"Боли ме вратленцето"

  • 1 101
  • 10
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това слушам всеки ден по няколко пъти от малката ми дъщеря от няколко месеца насам. Най-много я боли като си върти главата, но и без да я мърда я боли. Показва тила. Личната вдига рамене. Водих я при доц. Лолов- много е препоръчван тук, той не открива никакъв проблем, свързан с УНГ. Не знам вече какво да я правя, посъветвайте ме нещо Praynig

# 1
  • Мнения: 7 723
Кръвна картина? Снимка? Скенер? Thinking

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След моя ЯМР изпитвам ужас Sad

# 3
  • Мнения: 7 723
След моя ЯМР изпитвам ужас Sad
Рени, сигурно е така, но трябва да се намери причината.
Децата не са способни да симулират толкова дълго време,
а щом я боли, то трябва да има причина за това и трябва да се открие.. Rolling Eyes

Уффф, дано е нещо безобидно  Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Споко.И  аз   имам    страх  от  изследвания.И   мен  ме  боли.Ходих  на  невролог.Имах  схващане   на   цялата   лява страна.Започна   се  с   ужасни  болки  във  врата  и   прерастна  със  схващането,и  изтръпване.Според  лекарката  е   от  настинка,свързана със  стоене  на   студено,духащо  място  или   неправилно стоене  пред    комп.
Направи ми,специални  разтривки  с     вакуум,помогна.Поне   свърши  изтръпването.
Сега   съм  по  добре.
Помага гимнастика,разтриване.Може  да   се   маже и  с   мазила,за   загряване,спирт.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Руска, благодаря ти... явно няма да минем без изследвания. Но се надявах да чуя първо каква може да е възможната причина Rolling Eyes

seat-kata, това звучи успокояващо донякъде. И при нея започна след отит (за това и ходихме пак при УНГ-специалист), тогава беше толкова скована, че изобщо не можеше да си мести главата. Но пък трябваше да мине до сега Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 5 074
Колко време стои пред компютъра? На мястото дали не става течение ?
Първо си задавай тези елементарни въпроси и тогава ЯМР.
Все пак си е облъчване, което крие и опасности.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пред компютъра стои доста, но каква е връзката? А течение не става.
При ЯМР няма облъчване (като при скенера), но все пак хич не ми се ще да правим Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 5 074
Стоенето пред компютъра изкривява гърба, волно или не.
Следователно и вратлето боли.
Провери първо това.
Знам от собствен опит, а и от това което споделят внучките ми.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз получих шип ъв врата от седене пред компютъра и така ме болеше врата че не можеш да се извия на една  страна. Но пък го получих след години наред работа на неудобен стол.  Не вярвам това да е причина при детето. Според мен или спи на неудобна възглавница или е нещо останало от прекарана болест.  Рени, виж кога точно се оплаква че я боли и гледай физиономията й като пипаш мястото. Дали се свива от болка или просто иска да я разтривате. А изследванията си направи. Успех. 

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Жади, и аз на това се надявам. Ще опитаме с ортопедична възглавница. Освен това ще пусна и кръвни изследвания. Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт