Трайното къдрене!Моля Ви помогнете ми да реша!

  • 123 610
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 179
chukun4e , да стана супер, когато не бях третирала косата си, с каквото и да било. Да, израстна след време, но беше като ефект и въобще не стоеше лошо. Съжалявам, че снимките ми са само на хартиен носител-щях да ти пусна, за да се убедиш сама.Но, задължително отиди при проверен фризьор!

Ами да ти кажа то си е и до косата. Ако имаш гъста и с дебел косъм каквото и да и направиш няма да е като на мойта косичка.Видя ли я на линка. Ако искаш изпрати ми и твоя снимка(на линк ако искаш), за да мога горе долу да си направя заключението. Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 16:07 от chukun4e

# 31
  • Мнения: 758
косата ти е доста къса и няма да се получи толкова хубаво,както е на момичето на снимката!а иначе аз вчера оставих косата ми да изсъхне сама и сложих малко пяна и сега е къдрава подобно на снимката която си дала,само че косата ми е по къса! Peace
а ти боядисана ли си?И с трайно къдрене?
не е боядисвана,нито с трайно къдрене!косата ми е чуплива и като я оставя да изсъхне сама се къдри много красиво!

# 32
  • Мнения: 179
Аз никога не съм се къдрила,дори мислех че вече никой не се къдри трайно Rolling Eyes
 Предполагам в добър салон, където работят с добри профисионални материали и резултата ще е добър Peace

Ами честно казано и аз си мислех така, но да ти кажа май доста хора както се изправят, така и има хора като мойта позната например, които се къдрят. Аз съм за разнообразието и за това хората да експериментират. Ако е кофти, просто вече ще съм напълно сигурна, че няма да го направя втори път. Както направих грешката преди няколко години да се боядисам 4ерна. След това едва съм си махнала черното с 100 кичури, косата ми приличаше на телена четка и беше просто ужас.

# 33
  • Мнения: 266
Не препоръчвам трайното къдрене, независимо че вече къдрините са много по- добри от тези преди години.
Като вариант с цел намаляване на омазняването и получаване на по- голям обем, може само леко да се начупи косата (пак с химикалите за трайно къдрне, но по- за кратко се държи къдрина и то без нагряване под каска).
Аз години наред бях със трайно къдрена коса, но изисква ужасно много грижи. С дълга коса съм, и го правех веднъж, максимум два пъти в годината и то в продължение на десетина години. Плюс боядисването, резултата е ясен.  Twisted Evil
Освен маските за изтощена и третирана коса, които са задължителни, пак си е грижа. Ако се среши на сухо- ставаш като метла. А и краищата започват да се скубят. Сутрин като се събудех бях като разплетена кошница...Изхода- пръсках я с пулверизатор с розова вода, за да я навлажня и така се решех. Което ми отнемаше доста време...После я понамачквах с пяна или специален лосион за къдрена коса, за да се запазят къдриците. И съответно зимните месеци като бързам за работа, излизах с влажна коса и си докарах синузит. Stop След къпане- пак е добре да се остави да изсъхне сама. Изобщо- много грижи.
Благодарна съм на фризьорката ми, която ме убеди да престана да я къдря.
Обем можеш да получиш при сушене със дифузер, леко се начупва или с едри ролки и намачкване след това с пяна. И съответно една добра прическа може да има по- голям ефект за обем.
Не си съсипвай косата със студено къдрене е моят съвет!!!

# 34
  • Мнения: 179
Не препоръчвам трайното къдрене, независимо че вече къдрините са много по- добри от тези преди години.
Като вариант с цел намаляване на омазняването и получаване на по- голям обем, може само леко да се начупи косата (пак с химикалите за трайно къдрне, но по- за кратко се държи къдрина и то без нагряване под каска).
Аз години наред бях със трайно къдрена коса, но изисква ужасно много грижи. С дълга коса съм, и го правех веднъж, максимум два пъти в годината и то в продължение на десетина години. Плюс боядисването, резултата е ясен.  Twisted Evil
Освен маските за изтощена и третирана коса, които са задължителни, пак си е грижа. Ако се среши на сухо- ставаш като метла. А и краищата започват да се скубят. Сутрин като се събудех бях като разплетена кошница...Изхода- пръсках я с пулверизатор с розова вода, за да я навлажня и така се решех. Което ми отнемаше доста време...После я понамачквах с пяна или специален лосион за къдрена коса, за да се запазят къдриците. И съответно зимните месеци като бързам за работа, излизах с влажна коса и си докарах синузит. Stop След къпане- пак е добре да се остави да изсъхне сама. Изобщо- много грижи.
Благодарна съм на фризьорката ми, която ме убеди да престана да я къдря.
Обем можеш да получиш при сушене със дифузер, леко се начупва или с едри ролки и намачкване след това с пяна. И съответно една добра прическа може да има по- голям ефект за обем.
Не си съсипвай косата със студено къдрене е моят съвет!!!
Много ти благодаря за изчетпателния отговор. Да ти кажа аз също се разубедих, но не защото толкова ще ми се изтощи косата, колкото, че наистина си харесвам права косата и не мога да си представя постоянно да ми е къдрава. Не ми се иска също обаче да използвам дифузери , пяни, и т.н защото много се съсипва косата. Може би единственото решение е да се правя с големите ролки и да се надявам да издържи повечко време.
Е, поне се разубедих да си причинявам такова нещо на косичката, която и без това с толкова грижи отглеждам
Благодаря на всички, който ми отговориха.  Hug newsm51

# 35
  • Мнения: 144
Здравейте момичета,
ето и аз ще си кажа мнението и опита.
Мисля, че както при повечето неща и това е строго индивидуално и най-вече две са нещата, които са важни - каква ти е косата - къса, дълга, тънка, гъста и дали е подлагана на някакви предишни процедури. Моята коса е дълга, тъмно кестенява, много гъста, всичките ми фризьорки са ми казвали, че имам страхотна коса. Нищо не бях правила по нея допреди две години. Тогава се накъдрих трайно и то бих казала, с моя акъл, дето го няма, в не много хубав салон. Просто бях на морето и реших че искам да съм къдрава/е, мислила си го бях и преди, но не се решавах/ и че каквото и стане - това ще си е моя опит и ще си знам - отива ли ми или не, понася ли или не, а не нечий чужд и че в крайна сметка - това не е за цял живот, тоест, косата расте и се възстановява, така че...
Влязох в първия салон и се накъдрих. Страшно много се харесах и всички около мене също - това е едно разнообразие, което много вдига самочувствието и някак се чувстваш друга, различна.  Wink
Косата ми изкара месец и половина-два без да се отпуска, през което време изобщо не съм слагала пяна и други работи - миех я само с шампоан за къдрава коса и я оставях естествено да си застане. След два месеца започна да се отпуска и в един период не изглеждаше много добре, но започнах да ходя на фризьор по-често, за да скъсяваме изтощените и отпуснали се коси. Изобщо обаче не съм я скъсявала безумно или нещо такова.
С подходящата грижа косата ми много бързо си възвърна предишната си красота! Дори и в момента има един много хубав остатъчен ефект от къдренето - ако не я среша като се изкъпя, тя изсъхва начупена по краищата и е много красива!
Честно казано бих повторила, още повече че сега са по-качествени къдрините, моята фризьорка ми каза за някакъв със силикон, който уврежда доста по-малко.
Ами това е!
Според мене ако имаш силно, но наистина силно желание - пробвай, защото в крайна сметка - не избираш прическа за цял живот, а нещо различно. Дори и да не ти хареса - ще знаеш, а няма да се чудиш...Успех! Hug

# 36
  • Мнения: 145
Нека и аз да се изкажа по темата  Simple Smile

Имам средно дълга коса и от повече от 10 години наред ходя на фризьор да ме къдри или по скоро да ми начупва косата трайно. Това го правя на около 8-9 месеца веднъж. Много съм доволна, защото обожавам къдравата коса, а моята е мноооого права по принцип, няма никакъв обем нямам никакво време и желание да я правя всеки ден със сешоар и т.н. Сега като ми е чуплива съм много доволна, защото само я окъпвам, слагам маска за няколко минути, измивам после и я оставям сама да изсъхне, слагам малко кристали в крайчетата, малко пяна и е доста обемна и красива мога да кажа. Ако някой проявява интерес мога да изпратя подходяща снимка на ел. поща, че тук във форума не зная как става това Embarassed   Искам да кажа още, че косата ми не е много гъста и с дебел косъм, фризьорката при коята ходя каза, че за моята коса е подходящ къдрин на Лореал и само с  него ме прави. Подстрихвам си косата на около 2 месеца, не ми е боядисвана косата, защото и това има значение.
Това е моят опит и аз съм за студеното трайно къдрене / начупване!  bouquet
 

