Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 май 2008, 19:25 ч.

Пресни картофи-защо не??

• 6 692
  • 41
  •   1
Отговори
Здравейте!!Днес ми казаха ,че не трябва да се дават пресни картофи на малко дете-така ли е и ако да каква е причината Thinking??Благодаря !! Peace

# 1
Когато рано-рано на пазара се появиха пресни картофи, моята майка ми каза да не давам на малкия, защото вероятно са натъпкани с нитрати.  Peace
Иначе - не знам, може да има и друга причина.

# 2
  • Бургас
Това пък за пръв път го чувам newsm12
Някой ако знае да каже,интересно ми е защо?????

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
Днес купих пресни картофи специално за малчо  Wink старите вече за нищо не стават (гадни са ми на вкус)  Peace
Пролетта си е точно за пресни картфи   Peace

# 4
  • Белгия/София
Няма проблем да се дават.  Peace

# 5
  • София
Миналата седмица в Бон Апети Антоанета Антонова точно с пресни картофи готви  Peace

# 6
Според мен в пресните картофи има повече скорбиала.
Ако пък пресните картофи са купени и "белени" , мерси съм. Това означава, че са преминали химична, а не механична обработка. Поне според мен, не казвам на накой как да си гледа детето, особено на тези , които са с "по-голям стаж" от мен в този форум или подфорум.

Миналата седмица в Бон Апети Антоанета Антонова точно с пресни картофи готви  Peace
И какво от това?!? Моите извинения, обаче по тази логика трябва да си купя нещото наречено Дормео, наколенките на доктор Ливайн или Космодиск-а само щото ги дават по телевизията тези неща и според мнозинството са супер.
Това, че някой го прави и те съветва и ти да го правиш, не означава, че трябва  НЕПРЕМЕННО  да го послушаш преди да помислиш, особено ако се отнася до шест месечно бебе.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 20:32 от storm76

# 7
  • София
Ето предишни теми за пресните картофи, които може да погледнеш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191675.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=184535.0

Обърни внимание на това мнение:
Пресните картофи съдържат по-високо количество оксалати, които възпрепятстват усвояването на калция от храната и са виновници и за желязодефицитната анемия. Затова е добре да се въздържаш да даваш пресни картофи докато бебчето е малко. Давай стари, в тях оксалатите са малко.
Това го знам от приятелка биоложка, а се поинтересувах съвсем случайно, когато пазарувах в Кауфланд. Избирах си пресни картофи и бяхме двете с бебка в количката. Една баба ме спря и ми каза да не давам на беба пресни картофи заради оксалатите и ми се извини, че ми се бърка, просто трябвало да зная. Първо й се издразних, но после реших да се поинтересувам, жената все пак защо ще ме лъже.. newsm78.

Информация за оксалатите има и в този сайт http://www.osteoporosa.com/display.php?page=how2

Някъде четох и че съдържат повече соланин.

# 8
  • Бургас
Божеее,направо съм в шах,само не ми казвайте че това важи и за пресните моркови newsm78

# 9
Ето предишни теми за пресните картофи, които може да погледнеш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191675.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=184535.0

Обърни внимание на това мнение:
Пресните картофи съдържат по-високо количество оксалати, които възпрепятстват усвояването на калция от храната и са виновници и за желязодефицитната анемия. Затова е добре да се въздържаш да даваш пресни картофи докато бебчето е малко. Давай стари, в тях оксалатите са малко.
Това го знам от приятелка биоложка, а се поинтересувах съвсем случайно, когато пазарувах в Кауфланд. Избирах си пресни картофи и бяхме двете с бебка в количката. Една баба ме спря и ми каза да не давам на беба пресни картофи заради оксалатите и ми се извини, че ми се бърка, просто трябвало да зная. Първо й се издразних, но после реших да се поинтересувам, жената все пак защо ще ме лъже.. newsm78.

Информация за оксалатите има и в този сайт http://www.osteoporosa.com/display.php?page=how2

Някъде четох и че съдържат повече соланин.

Но както винаги Блонди е най-компетентната.

# 10
  • Белгия/София
Някакъв проблем ли имаш с мен или просто си недоволна от живота, та ръсиш излишни неща без връзка в темата?  Wink

ПЕДИАТРИТЕ тук дават, визирам моите двама и съветите им. Така по-добре ли е?  Grinning

# 11
Блонди, никъв проблем нямам с теб, просто те чета  и ми се набиват твоите мнения /моля без ЛС, няма да отговоря/. Имам чувството, че си на "всяка манжа мерудията".
А кои са "ПЕДИАТРИТЕ ТУК СЪВЕТВАТ" - цитирай имена, моля и ако не съм права ще поднеса извиненията си и на теб, и на педиатрите.

Божеее,направо съм в шах,само не ми казвайте че това важи и за пресните моркови newsm78
Ако си учила биология, раздел ботаника из някой от класовете в училище, ще си отговориш и сама на въпроса. Ранен картоф и ранен морков нямат нищо общо по между си освен прилагателното "ранен".

# 12
  • Стара Загора
Според мен няма проблем да се дават пресни картофи  Peace

# 13
  • Бургас
много си назлобена нещо storm76,не мисля че е това начина да изразиш мнението си.

# 14
много си назлобена нещо storm76,не мисля че е това начина да изразиш мнението си.
Извинете всички, повече няма да се намесвам по темата. Всеки може да си гледа детето, както  сметне за добре и да се съветва с когото намери за добре - телевизия, съфорумки, педиатри. И аз го правя и ще продължавам да го правя, дори и тук, дори и да искам мнение от Вас. Изразих мнение/ия, ОК? Приемате ли ги или не , това е без значение.
Няма злоба, няма лични нападки.

п.п. Не съм "назлобена", понякога ме ядосва липсата на елементарни познания. Впуснах се в поредица от постинги и защото вместо да бяха дадени така категорични отговори никой не зададе въпроса на това майче откога аджеба е започнала захранването. Ако говорим примерно за захранване от седмица или две, извинете но тези пресни картофи биха били много нежелателни.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт