Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Честна дума, че дори и смешно да ви звучи, аз съм наистина в много странно положение Rolling Eyes Сина ми - 3 год. и 3 месец. Е ...свръхактивно дете....струва ми се че изразходва многократно повече енергия, отколкото примерно си набавя от храната и съня. Не се бие..никога не е удрял друго дете. Много е любвеобвиелн, но е страшно палав. Дори когато го оставям на баба му, и съм на работа примерно, звънне ли ми телефона и ми се подкосяват краката, мисля че нещо лошо е станало. Или пък аз звъня постоянно да питам какво правят. На няколко пъти ми го връщат съседите, хукнало на улицата Crying or Very sad Уж бабите му го гледат.....у нас има гараж в ойто свекър ми работи и поправя коли и на практика е почти невъзможно вратите и портата да бъдат затворени. Уж всички сме с очи на гърба, но той винаги намира начин да направи беля. Немога с него да излизам никъде. Като седнем някъде започва с ВСЕ сила да тича на където и да е, само да не е мирен. А почвам да го гоня, но не просто да вървя след него а се гоним с всичка сила и аз и той. Абсолютно неприятно ми е вече да излизам някъде на кафе с него:( А страшно много искам:( Откакто тръгна на градина започна и да говори глупости:( Там уж се държал по-добре казват и се хранел и спял с децата......Доста често боледува за съжаление, и се налага да си седим двамата в къщи, а аз напаво изчерпах цялата си фантазия за да разнообразя деня. И аз и баща му му се караме в къщи, когато прекали. Наказвали сме го, признавам си, удряла съм му шамари, когато просто не издържа вече:(: А той знаете ли какво прави? Смее се . Веднъж наистина го ударих по-силно. А той.....започна още повече да се смее:( В началото с един шамар по дупето се нацупваше и мирясваше, сега не действа дори това. Хвърля, бяга, чупи, плюе.....без памперс е вече но веднъж ми кефнало и се изпикал на паркета......Лигави се безобразно много понякога и вече наистина незнам какво да правя! Като ни дойдат гости ( особено сега лятото като сме навън) в гонитбата се вклюват всички. Миналата седмица имахме гости за обяд, навънка до градинкатака....той започна да се лигави, да обръща саксии, да бяга и бягайки да скубе цветята и да ги хвърля. Жената която беше у нас го гонеше да го хване, а аз след тях садя цветя....Ужас просто. Иначе е готин..умен....обича песнички, стихчета, говори страшно много и може да седнеш и да си проведеш спокойно разговор с него, обаче когато е на кеф. Иначе еее Rolling Eyes В магазин е абсурд да влезем заедно. Той започва да граби от всички рафтове каквото може да вземе, и като не му купя се влачи по земята тръшката се и пищи колкото глас има. А аз като нямам пари какво да направя? Почвам да го дърпам и ми се къса сърцето че немога да му купя еди какво си, а в магазина ме гледат гадно:( Бабите му също казаха че неискат с него на магазина. Наистина незнам какъв метод да приложа за да го науча малко на ред и дисциплина. Баща му е кротък, аз съм страшно емоционална, но майка ми и баща ми казват че не са била толкова "джасната" в никакъв случай, като малка. Определено по темперамент прилича на мен. Обаче е страшна работа. Жив и здрав да ми е, наистина другото е бял кахър, ама ми се иска поне малко да се вразумява като му се говори.  Прави ми и впечатление, че понеже е наистина много чувствителен, понякога ако се разкрещя силно или го накаша, като се разплаче след това доста дълго време е тъжен:( И сякаш се страхува от мен:( А това ми къса сърцето направо и аз се разплаквам заедно с него:( Всеки казва :" Няма нищо, палав е много ама ще го израсте апък и е по-добре да е такъв сега", обаче наистина понякога е много трудно...Има ли начин за възпитание, без да ми е гадно и на мен после:(
Цитирай

София

Наръчник от вида "упътване з използване на уреда" няма.  Wink
 Предполагам, която и книга за възпитание на деца да си купиш от книжарницата ще ти даде някои насоки. Но така или иначе ти трябва да откриеш пътя и да се съобразиш със своя и на детето характер. Има теми, в които са обсъждани книги и автори.
Цитирай

Но така или иначе ти трябва да откриеш пътя и да се съобразиш със своя и на детето характер.

Опитвам се повярвай ми ,по всякакъв начин се мъча да открия правилния начин. Правилен не само за мен а и за детето. Просто не успявам. Честно да си кажа, от няколко дни пробам нещо, което май има успех.... Whistling Ама незнам до кога. Просто се опитвам когато нямам намерение да му угодя - му обяснявам 2-3 пъти ако се налага. И просто се опитвам да го разсея за да забрави това което иска, или пък аз се съсредоточавам в нещо и изчаквам да му мине ината. 2 пъти до сега го пробвах и стана....незнам обаче до кога ще е така.
Цитирай

София

Все едно описваш моя син, но той е по-малък, а аз се надявах догодина да отшуми, но както виждам явно няма да стане. Нищо писано по книгите не помага, за себе си съм решила да почакам още малко и ако продължава при детски психолог, все пак на тях това им е професия, могат да открият нещо или да дадат съвет.
Цитирай

Не, аз определено не смятам че има нужда от психолог. Просто е много емоционален и темпераментен. Мисля че с правилния подход от наша страна всичко ще си дойде на мястото, или просто ще трябва да изчакам да го израсте наистина. И неискам да те плаша, но на възрастта на твоя син и аз мислех, че като поотресне ще мине и при нас. По-зле става, определено Peace
Да са живи и здрави. Hug
Цитирай

Защо не надникнеш в темата ни за темпераментните деца. Мисля, че ще ти е интересно  Hug
Цитирай

Защо не надникнеш в темата ни за темпераментните деца. Мисля, че ще ти е интересно  Hug

Мерси:) Hug
Цитирай

Sofia

Купи си Как да научим детето на дисциплина (или нещо подобно беше).. newsm78
Цитирай

Банско

Ако ползваш английски можеш да намериш полезни неща тук:
http://www.askdrsears.com/html/6/T060100.asp

Успех! Hug
Цитирай

Gorni Bogrov

ще се запиша да следя темата ,защото при нас положението е почти същото.Надявам се някой да каже как се е справил със такова дете.
Цитирай

ще се запиша да следя темата ,защото при нас положението е почти същото.Надявам се някой да каже как се е справил със такова дете.
Няма справили се, има научили се как да живеят с такова.Аз съм от тях, трудно , но пък весело.  Hug
Цитирай

Stara Zagora

Няма справили се, има научили се как да живеят с такова.Аз съм от тях, трудно , но пък весело.  Hug
И аз така мисля.Ако сега се справиш с този проблем веднага на негово място се появява нов и се започва отначало,колелото се върти.
Цитирай

София

И аз така мисля.Ако сега се справиш с този проблем веднага на негово място се появява нов и се започва отначало,колелото се върти.
От  опит  е  така.Преборвам се  с  един  проблем и  хоп  нов  изникнал.Няма  оправия.НЯМА!
Цитирай

ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ  - Д-р Фитцхю Дотсън

КАК ДА ПРИУЧИМ ДЕТЕТО НА ДИСЦИПЛИНА  -  същият автор

Въведение в детската психология - отговори на най-важните въпроси  - Пол Остерийт

Малък детски психотерапевт  -  Йоханес Вилкес

ДЕТЕТО И НИЕ/Децата и ние/ - Хаим Гинът

Детето не е проблем, за да се справим с него.Трябва да разберем детската психика.....
Цитирай

Варна

Как се възпитават момчета - Стив Бидълф
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора