Кървене при 6-год. момиченце.

  • 2 408
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 615
С думи, случвало ли се е на детето ви и какви бяха причините?
При моето беше еднократно и в малко количество - може и да се е ударила, но не си спомня такова нещо. Не искам да споделям възможните причини, които ми хрумнаха и вече проучих. Пуснахме урина за изследване, от утре тръгваме по лекари, но ми се иска да чуя и прости обяснения. Благодаря ви!

# 1
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
при моята дъщеря беше от колелото,беше карала много  и се беше протрила от долу. Кръв имаше съвсем малко и еднократно.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Препатила  съм.Дъщеря ми,беше  на  гърне  и  ставайки  падна  ,но  се удари  много лошо.Имаше  кръв,ходихме  в  Пирогов.На  детски  гиниколог.Оправимо  беше.Да  не  се   протъркала  от  нещо.Детска  играчка,колело.Правихме  и  изследвания,кръв  урина,видеозон.Задължителен  е  прегледа.Много  е мъничка.
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 492
С думи, случвало ли се е на детето ви и какви бяха причините?
При моето беше еднократно и в малко количество - може и да се е ударила, но не си спомня такова нещо. Не искам да споделям възможните причини, които ми хрумнаха и вече проучих. Пуснахме урина за изследване, от утре тръгваме по лекари, но ми се иска да чуя и прости обяснения. Благодаря ви!
На мойта дъщеря и се случи еднократно когато беше на 5 год. Съвсем случайно докато и перях бельото все едно нещо ме подтикна да го поразгледам по щателно и  видях леко зацапване от кръв... Shocked(не беше се удряла) за части от секундата ми се подкосиха краката, веднага на личната се обадих и тя ме успокои и каза да наблюдавам дали тече още. На другия ден я заведох на детски гинеколог в Майчин дом и лекарят каза ,че няма място за притеснения - случвало се понякога в тази възраст при деца, на който по рано им започва развитието - нещо от този род му беше обяснението. И излезе прав! Сега на 7 год. и откриха начален стадии на ранен пубертет... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 942
Кръвта алена ли бе или просто кафеникаво зацапване?

Грозно е, но не дай Боже вероятността за насилие над детето си я проверила, нали?

# 5
  • Мнения: 1 615
Много ви благодаря за отговорите! За удар веднага "сканирах" всички възможности. За насилие изобщо не ми е хрумвало, защото наистина няма къде да се е случило. Четох ужасии в Интернет за хормонални смущения, но гинеколкожката ми дори не допусна подобна възможност, като й звъннах. В старанието си да ме успокои, ме уплаши с други приказки, но каза да се насоча към пикочните пътища за начало. Така и направихме. Личната лекарка каза "цистит", пуснахме изследвания, взехме лекарства, а детето е свежо като краставичка и не разбира какво толкова й има, та чак не е на градина. Дано с това си останем, стискайте палци!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 492
Много ви благодаря за отговорите! За удар веднага "сканирах" всички възможности. За насилие изобщо не ми е хрумвало, защото наистина няма къде да се е случило. Четох ужасии в Интернет за хормонални смущения, но гинеколкожката ми дори не допусна подобна възможност, като й звъннах. В старанието си да ме успокои, ме уплаши с други приказки, но каза да се насоча към пикочните пътища за начало. Така и направихме. Личната лекарка каза "цистит", пуснахме изследвания, взехме лекарства, а детето е свежо като краставичка и не разбира какво толкова й има, та чак не е на градина. Дано с това си останем, стискайте палци!!!
Дано всичко да е наред и с това да си останете.... Peace

# 7
  • Мнения: 1 942
Виж сега на 6 години са още мънички, но и вече любопитни към тялото и органите си. Доста деца на тази възраст мастурбират. Дали пък не е възможно да се е замърсила, наранила или нещо подобно? Аз лично бих посетила детски генеколог. Ако е цистит изследванията ще покажат веднага, ако е механично дразнение на половите органи генеколога ще види и най-накрая остават хормоналните изследвания.

Но аз често страдам от цистити и пясък в пикочния мехур, до сега никога съм нямала кръв по бельото...  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 492
Виж сега на 6 години са още мънички, но и вече любопитни към тялото и органите си. Доста деца на тази възраст мастурбират. Дали пък не е възможно да се е замърсила, наранила или нещо подобно? Аз лично бих посетила детски генеколог. Ако е цистит изследванията ще покажат веднага, ако е механично дразнение на половите органи генеколога ще види и най-накрая остават хормоналните изследвания.

Но аз често страдам от цистити и пясък в пикочния мехур, до сега никога съм нямала кръв по бельото...  Rolling Eyes
Аз пък съм имала кървене при цистит...особено когато е по силен.

# 9
  • Мнения: 1 615
В крайна сметка май е изпишкала някаква мъничка песъчинка. Трябва да я наблюдавам и заведа на ехограф - за мое спокойствие. Само на прочистващи билки и много вода е.
Сега всичко изглежда разумно и логично, но аз все още се съвземам от ужаса, който преживях при вида на кръвта. Нали на страха очите са големи, видя ми се като след заколение. После видях, че си е просто зацапване от недобърсване в градината, но... това беше после. В първите часове каквото не ми хрумна, прочетох в в Интернет. За първи път наистина РАЗБРАХ какво значи да пази Бог от това, дето си го мисли майката. По-рано само ЗНАЕХ какво означава...
Благодаря на всички за съпричастността!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 492
В крайна сметка май е изпишкала някаква мъничка песъчинка. Трябва да я наблюдавам и заведа на ехограф - за мое спокойствие. Само на прочистващи билки и много вода е.
Сега всичко изглежда разумно и логично, но аз все още се съвземам от ужаса, който преживях при вида на кръвта. Нали на страха очите са големи, видя ми се като след заколение. После видях, че си е просто зацапване от недобърсване в градината, но... това беше после. В първите часове каквото не ми хрумна, прочетох в в Интернет. За първи път наистина РАЗБРАХ какво значи да пази Бог от това, дето си го мисли майката. По-рано само ЗНАЕХ какво означава...Благодаря на всички за съпричастността!!!
Peace Разбирам те напълно , мила! Аз съм същата паника.... ooooh! на страха очите са мноооого големи при мен особено... Mr. Green

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Радвам се,че е добре  Hug

Общи условия

Активация на акаунт