Въпрос за АМ-ако се кипне ще промени ли качества си

  • 833
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте!Искам да питам дали ако адаптираното мляко се кипне ще промени качествата си newsm78.Имам една книга с рецепти за приготвяне на различни пюрета, каши и там когато се пасират продуктите се смесват с адаптирано мляко и се връщат на котлона да заври.Та се чудех някой знае ли нещо по въпроса Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 15:59 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 437
Да. Не трябва да ври.

Оставяй сместа да се охлади малко и след това добавяй 1-2 мерителни лъжички, в зависимост от гъстотата - ако е прекалено гъста - разбито с малко вода, а ако е редичка - слагай директно  Peace

# 2
  • Мнения: X
Адаптираното мляко не трябва да се вари.

# 3
  • София
  • Мнения: 315
Благодаря за отговорите HugИ аз си мисля,че не трябва да завира,но защо ли го пише в книгата"Хранене на детето от раждането до 1год" на Бон Апети newsm78

# 4
  • Мнения: 213
Да. Не трябва да ври.

Оставяй сместа да се охлади малко и след това добавяй 1-2 мерителни лъжички, в зависимост от гъстотата - ако е прекалено гъста - разбито с малко вода, а ако е редичка - слагай директно  Peace
И аз така правех Peace

# 5
  • Мнения: 1 477
Адаптираното мляко не трябва да се вари.
PeaceДоколкото знам променя вкусовите си качества.

# 6
Да и аз съм на вашето мнение.
Доколкото зная не трябва дори да се затопля, защото се активират вредни микроорганизми, колкото и странно да звучи...все пак си е химия.

# 7
  • Мнения: 1 062
Не не трябва. АМ се приготвя с охладена до 50 градуса вода. Това е максимума.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не трябва да ври. Peace Слагай го накрая като поизстине храната, която си приготвила.

# 9
  • Мнения: 1 032
До колкото си спомням, мадамата която представя детските рецепти в Бон Апети използва сухо мляко за варене, а не АМ. Миналия път поне изрично подчерта това

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да. Не трябва да ври.

Оставяй сместа да се охлади малко и след това добавяй 1-2 мерителни лъжички, в зависимост от гъстотата - ако е прекалено гъста - разбито с малко вода, а ако е редичка - слагай директно  Peace
точно така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт