Забравени сладки

  • 93 385
  • 206
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 241
Казват се така, forgotten cookies, не защото са открити в някой стар тефтер с рецепти, а просто заради техниката на печене, ето по-подробно:

Забравени сладки
(източник: ВBC Good Food, много интересни неща си намирам там Simple Smile)

2 белтъка (пише да са от големи яйца, моите си бяха средностатистически нашенски яйца, съответно не много големи, поради което малко намалих пропорциите при другите продукти, ще пиша в скоби)
120 гр. захар (аз сложих 100 гр.)
120 гр. орехи (аз сложих около 100 гр. пак)
150 гр. натурален шоколад (аз сложих около 120 гр.)
1 ч.л. течна ванилия (сложих малко по-малко)

Вечерта преди лягане включете фурната на 180º (ако е с газ на 4, а с вентилатор на 160º, давам вариантите защото е важно температурата на фурната да е правилната като я включвате, а после повече не се занимавате с нея).
Разбийте белтъците на твърд сняг с щипка сол. Постепенно започнете да добавяте захарта като продължавате разбиването, трябва да се получи лъскава и твърда маса.
Начупете (нарежете) на не много дребни парчета орехите и шоколада и внимателно ги разбъркайте с белтъка, добавете накрая и ванилията, пак разбъркайте леко.
Покрийте с хартия за печене голяма тава и с голяма лъжица сипвайте купчинки от белтъците. Няма смисъл да се стараете да са с правилна форма, чарът им е в небрежността. Simple Smile
Аз нямам голяма фурна (и тава съответно), така че направих по-внушителни скалички в по-малка тавичка (15 броя ми се получиха). Важното е да има поне 2 см. разстояние помежду им (те не се надуват много, но все пак да не залепнат една за друга).
Най-важният момент: изключете фурната, сложете тавата вътре и си лягайте да спинкате. На сутринта ще намерите опечени сладки. Това, разбира се, е в кръга на шегата, макар и да е най-удобно като начин на действие, аз така и направих. Но можете и през деня да си ги опечете, стига да ги "забравите" за поне 3 часа в изключената фурна, без да я отваряте и пипате.





Много сполучливи сладки, технически погледнато са целувки, но не са сухи, твърди или хрускави, макар и така да изглеждат, а са мекички и топящи се, вътре шоколадът си остава размекнат, само орехите леко покрупкват и въобще .... супер.  Grinning

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
супер  Hug

колко време загряваше фурната?

аз още имам великденски шоколадови зайци и се чудя как да ги оползотворя Flutter

# 2
  • Мнения: 311
Страхотна рецепта! А и е лесна.
Ще се пробва още довечера.  smile3501

# 3
  • Мнения: 2 241
супер  Hug

колко време загряваше фурната?

аз още имам великденски шоколадови зайци и се чудя как да ги оползотворя Flutter

Загрявах я само докато се занимавах разбиването на белтъците и другите подробности около рецептата, значи общо около половин час, не повече. Simple Smile

А зайците наистина могат да влязат в употреба в този случай. Hug

# 4
  • Мнения: 22 867
Коткаbouquet за рецептата! Тия "нощни" сладки са чудесни! Най-много ми хареса начинът им на приготвяне - слагаш тавата вечерта и на сутринта те чака приятна изненадка за вкусно започване на деня!  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 241
Коткаbouquet за рецептата! Тия "нощни" сладки са чудесни! Най-много ми хареса начинът им на приготвяне - слагаш тавата вечерта и на сутринта те чака приятна изненадка за вкусно започване на деня!  Grinning

smile3521 И мен с това ме спечелиха, не че по принцип бягам от сложни рецепти, дори понякога си ги търся, но не е зле от време на време човек да се поразнообрази с нещо лесничко. Simple Smile

А и въобще, честно казано, не очаквах, че са толкова безумно вкусни. Laughing

# 6
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Котка, благодаря за споделеното. Много обичам да пробвам интересни рецепти, а тази е именно такава. А би ли споделила и други такива baby_neutral

# 7
  • Мнения: 2 241
Котка, благодаря за споделеното. Много обичам да пробвам интересни рецепти, а тази е именно такава. А би ли споделила и други такива baby_neutral

Аз също обичам да експериментирам и когато реша, че нещо наистина си заслужава, споделям го. Simple Smile 
Можеш да погледнеш в Любими рецепти, там съм пускала други неща, които съм правила напоследък. Peace

# 8
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Котка, благодаря за споделеното. Много обичам да пробвам интересни рецепти, а тази е именно такава. А би ли споделила и други такива baby_neutral

Аз също обичам да експериментирам и когато реша, че нещо наистина си заслужава, споделям го. Simple Smile 
Можеш да погледнеш в Любими рецепти, там съм пускала други неща, които съм правила напоследък. Peace

Благодаря ти, а пък аз тръгнах да търся в профила ти, но се наложи да рестартирам компа и тъкмо се бях засилила пак натам, като ти видях отговора  bouquet

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Благодаря, за рецептата, копнах си я веднага. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 814
Веднага си я записвам, благодаря!  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 117
e, много добра идея, наистина мързелива! само за събота сутрин с кафето... ставаш, протягаш се разчорлено и викаш на милото: пък какви сладки ще ти направя сега....

# 12
  • Мнения: 2 241
Момичета, много се надявам и на вас да ви харесат сладките. Peace

Аз в момента правя неистови усилия, понеже съм ги приготвила за гости за вечерта, да не стане така, че да свършат преждевременно Embarassed. Е, поне по една за гост да има, те и без друго малко станаха. Преди малко ги качих върху хладилника, който е 2 метра висок, да не ми се мяркат непрекъснато пред очите.
Изобщо не очаквах, че толкова вкусни ще се получат! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 402
И аз ще ги пробвам! Напоследък ставам фен на рецептите на Котка    Peace

# 14
  • Мнения: 503
Тънкоста при правенето на тези сладки е в разбиването на белтъците.При отделянето на  белтъците трябва да се внимава да не попадне дори и капчица жълтък в купата за разбиване.Съда за разбиване трябва да бъде идеално сух.
Много оригинална рецепта.Браво!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт