България е пред изолация в ЕС!

  • 3 264
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1196476
Предварително моля да не се политизира темата...или да коментираме държавниците ни Naughty до къде са докарали държавата.


Просто ме интересува какво 6те се промени ако се стигне до там?
За тези които не сме граждани на страните в които живеем?
За документите?
Какво мислите изобщо?....

# 1
  • Мнения: 2 786
Надявам се нищо да не се промени за нас.
Все пак ние сме изрядни пред държавата, в която живеем и нямат реална причина да ни налагат ограничения.
България ще бъде в ЕС, просто няма да получи пари по еврофондовете и ще бъде сочена с пръст.
Нашият срам ще е, че сме нейни граждани.
Но не виждам реални проблеми за българите в чужбина, които да произходят от тези наказателни мерки.
А със статията съм абсолютно съгласна и напълно споделям възмущението на другите държави членки.

# 2
  • Мнения: 5 710
Извинявай, но какво общо има статията, предупрежденията за санкции с/у България и твоето лично положение в страната, в която се намираш. Shocked  Какво си представяш, че ще ни подберат със сопи по магистралите?
Единственото, което би ме притеснило е да върнат визовия режим с ЕС, което никога няма да стане.
Повече се притеснявам за страната си, ако малка част от това е вярно - загазила е здраво.
Какво мисля - мисля, че Сергейчо успешно ни връща към СССР и Путин е много доволен. Тази страна никога няма да се измъкне от хватката на братушките.

# 3
  • Мнения: 1 526
Тъжно, много се надявах да има вече светлина в тунела.

# 4
  • Мнения: 2 786
Тали Дан, няма светлина в тунела, все по-тъмно и по-безнадеждно е.
Наскоро се върнах от кратък престой в България и ... задушавах се там Sad
Цените растат, сметките растат, заплатите не растат, мръсотията расте, обезверяването също ...
Да не политизираме темата, както пожела авторката, но ... според мен е крайно време ЕС да скръцне със зъби и да направи нещо, за да се опомнят нашите управници, че не може да продължават така! Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 7 914
Тъжно, много се надявах да има вече светлина в тунела.

ще има...само дето няма да я доживеем Sad

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Тъжно, много се надявах да има вече светлина в тунела.

и аз  Sad

# 7
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Дори и да стане нещо подобно, в което силно се съмнявам, не виждам как би могло да повлияе на живота ми в момента. Това със светлината в тунела и еврофондовете също е "порочно".

# 8
  • Мнения: 1 101
Извинявай, но какво общо има статията, предупрежденията за санкции с/у България и твоето лично положение в страната, в която се намираш. Shocked  Какво си представяш, че ще ни подберат със сопи по магистралите?
Единственото, което би ме притеснило е да върнат визовия режим с ЕС, което никога няма да стане.

Еми за визовия режим се притеснявам...4е то е едно ходене по мъките ooooh! макар 4е сме с резиденции...но те се подменят на 3 години....
Та се 4е 4удех дали да правим постъпки за гражданство(макар това да не  ми е  било желанието)

А ина4е искренно се надявам това да е само заплаха...и не6тата да  запо4нат да се оправят Thinking

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Преди няколко седмици четох, че но готвят санкции. За моя голяма изненада статията беше в един от най-големите безплатни вестници ( тоест от много хора е било прочетено).
Просто не знам какво да кажа......В момента при нас има доста български студенти, на които ще им стане много трудно, ако не сме вече член на ЕС и трбява да вадят виза за учене ( + финансово сега плащат, колкото един холандец, а иначе е много по-висока таксата)

# 10
  • Мнения: 2 786
Калинка, никой не е казал, че няма да сме член на ЕС.
А че ще ни накажат.
Но не с изключване, а със замразяване на членството.
Тоест ние сме членове, но няма да се възползваме от някои от правата и благата на институцията като право на глас в Европейския парламент, право на вето предполагам, българските политици няма да стоят в официалните снимки редом до другите политици от другите държави (все едно изобщо ни няма в ЕС), ще има наказания и относно решенията на българския съд (например няма да се признават в Европа) и няма да получим парите по еврофондовете по програми като САПАРД и други.
Чак визи пак едва ли ще има ... тоест надявам се да няма, че тогава съвсем ще умра от срам, че съм българка.
То и сега ме е срам, когато роднините на годеника ми ми се обадят по телефона да ме питат дали съм гледала новините, че били казали нещо лошо за България ...

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
щастлива,
Да, права си, че е замразяване ( не съм се изказала добре). Дори и в такъв случай тук могат да прибегнат до по-специални изисквания към студентите, които няма да са в тяхна полза. Confused

# 12
  • Мнения: 2 786
Калинка, не ми се струва много вероятно това, дано не стане  Praynig

# 13
  • Мнения: 638
Надявам се нищо да не се промени за нас.
Все пак ние сме изрядни пред държавата, в която живеем и нямат реална причина да ни налагат ограничения.
България ще бъде в ЕС, просто няма да получи пари по еврофондовете и ще бъде сочена с пръст.
Нашият срам ще е, че сме нейни граждани.
Но не виждам реални проблеми за българите в чужбина, които да произходят от тези наказателни мерки.
А със статията съм абсолютно съгласна и напълно споделям възмущението на другите държави членки.

Споделям мнението  Peace

# 14
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Каквото и да се предприеме, няма да се отрази по никакъв начин на главните виновници за това положение.  Tired Ще го отнесат пак такива като нас.


Тук казват и нещо друго - „През 2013-та година предстои изключване на страни от Европейския съюз и, ако дотогава не се справим с корупцията и престъпността, България може да попадне в този списък”, това каза Румяна Желева, евродепутат в Брюксел от листата на ГЕРБ.

# 15
  • Мнения: 251
Калинка, никой не е казал, че няма да сме член на ЕС.
А че ще ни накажат.
Но не с изключване, а със замразяване на членството.

Това замразяване значи "без никакви права" което значи , че  пак ще станем за смях на целия свят. Егаси и нацията дето сме. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 169
Надявам се нищо да не се промени за нас.
Все пак ние сме изрядни пред държавата, в която живеем и нямат реална причина да ни налагат ограничения.
България ще бъде в ЕС, просто няма да получи пари по еврофондовете и ще бъде сочена с пръст.
Нашият срам ще е, че сме нейни граждани.
Но не виждам реални проблеми за българите в чужбина, които да произходят от тези наказателни мерки.
А със статията съм абсолютно съгласна и напълно споделям възмущението на другите държави членки.

Споделям мнението  Peace


И аз съм напълно съгласна!
Каквото и да се предприеме, няма да се отрази по никакъв начин на главните виновници за това положение.  Tired Ще го отнесат пак такива като нас.


Тук казват и нещо друго - „През 2013-та година предстои изключване на страни от Европейския съюз и, ако дотогава не се справим с корупцията и престъпността, България може да попадне в този списък”, това каза Румяна Желева, евродепутат в Брюксел от листата на ГЕРБ.

Много тъжно.
Исками се да кажа още нещо, но не мога, защото усещам, че ще изляза от "релсите"



# 17
  • Мнения: 2 786
Вес, е ако ни изключат от ЕС, ще станем наистина за нечуван резил! #2gunfire
Макар че аз лично няма да се чувствам виновна за това.
ДонКихотка, по-склонна съм да вярвам, че "замразяване" означава "без някои основни права", не без никакви чак...
Все пак все още не са ни показали червен картон!
Абе каквото и да стане, ще е на гърба на обикновените хора, не на ония, които са виновни да се стигне до там  #Cussing out
Много се ядосвам като чета такива статии #Crazy

# 18
  • Мнения: 1 107
Вес, е ако ни изключат от ЕС, ще станем наистина за нечуван резил! #2gunfire
Това потвърждава моето отколешно мнение, че най-абсурдните неща могат да се случат на много малко места, едно от които е България. Най-вероятно ще България ще бъде строго предупредена, но поглеждайки назад нямам спомен държавната власт да си е вземала поука от допуснатите грешки....И за съжаление от провежданата до тук политика на "безочливо " поведение от страна на управниците, евентуално "изключване" не изглежда толкова  нереално.

# 19
  • Мнения: X
ами аз казвам: НЕКА
и приемането ни в ЕС беше грешка

моите лични надежди за подобряване ситуацията в БГ беше ЕС
е, оказа се, че не са достатъчно силни, за да повлияят на балканския ни манталитет

и да, визи трябва да има за всички от БГ за целия свят
и да се дават възможно най-трудно, след строг контрол
само тогава може да се надяваме паплачта да не ни излага по белия свят

помня как миналата година в самолета имаше улични музиканти с акордеони
е, отдалече си личеше за какво отиват, за дрехите и миризмата им да не говорим
ми, пуснаха ги навсякъде  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 1 107
и да, визи трябва да има за всички от БГ за целия свят
и да се дават възможно най-трудно, след строг контрол
само тогава може да се надяваме паплачта да не ни излага по белия свят

По-скоро проблемът не е толкова с паплачта, която бяга а с тази, която остава и управлява държавата- безотговорно, нахално, безочливо и безсрамно. И защо трябва няколко милиона души да страдат и да търпят безчинствата на 200-300  Angry no

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

помня как миналата година в самолета имаше улични музиканти с акордеони
е, отдалече си личеше за какво отиват, за дрехите и миризмата им да не говорим
ми, пуснаха ги навсякъде  #2gunfire

Да не са пътували към Холандия? Тук е пълно с тях.От една страна ми е мило, като ги видя и чуя, от друга докарват проблеми и пак ни пишат с лошо във вестниците.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 12:37 от Kalinka

# 22
  • Мнения: X
не, слязоха във шведско
да не говорим за ...хм ... труженичките в работно облекло, придружени от правилния батко

а за крадлите, редовно в новините, няма и нужда да се споменава

# 23
  • Мнения: 2 786
Mma Ramotswe, като те прочетох и ... абе идва ми да се съглася с теб.
Наистина трябва много строг контрол върху паплачта, която излиза от България и ни излага пред цял свят.
Не знам дали съм разказала във форума една случка, която ми се случи неотдавна тук.
Разхождах се с приятелка по улиците, бъбрим си на английски и ме спира една мургава, мръсна, беззъба, кривогледа циганка като ми подава някакъв златен пръстен (на външен вид златен поне) и ме пита на норвежки "Искаш?"
Отказах и я заобиколих погнусено, а тя ме изпсува на майка на чист български.
Не мога да ви опиша как се почувствах в този момент и какво ми идваше да направя с тая "българка".
Заради такива боклуци ме е срам дори да кажа от къде съм и изтръпвам всеки път като видя или чуя България във вестници и по новините.
При първа възможност си сменям гражданството и не искам дори да се асоциирам с такива "хора".
В една от прибалтийските републики има категория население "негражданин".
Нямат някои от правата на останалите и то точно онези права, с които някои етнически групи грозно злоупотребяват.
Може би няма да е лоша идея да се въведе нещо такова и у нас?
Тия акордеонисти, труженички и крадли ... етнически българи ли са били?

# 24
  • Мнения: 5 710
Аз пък мисля, че доста преувеличавате с 'паплачта, която излиза от България".
Цялото население на България е половин Лондон , 'паплачта' , която предполагаемо изнася не представлява и капка в морето на проблемите на ЕС в тази посока, които идват от Румъния, Албания ... и т.н.
А и за визови санкции гък не става дума. Правителството години наред заблуждава, че прави реформи, докато в същото време се е сляло с мафията. На 3 етапа ни разказаха играта -  Луканов, Виденов, Станишев. Но ако Сергей Ст. си замине кой ще дойде?  Поредната секси-мутра? Един политик има от ранга на Стамболов, свит в ъгъла,  обаче ние от история поуки не хващаме. Правосъдие няма, корупция на всички нива, кражби... Най-нормалното нещо е да ни поставят да седнем на столче някъде около тоалетните и да слушаме. Ако ни изнася. Ако не ни изнасядяда Ивана винаги може да ни направи част от СССР2.  Случващото се за мен лично има един ефект - да си задвижа процедурите за гражданство, което отдавна трябваше да направя, а отлагах, защото нали вече сме в ЕС. Да, ама не точно.

# 25
  • Мнения: 2 786
10¢ cafè&lounge, значи си за завиждане, че покрай теб не са плъзнали Simple Smile
И не става дума дали нашата паплач създава такива грандиозни проблеми в ЕС, а какво си мислят обикновените европейци като чуят "българин".
Когато мургавите секс-труженички неетнически българки, които пълнят арестите тук са с български паспорти, когато арестуваните просяци от същия мургав етнос отново са с български паспорти, когато джебчийките от същия този мургав етнос отново са с български паспорти ... започва да става лееееко срамно да си признаваш от къде си.
Какво като ти си с образование, култура, обноски и цивилизовано поведение, когато си от България и имаш еднакво гражданство с такива индивиди и потъваш в земята от срам всеки път като се проявят с незаконните си действия?
Знаеш ли какво прави тази паплач?
Краде от големите магазини, маха етикетите, изнася краденото и продава стоката в България.
И не, това не са етнически българи, а просто хора с български паспорти.
Другата страна на медала са политиците и тези, от които зависят големите неща и промени в България, но не политиците ни създават впечатленията у обикновените европейци, а паплачта, която се движи необезпокоявано с българските си паспорти.
Преди няколко години хората тук започнали да ЗАКЛЮЧВАТ домовете си и колите си и да слагат СОТ-ове, защото плъзнали български и румънски групи с тъмен цвят на кожата, които обирали къщи и апартаменти, докато хората са на работа.
Е ... остана ли някой, който да е горд, че е българин? #2gunfire

# 26
  • Мнения: 418
Тали Дан, няма светлина в тунела, все по-тъмно и по-безнадеждно е.
Наскоро се върнах от кратък престой в България и ... задушавах се там Sad
Цените растат, сметките растат, заплатите не растат, мръсотията расте, обезверяването също ...
Да не политизираме темата, както пожела авторката, но ... според мен е крайно време ЕС да скръцне със зъби и да направи нещо, за да се опомнят нашите управници, че не може да продължават така! Crossing Arms



и аз се задушавам....а само от 20 дена съм в б-я  и гледам по-скоро да си тръгна.....ужас.....

# 27
  • Мнения: 1 263
Дано решението, което се вземе бъде във полза на обикновените българи!  baby_neutral 

# 28
  • Мнения: 2 786
Ето ги "българите", които ни представят в Европа!
Можете да чуете автентичния запис на този линк.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=250938
Много горещо се надявам ЕС да направи нещо по този наболял проблем, защото така както този етнос създава проблеми в България, утре ще самоуправства в техните дворове и градинки!

# 29
  • Мнения: 1 101
Това с ромите е болен въпрос..Но в края на краи6тата не за това е заплахата за да ни изолират от ЕС
А и темата не е за тях а за това какво може да се промени от евентуална изолация Peace

# 30
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ами аз се надявам ,да не ни лиШьт от правата които имаме сега ,заЩото вси4ко става много по лесно Laughing.Преди бяха куп документи,сега е само едно лист4е.
Аз тькмо се колебаех дали да искам испанско гражданство за мен и за Алекс и влезнахме в ЕС ,та се отказах,но сега Thinking......

# 31
  • Мнения: 4 212
табела пред магазин за информатика "ВЕЕР"




превеждам

Съобщение.
Забранява се, без предварително предупреждение, влизането на ку4ета и румънци,
в противен слу4ай, ще излязат насилствено.


Представих си за момент, 4е вместо ръмънци, пише българи....

повода е постоянни кражби на румънци от магазина.

# 32
  • Мнения: 5 710

повода е постоянни кражби на румънци от магазина.


Крадат румънци от магазина?   Laughing При нас безплатно ги дават...

Шегата на страна, това е скандално.

# 33
  • Мнения: 4 212
повода е постоянни кражби на румънци от магазина.

Крадат румънци от магазина?   Laughing При нас безплатно ги дават...

Шегата на страна, това е скандално.

Ха, верно, как зву4и, сега се замислих. Laughing При нас са на оферта 2 за 1  Mr. Green

"Румънци крадат стока от магазина"

Писва им на хората, нормално е да генерализират.

# 34
  • Мнения: 1 505
Това с табелата много ме разсмя,ама така трябва да бъде,всички румънци цигани са тук и всички са крадливо племе,не случайно ги изгониха и от Италия.Питам се какво трябва да се случи,че и от тук да ги изгонят.А по темата-аз все още вярвам,или по точно,ми се иска да вярвам,че България ще се справи и няма да имаме наказания.

# 35
  • Мнения: 1 107
Е, чак пък табели- ако съм румънка ще се обидя и ще потърся отговорност на магазина за подобни табели-всяко стадо си има мърша все пак, но всички под един знаменател е крайно обидно...освен това темата не беше относно изолация на България заради престъпно поведение на нейни граждани в чужбина, а като резултат от престъпно-некадърно управление на български граждани в България

# 36
  • Мнения: 2 786
Упси, ако на табелата добавят българи, можеш да си сигурна, че тя няма да се отнася за теб  Peace
Все пак на външен вид приличаш на човек възпитан в културни ценности и цивилизовано поведение, нали?  Peace

Някъде четох, че в Лондон има много табели на български език, насочени към джебчиите.
Нещо като "Джебчии, ние ви наблюдаваме!" или "Джебчии, вие може да сте следващите!" ... на чист български  Laughing
Ти би ли се обидила, ако видиш такава табела?
Все пак тя е насочена конкретно към определено българско малцинство, известно с племенните си традиции в просията и джебчийството, а не към нормалните българи Simple Smile

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Това с табелата много ме разсмя,ама така трябва да бъде,всички румънци цигани са тук и всички са крадливо племе,не случайно ги изгониха и от Италия.Питам се какво трябва да се случи,че и от тук да ги изгонят.А по темата-аз все още вярвам,или по точно,ми се иска да вярвам,че България ще се справи и няма да имаме наказания.

изобЩо не са ги изгонили, пълно е и не могат да спрат притока  Confused
онзи ден една 14 годиШна циганка влязла в един апартамент в Неапол и реШила да си тръгне с няколко месе4ното бебе  Shocked, което живеело там.
добре 4е майката (била в кухнята) погледнала няколко секунди по_късно и успяла да я настигне по стълбите.

Италия беШе и оЩе е напълно неподготвена и неорганизирана за хилядите нови европейци, които идват да си търсят късмета в добрия слу4ай, да живеят от кражби и далавери, в другия.
затова и на последните ни избори победи страхът...

# 38
  • Мнения: 2 786
В Италия ли един политик каза, че е най-добре да се затворят границите за циганите, но не и за другите българи и румънци? newsm78

# 39
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
В Италия ли един политик каза, че е най-добре да се затворят границите за циганите, но не и за другите българи и румънци? newsm78

не знам, не им следя ве4е изказванията, 4е станаха много  ooooh!
българите не са проблем тук (освен, когато набедят поредния циганин за такъв Confused), но настроението към всеки вид емигранти, в момента не е никак доброжелателно.

което е смеШно, като се има предвид, 4е дори и в районите, в които т.нар. Северна лига е много силна, имат нужда от хиляди емигранти за сезонна селскостопанска работа.
заради Експо 2016 съЩо се смята, 4е Милано Ще има нужда от 20.000 работници (по всяка вероятност греШа в минус) на година, заЩото в строителните фирми тук, италианци са само собствениците  Twisted Evil

но тенденцията е да се насажда страх и омраза сред населението, така 4е всяко престъпление, извърШено от емигрант се раздухва до ента степен.

много важно, 4е няма кой да работи на полето и по строежите.  ooooh!

# 40
  • Мнения: 2 786
Да де, те щото нашите цигани отиват да работят легално в Италия  Wink
Според мен с напълно основание са се наплашили италианците ... но дано правят разлика между добрия и лошия емигрант.
Този, от когото могат да извлекат икономическа полза и този, който нанася само вреда.
Така нормалните българи няма да страдат ненужно.

# 41
  • Мнения: 5 710
Да де, те щото нашите цигани отиват да работят легално в Италия  Wink

Не е вината в циганите, че са неуправляеми. Италианците неглижират проблемите години наред, тъпчат хората със страх, къде реален, къде не, накрая циганите виновни. Ами тези хора нали преминават границите? Да треснат един фейс контрол и готово.
Тия лели  пред всеки магазин да не са долетели на воланите на полите си.
Има и друго - италианците не работят каква да е работа, фабриките са пълни с емигранти от къде ли не.
Много ясно, че като има един Ганаец да реже крилца във фабрика Амадори за 500 евро, това Амадори идеално го устройва.
Аз съм потресена разни момиченца и момченца от България , които пристигат ' е така да пробват", колко бързо си намират работа само малко да се оправят с езика - хващат каквото и да е за каквито и да е пари. Само да се поразходят по фабриките и овошките и ги взимат веднага.  Даже избират. Но нали се сещаш, че ги взимат на черно, те нямат нито резиденция, нито документи, нищо.
Ами кой е виновен, те  ли?  Един Паоло като е готов да крие емигранти да му работят и няма страх от закона, много ясно, че ще му кацат като мухи. Така, че мисля, че си фокусирате гнева в неправилна посока.
Имаме едно момиченце, от Мароко познато - сервитьорка в пицата, в която ходим.
Момичето сутрин работи е вдин бар, после ходи във фабрика, накрая завършва работния ден към 00ч в пицата.
На черно. Това е, идват, защото знаят, че има такава работа за целия китайски народ тук.
Един здрав-прав младеж от някъде си може спокойно да изкарва 1500 евро без да плаща нито цент данък.

Казвам го, защото тук предполагаемо са се събрали жени с квалификация ( най-малко) , омъжени и тн за чужденци ( или не), но със сигурност едва ли някой от категорията по-горе си губи времето с форуми. Това е взаимно-изгодно сътрудничество.
Пускат и крадците, защото просто с тази нужда от работна ръка въпреки тях имат полза от този поток хора.
Туй е моята теория.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 19:05 от 10¢'s cafè&lounge

# 42
  • Мнения: 2 786
10¢'s cafè&lounge, в думите ти има доста истина, но аз не мисля, че в болшинството си циганите отиват в Италия да работят (пък макар и в овошки, цехове или друго).
Това го правят бедните хора от селата, които така или иначе са си научени на труд (за разлика от циганите) и понякога образовани и интелигентни хора, които са просто в безизходица.
Циганите отиват да крадат, изнасилват, отвличат бебета, да мамят, да взимат наготово, а не да изкарват пари с труд.
Просто достатъчно е да се проследи криминалната хроника в България и в чужбина и ще видим.
Циганите, които съм виждала тук, просят на улиците (включително прави и здрави на вид мъже), спят по гарите, псуват те на български, проституират или просто крадат.
Разказаха ми история за малко норвежко градче, където някакъв циганин откраднал чантичката на някаква баба, и това е била тема номер едно на разговор за всички и постоянно възмущение как може да крадат от стари хора.
Да, несъмнено и местните имат донякъде вина, че търпят нелегалните емигранти и дори им помагат, но не мисля, че това е тенденция и важи за всички хора.
И не мисля, че могат да се сравняват нелегалния работник, чието единствено нарушение е, че няма документи и работи нелегално, НО все пак запълва тази нужда от такъв вид работна ръка, и циганите, които само крадат, мамят, лъжат, изнасилват и убиват, но не работят.
С какво точно допринасят вторите и каква точно пазарна ниша запълват?
Да ти кажа аз нямам толкова против нелегалните работници, които работят на непрестижни места за смешни (за местния стандарт) пари, защото те все пак правят нещо полезно за тази държава.
Тук също има недостиг на работна ръка в селското стопанство, доколкото е развито.
Но вместо да работят, циганите обикалят улиците и просят, предлагат секс за пари или просто крадат.
Това е, което ме възмущава.

# 43
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
10¢'s cafè&lounge, в Испания положението е идентично. Само, че повечето нелегални имигранти са в строителството. Но тъй като в Испания в момента има жилищна криза, напоследък секнаха непрестанните потоци нелегални имигранти от Африка, а те пристигаха на талази с лодки до Канарските острови, че са им най-близо. Явно новините се разпространяват бързо.


Но темата се измести.
Мисля, че дори и да ни изключат от ЕС, тези, които вече са навън и са легални, ще са в заварено положение. И нормалните, и нежеланите. А ми се струва, че нежеланите отдавна са се изнесли от родината.


А това за кражбата на бебето... Shocked ужас.

# 44
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Да де, те щото нашите цигани отиват да работят легално в Италия  Wink
Според мен с напълно основание са се наплашили италианците ... но дано правят разлика между добрия и лошия емигрант.
Този, от когото могат да извлекат икономическа полза и този, който нанася само вреда.
Така нормалните българи няма да страдат ненужно.

нямах предвид само циганите, а емигрантите по принцип.
10¢'s cafè&lounge много добре го е обяснила, за което   bouquet
как беШе : не е луд, който яде баницата и т.н.

не е редно да се вдъхновява нетолерантност само заЩото държавата не е в състояние да си узакони неЩата и да следи за стриктното им изпълнение.

исках да се вклЮ4а с неЩо по темата, ама ми изфиряса от главата  newsm78 Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 5 710
Изместихме темата малко...

Но, за да има цигани, има кой да ги пуска и има някаква полза.  Мисля, че ползата, както казах е, че покрай големия поток черноработници влизат и криминални типове, което ( обаче) все още изнася на правителството, защото БВП тука е около нулата, а очакваме да стане 0,8 догодина, т.е ( не съм специалист), но ние сме на някакво икономическо дъно тука. В Италия имаше  някаква чистка, която 'уж' направиха заедно с Румъния ( която отказваше да си ги вземе, разбира се). Оказа се, че има стотици лагери за номади, разпръснати из цялата страна. Хора, които се препитават с просия, джебчийство и тн. Ами, лесно беше да ги изловят и изгонят, но точно за ден отмина тази акция, никой не съобщи за резултата.
Но мен това което ме дразни е, че до такава степен хората тук не са наясно какво е 'ром', че си мислят, че ром е от Романия, т.е населението на Румъния са ром. В новините непрекъснато говорят за 'румънци, албанци и тн:, които извършват престъпления, а не за мъже, жени и тн, които извършват престъпления. Това аз не мога да го приема!  А румънци ( както и българи) има страшно много и много свестни, аз посещавам православна църква понякога румънска ( такава има само тук) и да ви кажа - хората изглеждат и се държат великолепно. Чисти, приятни, страшно приветливи, с такава радост посрещат мен, мъжа ми ( италианец), черпят ни, канят ни отново да отидем и изобщо  с всички сили се стремят да разчупят имиджа. Тежко им е и много им съчувствам.


# 46
  • Мнения: 2 786
10¢'s cafè&lounge, не знаех, че в Италия е толкова зле положението  newsm78
На това, че обявяват етноса на престъпниците и националността им по телевизията, се казва "липса на политкоректност".
Според мен е редно да се обявяват тези неща, а не да се крият.
Е, създавал се лош имидж на всички ...
Ами създава се, но ако ти знаеш, че това се отнася само за престъпниците, а не за теб, нали?
И че има и нормални и пълноценни граждани на тези държави, както казваш чисти и приветливи, в чиято компания ти е приятно.
И на мен не ми е никак приятно, когато България се споменава само с лошо - просия, проституция, джебчийство, престъпност по Черноморието и какви ли не щуротии всеки път и се споменава името на България, българи, български и прочие.
Никак не ми е приятно, но аз знам, че аз не съм от тази група хора, и че аз съм заслужила и извоювала уважението на тези покрай мен независимо, че съм от държава, която не е с добра репутация тук в момента.
Дори роднините на годеника ми ме приеха по-топло, отколкото очаквах в началото и проявиха огромен интерес към българската история, политика, проблеми и споделиха, че откакто той им е казал за мен, те живо се интересуват от България и следят по новините всяка новина, свързана по някакъв начин с държавата.
Разбира се не са очаровани, че новините за България са почти всеки път негативни, но аз не страдам от това по никакъв начин, защото отношението към мен не се променя.

# 47
  • Мнения: 9 052
ами аз казвам: НЕКА
и приемането ни в ЕС беше грешка

моите лични надежди за подобряване ситуацията в БГ беше ЕС
е, оказа се, че не са достатъчно силни, за да повлияят на балканския ни манталитет

и да, визи трябва да има за всички от БГ за целия свят
и да се дават възможно най-трудно, след строг контрол
само тогава може да се надяваме паплачта да не ни излага по белия свят

помня как миналата година в самолета имаше улични музиканти с акордеони
е, отдалече си личеше за какво отиват, за дрехите и миризмата им да не говорим
ми, пуснаха ги навсякъде  #2gunfire

аре бе, ще си строят хората в България и няма да могат да мръднат, а отвън ще полуАват само условия от сорта ... грижете се zа цигните и zа техните рпава, не са длъжни да бачкат, нека малцинствата се чувстват великолепнио... то едно малцинство остана в България и нее с тъмен цвят на кожата ...
Ако щ? zатварят границите и ще въвеждат режим zа "непослушните българи" първо да иzведат циганията от страната и да се грижат zа нея според собствените си иzисквания, да я хранят и да я галят с перце и да не накаzват прегрешилите "горки" цигани ... ДА ги видим до колко ще иzдържат.

# 48
  • Мнения: 3 521
Абсолютно съм съгласна с jabata_dil - то беше натиск за равноправието на малцинствата, то беше галене с перо, то не бяха българите етнически нетолерантни, то не си мъчихме кучетата, мечките, турците, македонци, цигани и незнам-си-кви още. Сега voila - адаптирайте ги, моля, превъзпитайте ги, поевропеизирайте ги.

п.п. За протокола аз също смятам, че с приемането на България и Румъния за членки ЕС се поизхвърли доста.
За срам - няма място за такъв> личи ми по акцента, че съм чужденка, а и боята ми не е от местните. Преди време някой беше написал - "И да се срамуваш пак няма да промениш нищо, така че по-добре се гордей" > ми какво да добавиш? Би ми станало неприятно, ако ни "замразят", но не бих се учудила.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 16:09 от surfline

# 49
  • Мнения: 2 786
Сърфлайн, с какво да се гордея в контекста на цитата ти не разбрах? newsm78

# 50
  • Мнения: 9 052
Сърфлайн, с какво да се гордея в контекста на цитата ти не разбрах? newsm78


ми гордей се с това, което си ти и не се срами да се наречЕш българка, щом нямаш нищо друго от което да се срамуваш.

# 51
  • Мнения: 1 263
Не всички български цигани просят или крадат в чужбина. Съпруга ми понякога наема такива работници и има  един, на който гласува пълно доверие за добре свършена работа.
 

# 52
  • Мнения: 9 052
Не всички български цигани просят или крадат в чужбина. Съпруга ми понякога наема такива работници и има  един, на който гласува пълно доверие за добре свършена работа.

то и не всички българи сме цигани, но всички сме под един zнаменател ...

# 53
  • Мнения: 1 263
jabata_dil, бих ти отговорила така: То и не всички цигани са крадци, но обикновено ги слагат под един знаменател.

# 54
  • Мнения: 9 052
jabata_dil, бих ти отговорила така: То и не всички цигани са крадци, но обикновено ги слагат под един знаменател.

да а аz бих ти отговорила така ... хора сме , грешни сме ... обобщения много  Laughing

иzключенията правят впечатление.
В случая мисля гледат с какъв паспорт си и вече не питат крадеш ли и циганин ли си.

# 55
  • Мнения: 1 263
Жалкото, е че самите циганчета са убедени, че с просене ще станат по-богати отколкото с учене, а това да накараш някой да си отвори портмонето и даде пари го приемат за висша форма на хитрост и остър ум.  Tired

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 17:32 от mummy

# 56
  • Мнения: 2 786
jabata_dil
Какъвто и да си като човек, по паспорт си приравнен с другите "българи", които постоянно нарушават закона.
Ето това не ми харесва.
Не мога да се гордея с такива неща, гордея се обаче, че съм това, което съм като човек.

# 57
  • Мнения: 3 521

Какъвто и да си като човек, по паспорт си приравнен с другите "българи", които постоянно нарушават закона.
Ето това не ми харесва.


Сменяш паспорта и си готова.

# 58
  • Мнения: 2 786
Имаш предвид гражданството?
Скоро Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт