Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Ние сме на 1,2 г. и продължаваме да се кърмим особено вечер. По-скоро така и е по-удобно да се приспива,нищо че се събужда по няколко пъти през нощта
Четох различни статии в интернет, че това е нормално и трябва бавно и постепенно тя самичка да се откаже, но знаете общоприетото мнение, според което не е нормално на тази възраст дечицата да се кърмят още.
Да не говорим за педиатърката и която е абсолютно против, както и разни баби, лели и т.н.
Чувстам се така, сякаш правя нещо нередно, но пък от друга страна вътрешно съм убедена, че постъпвам правилно,защото виждам , че малката е по-спокойна по този начин.
Ще се радвам да споделите как е при вас

# 1
  • България
Мила pipikapone,
иди в Кърмаческия и ще се увериш, че бебетата могат да се кърмят и много по-дълго Grinning или поне дотогава, докато е приятно за теб и за бебето.
А на всичките си роднини кажи да си гледат техния живот, смени си педиатърката също.
Иди в библиотеката на кърмаческия - аз лично исках да отбивам малката, но след всичко прочетено съм убедена, че ще се кърмим още дълго. Желая ти дълго и безпроблемно кърмене, което горещо ти препоръчвам!

# 2
  • Пловдив
Докато се чувствате комфортно  Peace
Е, а иначе знам, че трябва да спре да се кърми бебето, когато може да свали сутиена на майка си с една ръка  Wink Joy Joy Joy

# 3
  • Стая № 6
  И аз вече се чувствам като теб.Бабите и познатите ми  се чудят защо още го кърмя,"голям е вече!"!Но пък педиатърката ми казва,че няма лошо в това,"до година и половина даже си е нормално кърменето"-това са нейните думи.Аз по-скоро се притеснявам,че кърмата ми намаля много,а той друго мляко неиска....Но твоето бебче е по-голямо,ако си решила,можеш вече постепенно да го отбиваш. Peace

# 4
Ние още се кърмим,защото ни е приятно.Мисля ,че сама ще прецениш кога да спреш,

# 5
  • София
докато ви е приятно естествено Wink

# 6
  • София, Младост 1
На този въпрос няма еднозначен отговор. За всяка майка и ббе е различно  Peace Аз приемам за нормално едно, ти друго, трети трето. Решаваш си ти, не лелите, бабите, педитата или някой друг  Peace

# 7
  • Белгия/София
Според зависи от много неща. За мен лично - 6-8 месеца са достатъчни  Peace

# 8
За мен до към годинка е достатъчно детето да извлече напълно ползата от кърменето. Но това е достатъчно, а не знам какво значи нормално. Нормално е до тогава до като ти и бебето се чувствате комфортно от това и изпитвате нужда. Друг е въпросът, че колкото по-голямо става детето, толкова по-трудно става отбиването.

# 9
  • София
Аз лично ще я кърмя докато имам кърма. Природата си знае работата.

# 10
  • Монтана
Ние още се кърмим.Това не е нормално,но малката не мисли така Blush

# 11
По принцип до около година.

# 12
  • Sofia
   Зададох този въпрос на свекървата си,тя ми отговори:"Това е интимен процес и се касае само майката и бебето.Никой не трябва да се намесва със мнението си за срокове,честотата на кърменето и т.п."
  Аз самата още кърмя! Peace

# 13
  • под голямата лоза
За мене не е нормално, но ти си знаеш... Peace

# 14
Ние още се кърмим,защото ни е приятно.Мисля ,че сама ще прецениш кога да спреш,
ох, пепа, като прочетох поста и отначало видях първата лентичка и ми се очетвориха очите Simple Smile
чак след това забелязах втората  Crazy
нищо лично, фен съм на кърменето, просто ми стана забавно  Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт