Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 50 отговора

Анкета

С каква храна храните едногодишното си дете?

Въведи твоя глас

София

Момичета,
интересно ми е как се хранят връстниците на моя син. Ние до сега хапвахме готова храна от бурканчета, днес ще взема за първи път храна от детска кухня, пък да видим. Иначе малкия определено харесва това, което хапваме с баща му и предпочита соленичко (въпреки, че го храня безсолно).
Другото, което ми е интересно, е какво хапват децата ви по часове през деня, като тук включвам и кърма/мляко и всякакви подхапвания през деня (бисквитки, солети, парченца плодове и зеленчуци).
Цитирай

в очите на двама мъже

На възрастта на детето ти моят син ядеше храна от кухнята.През почивните му готвех аз.За графика на хранене-той отгава още се хранеше нощем.Та значи,по спомени:
6 ч-АМ
10 ч-попара
14 ч-обяд от кухнята
18-19 ч-супата от кухнята със сухар
около полунощ-АМ

Май беше нещо такова.Сега сме на друг режим
Цитирай

На тази възраст ядеше рано сутрин към 6ч кърма. За закуска нещо зърнено-попара, овесени ядки с плод,кускус.
На обяд зеленчуци с месо,
Следобедна закуска плодово пюре,
Вечеря-каша и преди да заспи кърма.
Цитирай

София ж.к. Надежда 1

Ние ядем така:
Става в 08:00 АМ Нестле Джуниър
за обяд 12:00 второто от кухнята
следобяд 16:00 десерта от кухнята
вечеря 20:00 Ам и си ляга
Нощем не се буди.През деня и давам солетки,бисквиди,плод между храненията.Най-често като сме на вънка и гледа другите деца,че ядът тогава и ги давам солетите и бисквидите, а плода и го давам между сутрешното и обедното хранене Peace
Цитирай

София

Ами от общата храна, отсипвам преди подправките.
Цитирай

...au bord de la mer

На тази възраст основно с храна от ДК и готови пюрета.
Цитирай

Белгия/София

Първа опция основно  Peace
Цитирай

София

Аз й готвя, това не ме затруднява.
Цитирай

Бургас

Аз също готвя на моето дете,понякога хапва и от  това което съм приготвила за нас.
Цитирай

Основно от детската кухня, през почивните дни-готови купени пюрета.
Мързеше ме да готвя специално за него. Blush
Цитирай

София

Аз съм смес от 3-ти и 4-ти отговор.

По принцип готвя за дъщеря ми. Ние с мъжа ми лятно време караме основно на салати, а за нея държа да има поне едно хранене, което да е супа или манджа. Но освен че готвя специално за нея, тя яде и от нашата храна. Изключила съм пърженето като начин на топлинна обработка, използвам умерено подправки и минимално количество сол. Ако нещо не е "полезно" за нея да го яде, значи и ние няма да го ядем. Няма и как иначе. Тя е от децата, които подивяват, щом видят храна. Иска да опитва от всичко. Иска да яде от моята чиния. Тя е вече голяма, захранена е с нещата, които ядем и ние, не виждам проблем да съчетавам храната ни. Още повече, че така и ние се храним една идея по-здравословно от преди! Wink

Peace
Цитирай

Silvermoon

С храна от ДК, по някой път свеки готви или аз забърквам нещо, хапва и готови пюрета.

Ето как се храни:

7:30 Закуска - каша, крем, йогурт или нещо друго

12:00 ДК - супа + основно

16:00 Десерта от ДК

20:00 АМ

00:00 пак АМ, буди се да яде тогава.
Цитирай

От детска кухня,а събота и неделя от общо ядене,сготвено за всички в къщи.Бурканчета не купувам от 11 месечна някъде.
Цитирай

Бургас

След годинката записах Тери на кухня.Дотогава карахме на бурканчета.
Цитирай

СВИЩОВ

На възрастта на детето ти ,а и сега(с малки изключения) ядеше храна която съм приготвила.
Записани сме на кухня ,но от там съм вземала всичко на всичко 10-15 пъти,защото кухнята се намира на 5-6км(1час път с количката) от вкъщи.
8-9 ч. попара
13 ч. ядене или супа
17 ч каша,нишесте,грис плодове
21ч. мляко
Между храненията понякога яде кроасан или пуканки
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 50 отговора