А когато всичко свърши...

  • 4 606
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 433
С риск да ме изядете, но не сте прави напълно за едно... няма начин,ако наистина се държиш лошо с един човек, нон стоп демонстрираш обида, да се получат адекватни  отношения с децата.
Съжалявам, но това е горчивата истина....може да не е честно или справедливо, но е така.
Докато родителите не могат да си загърбят егото- страдат децата - това  е истината. И  е въпрос на много усилия и двамата да го разберт. И много често тези усилия звисят от  жената. Това е ... ма не се обаждал на  мобилния, ма тя не искала да говори с него.... ми тогава и последствията са такива.. за мен не сте прави.... може и да греша, но така мисля днес и може би, защото чудеса съм изнесла на гърба си, за да имат децата бащи......
Аз не одобрявам егото ми да е  над интереса на децата ми.

Jaly, супер си го написала.  Peace И аз така вече не знам колко време го играя тоз филм, ама като го гледам малкия колко е щастлив като се вижда с баща си, забравям за малко огорченията. А иначе се радвам, че има такива татковци като Дани и Инкел.

# 46
  • Мнения: 2 723
ако започне да го вижда се привъзрва
 
Абе той живя с това дете 2 години и не се привърза, пък сега с двучасовите срещи ще се привърже ooooh!

ако някак успееш да го убедиш, че вече няма между вас за какво да става въпрос,
Аз имам чувството, че докато имаше нещо между нас по-идваше, по-се интересуваше и по-се обаждаше...

мъжете не виждат децата именно,  за да избегнат сцените.
Нашият татко сякаш предпочита сцените пред детето, защото в малкото пъти, в които е идвал, все се опитва с мен да се заговори, а аз гледам да не им преча на играта, защото заговорим ли се, той забравя, че е дошъл да види детето и се съсредоточава в разговор от типа кой за какво е виновен...

Нямам проблем с егото, просто когато се разбираме по телефона всичко е наред, той обещава всичко... после просто не идва и не се обажда Sad

# 47
  • Мнения: 2 723
Извинявай Никси, ама това не го разбрах...

ами казвам му аз, че за децата е добре да имат контакт с баща си, но той явно не ме разбира, или не ми вярва, или ... знам ли

# 48
  • Мнения: 651
Ами обаждай му се ти, ако можеш да се предолееш, без да се сърдиш, да натякваш... казваш: "на детето му е мъчно, иска да те види".. той примерно не идва, след време пак....и така до откат..... ако започне да го вижда се привъзрва,  ако не му натякваш, ако някак успееш да го убедиш, че вече няма между вас за какво да става въпрос, може да се получи..  не казвам, че ще... казвам само че много често мъжете не виждат децата именно,  за да избегнат сцените.
И знаеш ли какво, БНД 1- (на сина  ми бащата) без съмненеи го обича........
НО!Ако взема вашите критерии..... ми аз  трябва да не го погледна.. той например може 7-8 дена да не вдигне телефона да види как сме или да попита за сина ни, аз го търся, ако има нещо.... имало е време точно това да ми казва " аз като нямам, на тебе как да ти дам"..... и не ми е давал, аз съм се грижила... Има моменти като залитне по някоя девойка, много се отчуждава, просто не вижда детето... но аз пак го търся... не съм го прогонила, идваше в къщи да вижда детето, не даваше пари в  онзи период, бяхме се разделили заради друга жена/и..... но винаги е бил добре дошъл... И сега е.....С годините порастна, промени се , стана различен, сега и да се ожени, съм сигурна че няма да остави детето.....
БНД 2-  нямаш идея за какво иде реч..... аз го търся - обещава - не идва.. аз го търся -обещава -не идва.... но накаря все пак идва и аз харча всичкото време, за да е с детето, да им е хубаво заедно, търсих пътеки- по една не става, тръгвам по друга и така..... и сега вече не си  представя да не я вижда... но мина време.....  много време... знае, че съм  го донесла нагръб до тука, а е  90 кг.....  

Става, но това  е, жертваш си егото... и понеже на мен мойто изобще не ми трябва, нямам на никого какво да доказвам.... много пъти  и сега приятелки ме корят, отстрани изглежда, че правя безкрай компромиси.... но като ги виждам заедно, знам че си струва...



С риск да се повторя в тази тема, но докато обмислях как да го формулирам- ти си го написала Simple Smile
Минах през същото. Но още в началото погребах всякаква лична обида, вендета, доказване...както щеш го наречи. Еднствената ми цел беше да запазя връзката баща-дете. той не се интересуваше, но детето страдаше, тъкмо беше станал на 3 по това време. Обаждах му се за всяко отклонение в поведението на детето което можеше да е резултат от събитията. Да знае, да му тежи. Както на мене ми тежеше, пък белким се разчувставаше. ПОнеже му беше гузно- зъбеше ми се че го тормозя, затова не идвал, затова не се обаждал. Продължих да го "тормозя" с СМС-си- днес детота каза едикакво си, направи едикакво си, как мислиш на какво се дължи. Мене почна още по-силно да мрази, но взе да се събужда за сина сина си. С времето връзката се възстанови, като разбира се мина и през драмата че детето пък вече беше отвикнало от него и го отхвърляше- айде и там на въже ходих да го убеждавам да не се отказва ( къде по-лесно щеше да е да злорадствам- виждаш ли, сам си си виновен). Аз спрях да го "тормозя", съответно той пък спря да ме мрази и нещата полека се наредиха, сега никой не наднича в живота на другия, доброволно си говорим за нас ако имаме желание, основната ни комуникация е за детето и считам че сме постигнали значителен успех.  Имаме установен без съд и прочие режим на виждане- 2 до 3 пъти седмично, старае се да го спазва, ако не може- старае се да компенсира с други дни.  Аз пък се старая да се чувства добре като идва да го вижда- не за да го привързвам към себе си ( пази Боже!), а да им е комфортно докато са заедно, да заздравява връзката ИМ.
Убедена съм обаче, че ако му показвах колко го презирам, колко е жалък за мене и как ако не е детето не бих си спомняла за него- никога нямаше да сме там където сме сега.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 999
Ти му казваш - гаден си ми, боклук си за мен, няма да те поканя в спалнята, нито крем карамел ще ти направя, нито пък трето искам от теб, ама той си знае неговото - отношение искал.  ooooh!

 Joy Joy Joy

Горното е просто жестоко  Joy

И аз като Джали и Метличка... Ама нещо взех да се изморявам последно време  ooooh! Постигнахме регулярност на срещите - в смисъл през уикенд са заедно от петък до неделя. Преди се виждаха по-честно, но за 2-3 часа и хаотично, когато таткото има време... при това аз винаги с тях.

Джали е права...до някъде. Може да звучи егоистично - но и аз съм човек - уморих се да правя какво ли не, за да държа връзката баща-дъщеря. Нямам нужда от БНД за отглеждането на детето нито финансова, нито логистична. По-важното обаче е, че той няма поведение на родител, какъвто бих искала за дъщеря ми, не й дава нищо ценно, не я учи на нищо, не й е пример в нищо... което знам говори колко лош избор съм направила

# 50
  • София
  • Мнения: 433
И ние постигнахме регулярност, даже БНД вече проявява самоинициатива - във вторник заминават двамата за Сандански. Ма докат стигнем това дередже... Но и аз много се уморих, признавам.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 259
Съгласна с Джали на 100%.
Как съм си преглъщала егото в началото ... само аз си знам, как не се задавих  Sick
Но за Иво е важно, вътря, суча, усещам го, че му е важно и не мога иначе.
Имало е дни, в които не мога да понасям баща му, но си говоря кротко и спокойно с него.
Гледам Джали и Иса, които са няколко години пред мен, са се поуморили вече - може би това ме чака и мен и тогава друго ще говоря.

# 52
  • Мнения: 9 990
Аз, доколкото разбрах, не, че адвокатствам на Сиси,ама-тя просто не му постила червеното килимче вече, нищо повече...И просто не го гледа с обожание, говори спокойно, а Той , защото е видимо пренебрегнат-се заяжда.

# 53
  • Мнения: 236
И аз съм на мнение, че няма как да обиждаш постоянно някой, да го упрекваш, да демонстрираш пълно пренебрежение и да очакваш той да идва всеки ден с желание да си общува с децата или да тича, за да помага, когато децата имат нужда от него или нещо. Трябва да е абсолютен мазохист. Но и няма нужда съвсем да си загърбваме егото и достоинството...Това, което аз мисля за бившия си съпруг, това, което ме е обиждало, това, с което съм отказвала да се примиря и приема, съм му го казала и обяснила когато му е било времето. Не че съм забравила, но сега вече не ми е проблем да казвам здравей на БНД, да му се обадя, когато искам да коментираме нещо, свързано с детето, да се виждаме и да излизаме заедно. Когато виждам, че синът ни се чувства добре, удовлетворението ми е налице. Когато сгафи нещо или ме обиди...спирам за известно време да общувам с него, докато ми поотмине, но на контактите с детето никога не съм пречила.

# 54
  • Мнения: 2 336
Принципно не искам да ви занимавам с отношенията ни с ЕРД. Пък и съм наясно, че сте достигнали до много по- различно от моето становище до къде трябва да прави компромиси МНД.
Накратко - откакто разбрах за изпълненията на ЕРД му говоря минимално, ако не се налага - изобщо. Единствено и само провеждам изключително нормални и дипломатични диалози (най-често мои монолози) за децата. Имаше период след раждането на Ангел когато въпросният индивид идваше, когато му скимне. Аз още изключително объркана му плащах телефона, дадох му пари дрехи да си купи (да отбележа парите за дрехите ми ги върна месец по-късно) - без да ми ги е поискал. Идвал е, когато не са му достигали пари и аз съм му давала. Образно казано - ако в някой момент поиска помощ не бих му отказала. Казала съм, че аз обаче никога не бих го потърсила ако самата аз имам нужда от помощ. Дори и за децата. След като Ангел получи алергичния шок и по зимните нощи с двете деца се лутах сама по болници се отрезвих малко. Казах му, че отпуската от бащинство свърши, че има ангажимента да води Ицко на училище и вече дължа да си плаща издръжка. До този момент 1 лв не беше дал. И в интерес на истината около месец!!! имаше ангажиментът да води и взима Ицко от училище. Идваше почти всеки ден, сядаше на дивана вкъщи, радваше за по 5 мин на Ангел. Един път даже като заведе Ицко се върна да обърне повече внимание на Ангел. Аз пак почти не говорех с него, само при нужда. Но обстановката не е била изнервена. Та си мислех, че сме постигнали що годе нормални отношения.
До момента, в който мина разводът. Още в началото на следваща седмица ми отказа да води и взима Ицко и ме остави с бебето да поема и този единствен негов ангажимент. Причината, която изтъкна, че не можел да се наспива. Тогава му казах, че повече в моята къща няма да стъпи. За децата няма да му преча да ги вижда, но като идва седи на вратата. Може и отмъстително да ви се струва, но тогава взех това решение и все още смятам, че той не заслужава и това, което му давам. За целия период е извел Ицко цели 7 пъти за по два-три часа, опа 8 с оня ден. Звъни на детето един път на седмицата за по 20 сек. Простотии, сътворени от него - бол: изяснителни разговори с детето, където обяснявал как мъжа на майка му щял да ги пребива с брат му, желание да вкара кифлата в "честите" си контакти с Ицко, обяснявал как аз съм трябвало да търся вината в себе си за станалото и така. Та човекът иска отношение - ама аз не давам на подобен боклук такова. На врата стои, не му казвам здрасти, но не му преча в нито един момент (идва без да предупреди, просто звъни на вратата) да взима и да се радва на децата. Нито проблеми за времето, нито ограничения съм дала.
През всичкото това време само ми се натяква колко много бил направил за мен, как съм имала толкова много преди и все за вина ми се говори. Не разбра лекенцето, че вече няма никакво значение какво е било преди. Просто трябва да действаме така, че децата да са добре и да можем да им осигурим елементарното. Та дойде моментът, в който майчицата му ми обясни, че задълженията на ЕРД се изчерпвали с това да превежда редовното издръжката от по 100 лв на дете и съм НЯМАЛА  право да го търся нито за финанси, нито за друго.
Като заключение мога да кажа, че с този индивид не бих разменила и две думи извън темата за общите деца. Дълго стана, извинявайте.   bouquet

# 55
Съгласна с Джали на 100%.
Как съм си преглъщала егото в началото ... само аз си знам, как не се задавих  Sick
Но за Иво е важно, вътря, суча, усещам го, че му е важно и не мога иначе.
Имало е дни, в които не мога да понасям баща му, но си говоря кротко и спокойно с него.
Гледам Джали и Иса, които са няколко години пред мен, са се поуморили вече - може би това ме чака и мен и тогава друго ще говоря.

Ами да, изморително е, но то и да си майка  е изморително, но не се отказваме... за мен логиката е еднаква... просто това също е част от това да съм добра майка за децата си, да ги  пазя колкто е възможно да порастнат без дупки в душата си илипоне колкот мога да намалявам щетите. Още повече аз съм част от причините да не живеят с цяло семейство и тука не става въпрос за вина, а за избора, който съм направила преди да ги зачена тез деца.
Метличката идеално е описала  механизма- това с  смс-те му бъркаше в здравето. Нищо лично, никакви обясннения, но примерно " на запспиване каза" мамо толкова го обичам тати"..... и той мълчи, след няколко дена пак и така. Точно  израза е "събужда се за детето си", но трябва да му дадеш възможност и да я искаш за детето си. Че БНД 1 години откакто не сме заедно, първо на мен бърза да си покаже проектите и каквото е правил, а аз му разказвам за работата ми, ядосвам се или  се тръшкам и не го смятам за нарушение на личното ми пространство, чак ме дразни като почне да защитава баща й на дреба или да ме кори, че съм по твърда понякога.....
Никси, докато децата са малки , бащите не ги усещат и даже да живеят с тях, не се привързват толкова, знам го от мъже, виждам го на два пъти вече  в собствения ми живот, вярвай ми няма да сбъркаш. Когато започне да говори, да задава въпроси, да общува детето -тогава става интересно. И не влизай в схемата, ма то много лесно с отгледано дете... лесно нечестно, така се получава. Но ако искаш здраво и щастливо дете- това е пътя.  Разбира се, правим уговорката за "санитарният минимум", който един мъж предлага, за да станат нещата. За тез дето изобщо ги няма , не говорим.

И дори ако както казва Иса, бащата не е какъвто бихме искали или от какъвто има нужда детето- той Е бащата и за детето е добре да го има покрай себе си.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
И дори ако както казва Иса, бащата не е какъвто бихме искали или от какъвто има нужда детето- той Е бащата и за детето е добре да го има покрай себе си.

Права си  Peace
Напоследък нещо ме друса ревност спрямо Дариа и за това го написах  Embarassed Срам, не срам... признах се.
Но да добавя, че пред Дариа му пазя авторитета абсолютно. Винаги говоря за него само и единствено хубави неща. Карам я да говори с него по телефона и пр.

# 57
  • Мнения: 9 990
Не, Джали, не да се отказваме...и не се отказваме.Просто понякога си даваш почивка, нищо повече.Случва  се.

# 58
  • Мнения: 2 863
Не, понелеопа, не става въпрос за почивка според мен, защото докато си уморен и ти е втръснало от него и регулярно го пращаш по дяволите, всъщност намаляваш шаносвете някакви отношения изобщо да се стабилизират.
НО, има и друго, макар вашите отношения да са сложни, той все пак се прибира у вас и  ще не ще  вижда децата, а сложното е когато трябва да го накараш да дойде да ги види... мдам....

# 59
  • Мнения: 9 990
уфф, да-тези, които трябва да ги Караш...да си виждат децата, предполагам страдат в пъти по-малко от тези, които искат.Пък тези, които искат преглъщат и те нездравословните взаимоотношения с майката, стискат зъби и излизат "по мъжки" примерно със синовете си, а не чакат майката да разисква шофьорския си курс...охотно с него.Един нормален човек предполагам осъзнава, че е причинил душевна болка, която е виновника за поведението на отсрещната страна.
Сиси-образно с твоя случай давам пример, надявам се не се сърдиш. Peace
И за автора на темата-да си търси децата, независимо майката дали "съска" насреща.Малко по малко нещата може да влезнат в релси.

Общи условия

Активация на акаунт