Казвате ли, че кърмите?

  • 4 013
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 691
Сега колкото пъти ида у тях, малката вади чаша и ме преследва  Laughing
Joy Красота!

Аз също гледам да не коментирам напоследък, но и не крия, ако ме попитат. През последните 5-6 месеца съм кърмила няма и три пъти навън, за да не докарам инфаркт на някого. Иначе по скайп си кърмя в ефир и не ми пука изобщо Mr. Green

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Пред големи не знам, но пред деца вече внимавам като кърмя  Grinning Преди време бях на гости на приятелка. Дъщеря ми се удари и цокна "да мине". Детето на приятелката ми като видя, започна да иска да си цокне и то. Изцедих му малко в една чашка, нямаше начин. Сега колкото пъти ида у тях, малката вади чаша и ме преследва  Laughing
И как реагира майката?

# 17
  • Мнения: 3 205
Казвала съм (когато Иво мина годинка), но на никой не му е правило особено впечатление. Всички около мен го приемаха за нормално.
По повод на това, което каза Джес - аз наскоро кърмих пред едни петгодишни близнаци. Единият не ми обърна никакво внимание, но другият беше много заинтригуван от техническите подробности около процеса на кърмене (като например: хапе ли? ама как точно суче? ама само мляко ли тече?  и от двете цици ли тече мляко? а сок не тече ли?) и ме караше да го викам всеки път, като кърмя, за да гледа как се справя бебето  Joy 

# 18
  • Мнения: 2 467
И как реагира майката?

Съвсем нормално Simple Smile С усмивка. Тя самата е кърмила 9 месеца. Подкрепя кърменето, а покрай мен и дългото кърмене  Mr. Green
Същото това детенце като беше на година и малко, го пробвахме дали ще засуче, но установихме, че е загубило сукателен рефлекс. Не знаеше какво да прави с цицето  Laughing

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Казвам, в повечето случаи чувам, браво, но има и случаи когато ме взимат на подбив, но на мен ми дреме на черупката.

# 20
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
С гордост споделям,че се кърмим.За повечето вече трябва да ядем САМО сутрин и вечер.Как да му го обясня на него това не знам.
А иначе говориха за една мама ,която кърмеше сина си на годинка и нещо,че го кърми,за да не дава пари за храна. Sick

# 21
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Еми така е, ние само бедните кърмим  Joy.

Иначе по темата:ако ме попитат-не крия,но иначе избягвам да споделям. Wink

# 22
  • Мнения: 527
Казвам  и не ми пука,даже се кефя на изумените им физиономии Mr. GreenДнес изумих още един познат,мъж Mr. Green

# 23
  • Мнения: 6 438
Казвам,ако ме питат  Grinning  Някой казват:"Браво",други :"Ама още ли?'  Rolling Eyes Разлчино е мнението!

# 24
  • Мнения: 553
да- когато се налага. днес например ходих да ми правят снимка на зъб и казах на лаборантката, тя е специалист в област в която аз не съм. И тя прецени че трябва да ми сложи цяла оловна престилка а не само около шията. За всеки случай.

Иначе нито бия тъпана, нито го крия.
Въпрос и на избор и на възможност а често и на късмет е да кърмиш. След като традицията е прекъсната за цели 2 поколения  и културата на кърменето, като част от традицията е изгубена.
Но на бъдещи майки намирам начин да кажа - в смисъл ако имат проблем с това да знаят и да не се притесняват да се обадят и да питат - и не само за това а изобщо- че съм насреща.
Казвам и за водното раждане. Като си с малко бебе понякога идеята да не са ти в тежест надделява, а не искам да го приемат така.

# 25
  • Мнения: 10 982
Казвам и не ме интересува кой какво ще си помисли. Не парадирам и не виждам повод за гордост или срам от това, че кърмя - приемам го за нещо съвсем нормално. Simple Smile
За 1 година кърмачески стаж само 1 човек е изразил негативно мнение, всички други са ме поощрявали и хвалили.

# 26
  • Мнения: 3 718
Казвам, казвам, а и Алекс почна сам да си казва  Mr. Green
Не парадирам, вече почти не кърмя навън, но стане ли дума, казвам, че още кърмя. Понякога го споменавам за да видя как стои този поглед  Shocked на лицето на събеседника ми. В повечето случаи чувам репликата " ама как така още имаш кърма?"  Ако събеседника има интерес, обяснявам как така  Wink
Странно, защото за мен година и половина кърмене не е кой знае колко много време.
Но ме радва, че голям процент хора не се шокират и го приемат за нещо съвсем нормално.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 201
 Аз също казвам, просто се надявам по този начин кърменето да стане нещо съвсем нормално. Учудвам се обаче че когато казвах че до шести месец са били само на кърма имаше повече изумени физиономии отколкото сега. Или вече тотално ме мислят за луда всички или просто не ми вярват че още ги кърмя  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 098
Казвам го с гордост и още дълго време ще го съобщавам без да се притеснявам Naughty
А коментари като Крали Марко са ми доста посредствени.

# 29
  • Мнения: 1 328
Казвам ако ме питат след като очевидно са видели че кърмя. Не се притеснявам от нищо. Опитвам се да огранича външното подхапване, за сега поне без особен успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт