Винаги рошава сутрин

  • 3 786
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Вероятно за някой заглавието на темата ще прозвучи повърхностно и ще си каже- Да им имам на тези проблемите. Разбира се, това за което търся съвет не е най големият проблем в живота ми, но определено е проблем, който могат да разберат само тези, които го имат. Очаквам съвети, защото много много ми е писнало!
Всяка сутрин, след ставане от сън, иначе правата ми коса е безразборно начупена и стърчаща във всички посоки - все едно че е телена. Това се оправя единствено и само след щателно издухване. Не помага никакво намокряне, никакво използване само на стилизанти.
По принуда, сушоарът у нас играе всяка сутрин- знаете колко е пагубно това за косата, а и отнема време. Няма ден в живота ми, в който мога да скоча от леглото, да взема душ, да среша косата си и да тръгна, ако бързам. За непредвидени излизания да не говорим.
Където и да се намирам, дори и за 1 нощ с преспиване, задължително нося сушоар със себе си и винаги предвиждам необходимото за процедурата време сутрин.  Без избор си, досадно е... И не си мислете, че преувеличавам. Никой нормален човек не може да излезе след хора във вида, в който се събуждам сутрин- тук не става въпрос за някаква напудрена суетност на хора, които си нямат други проблеми.
Някой има ли същия проблем и как се оправяте? Вече искам да намеря изход от ситуацията. Помагайте, моля ви.

# 1
  • Мнения: 2 172
Ми ти да не мислиш,че аз като стана и мога да се покажа пред някого  Shocked Изключено е.Е, не ползвам сЕшуар всяка сутрин,но определено отделям известно вереме да си пооправя прическата,която съм сътворила след миенето на косата си примерно преди 2-3 дена  Peace Мия си косата,издухвам се,преса отдолу,лак и това е,общо към час.Другите дни като стана я сресвам,ако е спаднала малко,топирам в основата и пръскам с лак,а ако горната права част се е начупила от спането я духвам набързо със сешуара,но това е рядко,обикновено след сресването се изправя.Но надали има жена,която след като е издухана да и стои съвършена прическата доста дни.Обикновено 3-4 максимум и вече не е с таква съвършена правота,за обем в основата да не говорим  Peace

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Виж какво, аз винаги съм рошава - сутрин, обед, вечер.
Да те утеша го написах. Има и по-лоши случаи, тоест.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 401
Абе кво ти пука толкова. Като не  се харесваш връзвай я, ако е възможно. Иначе е по-добре да я пооставиш за известно време  да живне малко, ти си и разказала играта с тия ежедневни   процедури.

# 4
  • София
  • Мнения: 346
И аз съм така Simple SmileПоне косата ми да беше чуплива, на къдрици, пък то едни никакви чупки, стърчащи на всички страни.Единственото решение за мен е пресата, че без нея положението е трагично  Laughing

# 5
  • Мнения: 2 388
Преса, ако имам време. Ако не,  слагам си разни фибички и оформям някаква прическа.
Решение за чуплива коса не съм намерила толкова години.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 176
пробвай пак?!

По темата - ако не държиш всеки ден да си с права коса, може да пробваш да я оформиш по-друг начин.

# 7
  • Мнения: 49
И аз съм в клуба на рошавите  Hug  Една фризьорка ме беше посъветвала преди да легна да спя да си прибера косата в плитка... пробвах няколко пъти, на сутринта не беше зле, но редовно си губех ластика някъде из леглото  Thinking Но може да пробваш, като гледаш да не стягаш косата си.

# 8
  • Мнения: 2 172

Добре де, сЕшОар ,поправям се,грешката е моя  Peace

# 9
  • Мнения: 1 241
Моят начин: сресваш косата добре, слагаш едри лепящи ролки и вземаш бърз душ(без да мокриш косата, само да "поеме" влага). Изчакваш десетина минути косата да изстине и после си става гладка и права, поне моята Wink
Дано помогне  bouquet

# 10
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
И аз имам същият проблем и не мога да се оправя.ходя си рошава, примирих се вече

# 11
  • Мнения: 230
Уффф--не ми казвайте, че сме толкова многооо..
Но пък доста хора ми казват честичко: Винаги ти е много хубава косата, като току-що издухана. Какво да им обяснявам.

Относно правописа на думата - няма да изпадам в лингвистични коментари. Ще си позволя да кажа само, че грешки поправях, докато бях учителка по език, като част от служебните си задължения.
Иначе, не бих си го позволила извън тези рамки- добрият тон при непринудено общуване м/у непознати изисква друго...Но, нейсе...

 

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
Цитирах мнение, понеже поправката на думата не беше правилна. И не с цел да се заяждам. Думата е написана вече правилно, мисля че всички спечелиха.
Не смятам, че има засегнати. Ако има, извинявам се.

Относно правописа на думата - няма да изпадам в лингвистични коментари. Ще си позволя да кажа само, че грешки поправях, докато бях учителка по език, като част от служебните си задължения.


Това мисля, че не трябваше да го казваш ...

# 13
  • Мнения: 824
Аз имам същият проблем.И от 100 години си мия всяка сутрин косата и духам със сешоара,и я дърпам с преса и с дифузер я правя.Приятно ми е да се занимавам с това,само тогава,когато имам свободно време.Обаче аз такова нямам.Следователно всяка сутрин губя поне по 1 час в оправяне на косата.Когато избереш правилните продукти,дори не си личи,че упражняваш такова деспотство върху косата си.На мен си миличи,но аз прекалявам с пресата.като я ползвах по-рядко,косата ми беше нормална.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
При мен проблемът е само с бретона. Винаги стърчи от едната страна сутрин като стана. Не знам как го постигам този ефект, но не помага нито намокряне, нито пяна. Трябва да го защипя с фиба по един особен начин и да го подържа така.

Общи условия

Активация на акаунт