Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

in The Cradle of Life

Мили мами,реших да споделя, да ме посъветвате,и някой с повече опит да каже малко мнения,ето и проблема ми(сигурно не само и мой)
Синът ми е 3г и 3 месеца,отказват да го вземат на детска,в списъка са деца по малки от него с няколко месеца,днес при разговороа ми с директорката ми заявява,че децата се взимат по социални критерии,какви са те?
Не споменах ,че живея в малко провинциално градче и всички се знаем,родителите,децата .
На мен ми е ясно че за тези деца е ходатайствано,защото няколко пъти съм го чувала и от майките-нали сме една компания.
В новата групичка са 7 деца,сигурна съм че има място и за още едно(или се лъжа?!)
Какво мога да нправя,накой ако може да ме светне за тези критерии или правила.....
Благодаря на всички предварително
Цитирай

Sofia

Ох , навсякъде са дефицит местата в детските градини май. Децата в групата предполагам, че няма да са 7, а поне 25. Ти подала ли си молба за кандидатстване в детска градина? Кога излизат списъците със приетите деца? Не зная при вас кои деца са с предимство. Може би директорката или общината решават какви ще са привилегиите. Тук с предимство са децата, които имат брат или сестра в същата градина, деца сираци или полусираци , мисля че районирането отпадна.
Цитирай

София

директорката ми заявява,че децата се взимат по социални критерии,какви са те?

Питай я нея какви са тези социални критерии, на които детето ти не отговаря и тя как точно го е разбрала това - разпитвала ли те е нещо за детето ти  Thinking
7 деца в една група ми се виждат много малко - в нашата са 30, макар че не ходят всички, де.
Цитирай

in The Cradle of Life

Молба подадох миналата година август,на мен също не ми е ясно защо са толкова малко децата в групата,а списъците излязоха днес.
Честно казано незная кои деца са предимство тук,от думите на директорката разбрах ,че това са деца със самотна майка,близнаци и още нещо ми издрънка!
Но в градчето което живеем няма как да се изразя....бедни хора-дано не обидя някой-така че и аз не разбирам по какво са ги избирали децата.
Нищо не ме разпитвала за детето ми,но най интересното е че преди известно време ,за да се подсигуря ходих питах дали ще го вземат и тя ми заявява ДА,а сега?!?!
Цитирай

in The Cradle of Life

Имах предвид че не ги избират по социално положение Peace
А тук общината е богата и не се плащат такси за детска градина.
И кой да вземе или не директорката,току що разбрах,е решавала ТЯ.
Тя е правила списъците и е решила кое дете ще е в детската и кое не,а пред мен ми излиза със социални критерии
Цитирай

Sofia

Ааа сега разбирам. Явно корупцията е голяма в този случай щом е без пари посещението. newsm78
Цитирай

in The Cradle of Life

Май да,имам един въпрос,четох една подобна тема сега,че ако се пусне писменно оплакване до инспектората и се направи проверка за да се установи някакво нарушение,после няма никакъв шанс детето да посещава тази детска градина,така ли е и защо,ако някой може да ми отговори
Цитирай

Ямбол

Всяка община на общински съвет определя критериите и начина за постъпване в ДЗ.
Не може директорката сама да решава кой ще вземе и кой не.
Отиди пак при нея и поискай правилник или решение на общински съвет, което да прочетеш и да се запознаеш с правилата. Понеже има вероятност да те баламоса и да ти откаже, тогава направи искането си писмено до нея, тогава няма къде да ходи. След като се запознаеш с реда и правилата, тогава ще решиш има ли смисъл от жалби или няма.
Цитирай

into the blue

Ами пробвай тогава в друга детска градина, аз също съм от малък град и дори 2 учителки от различни детски градини идваха у нас да ми се молят да запиша детето при  тях.Успех  newsm10
Цитирай

in The Cradle of Life

Ами пробвай тогава в друга детска градина, аз също съм от малък град и дори 2 учителки от различни детски градини идваха у нас да ми се молят да запиша детето при  тях.Успех  newsm10
Тук градината е само една,мерси Peace
Цитирай

Sofia

Лелеее ако нямаш връзки,  значи нямаш шанс така ли  newsm78. Ако се оплачеш може да се отрази върху отношението към детето ти, ако си мълчиш губиш отвякъде...
Цитирай

София

Говори с нея, да ти покаже къде са описани критериите за прием и на кои точно твоето дете не отговаря. И я уведоми,че ще подадеш оплакване в общината.
Цитирай

Варна

Извинявам се, че използвам темата, но искам да попитам нещо в тази връзка:
Ако дете не е прието с набора си (поради липса на места, примерно, но има подадена молба) и не тръгне на градина на 3 г. в първа група, как изобщо ще тръгне във втора група?
Важи ли молбата в същата градина, все пак прием за втора група няма, никой не се отказва от място, как стоят нещата в такъв случай?
Цитирай

Sofia

Ако следващата година се освободи место може да приемат детето. Мисля, че трябва да се разговаря с директора как точно се процедира в градината.
Цитирай

Ако дете не е прието с набора си (поради липса на места, примерно, но има подадена молба) и не тръгне на градина на 3 г. в първа група, как изобщо ще тръгне във втора група?
Важи ли молбата в същата градина, все пак прием за втора група няма, никой не се отказва от място, как стоят нещата в такъв случай?
Моят син тръгна направо във 2-ра група.Имаше свободни места и нямаше проблем.
Но трябва да се пита в съотв. детско заведение и да се разговаря с директора. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора