Кое колко струва?

  • 15 987
  • 177
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Преди време една дружка ме попита колко
струвало мушкатото при нас. Не знаех.

После една друга дружка ме попита колко
стрували ягодите. И тяхната цена не знаех.

Сега чета ДеЩо в една друга тема, пише, че
вносните череши стрували 20 лева, нашите 6.

Опитах се да си спомня колко струва хлябът тук,
колко захарта, колко олиото, колко това и онова.
И се оказа, че изобщо нямам представа. Никога не
съм се заглеждала в цените, като ми хареса нещо,
го купувам, и толкова. И при вас ли е така, или не?

# 1
  • Мнения: 6 992
Предполагам, че ти е ясно, че не  Laughing
Макар че и аз не знам точни цени.
Но като вляза в магазина - пресмятам.

# 2
  • Мнения: 2 070
На женския пазар ягодите били по 2 и 50 килото, в Плевен пък са по пет. И на двете места казват, че са гръцки, а са от Петрич.

Киселото мляко е между 60ст и лев и нещо - най-скэпо е екологичното.

За други неща сега не се сещам.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И аз не знам точните цени. Дали е 60,70 или 80 ст киселото мляко. Трябва да се яде, купувам го. И с другите продукти е така,но все пак правя някаква сметка. Олио,захар нямам точна представа. Един ден купих само олио 1л. за 3,70 и се опулих.Спомените ми бяха за около 2 лв.
А черешите на ДеЩо в началото бяха 30 лв, бих ги купила само в краен случай,не съм сигурна с какво са обработвани,че да издържат толкова пътуване от чужбина.

# 4
  • Мнения: 81
Liska, аз съм същия случай като теб, почти на нищо не знам точната цена  newsm78
Имам си набелязани няколко хранителни магазина, пазаря си това което ми трябва, плащам и си отивам, отново без да съм разбрала кое колко струва. Но има доста хора, които знаят цени до стотинка и си правят сметка, че ще купят хляб от този магазин, сирене от онзи, зеленчуци от определена сергия на пазара и така ще се пазарили най-на сметка. И тези хора мен искрено ме изумяват, че въобще могат да си създават такова бреме за мозъка и за краката за да спестят 1 лев.

# 5
  • Мнения: 6 992

Имам си набелязани няколко хранителни магазина, пазаря си това което ми трябва, плащам и си отивам, отново без да съм разбрала кое колко струва. Но има доста хора, които знаят цени до стотинка и си правят сметка, че ще купят хляб от този магазин, сирене от онзи, зеленчуци от определена сергия на пазара и така ще се пазарили най-на сметка. И тези хора мен искрено ме изумяват, че въобще могат да си създават такова бреме за мозъка и за краката за да спестят 1 лев.
Ау, не, това великият ми мързел не може да си го позволи Laughing

# 6
  • Мнения: 2 448
И тези хора мен искрено ме изумяват, че въобще могат да си създават такова бреме за мозъка и за краката за да спестят 1 лев.
Можеш само да се радваш, че не ти се налага да си като тях.Не мисли, че им е много приятно.
И аз съм имала моменти, когато влизам и си пазрувам без да гледам кое колко струва, но и също съм оставала и без един лев и много добре знам как се чувстват тези хора.

# 7
  • Мнения: 836
... И тези хора мен искрено ме изумяват, че въобще могат да си създават такова бреме за мозъка и за краката за да спестят 1 лев.
И аз искрено се надявам, че никога няма да изпаднеш в ситуация, в която ще трябва да си създаваш бреме за мозъка - да се чудиш откъде и как да пазаруваш, че да спестиш поне 1 лев! Защото на немалко хора им се налага. Не е изумително, тъжно е.
На мен ми засяда една буца в гърлото, като видя хора с такова бреме.

# 8
  • Мнения: 4 916
... Но има доста хора, които знаят цени до стотинка и си правят сметка, че ще купят хляб от този магазин, сирене от онзи, зеленчуци от определена сергия на пазара и така ще се пазарили най-на сметка. И тези хора мен искрено ме изумяват, че въобще могат да си създават такова бреме за мозъка и за краката за да спестят 1 лев.

Ако са пенсионери и нямат друга задача за деня - уай нот? Хем се разхождат по пазара, хем работа вършат. А за пенсионерите 1 лв. са си пари все пак, по лев на ден - това са 30 лв. за месец. С тези пари често се покриват разходи като лекарства и др.

По темата - кафето в "Неделя" е 1,80 лв. От машината на работа - 0,30 ст.

# 9
  • Мнения: 2 070
Никога не
съм се заглеждала в цените, като ми хареса нещо,
го купувам, и толкова. И при вас ли е така, или не?


Когато живеех в Англия, работех и харчех паунди и при мен беше така. Парите за храна са много малко и не са ти разход.
Предполагам знаеш, че в БГ има много хора, които не могат да си позволят много неща. Затова като отидат да живеят по Гърция, Испания, Италия и т.н. първо се освинват, защото си угаждат с неща, които тук не са консумирали, после някои се усещат и са по-умерени. Обаче форума не е представителна извадка, Клюкарника още повече.

# 10
  • Мнения: 431
Знам до стотинка кое колко струва.

Бих походила, за да спестя левче. Знам какво е мизерия, та да ти се налага и за 10 стотинки да ходиш. Който не разбира какво е, дано продължава да е в неведение.

# 11
  • София
  • Мнения: 175
Гледам цените, но най-вече защото ми писна да ме лъжат на касата, когато плащам. Гледам ги и защото ми е много досадно всеки път да се моля за касова бележка. И разбира се - гледам ги защото си правя сметката, въпреки че съм голям сладокусник и не мога да си откажа нищо за ядене  Blush

# 12
  • Мнения: 2 229
...Но има доста хора, които знаят цени до стотинка и си правят сметка, че ще купят хляб от този магазин, сирене от онзи, зеленчуци от определена сергия на пазара и така ще се пазарили най-на сметка. И тези хора мен искрено ме изумяват, че въобще могат да си създават такова бреме за мозъка и за краката за да спестят 1 лев.

 ooooh! ooooh!
Айде помисли пак, и виж дали отново ще се "изумяваш".

# 13
  • Мнения: 5 370
Темата на Лиска ми напомня за тазсутрешния "Сблъсък". Дали цените в България са излишно раздути. Казвам ви, на втората минута ми идеше да взема нещо и да го запокитя към плоския екран срещу мазната физиономия на Каролев!!!!!  #Cussing out
Да ми обяснява за "закономерните процеси на изравняване на цените ни с тези в Европа!!!!
Абе ей, Пижоооо, що не вземете първо стандарта ни да изравните с техния????
Иначе, да , знам цените, обикновено пазарувам само на едно място и знам какво да очаквам.
И, да, Лизбет е права-страшно е да обикаляш магазини, за да спестиш, да речем, 20 ст. от цената на дадена стока. Имала съм и такъв период.

# 14
  • Мнения: 1 761
Аз пък се удивлявам какво толкова възмутително има в това,да си беден и да си правиш сметка дали ще ти стигнат парите на касата,ако не се замисляш какво купуваш.Наистина,много хора купуват и плащат,други си броят стотинките и обикалят града за да спестя левче...за съжаление има и такива,които само гледат витрините,дори не влизат в магазина.
Грозно е.Дано никога не ви се налага да спестите левче,за да купите химикал и тетрадка на детето си.

Общи условия

Активация на акаунт