Трайното къдрене!Моля Ви помогнете ми да реша!

  • 123 598
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 535
Фъстъче, моята коса е същата като твоята...... Според мен може да направиш да изглежда по добре, ако използваш повечко стилизанти за да се оформят добре къдриците. Обем обаче при теб май не виждам....или греша, снимката е само отзад. Недей да я режеш, такава дълга коса знаем колко време се отглежда. При моя единствен несполучлив опит за къдрене ми се беше изтощила ужасно косата, но с маски и какви ли не мазила се оправи за около 2 месеца. Поне да бях къдрава...амиии, хич, дори и ден нямаше да издържи...... само една перушинеста гадна.  Моля те сподели ми при коя фризьорка ходи защото аз смятам точно в д4 да я свърша тази работа

# 271
  • Мнения: 21
Именно, че обем няма Sad Тя още на следващия ден от къдренето не беше такава каквато исках. 5-10 см надолу от корените си е права...Sad
Снимката е след баня иначе /ползвам 2-3 вида пяни - за къдрици, за обем, и за силна фиксация/

Ходих на Добруджата, че уж са най-стари в бранша и по-точно при Славка. Щях да ти препоръчам да отидеш там ако искаш такива къдрици. Аз не исках такива, но явно само такива могат да правят.. Язък ми за косата. Сега ще я чакам поне още 3-4 месеца и ще почна да я сресвам пак, че съвсем да се изправи, пф  Rolling Eyes

# 272
  • Варна
  • Мнения: 535
Мерси, фъстъче!   bouquet Аз не искам къдрици а само обем в корените, но явно няма да ми се получи. И на мен тези лели от добруджата бяха ми ги препоръчали. Дори щях да сядам при едната, не я знам как се казва...една от всичките изрусени  Mr. Green но се разколебах като ми каза че работи само с български къдрин......и се отказах, иначе тя беше убедена че ще се получи, но на мен по скоро ми заприлича че иска да ми вземе парите.....
Питах и моята фризьорка във вистата която е, тя ми каза че ще станат леки вълнички горе и не беше убедена колко обем ще се получи.....

# 273
  • Мнения: 3 423
Привет момичета  Simple Smile
И аз съм на вълна къдрене.
Въпроса ми е, дали косата след къдрене е мекичка или става твърда, както след дифузир и лак?
Това всъщност ми е повода да я накъдря.
Защото често ходя за дифузер и после косата ми е ужасно твърда...
Знам, че е вредно,  но предполагам и честото накъдряне с дифузера е вредно...


# 274
  • Мнения: 21
Не е твърда : ) Е след като и сложиш пяна и лак естествено, че ще стане твърда. Без никакви химии обаче си е мекичка : )

# 275
  • Мнения: 3 423
Не е твърда : ) Е след като и сложиш пяна и лак естествено, че ще стане твърда. Без никакви химии обаче си е мекичка : )
Мерси   bouquet, накъдрих си я току що.
Моята принципно е силно чуплива.
В момента разликата от моята си чуплива +пяна и дифузер и накъдрена с къдрин и дифузер е никаква визуално, само в мекотата.
Ще видя, като я изкъпя, как ще изглежда.
Фризьорката каза ,че новите къдрини не са вредни. Можеш да се къпеш и веднага. Само със старите къдрини човек чакал 3 дни...
Аз стоях с къдрин 15 минути, после ме фиксира , изми ми косата и сега съм един щастлив облак  Simple Smile.
Препоръчвам Грета от Тиги  Peace
http://www.tigi.bg/bg/
Много е готина  Peace

# 276
  • Мнения: 438
Lo6a mama , с какъв къдрин те къдриха?

# 277
  • Мнения: 3 423
С къдрин на Tigi за нормална коса.
Имали 3 вида къдрини - за нормална, за трудно къдреща се и за третирана коса. Понеже моята естествена е силно чуплива ми сложиха за нормална. В зависимост от косата определят къдрина и съответно всеки от тези къдрини имал различно време на действие. Всичко индивидуално според косата. Това ми обясни Грета.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Здравейте!
Видях темата и понеже ми е интересна реших да се включа.
Тъй като вие сте я започнали отдавна не успях да прочета всички мнения, но исках да споделя своя опит.
Преди 3-4 години, ходих при една фризьорка Стела в салон Красен стил на ул.Македония във Варна. Тя ми предложи да ме накъдри и аз се съгласих. Хареса ми как стана, въпреки че малко ми поизгори косата. Когато отидох за 2-ри път обаче ме направи ужасно! Явно работи с не-добри продукти и 1-вия път просто косата ми е била по-малко третирана и не е изгоряла много.
С много голям страх отидох при фризьор, който ми препоръча моя колежка. Казва се Евгени и е на Патриарха (отново във Варна)... Вече няколко години ходя само при него и съм супер доволна. Косата ми е много жива, мека и всички си мислят, че е естествено къдрава. От него си купувам и боята за коса, той съобразява колко да е силен окислителя... Когато отидох при него видях, че няма нищо общо с онази жена- Стела. Първо ми обработва косата с някакъв протектор, после ми я навива с предпазни лентички за краищата... и искам да ви кажа, че ме подстригва преди да ме накъдри, а не след това да реже изгорели краища- просто няма такива...
Писанието ми стана дълго, но къдренето е агресивна процедура и е наистина трудно да намериш фризьор, който да го умее...

# 279
  • Мнения: 138
привет,
доста четох в темата и си мисля че сте много по-компетентни от мен  Blush и ще можете да ми помогнете. въпросът ми е чрез трайно къдрене дали мога да постигна това:


което си е моята правичка и леко чуплива коса, накъдрена с маша преди време... и понеже доста ми хареса искам за по-постоянно да си я направя така..

# 280
  • Мнения: 138
олеле, нищо не стана май със снимките... ooooh! може ли помощ, как да ги кача, във facebook са ми, опитах с бутона img тук, но не знам защо не е станало Praynig Praynig

# 281
  • Мнения: 7
и мен ме интересува темата , винаги ми е било мечта да имам къдрици- но досега все ме е било страх...
приятелка се накъдри и косата и беше перфектна, идеална Whistling друга колежка-пък пълен провал. 
ето защо мисля че зависи от фризьора и дали са  качествени материалите...

Наскоро четох статия за къдренето- тя затвърди мнението ми, че  не е опасно стига фризьорът ви да знае какво прави.

статията:

http://www.---/articles/view/928.Kolko_e_opasno_kydreneto?.html

# 282
  • Мнения: 7
Нещо не може да се зареди линка. Thinking

 ако искате да прочете статията , а не се зарежда, - сайта е красиви.бг , а статията: Колко е опасно къдренето? 

http://www.---/articles/?cat=21

# 283
  • Мнения: 138
http://www.facebook.com/#/photo.php?pid=60035&id=618866137

ето така мисля че става  Blush
помагайте!! ще може ли да стане така трайно

Общи условия

Активация на акаунт