на море да ходя с пасатора. Mr. Green

# 7
  • Мнения: X
Това би било проблем само ако ще пращаш детето на ясла, но ако ти ще си го гледаш - какъв е проблема?
Нима мислиш, че до първи клас ще пасираш? Mr. Green
С голямата ми дъщеря имах различни проблеми - дали ще направи това или онова и кога, но се научих да не се втоачвам, рано или късно децата престават да бъдат бебета.......и толкова ми е спокойно с малката....само да са здрави, всичко друго идва с времето си.

А и голямата ми беше толкова ящно бебе, а стана толкова трудна на ядене госпожица......яде всичко, обаче трябва някой да я храни, иначе откарва с часове над чинията и пак си остава гладна.  Crazy

# 8
  • Мнения: 525
но явно и на нея и прави впечатление, защото категорично отказва.

Oще едно такова. Wink На 9 месеца.
Но аз съм упорита и хвърлям бурканчета на воля.
Днес постигнах завиден успех - пюрето със заешко и броколи на Хип го хапна наполовина. Mr. Green

Хитринката е, че лъжичката е пълна с половин тиква и половин от това с парчетата.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
...Всички ме упрекват- мъж, баби, приятелки, сякаш аз не съм правила милин опити да я храня с непасирана храна. ...

Ето това е истинският проблем! Какво толкова ти е притрябвало хорското одобрение?!?

И Шош е на съвсем гладко пасирани манджи и пюрета за 4 м, но не ми пука кой какво си мисли - детето си е мое, аз следва да му бера гайлето! На другите - .!.

# 10
  • Мнения: 39
Децата са различни, някои на 9 месеца ядат като деца на 1-на годинка  Grinning. Аз също пасирам всички пюрета които купувам и въобще не се притеснявам, когато дойде момента детето само показва , че е готово да дъвче за да се нахрани. Иначе солети краставици и тем подобни любими неща дъвчем та пушек се вдига и искаме още, значи няма проблем. Друго което си мисля е, че не е полезно да поглъщат без да са сдъвкали (или мама да е пасирала) храната. Ще тежи на стомахчето. Така че не ги тормозете бебоците само за да са в крак с общия тон.

# 11
  • Мнения: 27 524
Не виждам никакви поводи за тревога. Синът ми виждаш на колко е и още яде пасирано най-вече  Grinning

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз доскоро пасирах всичко,но ми се развали пасатора и казах,че няма да купя друг  Naughty Дъщеря ми няма проблем с по-едрите парчета,но не ги дъвче а направо гълта  ooooh! Бисквити,хляб,солети не ги дъвче-като отгризне по-голямо парче го плюе..... Wink

# 13
  • Мнения: 5 940
Според мен трябва периодично да се правят опити да се предлага храна с по-едри парчета. От десетина опита  не трябва да следва отказване за месеци от храна, която не е пасирана. Трябва малко да се изчака и да се подновят опитите.
Синът ми от два-три месеца яде непасирана храна. Стараех се плавно да му предлагам ядене с все по-едри частици. Ако родителите имат планове да гледат вкъщи детето дълго време, могат да си позволят и до две, три години детето да яде непасирана храна, но знам, че повечето майки не могат да разчитат на подобен вариант.

# 14
  • Мнения: 46 403
Пасирах докато искаше - 1 г. и 6 месеца.
След това сама прояви интерес към непасирана храна.

Общи условия

Активация на акаунт