Петна по лицето при бременност

  • 8 834
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте, момичета!
Искам да попитам имате ли някаква информация за появата на петна по лицето по време на бременност. Значи на мен ми се появи едно  кафяво петно на челото, все едно съм белязана и разни малки петънца по лицето - кафявички.  Това опасно ли е? Дали ще се изчистят след раждането? Значи не става дума за пъпчици, обриви или нещо такова, а за кафяви петънца.
Въобще от както съм бременна ми се появяват какви ли не бемчици и петънца по тялото. Нали не е нещо свързано с кожата? А е просто от бременността?
Благодаря ви предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 6 607
Маска на бременнстта се казваше май .
За съжаление не мога да те успокоя ,че ще се махнат.Синът ми е на 1.7г. и си стоят, поизбледнели са ,но се забелязват.

# 2
  • Мнения: 4 371
Мажи се с противлослънчев крем, поне да не излизат нови Peace
Има един крем за петна на Кокона и Майка, хвалят го, личен опит нямам.

# 3
  • Мнения: 65
И аз имам такива петна- по челото. Забелязах ги още преди да знам, че съм бременна и си помислих по-скоро, че са старчески... Laughing
Аз мисля (и се надявам), че след раждането ще се махнат (след парвото ми раждане всички кафеви петна по тялото- особено по гардите) ми се изчистиха наскоро след ражденето.
До колкото знам- това си е нормална пигментация, която изчезва след раждането.  Peace  Спокойно!   bouquet

# 4
  • Мнения: 367
Петна на бременността-каакто ти потъмнява една линия  от пъпа надолу,зърната на гърдите,така и по лицето се появяват пигментации,не са опасни.След раждането леко избледняват тези по лицето,но не изчезват напъно,другите се махат Confused Пази си лицето от слънцето и може и те да се скрият

# 5
  • Мнения: 391
Маска на бремеността се казва, да. Аз имах под очите. Много трябва да се мажес със слънцезащитни кремове с висок фактор. Аз използвах 50 и лятото тук беше дъждовно и без слънце и пак не успях да се предпазя. След раждането започнах да използвам избелващ лосион, крем и маска за лице. Петната намаляха малко, но не изчезнаха напълно. Мисля че все пак зависи от типа кожа. Маика ми след второто раждане остана с тези петна и до днес...

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Маска на бременнстта се казваше май .
За съжаление не мога да те успокоя ,че ще се махнат.Синът ми е на 1.7г. и си стоят, поизбледнели са ,но се забелязват.
На повечето жени им избледняват петната след раждане  Peace

# 7
  • Мнения: 6 607
Маска на бременнстта се казваше май .
За съжаление не мога да те успокоя ,че ще се махнат.Синът ми е на 1.7г. и си стоят, поизбледнели са ,но се забелязват.
На повечето жени им избледняват петната след раждане  Peace
Уф, надявям се  Praynig

# 8
  • Мнения: 71
Ползвах Кокона /и?/Майка и слънцезащитни! Изчезнаха ми петната, но аз имах мн малко. Само кожата на корема ми си остана едно голямо по-тъмно петно:)

# 9
  • Мнения: 4 371
Само кожата на корема ми си остана едно голямо по-тъмно петно:)
Скоро ли си родила Simple Smile И аз бях така, но се оправих.

# 10
  • Мнения: 71
Simple Smile Преди 3г и почти 7месеца:)) Бях с огрооооооомен за мен корем:)Бях 4окг, когато забременях-качих 18:)) Бях на морето около 2 месеца и почернях:))) И корема съответно най-изпъкнал:))Гинеколожката, която следеше бременността ми онемя: "Как ще раждаш с тоя корем. Като те види доктора обяснения...."Simple Smile) И ме питаха м/у другото не ми ли е пречело слънцето?хахахахаз от сутрин до вечер на плажа...повече киснех в морето де:))И сега Дари не иска да излиза от банята:)))

# 11
  • Мнения: 4 371
Simple Smile Преди 3г и почти 7месеца:))
Хаха, отдавна, почти колкото мен Simple Smile Ако се печеш едно лято с цял бански може да изравниш тена Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт