Какъв цвят бяха очите на бебетата ви при раждането?

  • 6 453
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Големия ми син се роди с черни очи и му станаха кафеви.Сега бебето се роди със сиво-сини,какви ли ще станат?Много съм учудена,защото ние двамата с мъжа ми сме с кафеви newsm78единствения човек със сини очи е свекито.Може ли детето да има сини очи?

# 1
  • Мнения: 3 405
човек със сини очи е свекито.Може ли детето да има сини очи?

Може  Grinning

Моите се родиха със сиви очи, сега са със сиво-зелени.

# 2
  • Мнения: 2 111
Роди се с тъмносини очи,сега потъмняват,ние с таткото сме с много тъмнокафеви очи,почти черни.

# 3
  • Мнения: 4 335
Денис се роди сьс синьо-сиви о4и,постепенно запо4наха да си избистрят кьм синьо Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 674
Баткото с черни и такива си останаха.Малката със сини,но е рано да се каже дали ще си останат такива,защото още се кърмим

# 5
  • Мнения: 2 478
и моят син се роди със синьо-сив цвят на очите.После станаха сини.И така до 6-7 месец.После,независимо че още кърмех,станах кафяви.

# 6
  • София
  • Мнения: 291
човек със сини очи е свекито.Може ли детето да има сини очи?

Може  Grinning

Моите се родиха със сиви очи, сега са със сиво-зелени.
  Peace  и при нас така

# 7
  • Мнения: 959
И двете ми деца, се родиха със светли очи. Сега са кафяви.

единствения човек със сини очи е свекито.Може ли детето да има сини очи?

Напълно е възможно. Вие сте много мънички, и има много време, през което могат да се изменят. Peace

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Роди се с тъмно сини очи.
На около 5 месеца бяха тъмно маслинено зелени...сега уви са кафеви.
Аз съм с кафеви, съпругът ми със сини (и цялото му семейство), майка ми със зелени.
Кафевият ген обаче е доминант  Sad

Да не те отчайвам, но щом сега са сиво-сини и мътнеят, вероятността да са кафеви е много голяма.

# 9
  • Мнения: 6 441
Роди се с светло кафеви.И досега са си такива  Peace

# 10
  • Мнения: 472
Маги се роди със сини очи и такива и останаха  Wink. И аз и мъжа ми сме с кафяви очи, но и в двата рода имаме синеоки  Wink.

# 11
  • Мнения: 1 671
Синът ми се роди с теменужено сини очи, станаха синьо-зелени (пъстри) като моите.
Дъщеря ми е засега със сиво-сини очи, дано и нейните да станат светли.

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да може, дори и баба ви да е със светли очи. Peace
Ние бяхме с тъмно сини, сега са светло сини.

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
Карина се роди със сиво сини очи и сега са синички,но моите очи са си светли,на таткото са кафеви

# 14
  • Мнения: 4 965
И двете се родиха с наситено зелени очи.
Сега са с тъмно кафяви.
Аз съм с тъмно кафяви, мъжът ми е със светло зелени.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 20:46 от azaf

# 15
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Роди се със сини очи. Сега са сиво-зелени  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 5 393
Бяха сиво-сини. Сега са кафяви.

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
кафеникаво-зелени, сега са кафяви Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 940
Сини, сега е със зелени. Двамата с баща му сме зеленооки.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 603
Роди се със сини очи, още са такива.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 014
Може да има сини очи Wink
Иначе моя с кафеви, такива са му и сега...
А светлите могат да се сменят и на по-късен етап...

# 21
  • Мнения: 1 428
Роди се със сиви очи.Сега почнаха да стават пъстри(сиво сини зелени).

# 22
  • Мнения: 196
Ако и ти имаш един родител със сини очи,има вероятност 1:3 (сини:кафеви)бебето ти да е със сини очи.Да ти кажа честно и аз за нас такива надежди имам,така че те разбирам. Hug Ще ти стискам палци!  bouquet

# 23
  • Мнения: 50
С тъмно сини се роди, сега е със светло сини.Ако цвета е ясен, а не мътен, вероятно ще се запази.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 706
Тъмно сини а сега кафеникави....  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 374
Роди се със сини очи сега са и зеленикави,а ние с баща и сме с пъстри.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 762
Може да наследи баба си, и да остане със сини очи Simple Smile
Дияна се роди с лилави, след седмица-две станаха сини, преди 2г - зелени.

# 27
  • София
  • Мнения: 790
Когато се роди Рали беше със сиво-сини очички, сега са и зеленикави. Мисля че още ще се променят.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Първото се роди със сини и си останаха сини(ние и двамата сме с кафяви очи) Laughing
Второто се роди със сиво сини и сега са леко кафяви,но още сме малки.

# 29
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И двете с кафяви очи, както са и досега

# 30
  • Мнения: 4 753
Когато се роди бебо беше с мастиленосини очи, сега пак са сини, но по-светли...

# 31
  • Мнения: 3 069
Виктор се роди със замъглено сини очи и до третия месец се избистриха до тъмно синьо.

# 32
  • Мнения: 630
Голямата принцеса е синеока - роди се с теменужено сини очи. И аз и мъжът ми сме с кафеви, имаме една синеока баба и един зеленоок дядо - всики останали са с тъмни. Малката принцеса и тя за сега е синеока, но още се кърмим - та не знам.

# 33
  • Мнения: 8 999
Мътно лилави. Сега са хамелеони - вечер и през облачни дни са светло кафеви, а на слънце и край вода - зелени.

# 34
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми се роди със сини и в момента са такива,синът ми със сини в момента са пъстри

# 35
  • Мнения: 1 586
Хриси се роди със сини очи, сега потъмняха,уж са кафеви но на на моменти сякаш и синеят,незнам как да ги опиша.Иначе аз съм с тъмни а мъжът ми със сини!

# 36
  • Мнения: 11 003
Роди се със синьо-сиви очи, сега са кафеви с пъстри точици.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 260
Нашето мъниче засега е със сини с кафяво петънце в едното. Аз съм синеока, а таткото е с кафеви очи. Ще я видим, като порастне  Peace
А иначе единственото невъзможно, според решетката на Панет, е синеоки родители да имат дете с тъмни очи  Wink Просто няма от къде да дойде доминантния тъмен ген...

# 38
  • Мнения: 378
синьо-сиви,сега са кафеви

# 39
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми се роди със сиви сега са сини Grinning

# 40
  • Мнения: 164
роди се със сини-такива са и до днес (моите са кафеви а на баща и сини)

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
единствения човек със сини очи е свекито.Може ли детето да има сини очи?

Може, да.
При нас е така - аз и мъжът ми не сме синеоки, но бащите и на двама ни са, също и бабите ми, в резултат на което дъщеря ни е синеока. Още при раждането очите й бяха сини, но по-тъмни от сега.

# 42
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 313
Кафяви

# 43
  • София
  • Мнения: 4 397
Да може да има сини очи  Peace
Синът ми се роди с сини очи и сега са му такива кристално сини  Heart Eyes
Дъщеря ми се роди с сивкави още са и някакви такива не мога да ги определя.
С мъж ми сме с тъмни очи, на майка ми цялата рода е с сини очи, а майка е с кафяви, баща ми беше със сини очи. Родителите на мъж ми са с тъмни също, брат му е със сини.

# 44
  • Монтана
  • Мнения: 220
Родиха се със сини очи-на баткото сега са кафяви,като моите,а на малката-пъстри,като на баща ́и.  Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 408
Роди се с мътни синьо-сиви очи.Сега е със сини, но не знам дали ще останат такива. Rolling Eyes
Моите са сини, на баща й са кафяви- ще става борба между гените  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 4 586
Бяха мътно сини, сега се кафеникави, но на светлина леко зеленеят, по-скоро са пъстри... Не мога точно да определя цвета. Иначе аз съм със сини, а баща му със кафяви и вероятно и той ще е като него. Едва ли ще мога да го преборя. Grinning

# 47
  • Мнения: 266
Моя Жорко се роди с черни очи,като маслинки,а сега е със сини(поне това взе от мен Mr. Green)

# 48
  • Мнения: 991
Нашето момиченце се роди със сиво-сини очи и червеникава коса. Понеже е много беличка сега си изглежда направо блондинка Simple Smile Което е странно, защото и двамата с баща и сме тъмнооки и тъмнокоси, вярно и двамата сме с доста бяла  кожа. Но ще видим - четох, че цвета на очите се стабилизира към 9-тия месец, а на косата пък доста по-натам. Най-рано към годинка.

# 49
  • Мнения: 2 090
Бяха сиво-сини. Сега са кафяви.
yes thumbsup

# 50
  • София
  • Мнения: 2 883
Роди се със светло сини, акушерките не вярваха как така са му толкова сини Laughing Така си и останаха, но и таткото е с такива и аз съм със  сини Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 629
И двете се родиха със сини очи и такива си им останаха.

# 52
  • Мнения: 1 477
Роди с много тъмно кафяви(дори черни).В момента са му светлокафяви.

# 53
  • Мнения: 4 406
бяха и още са сивички

# 54
  • София
  • Мнения: 12 554
Сини, сега са зелени.

# 55
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Много тъмно виолетови. Сега е със светло сини, като метличини!

# 56
  • Мнения: 3 312
роди се със светло сини очи и потъмняха сега е с тъмно кафяви ... почти черни  Hug

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На синът ми бяха тъмно сини-сега са тъмно кафеви. Дъщеря ми се роди със сини-сега са и пъстри

# 58
  • София
  • Мнения: 1 524
Роди се със синьо-сиви очи - за сега са прекрасно сини.

# 59
  • Мнения: 9 973
тъмно сини,сега синьо-сиви

# 60
  • София
  • Мнения: 17 591
Може. Светлата кожа, очи, коса, ... е рецисивен белег, т.е. можете да го носите, без да се е бил проявил у вас.
А може и да се променят, цвета се "избистря" по - късно (не знам точно до кога)

# 61
  • Мнения: 1 763
Роди се с черни, сега са му тъмнокафяви.

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
тя - с очи-маслинки;
той - с очи на блатен дух.

# 63
  • Мнения: 610
Моята бебка се роди с черни и такива си и останаха.Но имам приятелка на която и баща и майка и са с кафяви,а тя и сестра и са със сини.Така,че мисля че може да останат такива.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Сиво-сини.Вече са кафеви.

# 65
  • Мнения: 441
И двамата се родиха с черни очи ,сега са с тъмно кафеви.

# 66
  • Мнения: 636
Роди се със сини и такива си останаха. Аз имам сини очи, а таткото зелени.
При вас щом има в рода синеоки, то е напълно възможно детето да ги наследи.

# 67
  • в Низината
  • Мнения: 705
Роди се с черни, после изсветляха до пъстри. Баща ми е с такива.

# 68
  • Мнения: 315
Дъщеря ми се роди със сини очи - като свекъра ми. После станаха зелени като на съпруга ми. След това станаха кафяво пъстри като на свекърва ми ( аз съм със тъмно кафяви очи и до сега не са били с моя цвят). Сега в пубертета отново се променят - пак пъстреят, но преобладава зеленото, особено на слънчева светлина са си направо зелени. Според съпруга ми ще станат още по-зелени с времето. Давам ви този пример, защото на повечето майки, които са писали по темата, децата са им още малки - възможно е очите им да се изменят, докато пораснат. Peace Важното е, че каквито и да са, са си хубави  Simple Smile

# 69
Бебка се роди със сини,като на единия дядо,а след годинката станаха зелени,каквито са на другия дядо.Така че може,няма нищо странно.

# 70
  • Мнения: 8 242
Сини. Такива и си му останаха - като на баща му  Wink

# 71
  • Мнения: 512
И малката и голямата се родиха с тъмно синьо-сиви очи, но после им станаха кафяви (на каката по-тъмни, на малката по-светли)!  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 4 447
Бяха сиви.
Едва сега започнаха да покафеняват леко.
Калоян е на годинка и 5м.  Peace

# 73
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Голямата ми дъщеря се роди със сини очи, кърмена е 6месеца и след годинката станаха зелени.
Синът ми се роди със сиво-сини, до към 5месец бяха тъмнозелени и после станаха тъмнокафеви (като моите).
Малката ми дъщеря се роди със сини, сега са сиви с цветни петънца около зеницата, а на лявото око има две големи кафяви петна.

# 74
  • Мнения: 4 784
Сиви. Сега са с особен цвят сиво-кафеви-пъстри...

# 75
  • Мнения: 41
Моя бебо се роди със сиво-сини очи, не занм какви ще станат аз съм със пъмно кафяви почти черни очи а съпругът ми е с пъстри

# 76
  • Мнения: 2 005
Сив цвят  Peace

# 77
  • Мнения: 645
Синът ми се роди със тъмно сиви очи. Сега е със сини.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 966
Големият се роди със сини очи / моите са такива/ и до годинката станаха пъстро кафяви, като на мъжът ми. Малката също се роди със сини очи, а сега са много странни синкаво пъстри дори леко зеленеят. Нямаме в рода си хора с зелени очи  Embarassed. Добре че иначе прилича на баща си Joy

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 387
Сини, останаха такива докато я кърмех, т.е. 11 месеца, а сега са кафяви.

# 80
  • Мнения: 700
 Максим се роди с тъмно сини очи.А между другото и косичката му беше много тъмна.Сега очите му изсветляха-светло синьо-сиви,а и косата му стана руса.Много голяма промяна забелязват всички.

# 81
  • Мнения: 1 121
Кафяви Wink И такива ще си останат... всички в моето семейство и в това на мъжа ми сме с кафяви очи.

# 82
  • Мнения: 728
Роди се с сиви очи.. сега потъмняват и весе си мисля, че ще станат кафеви, въпреки че има вероятност да са пъстри (мъжа ми е с пъстри очи)

# 83
  • София
  • Мнения: 1 423
Роди се с много тъмни очи. После изсветляха и станаха сини, а към деветия месец потъмняха и сега са тъмно синьо сиви.

# 84
  • Мнения: 78
тъмносини към сиви. вече е на годинка и са тъмнокафяви към сиви.

# 85
  • София
  • Мнения: 415
С оловно сиви  Peace Сега са тъмно кафяви.

# 86
  • Мнения: 4 111
Кафяви и все още са такива. Баща му е с кафяви, моите са зеленикаво-пъстри, се промениха към 5-6 годишна възраст, до тогава бяха кафяви.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Сиво-сини.Много се надявах да останат сини понеже аз съм синеока, нооо той взе очите на баща си - тъмно кафяви.

# 88
  • Мнения: 91
От раждането до сега и двамата са с мн тъмно кафяви, чак черни очи.

# 89
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Големият се роди със сиви очи, сега са му пъстри, но с повече кафяво.
Бебето и то се роди със сиви очи, а сега започват да му се променят. В момента клонят към пъстри.

# 90
  • Мнения: 165
Много тъмно сини

# 91
  • Мнения: 232
Баткото се роди със сини страхотно сини ,но като спряхме да се кърмим на година и два месеца  bowuuи станаха като моите - пъстро-зелени.Бебчо е на пет месеца - кърмим се,роди се с черни очи мургав и с дълга черна коса сега е един такъв беличък с по светла косичка и очите са ни сини.Какви ли ще са?Да са живи и здрави-другото Бош Лаф РаБота! Praynig Grinning

# 92
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 381
Каката се роди със страхотно сини и бистри очи сега са сиво-сини.Малкият се роди с по тъмно сини очи и за сега са сини.Аз съм с кафеви,а таткото със сини.

# 93
  • Мнения: 903
Сини и си останаха такива Simple Smile

# 94
  • Мнения: 9 814
Сини, такива, бяха докато спрях да кърмя. Сега са зелени.

# 95
  • Мнения: 1 165
Сивкави бяха. Сега са си кафяви.

# 96
  • Мнения: 674
Тъмно синьо-сиви,мътни.Изобщо не можеше да се предположи какви ще са.
Сега е на 3м и започват да стават кафяви  Peace

# 97
  • Мнения: 1 062
И двете се родиха със синьо-сиви. На каката станаха кафяви около 5-тия месец, а на бебето вече е на почти 10 месеца са все още сини.

# 98
  • Мнения: 1 103
Баткото се роди с сиви сега са му небесно сини ,а малката с кафеви сега и са такива .Моите са пъстри а на татито са синюзелени  но пък бабите викат като моите са  Joyопитвам се да не им обръщам внимание  #Cussing out.

# 99
  • Мнения: 492
Роди се със сиви очи. Все още са такива, но вече се забелязва и малко зелено в тях. Най-вероятно ще й станат пъстри.

# 100
  • София
  • Мнения: 5 079
Мътни, много неясен цвят, личеше си, че ще станат кафяви, като на таткото, защото бебчетата със светли очи си се раждат със светли.  Laughing
Моите са сини, ама нъц, на татито гена е доминиращ. Crazy

# 101
  • Мнения: 600
Синьо-сиви бяха, сега са пъстри - кафяво-зелени в зависимост от светлината, на съпруга ми са такива.  Peace Peace

# 102
  • Мнения: 1 931
Йони се роди със светло сини, а Марина с черни. Сега и двамата са със сиво- зелени, не мога много да ги определя като цвят, мени се спрямо дрехите и светлината около тях.

# 103
  • Мнения: 3 018
Все още сме със светло сини очички, то се вижда и на аватара ми, дано си останат такива.  Heart Eyes

# 104
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И ние сме от синеоките  Grinning
Златина се роди със сини очи и след като спрях да я кърмя и се появи малко зелено петънце ooooh! казах си - ето, променят и се вече . .... Tired
Но не се промениха и сега все още си е синеочка Grinning

# 105
  • Мнения: 625
Сиво-сини бяхя,но сега са си като нашите кафеникави Mr. Greenнищо,другия път Joy

# 106
  • Мнения: 827
Сиво-сини, сега са повече сини май

# 107
  • Plovdiv
  • Мнения: 547
И аз да потвърдя, че има вероятност да запазите сините очички Laughing, щом имате светлоока баба. Имаме приятели, двамата родители са с черни очи - двете хлапета са със сини, много  /като бебчето на alex99/  Grinning сини. От двете им страни дядовците са със същите сини очи.
А при нас - баткото се роди със зелени очички, започнаха да потъмняват към 5 месец. Сега са кафяви, но не толкова тъмни, колкото са моите. Simple Smile Дребният се роди със сини / даже се вижда на снимките Laughing/ и се задържаха така до 9-10 месец, когато леко започнаха да потъмняват. И разбрахме, че отново прескочихме честните сини очи на тате. Joy Сега очите на малкия са пъстри. Като на свекърва ми. Grinning

# 108
  • Мнения: 17
Роди се с тъмно сини,а сега вече са светло сини.Моите са такива и сигурно ще остане така,защото бащата е с тъмно кафяви.

# 109
  • Мнения: 1 031
Мътно-сиво, после станаха кафяви.

# 110
  • Мнения: X
Синьо-сиви бяха, сега са пъстри - кафяво-зелени в зависимост от светлината, на съпруга ми са такива.  Peace Peace
Абсолютно същото е и при нас:)

# 111
# 112
  • Мнения: 232
И двете ми деца се родиха със сини ,и такива си останаха.Аз съм със зелени, а мъжа ми с кафяви очи.

# 113
  • Мнения: 3 478
Големия ми син се роди с черни очи и му станаха кафеви.Сега бебето се роди със сиво-сини,какви ли ще станат?Много съм учудена,защото ние двамата с мъжа ми сме с кафеви newsm78единствения човек със сини очи е свекито.Може ли детето да има сини очи?

Същата ситуация и при нас, само дето при нас свекъра е със сини.

# 114
  • Мнения: 3 695
Тъмно сиви.

# 115
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И двете бяха с много тъмни очички,като маслинки. Mr. Green
 С такива си останаха. Hug

# 116
  • Мнения: 5 245
Като се роди беше със сини очи, сега е със зелени.

# 117
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
със сини и все още са много сини

# 118
  • Мнения: 257
Сега са черни, като маслинки!

# 119
  • Мнения: 1 666
Роди се с много тъмни очи, после станаха сини.

# 120
  • Мнения: 1 546
Мътно сини, тъмни бяха, но се виждаше, че са сини. И сега са сини. Heart Eyes

# 121
  • Мнения: 3 804
светло сини-сега са синьо зелени
зелени-сега са кафяво зеленикави
кафеви-кафеви
но при нас и от 2те страни има ген за сини и зелени о4и,аз съм със зелени,а таткото с кафеви

# 122
  • Мнения: 199
Дъщеря ми се роди с много тъмно синъо-сиви очи, сега е почти на 10м. цветът клони към тъмно сиво-зелен. Ние с таткото сме с кафяви, но и в двете роди преобладава зеленото Peace

# 123
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми се роди със кафяви и сега са си и кафяви Laughing

# 124
  • Мнения: 1 372
Сини и май няма да станат така желаните от мен зелени

Общи условия

Активация на акаунт