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 10:47 от Bonbonche

# 37
  • Мнения: 3 294
Аз никога не съм се къдрила,дори мислех че вече никой не се къдри трайно Rolling Eyes
 Предполагам в добър салон, където работят с добри профисионални материали и резултата ще е добър Peace
И аз така  Peace

# 38
  • Мнения: 179
Нека и аз да се изкажа по темата  Simple Smile

Имам средно дълга коса и от повече от 10 години наред ходя на фризьор да ме къдри или по скоро да ми начупва косата трайно. Това го правя на около 8-9 месеца веднъж. Много съм доволна, защото обожавам къдравата коса, а моята е мноооого права по принцип, няма никакъв обем нямам никакво време и желание да я правя всеки ден със сешоар и т.н. Сега като ми е чуплива съм много доволна, защото само я окъпвам, слагам маска за няколко минути, измивам после и я оставям сама да изсъхне, слагам малко кристали в крайчетата, малко пяна и е доста обемна и красива мога да кажа. Ако някой проявява интерес мога да изпратя подходяща снимка на ел. поща, че тук във форума не зная как става това Embarassed   Искам да кажа още, че косата ми не е много гъста и с дебел косъм, фризьорката при коята ходя каза, че за моята коса е подходящ къдрин на Лореал и само с  него ме прави. Подстрихвам си косата на около 2 месеца, не ми е боядисвана косата, защото и това има значение.
Това е моят опит и аз съм за стоденото трайно къдрене / начупване!  bouquet
 

Изпрати ми снимка:)или най-добре я сложи тук за да я видим всички  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 272
И аз искам да видя  Peace

# 40
  • Мнения: 144

АКо кажете как става номера с качването на снимка тук, и аз ще сложа. Обаче не знам как да го направя Rolling Eyes

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 268
chukun4e на мен пък ми харесва косата ти и ти се чудя на акъла, защо си се замислила за това къдрене. newsm78  Аз съм с тъмна коса с дебел косъм, леко чуплива и преди години няколко пъти правих грешката да се къдря трайно! Не бих повторила за нищо на света. А ти можеш по други начини да си разнообразиш прическа, макар и не с дълготраен ефект.

# 42
  • Мнения: 1 243
Мацки, дайте координати на мн добри фризьори в Бургас, които да не ми съсипят косата. Аз съм с мн леко чуплива коса и ми се ще да я накъдря, не знам обаче какво ще се получи. Не съм я боядисвала мн отдавна, сега си е почти естествен цвят, но косъма не е мн дебел и ме притеснява да не се начупи.

http://images25.snimka.bg/005857855.jpg

А никак не искам да я подстригвам   Confused

# 43
  • Мнения: 179
chukun4e на мен пък ми харесва косата ти и ти се чудя на акъла, защо си се замислила за това къдрене. newsm78  Аз съм с тъмна коса с дебел косъм, леко чуплива и преди години няколко пъти правих грешката да се къдря трайно! Не бих повторила за нищо на света. А ти можеш по други начини да си разнообразиш прическа, макар и не с дълготраен ефект.
Благодаря, че каза ласкави думи за "перушинката". Да ти кажа тази дължина не е много подходяща за разнообразие на прическите. Пък аз нямам и много въображение. Трайно къдрене е много хубаво, но и аз реших, че както ме е създала природата, така ще съм си.

# 44
  • Мнения: 144
Eто как стана моята коса, не че се вижда много, но снимките са аналогови и просто сканирах няколко набързо - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=246793
Аз исках да стане точно така - нито много дребно, нито много едро, а да са леко като масури и много ми хареса резултатът.

Благодаря на Didolinka, че ми обясни как да ви покажа:)

Стискам палци на тези, които се решат, да се получи резултатът, който желаят!



Общи условия

Активация на акаунт