Винаги рошава сутрин

  • 3 787
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Вероятно за някой заглавието на темата ще прозвучи повърхностно и ще си каже- Да им имам на тези проблемите. Разбира се, това за което търся съвет не е най големият проблем в живота ми, но определено е проблем, който могат да разберат само тези, които го имат. Очаквам съвети, защото много много ми е писнало!
Всяка сутрин, след ставане от сън, иначе правата ми коса е безразборно начупена и стърчаща във всички посоки - все едно че е телена. Това се оправя единствено и само след щателно издухване. Не помага никакво намокряне, никакво използване само на стилизанти.
По принуда, сушоарът у нас играе всяка сутрин- знаете колко е пагубно това за косата, а и отнема време. Няма ден в живота ми, в който мога да скоча от леглото, да взема душ, да среша косата си и да тръгна, ако бързам. За непредвидени излизания да не говорим.
Където и да се намирам, дори и за 1 нощ с преспиване, задължително нося сушоар със себе си и винаги предвиждам необходимото за процедурата време сутрин.  Без избор си, досадно е... И не си мислете, че преувеличавам. Никой нормален човек не може да излезе след хора във вида, в който се събуждам сутрин- тук не става въпрос за някаква напудрена суетност на хора, които си нямат други проблеми.
Някой има ли същия проблем и как се оправяте? Вече искам да намеря изход от ситуацията. Помагайте, моля ви.

# 1
  • Мнения: 2 172
Ми ти да не мислиш,че аз като стана и мога да се покажа пред някого  Shocked Изключено е.Е, не ползвам сЕшуар всяка сутрин,но определено отделям известно вереме да си пооправя прическата,която съм сътворила след миенето на косата си примерно преди 2-3 дена  Peace Мия си косата,издухвам се,преса отдолу,лак и това е,общо към час.Другите дни като стана я сресвам,ако е спаднала малко,топирам в основата и пръскам с лак,а ако горната права част се е начупила от спането я духвам набързо със сешуара,но това е рядко,обикновено след сресването се изправя.Но надали има жена,която след като е издухана да и стои съвършена прическата доста дни.Обикновено 3-4 максимум и вече не е с таква съвършена правота,за обем в основата да не говорим  Peace

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Виж какво, аз винаги съм рошава - сутрин, обед, вечер.
Да те утеша го написах. Има и по-лоши случаи, тоест.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 401
Абе кво ти пука толкова. Като не  се харесваш връзвай я, ако е възможно. Иначе е по-добре да я пооставиш за известно време  да живне малко, ти си и разказала играта с тия ежедневни   процедури.

# 4
  • София
  • Мнения: 346
И аз съм така Simple SmileПоне косата ми да беше чуплива, на къдрици, пък то едни никакви чупки, стърчащи на всички страни.Единственото решение за мен е пресата, че без нея положението е трагично  Laughing

# 5
  • Мнения: 2 388
Преса, ако имам време. Ако не,  слагам си разни фибички и оформям някаква прическа.
Решение за чуплива коса не съм намерила толкова години.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 176
пробвай пак?!

По темата - ако не държиш всеки ден да си с права коса, може да пробваш да я оформиш по-друг начин.

# 7
  • Мнения: 49
И аз съм в клуба на рошавите  Hug  Една фризьорка ме беше посъветвала преди да легна да спя да си прибера косата в плитка... пробвах няколко пъти, на сутринта не беше зле, но редовно си губех ластика някъде из леглото  Thinking Но може да пробваш, като гледаш да не стягаш косата си.

# 8
  • Мнения: 2 172

Добре де, сЕшОар ,поправям се,грешката е моя  Peace

# 9
  • Мнения: 1 241
Моят начин: сресваш косата добре, слагаш едри лепящи ролки и вземаш бърз душ(без да мокриш косата, само да "поеме" влага). Изчакваш десетина минути косата да изстине и после си става гладка и права, поне моята Wink
Дано помогне  bouquet

# 10
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
И аз имам същият проблем и не мога да се оправя.ходя си рошава, примирих се вече

# 11
  • Мнения: 230
Уффф--не ми казвайте, че сме толкова многооо..
Но пък доста хора ми казват честичко: Винаги ти е много хубава косата, като току-що издухана. Какво да им обяснявам.

Относно правописа на думата - няма да изпадам в лингвистични коментари. Ще си позволя да кажа само, че грешки поправях, докато бях учителка по език, като част от служебните си задължения.
Иначе, не бих си го позволила извън тези рамки- добрият тон при непринудено общуване м/у непознати изисква друго...Но, нейсе...

 

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
Цитирах мнение, понеже поправката на думата не беше правилна. И не с цел да се заяждам. Думата е написана вече правилно, мисля че всички спечелиха.
Не смятам, че има засегнати. Ако има, извинявам се.

Относно правописа на думата - няма да изпадам в лингвистични коментари. Ще си позволя да кажа само, че грешки поправях, докато бях учителка по език, като част от служебните си задължения.


Това мисля, че не трябваше да го казваш ...

# 13
  • Мнения: 824
Аз имам същият проблем.И от 100 години си мия всяка сутрин косата и духам със сешоара,и я дърпам с преса и с дифузер я правя.Приятно ми е да се занимавам с това,само тогава,когато имам свободно време.Обаче аз такова нямам.Следователно всяка сутрин губя поне по 1 час в оправяне на косата.Когато избереш правилните продукти,дори не си личи,че упражняваш такова деспотство върху косата си.На мен си миличи,но аз прекалявам с пресата.като я ползвах по-рядко,косата ми беше нормална.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
При мен проблемът е само с бретона. Винаги стърчи от едната страна сутрин като стана. Не знам как го постигам този ефект, но не помага нито намокряне, нито пяна. Трябва да го защипя с фиба по един особен начин и да го подържа така.

# 15
  • Мнения: 105
Е....поне сега се успокоих..мислех си, че само аз имам такъв ужасен проблем Cry Всяка сутрин изглеждам като слънчоглед в косата Laughing Laughing Laughing..но няма оправия..ако някой все пак има идеи- да споделя Praynig

# 16
  • Мнения: 3 376
Ох,ела да ме видиш мен сутрин ooooh!

Една позната сподели нейната тайна:
-спи на възглавница тип "бонбон" им казвам аз-от тези които са кръгли и дълги/продълговати
нещо подобно,че никак не съм добра в обясненията

-вдига си косата над възглавницата,т.е. не спи върху самата коса
-събужда се по няколко пъти на нощ да си я оправя и наглася

# 17
  • София
  • Мнения: 3 390
-събужда се по няколко пъти на нощ да си я оправя и наглася
Сериозно ли говориш? Shocked
Иначе, що се отнася до мен, при мен проблемът сутрин е основно в бретона,чиито части сочат във всички посоки и кичурите около ушите/косата ми е чуплива и сутрин всеки кичур има собствено мнение накъде трябва да застане/
Когато трудно мога да я вкарам в някакъв ред, за да избегна постоянното третиране, връзвам на опашка, слагам фибички или някаква диадема.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 152
А , не съм била само аз.  Mr. Green
Та ,сутрин след събуждане всеки кичур си е със собствено мнение , което ме вбесява. Да не говорим ,че и в къщи когато съм  си я вързвам на кок и след като я пусна ... afwitch: Решението  - ами в 90% от случаите ходя с вързана коса . За преси и сушоари няма време  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 186
Имам същия проблем.Ходя с вързана коса.Пробвах няколко пъти със сешоар,но нищо не става.Само в салона ме оправят,но за съжаление нямам много време да ходя.Друг начин не съм намерила все още,но ще следя темата.

# 20
  • Мнения: 104
При мен проблемът е само с бретона. Винаги стърчи от едната страна сутрин като стана. Не знам как го постигам този ефект, но не помага нито намокряне, нито пяна. Трябва да го защипя с фиба по един особен начин и да го подържа така.

И моят е същият, но аз поне знам от какво е - когато спя винаги си слагам ръката на челото и като стана сутрин бретонът ми стърчи нагоре ooooh!

# 21
  • Мнения: 451
pick a boo, щом косата ти иначе е права, за да се чупи и да стърчи така, значи е суха и изтощена, и със сешоара допълнително влошаваш нещата( то може и от него да е тръгнало де).По-добре се ориентирай към продукти, които да й оправят еластичността(хубав балсам, подхранващи маски)отколкото стилизанти, с които да я тормозиш.
Говоря от опит, аз също съм с права коса и я знам каква е, като се изсуши, примерно като плувам или от слънцето, ужас става.Ама като се грижа за нея както трябва и я подхранвам, сутрин е права като след сешоар и й стига само едно минаване с четката Wink

П.П. и не  я връзвай, като спиш, ше се сплеска и ше се начупи още повече

# 22
  • Мнения: 230
empress,аз  допускам същото - трява да стане по еластична косата за да не е толкова податлива на пречупване. Относно грижите- полагам винаги и то доста, но ефект засега няма. Без балсам е немислимо при мен, използвам го задължително.

Благодаря на всички за съветите. Все ми се струва, че заедно ще стигнем до някакъв изход. Още не мога да преглътна обаче инфото, че рошлите сме били толкова много! Hug

Аз все пак, като патило, искам да кажа на хората от нашия отбор - наистина балсамите помагат в някаква степен. Който досега не е използвал, нека да започне да слага балсам след всяко миене на косата. Третирам и с маска със зехтин, жълтък и мед - това също я прави една идея по еластична, но засега не е достатъчно като ефект...

# 23
  • varna
  • Мнения: 676
Моята коса е също много рошава,особено сутрин.Бретонът най-много ме дразни,защото като стана от сън винаги е извит нагоре и се започва едно мокрене и опъване.До гуша ми е дошло,но няма друг начин.

# 24
  • Мнения: 3 294
Ами аз какво да кажа , че дори да я мина с пресата сутрин от нашия прекрасен морски въздух след обяд вече няма и следа от изправяне  Peace

# 25
  • Мнения: 3 830
Такъв проблем имам само ако си легна с мокра коса, което ми се случва много рдко Peace

# 26
  • Мнения: 4 435
Тъй като косата ми е до кръста,ситуацията ми е още по-зле от при теб.Обаче мразя да не ми е направена косата,затова всеки ден я оправям с пресата.Когато ми изникне нещо инцидентно и не съм с добре направена коса я навлажнявам леко,пяна,дифузер и я начупвам,друг път пък тупирам ретона назад и се връзвам на опашка.Но общо взето няма какво да направиш,освен да продължиш да си използваш сешоара или преса,но е добре да си вземеш и термозащитен продукт.

# 27
  • Мнения: 171
pick a boo, щом косата ти иначе е права, за да се чупи и да стърчи така, значи е суха и изтощена, и със сешоара допълнително влошаваш нещата( то може и от него да е тръгнало де).По-добре се ориентирай към продукти, които да й оправят еластичността(хубав балсам, подхранващи маски)отколкото стилизанти, с които да я тормозиш.
Говоря от опит, аз също съм с права коса и я знам каква е, като се изсуши, примерно като плувам или от слънцето, ужас става.Ама като се грижа за нея както трябва и я подхранвам, сутрин е права като след сешоар и й стига само едно минаване с четката Wink

П.П. и не  я връзвай, като спиш, ше се сплеска и ше се начупи още повече

И аз се присъединявам към това мнение. Косата ми изглеждаше ужасно сутрин и ми трябваше много време за да я приведа в нормален вид. Това беше обаче по времето, когато започнах силно изрусяване, а все още ползвах недостатъчно силни и качествени продукти, с които да я поддържам. След като смених продуктите, нещата се промениха коренно и в момента почти нищо не правя сутрин за да изглежда добре, освен да я среша и евентуално да сложа съвсем мъничко стилизант.
Може и проблема на pick a boo да не е в изтощена и суха коса, но при всички положения мисля, че доброто поддържане е от огромно значение и ако косата е жива и подхранена, няма да стърчи и да се заплита толкова много.

