Супер вкусен спанак с кисело мляко-не пропускайте

  • 14 896
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Хайде и аз да се разпиша-това е една много вкусна рецепта с която мои приятели проядоха спанак.  За приготвянето са ви необходими 1 килограм спанак;4 кофички кисело мляко;3-4 скилидки чесън;1 равна супена лъжица червен пипер;сол на вкус.
Спанака се почиства и измива и се нарязва на едри ленти,след което във вряща подсолена вода се слага спанака да се вари за 10мин.След което се изцежда от водата и се слага в нагорещена мазнина да се запържи докато си промени цвета на тъмно зелен.Преди да се дръпне от огъня се прибавя червения пипер и готово.Като изтине спанака в него се изсипва киселото мляко и се овкусява с чесън и сол.Не се прибавят никакви други подправки.Това не е яхния нита таратор ще ви хареса.ПРИЯТЕН АПЕТИТ Peace Забравих да добавя че може по желание да се добави и забулено яйце.

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 22:21 от ESKAPE

# 1
  • Мнения: 174
И аз уж не ям спанак но като опитах от това проядох,не пропускайте опитайте

# 2
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ох , маммалелей , както си го описала само Пина да подхвърли и едно италианско хлебче и топи , топи ...мммм... с лопуш ще стане ли , че имам една поляна сега след дъждовете , а спанак тц...

# 3
  • Мнения: 1 771
На 1 кг спанак 4 кофички кисело мляко, няма ли да са много?
щото си мисля, че той при готвенето ще намали обема си почти на половина.

# 4
  • Мнения: 30
Не няма да са много дори може да бъдат пет кофички.Да спанака си намалява теглото при варенето и пърженето но когато го смесиш с мляката се разтваря и става много.Трябва да се пробва така е трудно да си го представиш.Това е много леко ястие няма нищо общо с каквато и да е представа за спанак.  chef

# 5
  • Мнения: 198
Не може ли с лапад  Embarassed Много трудно се чисти тоя спанак значи,голяма мъка Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
О, страхотно звучи! Ще го пробвам задължитело, обожавам спанак!   bouquet

# 7
  • Мнения: 30
Не може ли с лапад  Embarassed Много трудно се чисти тоя спанак значи,голяма мъка Rolling Eyes
     Да маже и с лапад,но аз съм пробвала и не ми хареса беше голяма гадост.Има и една подробност аз не обичам .лапад и не знам дали ще бъда критерий ,но не пречи да опиташ.Казах на една приятелка за тази вкусотия и тя се постара доста но накрая реши да добави черен пипер и стана една каша....не ви препоръчвам да слагате каквато и да е друга подправка не за друго, но има вероятност да заприлича на МАНДЖА.  Sick

# 8
  • Мнения: 3 621
Не може ли с лапад  Embarassed Много трудно се чисти тоя спанак значи,голяма мъка Rolling Eyes

може дори с лапад е още по-вкусно  Wink

# 9
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
С лапад найстина е по-вкусно. При нас му викаме БУРАНИЯ. Самият лапад предава и един особено кесел вкус, докато при спанака е по блудкаво. Но като му се добави сол , става идеална лека и приятна разядка направо. Ако искате избегнете пърженето и става доста диетично. Аз по принцип само го варя, защото в къщи на мойте почват да им врът киселини.

# 10
  • Под звездите
  • Мнения: 1 297
С лапад също става,а аз също слагам когато имам и кислек.Става божествено.

# 11
  • Мнения: 1 352
Често правя такова лятото, много е леко и свежо. Опитайте същото и с печени чушки, страхотно става!

# 12
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ау, май ще бягам за спанак днес. Звучи чудесно!

# 13
  • Мнения: 305
Тази рецепта ми  я даде една позната от Якоруда, Около 2 седмици след това правех всяка вечер от тази салатка като семейството ми не е особен почитател на зеленилките! Sunglasses
Аз измивам спанака и го слагам в една купа и го пускам в микровълновата за 5 мин, доста по-бързо става и докато се охлади  задушавам 1 глава лук в тигана и след това добавям всичко както си е по рецептата! Може да опитате и вие с лук!

Саладката е страхотна! cheers

# 14
  • Мнения: 899
Много я обичам тази салата, в заведенията я наричат "Попай" Simple Smile . Моят вариант е - задушен спанак/лапад, цедено кисело мляко, сирене, черен пипер и поръсени смлени орехи. Вкусотия, бях я забравила, довечера пак ще си направя.

Общи условия

Активация на акаунт