КГБ = КЛУБ на ГОТИНИТЕ БАБИ - 24

  • 20 315
  • 595
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 001
Еееех,че хубави еделвайси имаш Марси....  Hug Hug Hug Hug
А как се захващат?  Flutter

# 46
  • Мнения: 263
Добро утро дами! Hug Като никой път и аз да стана малко по-рано. При мен нищо ново. Все една и съща домакинска работа - чистене, готвене и т.н. Срещнах преди няколко дена шефката си и тя ми вика да се стягам за работа на есен. Чак не мога да повярвам, не че ми е много хубава работата /даскалска/, ама няма на къде, каквото стане. И моят синковец  нещо понакашля от няколко дни, но не е слязло в дробовете му.  Давам му хомеопатични, засега не действат. Ще видя днес какви други мерки да взема.
Жаки, за кашлица, която идва от дробовете знам изпитана рецепта - слагаш мед, /но да е хубав и твърд/ на вестниче, разстилаш го тънко и налагаш отпред на гърдите над сърцето и отзад на гърба на нивото на дробовете.  За няколко дни - 5 най-много кашлицата и храчките изчезват. Честита годишнина на родителите ти, пожелавам им  живот и здраве и още дълги години щастливи!
marsi, чудесни еделвайси, обожавам цветята, ама в апартамента нямам много място за тях, а така искам и аз една такава малка градинка.
Усмихнат ден желая на всички!  bouquet

# 47
  • Мнения: 23
Аз преди години гледах еделвайси, пак в сандъче, но ги затрих. Тия са ми новички - купих си ги есента от София в кофички от мляко , изкараха зимата навън и тази пролет си ги прехвърлих в сандъчето и ето ги! Много им се радвам! Но трябва да ги сложа в по-голямо сандъче, ще изчакам да прецъфтят.
Зиче, чак сега гледах снимките - ама ти си от прекрасно място.Ние няколко години ходим на извора на Арда и в околността на палатки - обичаме този край - просторно, красиво, спокойно! Прекрасно!
Специално за теб! Поздрав!
             

# 48
  • Мнения: 23
За тези, които не са имали щастието да бродят по родните места на Зиче - на последните две снимки са типични растения от този - край - омайниче и безсмъртниче ( силивряк или Орфеево цвете). Донесох си у дома, но дори безсмъртничето не оцеля в мръсния град! smile3518
Който не е ходил в Родопите - при възможност - не се колебай! Приказно е и все още има несъсипани от цивилизацията места! Hug

# 49
  • Мнения: 23
Момичета току що ми дойдоха топчетата! newsm44 Пожелайте ми успех!Ще докладвам периодично. newsm53

# 50
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Момичета току що ми дойдоха топчетата! newsm44 Пожелайте ми успех!Ще докладвам периодично. newsm53

Aйде Марси дерзай , аз мога да се похваля с резултат. Оцуцах се в един панталон дето ми беше тесничък , а сега даже ми е широчък.  newsm44 newsm44 newsm44

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Здравейте момичета!
Миши я приеха в болницата и и взеха кръв и урина за сега, после като науча нещо ще пиша.

ЖАКИ-Жоро се занимава с китайска медицина.Много добър специалист и лекува много болести.Когото съм завела до сега на всеки е помогнал.И да се оправяш ейййй..

МАРСИ страхотни еделвайси имаш много красиви.Нашият край е релаксиращ за хора от градовете .Много спокойно и тихо място въпреки че селото ни е много голямо .На времето искаха да го правят град но хората не се съгласиха и така си остана и по добре.Благодаря за поздрава ного обичам планинските цветя ,неповторими са.Браво за топчетата и ти желая успех.Ето ти и поздравче и от мен,от Момчиловци.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Ето ви и една родопска рецепта за баница /клин/

Баница с коприва - "Великденска" /с.Момчиловци/


Продукти:

800 гр коприва
200 гр ориз
200 гр извара
250 гр краве масло
4 бр яйца
300 гр брашно
сол

Начин на приготвяне:
От брашното, малко сол и вода се замесва банично тесто. Може и с готови кори.
В съд с 3 чаени чаши вряща вода се слага оризът и се вари до поемането на водата, без да се допуска да се разварява. Към него, докато е още топъл, се прибавят почистената и измита в няколко води коприва, яйцата, изварата, половината масло и сол на вкус. Сместа се разбърква.
От тестото се разточват 2 листа. Първият лист, който се слага в обилно намазаната с масло тава, трябва да е по-голям от дъното й. Върху него се разстила оризовата смес и като се загъне с краищата му, се покрива с втория лист. Баницата се поръсва обилно с масло и се пече в електрическа фурна, на която е включен само долният нагревател. След като се опече от едната страна, се обръща в друга тава, също намазана обилно с масло, за да се опече и от другата страна.
След изваждането й от фурната баницата се завива добре с кърпа, за да се задуши.
 

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 11:13 от zi4e

# 53
  • София
  • Мнения: 15 452
Зиче, наложително ли беше Мишу да влиза в болница? Не можеше ли да се лекува в къщи? Аз всеки път подписвам и отказвам, в болниците е ужасно.

# 54
  • Мнения: 23
Ееееее , Зиче мерси за рецептата! Ще пробвам някой път! Аз съм яла родопски клин в Гращица - до Стойките- една месна жена я прави и дори май я пече направо върху печката, захлупена с тава. Беше божествено - абе там и вкусът е друг. Но беше без коприва.
А когато пак отида в този край непременно ще видя и Момчиловци!
Стискаме палци на Миши! Hug

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Тайна тя работи във Военна болница и колежките са и казали че по бързо ще се оправи ако е там защото ще и вливат антибиотика.Незнам дано да е само плевмония че много се притеснявам.Има само температура 37.6 до 38 , кашлица и я втрисаше ония дни.Сега е по добре но вечер дига снощи имаше 37.7.Иначе друго нищо не я боли.

Марси клина се прави и с тиква и само с ориза без копривата тъй че не е задължително да се слага.По принцип там направо горе на печката се пече но аз ви го дадох за фурна че не всеки има печка с дърва.Правила съм го и на порции в тиган на кутлон и също става така вкусен.Ще се радвам ако отидеш в село и ти гарантирам че няма да съжаляваш.Има много хотели и за спане няма проблем.Има и хижи там пък природата е още по красива.Ще потърся снимки от там и ще ти ги пусна.

# 56
  • Мнения: 5 001
Стискам палци за Мишето да се оправи по-скоро.
Зиче и аз мерси за рецептата....Ще пробвам,ама малко ще ми е трудно,защото не съм "откраднала" майсторлъка....Клина е рецепта,която не е от моя край.Един път само да видя как се прави и после ми е лесно,а така по описание пак ще го направя ,ама никога няма да съм сигурна какво съм направила и дали е близо до оригинала.Никога не съм яла родопски клин и нямам идея какво е.... Embarassed

# 57
# 58
  • София
  • Мнения: 1 529
Зиче Мишето ще се оправи щом е сред познати. За Момчиловци съм чувала че е прекрасно мястои Родопите са много красиви и винаги като чуя родопска песен и гайди ми се доревава.  bouquet

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Миши ми се обади сега и каза че доцентката и казала че е бронхопневмония когато я е прислушала.

Мастерче клин който е ял винаги иска още и още защото е страшно вкусен.Дай боже да ядеш пък и като го направиш той винаги става само трябва повечко масло да сложиш за да стане истински както е оригинала.

Шпунц ето ти село на видео и гайди да си поревеш. newsm45 smile3518Защото ние с мъжа ми когато чуем гайди и родопски песни винаги си плачем.


http://www.vbox7.com/play:d58de24d

Общи условия

Активация на акаунт