pick a boo, а ти всъщност с какъв тип коса си, възможно ли е проблемът да е в ползване на неподходящи продукти или не? Споменаваш балсам, това добре, но ако косата ти е суха и третирана е задължително да ползваш и маска, балсамите не са толкова силни като подхранване и възстановяване като маските, а даже за някои смятам, че не правят нищо повече, освен малко да улеснят разресването. Добре е да ползваш и продукти без отмиване, кристали например, на мен като че ли това най-много ми помага косата да изглежда гладка и добре оформена.

# 28
  • Мнения: 2 386
Аз бих я накъдрила, лесно и просто.  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 6 210
Охоо, я колко сме били много Wink
Веднъж съм го писала вече, но ще си позволя тук пак да го разкажа. Имам чуплива коса, къпя се една вечер. Лягам си и спя. Сутринта ставам, съпружеството ме поглежда буквално ей така  Shocked и ми задава въпроса: "Бе мило, на теб да не ти е гърмяла възглавницата нощес???!!!" Смятайте на какво съм приличала  Joy
Сега сериозно - харесвам се с поизправена и оформена със сешоара коса. Когато го прави фризьорката - никакъв проблем, най-много да ми се е зажмоцал бретона на някоя страна. Когато се издухвам самичка явно не го правя достатъчно добре и понякога на следващата сутрин косата ми отново се е поначупила, най-често на тила.
Мисля, че са прави момичетата, които те съветват да намериш и подходящи подхранващи и стилизиращи продукти. Струва ми се, че е важна и прическата - в смисъл да е такава, че да можеш и в домашни условия самичка да я поддържаш.

# 30
  • Мнения: 230
Ха-ха! Много свежо това с гръмналата възглавница. Нещо такова е и при мен!

*Mademoiselle*, права си за маските. Признавам си, че не съм много усърдна в тази посока. В момента ползвам една на Алфапарф, но не достатъчно редовно. Моля те, сподели с мен и останалите момичета, ти с какви средста успя да съживиш косата си. Ще ни бъде от полза. При мен, кристалите не действат добре, както и спрейовете без отмиване. Не съм ползвала единствено Керастаз и Фито от познатите ми марки.

Засега ме спасява фактът, че косата ми е гъста и изглежда добре, благодарение на ежедневната ми намеса и на това, че винаги поддържам идеална форма чрез самата подстрижка. Но все пак, трябва да взема мерки, защото я изтощавам и губя много време ежедневно.

# 31
  • Мнения: 171
*Mademoiselle*, права си за маските. Признавам си, че не съм много усърдна в тази посока. В момента ползвам една на Алфапарф, но не достатъчно редовно. Моля те, сподели с мен и останалите момичета, ти с какви средста успя да съживиш косата си. Ще ни бъде от полза. При мен, кристалите не действат добре, както и спрейовете без отмиване. Не съм ползвала единствено Керастаз и Фито от познатите ми марки.

pick a boo, само Керастаз ми помогна на мен, когато косата ми беше в това състояние. Ползвах първо серията Цимент (но тя е за силно увредени коси, не точно за проблема, който си обсъждаме, просто при мен се наложи след един блондор  Wink ), след това подхранващите им серии(шампоан, маска и кристали). Когато ми се пооправи косата пробвах и Лореал професионел, също има много добри продукти, ползвала съм Абсолют рипер, но тя идва доста тежка на повечето момичета, които са я ползвали и Интенс рипер - по-лека, но хубаво подхранва и косата се сресва изключително лесно.
Зависи от нуждите на косата към коя серия ще се насочиш, най-добре да се посъветваш за това в някой салон, за да ти препоръчат какво точно ще е най-добро за теб. И задължително редовно ползвай маска, няма как само с балсам да съживиш косата и да я подхраниш добре.
Много доволна останах и от едни препоръчвани тук във форума кристали, в момента ги ползвам - на Алфапарф с ленено семе, наистина са страхотни, косата се разресва много лесно, има блясък и не се заплита.

# 32
  • Мнения: 230
Благодаря, *Mademoiselle* . Ще се посъветвам с фризьорката си при първа възможност. В салона, който посещавам, предлагат и Керастаз и Алфапарф. Може би трябва да й занеса някоя своя сутрешна снимка  smile3511  т.е. преди намесата на сръчните ми ръчички...
 

# 33
  • Мнения: 171
Благодаря, *Mademoiselle* . Ще се посъветвам с фризьорката си при първа възможност. В салона, който посещавам, предлагат и Керастаз и Алфапарф. Може би трябва да й занеса някоя своя сутрешна снимка  smile3511  т.е. преди намесата на сръчните ми ръчички...
 

pick a boo , идеално тогава, щом в салона, който посещаваш има Керастаз, фризьорката ти най-добре ще те ориентира, тя познава косата ти. А иначе и аз не се събуждам с прическа сутрин  Laughing, да не излезе, че е така, но просто косата е жива, стои гладка и определено не ми отнема много време да се занимавам с нея сутрин  Peace
Керастаз са уникални продукти, аз за разнообразие съм сменяла с други, но вече съм твърдо решена да ползвам само тях, просто се убедих, че са най-доброто за косата ми  Heart Eyes   

# 34
  • Мнения: 8 999
Хм, и аз съм рошава сутрин, ама едва сега разбирам, че това било проблем. Обикновено си "доразрошвам" косата като си наведа главата и я разтръскам, дори не я реша. Просто коригирам малко обема.

# 35
  • Мнения: 3 303
моята коса е къдрава и нямам този проблем  Whistling 

# 36
  • Мнения: 230
Дааам, аз също съм се къдрила и тогава беше голям рахат, както и когато косата ми беше къса... Преди година направих опит да настроя фризьорското тяло на вълна къдрене, ( не защото много ми се ще, но поради това, че наистина ми писва на моменти) и отговорът беше: "Поне половината от жените в града мечтаят да имат твоята коса - ако те чуят ще те убият с камъни. Забрави! Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 2 388
моята коса е къдрава и нямам този проблем  Whistling 
Да, ние къдравите сме си рошави по принцип. Mr. Green Laughing

# 38
  • Мнения: 230
Хм, и аз съм рошава сутрин, ама едва сега разбирам, че това било проблем. Обикновено си "доразрошвам" косата като си наведа главата и я разтръскам, дори не я реша. Просто коригирам малко обема.


Колко добре звучи!
При мен косъмът е трайно пречупен и помага единствено цялостно намокряне на косата или топлинно третиране.

# 39
  • Мнения: 1 315
Аз спасявам положението така: намокрям цялата коса, изсушавам с кърпа и оставям 15-тина минути да изсъхне сама... след това излизам къдрава Mr. Green
А ако нямам време, я връзвам на опашка.

# 40
  • Мнения: 401
бихте ли ме посъветвали и мен...косата ми е на 4ерта малко над раменете,права е но само в краищата и се 4упи затова и я изправям с преса,но сега като поизрасна малко отзад опира раменете и се 4упи ,запо4ва да стър4и навън и е ужасно ,защото дори и изправена понякога щръква  #Cussing out   знам ,4е когато поотрасне малко няма да е така,но дотогава как да я оправям  Mr. Green

# 41
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз дори малко ви завидях  Laughing
Сутрин, като стана и косата ми е сплескана  Sad  и без обем... Предпочитам да ми е рошава  Crazy
Тя и моята не е лесна  Crossing Arms Tired

# 42
  • Мнения: 2 388
бихте ли ме посъветвали и мен...косата ми е на 4ерта малко над раменете,права е но само в краищата и се 4упи затова и я изправям с преса,но сега като поизрасна малко отзад опира раменете и се 4упи ,запо4ва да стър4и навън и е ужасно ,защото дори и изправена понякога щръква  #Cussing out   знам ,4е когато поотрасне малко няма да е така,но дотогава как да я оправям  Mr. Green
За мен "истината" е в сешоара. Правиш си прическата с хубава четка и силен сешоар.
Накрая "пресоваш" краищата, ако косата ти е по-упорита. Peace

# 43
  • Мнения: 1 310
Просто се подстрижи подходящо Hug

# 44
  • Мнения: 5 173
всъщност, аз използвам сешОар само за бретона, иначе слагам малко кристали или масло от нещо, за да ми оформи стърчащите косъмчета  bouquet

# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз я мокря и я оставям сама да изсъхне Peace

# 46
  • Мнения: 31
И аз все съм рошава, някой път повече друг път помалко, не мога да се справя с моята коса, ама вече свикнах Tired

# 47
  • Мнения: 1 447
И моята коса е чуплива и винаги съм рошава.Случва ми се след като съм се сресала да ме попитат:
ти няма ли да се решиш виж колко си рошава.

# 48
  • Мнения: 407
А как спите ,смисъл дали я връзвате с пусната коса или на плитка???Аз имам чуплива коса до кръста и когато я вържа на опашка ставам като пудел в главата,а когато е пусната добре,използвам спрей за разресване,за сухи краища,балсам ,маски...ако е без нищо,само шампоан-няма рясъне,и стърчи на всякъде...

# 49
  • Мнения: 1 733
Всяка сутрин се будех рошава допреди една седмица. Абсурд е да изляза без да си измия и издухам косата. Ако нямам време,  я връзвам. Обаче реших проблема кардинално - накъдрих се  newsm44 . И вече спя 1 час повече сутрин Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 447
Всяка сутрин се будех рошава допреди една седмица. Абсурд е да изляза без да си измия и издухам косата. Ако нямам време,  я връзвам. Обаче реших проблема кардинално - накъдрих се  newsm44 . И вече спя 1 час повече сутрин Simple Smile
О блазе ти,че си ришила така проблема,ами ние с чупливите коси какво да направим? В чудо се виждам с тая коса

# 51
  • Мнения: 1 733
Всяка сутрин се будех рошава допреди една седмица. Абсурд е да изляза без да си измия и издухам косата. Ако нямам време,  я връзвам. Обаче реших проблема кардинално - накъдрих се  newsm44 . И вече спя 1 час повече сутрин Simple Smile
О блазе ти,че си ришила така проблема,ами ние с чупливите коси какво да направим? В чудо се виждам с тая коса
Ми не знам... По моята логика - вземи да я изправиш Simple Smile

# 52
  • Мнения: 230
Всяка сутрин се будех рошава допреди една седмица. Абсурд е да изляза без да си измия и издухам косата. Ако нямам време,  я връзвам. Обаче реших проблема кардинално - накъдрих се  newsm44 . И вече спя 1 час повече сутрин Simple Smile

365 дни х 1 час = 365 часа : 24 = 15,20 дни в годината спестени (това си е една скрита отпуска  Rolling Eyes)

# 53
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 267
Аз дори малко ви завидях  Laughing
Сутрин, като стана и косата ми е сплескана  Sad  и без обем... Предпочитам да ми е рошава  Crazy
Тя и моята не е лесна  Crossing Arms Tired

И аз ви завиждам Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 1 447
Всяка сутрин се будех рошава допреди една седмица. Абсурд е да изляза без да си измия и издухам косата. Ако нямам време,  я връзвам. Обаче реших проблема кардинално - накъдрих се  newsm44 . И вече спя 1 час повече сутрин Simple Smile
О блазе ти,че си ришила така проблема,ами ние с чупливите коси какво да направим? В чудо се виждам с тая коса
Ми не знам... По моята логика - вземи да я изправиш Simple Smile
То добре да я изправя,но много ми изгаря и без това страшно много капе

Общи условия

Активация на акаунт