Повече от месец кашлица, кажете какво да давам...

  • 15 678
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 984
вероятно е нужен фликсотид. 100% не е алергия! кашля по рядко защото оздравява от антибиотика.

Този фликсотид като гледам листовката няма доза за деца под 4 години, така че незнам дали е подходящ. Вероятно в малки количества е Peace Обаче Буто-астма-та не е ли същото нещо? Или по-точно със същия ефект.
съвсем различно е. буто-астма е салбутамол/вентолин/ фликсотидът в нашата редакция няма доза /при астма/ но се дава често. само че при бронхити в ниска доза /обикновено 2*50мкг/ с бейбихалер за около седмица /то повече не се и налага/ .

# 46
  • Мнения: X
Благодаря, ще го имам  в предвид. Hug

# 47
  • Мнения: 1 984
Благодаря, ще го имам  в предвид. Hug
сега трябва да минала кашлицата или? все пак това е ако няма бактериална инфекция .... ако има се лекува според случая... 

# 48
  • София
  • Мнения: 1 825
Преди 10 дни моя приятелка ме зарази с нещо вирусно - без температура, започна с хрема, премина в суха упорита кашлица, съпътствани с болки в костите и обща слабост. Въпреки че беше на антибиотици заболяването при моята приятелка продължи близо месец. Аз на третия ден започнах приема на Саменто /Котешки нокът/ и, Слава Богу, излекувах се за общо седмица от началото на боледуването, без да пия каквото и да било друго лекарство.

Пожелавам ви успех!

# 49
  • Мнения: X
Благодаря, ще го имам  в предвид. Hug
сега трябва да минала кашлицата или? все пак това е ако няма бактериална инфекция .... ако има се лекува според случая... 

Не е минала съвсем. Тоест от 2 дни не беше кашлял изобщо. Вчера до обяд доста кихаше и кашляше и от 12 на обяд до сега не се е закашлял изобщо. Казах че ще имам в педвид лекарството, понеже за почти всички се консултирам с педиатърката. От форума лекувам само със безобидни или "бабешки неща". И приемам съвети.

# 50
  • Мнения: 22 837
И моето детет е така,кашля от 20 дни,ама и аз също.Реших,че е вирус,педиатъра същото каза,но взех да се притеснявам от дългата му каш;ица и сополи.
Предписаха на детето Флудитек и му взеха секрет от носа,ще стане утре.Междувременно аз се влоших:суха кашлица,трахеално дразнене,което предизвиква суха кашлица и температура,между 37.0 и 38.3.,силна обща отпадналост.Това вече 6 дни.От събота пия антибиотик Зинат,утре пак съм на преглед.Според лекарите е бактериална инфекция и при мен са станали усложнения.Това се получи преди 2 месеца с детето.Ужасно,просто.

# 51
  • Мнения: 16
За мой голям срам Пепи първата си зима кашляше с рядки прекъсвания 4 /четири/ месеца. Смених GP- то щото каза: "Каква майка си, че не може да го излекуваш". Новото ни GP ни предписва антиалергични и те помагат!

Общи условия

Активация на акаунт